Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Смисълът на живота и как да го изживеем  (Прочетена 40764 пъти)
Administrator
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Февруари 06, 2011, 00:49:47 »

В тази книга отговорите на въпросите и посланията към хората са получени посредством влизане в контакт чрез автоматично писане с моята духовна наставница Ошвешт и с други Духовни учители, които ме удостоиха с честта и удоволствието да приема посланията им до хората.

Искам да внеса едно уточнение - ЗНАНИЕТО е сила, което всеки един човек притежава и използва в живота си, в делата си, което носи със себе си, което е придобито от всички предишни прераждания и също така - от връзката си с Духовния свят (по различни начини и от различни източници), докато ПОЗНАНИЕТО са новият житейски опит и развиването на талантите и способностите, който всеки от нас постига в настоящия живот, които ще се превърнат в знание, когато душите ни се завърнат в Духовния свят.  

Всеки който търси - намира. Заедно с вас можем да дадем своя принос за изучаването на явлението ЖИВОТ във времето, в което сега живеем и да го използваме за творчество - всеки по начините, които най-добре умее, за да дадем своя принос за развитието на цивилизацията ни.

Въпросите, които зададох на моята духовна наставница и духовен учител Ошвешт за смисъла на човешкия живот, които имат отговор в книгата, са следните:

1. Как възприемаш идеята за написването на тази книга?

2. Как намираш заглавието на книгата: “Смисълът на живота и как да го изживеем” с автор Галя Йосифова - Виния?

3. Кой въпрос според теб е нужно да бъде поставен като първи за разглеждане в книгата?

4. Защо човек се ражда и какво определя житейския му път?

5. Защо животът поднася трудности?

6. Как да приемаме трудностите?

7. Защо хората са толкова различни?

8. Защо някои хора съзряват по-бързо от други? Защо се развиваме по различен начин?

9. Любовта ли е двигателят на живота?

10. Защо хората боледуват?

11. Защо хората се разболяват от рак?

12. Какво е знанието?

13. Как човек би могъл да възприеме по-леко и лесно смисъла на живота според своите убеждения и светоусещане?

14. Какво е нужно да прави човек, когато е успял “да прогледне”, да се вгледа в себе си и да осъзнае за какво всъщност живее и какви цели да си поставя за реализиране?

15. Какво представлява същността на човека?

16. Какво е свободата за човека?

17. Какво да направи човек, когато се чувства объркан, раздвоен и сякаш не знае как да продължи напред в живота си?

18. Как да приемем приятелите до нас, когато сме щастливи или тъжни? Какво общо имат те за същността на живота ни?

19. Може ли самотата да направи човека щастлив – макар, че ние страдаме много, когато сме сами?

20. Когато обсъждаме темата за смисъла на живота на човека – кое е най-важното, което трябва да знаем?

21. Какво означава духовност?

22. Какво е тогава смъртта, щом тя слага край на човешкия живот?

23. Какво се случва, когато човек е на върха на щастието си и вярва, че всичко вече е постигнал и няма какво повече да желае да постига в този си живот?

24. Много хора биха запитали – какъв е смисълът на живота ми, ако не мога да правя това, което искам, защото струва много пари, а аз ги нямам?

25. Защо добрите хора живеят по-трудно спрямо тези, които сякаш не заслужават – имат всичко и много лесно постигат това, което искат?

26. Защо хората се делят на свои и чужди? Защо е трудно да дадеш доверието си на някого?

27. Защо хората често използват думата “стрес” като описание на душевното си състояние и случващото се в живота им, с което оправдават поведението и делата си?

28. Какво е значението на щастието за смисъла на нашия живот?

29. Религиите могат ли да повлияят на съзнанието ни, когато говорим за смисъла на живота?

30. Какво се случва, когато човек се самозабрави, възгордее от постигнатото от него в живота – пари, власт, кариера, материални придобивки? Може ли да се каже, че всички тези неща определят смисъла на живота?

31. До колко и до каква степен може професията да определи смисъла на живота на човека?

32. Много хора се интересуват от това, колко са нивата и степените на развитие на душата в небесния дом / в духовния свят – когато тя пребивава там преди да се прероди отново в човешко тяло и бъде определен тип личност на земята?

33. Какво научих от Ошвешт, когато задавам въпроси свързани с душата и нейните прераждания, развитие, израстване? Как се прави профил на душата.

* Predna korica.jpg (95.68 KB, 411x581 - видяно 1394 пъти.)

* Zadna korica.jpg (216.37 KB, 411x581 - видяно 1782 пъти.)
    « Последна редакция: Октомври 09, 2013, 19:41:22 от Administrator » Активен

l'amour
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 65

• Град: love (always) sucks
  • *Като една от многото знам,знам че не съм сама.. *

« Отговор #1 -: Март 17, 2011, 03:09:57 »

Звучи обещаващо..може ли някой, който я е изтеглил да ми я прати по и-мейла щото аз не мога да я дръпна (тегля я, но после ми се отваря прозорец със winzip пък аз имам старата версия и нещо не става)   
    Активен

Няма нищо по-просто от това - да се усмихнеш и да приветстваш живота във всичките му измерения. Той ти се отблагодарява за усмивката, като ти поднася всичко онова, което желаеш и те подпомага да осъществиш желанията си. Животът те обича.
    http://www.izvorite.com/text/text112.htm
    l'amour
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 65

• Град: love (always) sucks
  • *Като една от многото знам,знам че не съм сама.. *

« Отговор #2 -: Март 25, 2011, 16:28:52 »

Вече я имам - благодарности на turist
    Активен

Няма нищо по-просто от това - да се усмихнеш и да приветстваш живота във всичките му измерения. Той ти се отблагодарява за усмивката, като ти поднася всичко онова, което желаеш и те подпомага да осъществиш желанията си. Животът те обича.
    http://www.izvorite.com/text/text112.htm
    anima
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 7

« Отговор #3 -: Април 26, 2011, 16:52:37 »

моля който я има книгата да ми я прати на имейла имам проблем с тегленето.благодаря
    Активен
    mini-mi6le
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« Отговор #4 -: Май 10, 2011, 13:50:38 »

И аз не мога да изтегля книгата. Някой ще ми помогне ли? Мерси предварително.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #5 -: Май 10, 2011, 15:07:17 »

И аз не мога да изтегля книгата. Някой ще ми помогне ли? Мерси предварително.

Опитайте тогава ето оттук да я изтеглите:

http://dox.bg/files/dw?a=6894631363
    Активен
    Sobercho
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 97

« Отговор #6 -: Май 23, 2011, 15:54:36 »

Смисъла на живота е да го живеем така,че да не съжеляваме за нищо и да постъпваме правилно.Да градираме вместо да деградираме и да живеем в мир и спокойствие! Всички - равни и всички за един !
    Активен

В Природата няма нищо абсолютно равно,но все пак има перфектна хармония !
    mamagaya
    Гост
    « Отговор #7 -: Май 23, 2011, 15:56:23 »

Смисъла на живота е в управлението на реалността.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #8 -: Май 23, 2011, 16:23:32 »

Смисъла на живота е в правилното управление на реалността.
    и не само..
    Активен
    Svetoslav
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 55

всичко е наред

« Отговор #9 -: Август 11, 2011, 15:24:59 »

.Според мен смисълът на живота е да разберем кой наистина обичаме и чрез нашата обич да го накараме и той (тя) да ни заобича . . Ако сте сигурни че някой толкова много ви обича ще ви заболи ли ако му кажете че и вие го обичате ?
    Активен

Колкото различни звезди има на небето - толкова различни хора има и на земята .
    Nikolov15yo
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 20

Светът е дуалистичен, ние сме това, което мислим.

« Отговор #10 -: Август 11, 2011, 16:12:44 »

Според мен, смисълът на живота който живеем е в ученето на уроци и в извисяването на душата и така в спомагане за развитието на общокосмическото познание.
    Хахах незнам дали някой ще ме разбере щом и на мен ми е трудно да осмисля това което току що казах  Веселяк
    Активен
    Чиста енергия
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 118

• Град: Варна
  • « Отговор #11 -: Август 11, 2011, 17:25:23 »

Смисъла на живота е както когато листенцата се открехнът от стеблото и започнат да се разлистват и попиват повече слънце енергия и процеси в тях започват да се извършват и по формулата се изчисливя жизнения коефицент, който е тясно свързам със синуса ламда ента формулата за карма и нейното положение в и около вселената и Африка разбирасе да не забравяка как позиционира цялата рамка на съзвездието Плутон от което се довежда инзестинцялната права на кармични души и животи. Вследствие от това, натрупаната предварително и сортирана пшеница изгаря, като този процес е тясно свързан с тлеенето на органични отпадъци в кофите за боклук и извличакай максималното от двата процеса, млякото кипва и може да се направи и сирене, кашкавал при по-добро спонсорство и разбиране на квинзестициалния въпрос и неговите под и над точни и запетай. Й. Това е .
    Активен
    BaDBluEeYeS
    Witness of a miracles
    Неактивен Неактивен

Публикации: 68

• Град: Ямбол
  • « Отговор #12 -: Август 15, 2011, 14:00:18 »

.Според мен смисълът на живота е да разберем кой наистина обичаме и чрез нашата обич да го накараме и той (тя) да ни заобича . . Ако сте сигурни че някой толкова много ви обича ще ви заболи ли ако му кажете че и вие го обичате ?
    А не е ли най-егоистичното нещо на света да обичаш, за да бъдеш обичан?
    Активен

За сините очи, розовата душа и животът ми в лилаво
    Sobercho
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 97

« Отговор #13 -: Август 15, 2011, 23:54:52 »

Смисъла на живота е както когато листенцата се открехнът от стеблото и започнат да се разлистват и попиват повече слънце енергия и процеси в тях започват да се извършват и по формулата се изчисливя жизнения коефицент, който е тясно свързам със синуса ламда ента формулата за карма и нейното положение в и около вселената и Африка разбирасе да не забравяка как позиционира цялата рамка на съзвездието Плутон от което се довежда инзестинцялната права на кармични души и животи. Вследствие от това, натрупаната предварително и сортирана пшеница изгаря, като този процес е тясно свързан с тлеенето на органични отпадъци в кофите за боклук и извличакай максималното от двата процеса, млякото кипва и може да се направи и сирене, кашкавал при по-добро спонсорство и разбиране на квинзестициалния въпрос и неговите под и над точни и запетай. Й. Това е .

Напълно съм съгласен ! Браво !  Ухилен
    Активен

В Природата няма нищо абсолютно равно,но все пак има перфектна хармония !
    Неактивен Неактивен

Публикации: 26

Живота е сцена и училище за хората!

« Отговор #14 -: Ноември 04, 2011, 09:18:05 »

Смисълът на живота е да си спомним кои сме,от къде идваме и за какво сме тук! И да не забравяме,че тук сме за да се изпълним с любов към този,който ни е изпратил на Земята.
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Какъв е смисълът да си дете-индиго?? « 1 2 3 »
    Въпроси и отговори
    l'amour 33 4043 Последна<br />публикация Декември 11, 2011, 21:55:42
    от elinikar
    Как обяснявате на децата си за "несправедливите" неща от живота?
    За родителите
    Nadi 9 1875 Последна<br />публикация Февруари 04, 2011, 14:47:35
    от Nadi
    Смисълът??-има ли го?? « 1 2 3 »
    Въпроси и отговори
    l'amour 41 2842 Последна<br />публикация Декември 13, 2012, 01:15:35
    от Spiritus
    Как да открия мисията си в живота
    Въпроси и отговори
    Милена 13 2817 Последна<br />публикация Април 06, 2013, 20:12:02
    от my life...
    Защото смисълът е: Въпреки това - продължавам :)
    Лични дневници
    Acid_Lussy 13 2177 Последна<br />публикация Юни 08, 2016, 07:06:18
    от Svetoslav

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright