Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Цветолечение  (Прочетена 3079 пъти)
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 08, 2011, 16:51:15 »

Цветолечение

Уникален метод на д-р Едуард Бах премахва болести с цветя.Цветните есенций на Бах действат на хомеопатичният принцип - " подобно се лекува с подобно".Лекарят се ориентира по характера на цветята и ги прилага за лечение на пациенти със същите качества .Той изучава и разработва 38 растения сред които:камшиче,червен кантарион,цикория,синя тинтява, бряст, жълтуга, див синап, дъб и пр.Шибой(Циганче/Cheirinthus cheiri) . Намира се по бреговете на реките.Деликатните цветове са лилави.

- Английското ме име е Импейшънс/нетърпение/ и отразява характера на цветето  и на тези , които се нуждаят от него.Подходящо е за хора крайно нетърпеливи, лесно раздразними и остро реагиращи на всичко.Интелигентни и надарени те обаче не успяват да се нагодят към чуждите ритми и срещат трудности при контактите си.Вследствие на темперамента си страдат от мускулни спазми ,
    нервни сърбежи,гастрит сърцебиене е и др.Четири капки дневно от тази есенция ,приемани с вода ,връщат баланса и водят до спокойствие.

- Трепетлика - лек за страхливци.Тя олицетворява хората ,изпитващи необясним страх и предчуствие за нещо неминуемо и опасно,което ще ги сполети.Това на вид малко и финни дърво цъфти през март и април.То се характеризира с треперене и душевно мъчение.Силата му е да възвръща вътрешната сигурност и да води до успокоение.Човевекът трепетлика е обвзет от неосъзнати страхове.Денем и нощем е обвзет от мисли идващи от астралното му ниво.Те имат треперене,изпотяване,стомашни спазми и т.н.Ирационалният им страх превръща живота им в ад.

- Кестена е дърво на отчаените.Хора които се чуствуват на края на
    силите си и са обвзети от дълбоко отчаяние,са от типа кестен.Поради
    устойчивоста си кестена се предписва на хора,които чустват ,че повече
    не могат да понесът тежеста на живота.Тотално отчаяни,те не намират смисъл в нещата ,които са правили до сега и смятат,че никой не може да им помогне.Бах описва кестена като "цвете на вътрешното страдание,при което изглежда застрашено съществуването на душата" .Това е може би най-наситеното с драматизъм състояние.Терапията с есенцията на Бах води до откриване на способности да приемаш трудностите и да осъзнаваш промените като дарове.

Жени костадинова. - Последователка на метода на Бах у нас е Пати Аспен.Узнава за  метода , когато работи в Италия.Сега е експерт по цветотерапия.Тя създаде книгата "Цветята на Бах."която е на книжният пазар./В-к"Седмичен труд" бр.11-14 март 2002 год.стр.21.//имам книгата "Цветолечение" по метода на д-р Беч/Бах/

На определени състояния въздействат определени билки според д-р Бах:

- Агримония - при психически травми.
            - Трепетлика - при загриженост,мрачни предчуствия.
            - Бук - при проявяване нетолерантност към околните.
            - Червен кантарион - при слабоволевост.
            - Череша - при избухливост.
            - Синя жлъчка - при самосъжаление.
            - Повет - при прекалена мечтателност.
            - Ябълка - за разхубавяване на кожата.
            - Бряст - при чуство на безсилие.
            - Тинтява - при чуство на подтиснатост.
            - Калуна - при самотност и досаждане от околните.
            - Чемшир - при ревност,завистливост,подозрителност и отмъстителност.
            - Габър - при изчерпаност и несправяне с ежедневните задължения.
            - Лиственица - при комплекс за малоценност.
            - Див синап - при дълбока подтиснатост.
            - Дъб - при отчаяние.
            - Маслина - при физическа и умственна преумора.
            - Бор - при самообвинение за грешки на другите.
            - Конски кестен - при преголям страх и загриженост за другите.
            - Желтак - при ужас, голям страх, паника.
            - Едногодишна хрущялка - при несигурност и решителност.
            - Гарвански лук - при шокови състояния.
            - Кестен - при отчаяния.
            - Върбинка - при прекалена напрегнатосст.
            - Лоза - при амбиция за власт.
            - Орех - при прекалена чуствителност при пубертет и критическа възраст.
            - Кащрява - при липса на цели.
            - Шипка - при премирение с съдбата.
            - Върба - при възмущение и непримиримост.

В-к"Д-р"бр.19-03г.стр.14.
    « Последна редакция: Февруари 08, 2011, 22:08:27 от Amaranth » Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright