Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Лечение на Анемия и малокръвие  (Прочетена 16148 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 17:08:45 »

Анемия и малокръвие

1.Взема се 100 г. пелин,100 г. счукани орехи и 100г.бадемови ядки.Бадемови ядки,сваряват се в 1 л. вода и се пие по 3 кафяни чашки дневно.  

2.Да ссе яде обилно коприва,а зимата да се преваряват корените и се пие водата.

3.Също помага и синята тинтява.Из дн. номер 1

4.Корен жълта тинтява-10 г.

- Трева и корен синя цихория- 20 г.
    - Корен чер оман-20 г.
    - Трева трицветна теменуга - 30 г.
    - Липов цвят - 30 г.

ИПОВ ЦВЯТ

- Плодове от хвойна - 15 г.

Варят се в 5 л. вода докато остане на половина.Взема се по 3 чаши дневно.Увеличава апетита,регулира дейноста на стомаха и червата,засилва кръвообращението.Освен това за храна трябва да се употребява често спанак и коприва.Из дн. ном 1

5.Вземат се пелин,жълт равнец,дъбови жълъди.Пие се като чай./дн.• 4-36стр.                                                            
    6.Заливат се шепа стафиди с чаша вряла вода и се оставят  през ноща да възглавницата.Сутринта без да ставате от леглото изяждате плодовете и изпивате водата./Ф-3/

7.Смесват се по 200 г.-лайка,глухарче,живовляк,риган.Две  с.л. от сместа на 300 мл. вода или 3  с.л. на 500 мл.Подслажда  се с 2 ч.л.захар или мед и резенче лимон./изпробвана/в-к"Лечи-тел"бр. 49-7.12.2000 г.

8.Върбинка-в-к"Знахар у доома"бр.2-2001 год.

9.Плодове от ягода./В-к"Зн"бр.25-2000г.

10.Корени кръвен здравец./кн.•4/

11.Листа от коприва 100 г.листа от волски язик 100 г.,корени спиреа, жълт кантарион  и пелин по 30 г.,корени кръвен здравец 50 г. Една с.л. от сместа се залива с 400 мл. враща вода и кисне 2 часа.Пие се 3 пъти на ден по 1 кафяна чашка 30 мин. преди ядене./"зн"-12-99гт.

12."Аз оздравях"Лекуване на анемия:корени от кръвен здравец/със розови корени/Вземат се 2 с.л.от корените и се слагат в 600 мл. вряща вода и врът 10 мин.След изстиване се прецеждат и се пие по 100 мл. преди ядене 4-5 пъти дневно.След ядене се взема по 1 с.л. 3 пъти дневно от следната смес:в 1 кг. мед се слага 100 г.копривено брашно и 100 г. пчелен прашец.След 1 месец се вземат 3 с.л. от корените на кръвен здравец и се варят в 1 л. вода.Пие се вместо вода.

- Билките се пият 2-3 месеца./В-к"Зн"бр.19-99 год./

13.Стъркове камшик,плодове хвойна илипов цвят по 30 г.,стъркове и корени цихория и корени черен оман по 20 г.,коорени от жълта тинтява по 10 г.В 500мл. вряла вода се  поставя 1 с.л. отсместа,ври околоо 3 мин.  и се пие по 3-4 пъти дневно.д-рА.Челебиев./в-к"Зн"бр.44-99 год./

14.По 1 с.л.жаблек,мащерка,резене-плод,кориандър-плод,анасон плод,Горните билки се поставят в 500мл. вряща водаи киснат 2 ч.Пие се по 120 мл.4 пъти преди ядене.След 15 минути се взема  1с.л. мед с 3 г. копривено брашно./В-к"Зн"бр.40-97 год./

15.При анемия се приготвя отвара от коприва-2 с.л.сушени листа и стъркове се заливат с 500 г.вряща вода в термус.Оставя се да кисне 2 часа и се прецежда.Пие се по 1 четвърт чаша 3 пъти дневно преди хранене.Освен това в храната се включва мед,прясно мляко ,моркови,червено цвекло и черна ряпа./В-к"Д-р"бр.51-2002г./

16.Как излекувах баща си от анемия?

- Баща ми изведнъж отслабна и пожълтя.Случайно майка ми разговаряла с един старец и той казъл да пие корени от кръвен здравец.Пиеше отвара от тези корени       като вода и за 2 месеца се оправи и стана бял и червен.Като станах управител на билкова аптека,които са искали помощ при малокръвие  съм им давал слледната рецепта:вземат се 2 с.л. от корените  и се слагат в 600 мл. вода да врат 10 мин.Пие се по 100 мл.преди ядене 4-5 пъти дневно.На другата сутрин се прави нова отвара.След  ядене се взема по 1 с.л. 3 пъти дневно от следната смес:в 1 кг. мед се слагат 100 г. копривено брашно и 100 г. пчелен прашец.След 1 месец се вземат 3 с.л. от кръвен здравец и се варят в 1 л. вода.Пие се вместо вода.Тъй като болестите от анемия са от различно естество,тази рецепта е много добра при всички случай,но разбира се трябва да се спазват и съветите на лекаря.Маг. фарм.Илия  Ланджев./В-к"Зн"бр.45-02 г./

- При старческа анемия:Вземете листа коприва и стъркове мокреш  по 100 г.,листа орех,стъркове глухарче,червен кантарио,росопас,исландски лишей и хвощ по 50 г.Две с.л. от сместа се слагат в  500 мл. вряща вода и врът 5 мин.Пие се по 1 винена чаша 4 пъти дневно преди ядене./В-к"ЗВЗП"бр.10-03 год./

17.Рецепта при малокръвие:вземат се по 25 г.върбинка,овчарска торбичка,ст. глухарче,росопас,червен кантарион и листа орех,жълт кантарион 60 г.,коренища кръвен здравец 100 г.Две с.л. от сместа се врат 5 мин в 500 мл. вода.Пие се по 1 вин. чаша преди ядене 4 пъти дневно.След ядене се взема по 1 с.л. мед с копривено брашно.Отделно сутрин на гладно се взема по 1 жълтък с 1 с.л.мед./В-к "Билка" бр.2-03 год./

18.За да повишите хемоглобина в кръвта си и да станете  по-силни може да използвате следната смес:изстисквате 250 г.сок  от чисти листа на алое и го смесвате с 250 г.мед и 250 г сладко червено вино,оставя се на тъмно при 4-5 гр.С 4-5 дни.Взема се  по 1 с.л. 3-4 пъти на ден 30 мин.преди ядене./В-к"Д-р"бр.50-03 г.с.9/
    « Последна редакция: Март 08, 2011, 23:07:49 от Administrator » Активен

Administrator
    Дидо
    Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « Отговор #1 -: Февруари 23, 2011, 10:56:17 »

Анемия

1.  При анемия се препоръчва, по всякакво време, да се излиза сутрин рано преди изгрев слънце за половин час, да се възприемат ранните слънчеви лъчи.
    2. Анемичния да отглежда червени цветя в дома си и да ги наблюдава, да се облича в червено.
    3. Да пие по една чаша червено вино на ден.
    4. да се ядат червени плодеше: череши, вишни, ягоди, малини, дини и т.н.
    5. Да се пие гореща вода на глътки.
    6.  Всяка вечер да се измиват краката с топла вода до над коленете. Дръжте краката си във вода 4-5 мин.
    7.  Препоръчват се разходки в планината придружени с дълбоко дишане. Да се задържа въздуха колкото се може повече.
    8.  Лятото да се прекара на палатка на билото на Стара планина.

Петър Дънов

КРЪВТА
    1.  При малокръвие яжте много круши, но крушите трябва да са пресни. Дъвчете ги бавно.

2.  Също за малокръвие, яжте краставици. Малокръвието се явява и тогава, когато кръвта не се окислява добре, дишането не е правилно, не се приема достатъчно въздух.

3. Ако искате да подобрите кръвообращението си, яжте много череши.

Петър Дънов

АНЕМИЯ (у дете) - Рано напролет, като развият листата на ореха и през септември се правят неколкократни обливания с вода, в която е вряла около 30 минути орехова шума.

Баба Ванга
    « Последна редакция: Февруари 23, 2011, 12:10:37 от Administrator » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Лечение на Астма
    Изцеление от природата
    Админ 1 7568 Последна<br />публикация Февруари 23, 2011, 10:58:50
    от Administrator
    Лечение на Туберкулоза
    Изцеление от природата
    Админ 1 3854 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 23:21:23
    от Админ
    Лечение на Аритмия
    Изцеление от природата
    Админ 0 16319 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 17:10:20
    от Админ
    Лечение на Лечение на Нарушено кръвосъсирване
    Изцеление от природата
    Админ 0 4599 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 21:10:32
    от Админ
    Лечение на Невроза
    Изцеление от природата
    Админ 0 9194 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 21:41:18
    от Админ

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright