Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Лечение на Астма  (Прочетена 7569 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 16:57:49 »

Астма

1.Хвойна-плодове смачкани-  10 г.

2.Лопен -цвят- 30 г.                          

3.Подбел  -листа - 50 г.

4.Блатен аир-корен- 30 г.

5.Босилек-стърк -  30 г.

6.Сапунче-стърк  - 30 г.

7.Кориандъркишниш\ семе - 30 г. Пие се по 4 чаши дневно\От дн.ном 1 \

- Коренище от рилски равен се сварява и отварата се пие.Стефан Ватев 1905 г.

- Цветове ин бъз\бъзе\ се варят и отварата се пие като чай.\С. Стамболиев 1905 г.\

-Стръкове широколистна гърлица\сперус\се сваряват ,отварата престоява една нощ и след като се прецеди се пие по време на задух .\Ангел Бончев 1924 г \

-Цветове от черен бъз\свирчовина\10 г.се варят в 0.5 л вода и отварата се пие като чай.\Анг.Бончев 1924 г\ 7.Семе  от кратуна се смила на дребно и се обърква с мед.Взема се по 1 супена лъжица сутрин.Получава се силно лигавене от устата,но с това се изчистват дробовете./дн.• 3-82 стр./

8.Две супени лъжици наситнени корени от черен оман се заливат с 400 мл. студена вода..Кисне  8 часа и се прецежда.Взема се по 100 мл. от настойката и се смесва  
    с 1 супена лъжица мед.Това количество се разделя на 4 равни части и се приема 4 пъти дневно 30 мин преди ядене./дн.• 3-106 стр./          

9.При силен задух  ръцете на болният се поставят в гореща вода,дава му се  да изпие едно горещо рядко кафе приготвено от 5-6 зърна счукано семе  от татул .След което се правят няколко  горещи компреси с оцет и  вода на гръдният кош.По - нататък се взема една чаша горещ чай приготвен от по 3 г. очиболец,лайка,градински
    чай и пелин със прибавка на мед или мляко /варено -варено 10 мин. и се прави една гореща баня на краката. / дн.• 4-45 стр./

10.Смес от обикновенна и бяла мъртва коприва 5 г. на 300 г. вода.Пие се з пъти на ден преди ядене./дн.•5-22стр./

11.В 1 буркан се слагат скилидките от 2 глави чесън (обелени и счукани ) 5-6 листа ендрише,пчелен клей колкото орех и 300 мл. силна ракия.Престоява 2-3 дни .Разбърква се и се слагат устата над отвора и се вдишва 30 пъти и през носа също 30 пъти.Това се прави 3 пъти дневно .След всеки сеанс се поема малко от ракията в устата жабури се 10 пъти и я  глътваме./дн.•7-7стр./

12.Взема се 1 ч.л.мед,1 с.л.джинзифил,счукан на ситно,смесва се с меда и се взема 3  пъти на ден по чаена лъжичка.Може да се слага в чая.

13.В 500 мл.вода се слагат 25 листа от плачуща върба.Ври 15 мин. на тих огън и като изстинат се прецеждат и се пие  сутрин на гладно по 1 кафяна чаша подсладена с мед./дн.•7-22с./                                                                  

14.Три пъти на ден да се изяжда смес от 4-5 листа от широколистен живовляк наситнени ,1ч.л краве масло и 1 ч.л.чист мед.Да се приема 30 мин. преди  хранене.Това се прави докато има пресни  листа от билката.За през зимата се приготвя следният лек:В буркан от компот редувайте ред листа  от широколист живовляк със ред захар докато докато се напълни.поставете му капачка и го затворете добре.Заравя се в трапче 50 см. дълбоко.Престоява 40 дни изваждат се/ако повече (4-5 бр.)и се нареждат на сухо и проветриво място.Листата се консумират заедно с полученият сироп./дн.•7- стр.24./  

15.Отвара от корените на дивата ягода./В-к"Зн"бр.25-2000г./

16.При бронхиален задух:камшик,стъркове лазаркиня и стъркове босилек по 100 г.,листа подбел  и цвят слез по 60 г.,корени дилянка 30 г.Две с. л. от сместа се заливат с 500 мл. вряла вода,кисне докато изстине и се пие по 100 мл.4 пъти преди ядене подсладена с мед.(маг.фармацефт Илия Ладжев/В-к"Зн" бр.8-99 г./)

17.В 600 мл. вода се заливат 30 борови връхчета и севарят на тих  огън докато оостане 500 мл.,добавят се 200 г. мед /при кашлица сложете и 50 г. нишадър/Пие се по 2  с.л. 3 пъти дневно./В-к"ЗН"бр.47-99г./

18.Счукват се или се смилат 35-40 зърна/семе/ от бамя и 1 чаена лъжичка кимион.Сварява се на тих огън  в 1 л. вода докато остане на  половина .Като се прецеди се пие по 1 кафейна чашка 3 пъти дневно преди ядене в продължение на 10 дни.Теню Жеков Русе.

В-к"Лечител"
    « Последна редакция: Март 08, 2011, 23:07:28 от Administrator » Активен

Administrator
    Дидо
    Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « Отговор #1 -: Февруари 23, 2011, 10:58:50 »

Астма

1. За тези които страдат от Астма се препоръчва да се качват по върховете. Това предизвиква дълбоко дишане.

Петър Дънов

АСТМА - 40 глави арпаджик се попарват с вряла вода, докато омекнат. Задушават се в половин литър зехтин. Смачкват се. От това пюре болният взема на гладно по една супена лъжица сутрин и вечер.
    АСТМА (у дете) - Да се изсуши цвят от подбел, после билката да се свари (1 стиска на 2 л вода) и с водата детето да се полее.

АСТМА (у дете) - Да се пие чай от цвете на подбел и да се обърне внимание на носоглътката.

Баба Ванга
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Лечение на Туберкулоза
    Изцеление от природата
    Админ 1 3854 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 23:21:23
    от Админ
    Лечение на Безплодие
    Изцеление от природата
    Админ 1 6476 Последна<br />публикация Февруари 23, 2011, 11:01:38
    от Administrator
    Лечение на Бронхит
    Изцеление от природата
    Админ 1 7103 Последна<br />публикация Февруари 23, 2011, 11:03:00
    от Administrator
    Лечение на Лечение на Нарушено кръвосъсирване
    Изцеление от природата
    Админ 0 4600 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 21:10:32
    от Админ
    Лечение на Невроза
    Изцеление от природата
    Админ 0 9194 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 21:41:18
    от Админ

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright