Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: МОЛИТВИ И ФОРМУЛИ ОТ УЧИТЕЛЯ БЕИНСА ДУНО  (Прочетена 2207 пъти)
Иво_56
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 17

• Град: Варна
  • « -: Февруари 04, 2011, 16:23:17 »

ФОРМУЛИ ОТ УЧИТЕЛЯ ЗА ДУХОВНО И ФИЗИЧЕСКО ЗДРАВЕ
    (Подборка от http://www.dunov-knigi.com/formuli-lechenie-p-4064.html, http://triangle.bg/books/prayer-book.1995/other-formulas.html и http://triangle.bg/books/prayer-book.1995/breathing-formulas.html. За повече вижте в http://triangle.bg/books/prayer-book.1995/index.html, http://www.beinsadouno.com/old/prayers.php и в издадените молитвеници.)

Люби, учи, мълчи, търпи, прощавай, пътя си продължавай и Бога не забравяй!

Формула с движения: Слушам, ставам, здрав съм, силен съм, добър съм.
    Движенията са: при "слушам" ръцете са с допрени длани на ушите, после се издигат нагоре успоредно над главата и се произнася "ставам", после ръцете хоризонтално встрани с длани напред и се казва "здрав съм", ръцете се прибират на гърдите, като дланите докосват гърдите и се казва "силен съм", след това се спущат надолу и се казва "добър съм".

Кажи мислено:
    При вдишване: „Да се прослави Името Божие в мен.“
    При задържане на въздуха: „Да се въдвори Царството Божие в мен.“
    При издишване: „Да бъде Волята Божия.“

Или [с алтернативно дишане]:
    Вдишвате през лявата ноздра. Мислено изговаряте: „Да се прослави Името Божие в мене“.
    При задържане мислено изговаряте: „Да се въдвори Царството Божие и Божията Правда в мене“.
    При издишване [през дясната ноздра]: „Да бъде Волята Божия“.
    [После се вдишва през дясната ноздра, а се издишва през лявата, и после пак като първия път. Пасивните ноздри може да се притискат отстрани с пръстите на едната ръка – едната ноздра с палеца, а другата с малкия и безименния пръст, събрани един до друг. По време на задържането може да се притискат двете ноздри едновременно.
    Ето обяснението на Учителя за алтернативно дишане, дадено в http://triangle.bg/books/prayer-book.1995/breathing-formulas.html:
    „Има една прана, която се усвоява през лявата ноздра, и друга, която се усвоява през дясната. През лявата ноздра се приема магнетичното течение, което има връзка със слънчевия възел и се нарича „слънчево течение“. А през дясната ноздра се приема електрическото течение, което има връзка с главния мозък и се нарича „лунно течение“. Първото има връзка със сърцето, а второто – с ума. Когато искаме да развием повече сърцето, приемаме с лявата ноздра и издишваме с дясната. А когато искаме да развием повече ума, приемаме въздуха през дясната ноздра и го изпускаме през лявата. Това правим, за да установим равновесието между ума и сърцето, а също така и между електричеството и магнетизма. А когато сменяме и дишаме ту през лявата ноздра, ту през дясната, то уравновесяваме двете течения.“
    Забележете, че трите формули от това упражнение съответстват на три елемента от Господнята молитва:
    „Отче наш, Който си на небесата!
    Да се свети името Твое; да дойде царството Твое; да бъде волята Твоя както на небето, така и на земята.“
    Мисля, че под „Името Божие “ може да се разбира първичната Творяща Вибрация, Космичното Слово.]

Каквато и болест да имаш, хвани болното си място и кажи: „Ще служиш на Господа!“ Радвай се на всичко, защото определено е това да стане.

Хвани ръката на болния и мислено кажи:
    Господи, Ти Си силен и мощен. Ако искаш, можеш да освободиш този човек от страданията му.

Онзи, на когото съзнанието е будно, може да се лекува само с мисълта си. Щом заболее, той веднага се издига в мисълта си и там изправя погрешката си, която е причина за болестта му. После той слиза в сърцето си, дето също изправя погрешката си, която е причинила болестта му. Най-после слиза в областта на волята си и там изправя погрешката си. След това казва: Да бъде волята Божия! Щом каже така, болестта и мъчнотията му изчезват.

Любовта е мощна сила, която лекува всички болести. Произнесете ли думата Любов правилно, вие можете да се лекувате. Например, ако страдате от ревматизъм в крака си, кажете дълбоко в себе си с вяра и упование във Великото:
    Бог е Любов и в Любовта болести не съществуват.
    Кажете ли тези думи два-три пъти, болестта ви ще изчезне. Кажете ли думите Бог е Любов, веднага станете от леглото си.

Като се намирате пред известни мъчнотии и страдания, кажете: Любовта иде! Ако сте сиромах, ако сте болен, ако сте неразположен, кажете: Любовта иде! Любовта е велика сила, от която бягат лошите духове и мъчнотиите, и страданията. Няма по-красиво нещо за човека от това да осъзнае, че Любовта иде вече в света. Любовта подразбира присъствието на Бога.

Благодаря Ти, Господи, че Си ми изпратил това страдание. Благодаря Ти, Господи, че ми изпрати тази радост. Господи, благодаря Ти за всичко, което ми изпращаш. Всичко е от Бога. Такава е волята Божия.

Господи, на Тебе уповавам, на Тебе възлагам товара си. Обичам Те, Господи. Благодаря Ти, Господи, че Си решил да ме очистиш.

Благ е Господ. С тези думи се лекуват всички болести.

Аз съм мобилизиран да служа на Бога.
    « Последна редакция: Февруари 04, 2011, 17:07:55 от Иво_56 » Активен
    Иво_56
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 17

• Град: Варна
  • « Отговор #1 -: Февруари 04, 2011, 19:17:17 »

УТРИННА МОЛИТВА НА УЧЕНИКА

Господи, Боже наш,
        Душата ми е трепетна пред светлината на новия ден, който ме озарява. Благодаря Ти, че ме пробуди в ранина, когато Те славят разумният човек, птиците и чистите цветя. Благодаря Ти, че ми подаряваш и този ден живота и ме зовеш да продължа своята работа здрав и обновен. Благодаря Ти, че ми даваш условия да изпълня добрата Ти Воля и да я изявя с любов и разумност, като послужа на моите братя и сестри.
       Моля Те, дарувай ми присъствието на благия Си Дух, да слушам като предан син Твоето ръководство и душата ми да не се отклонява от Закона Ти.
        Дай ми сили, будност и любов да живея за цялото мое и общо повдигане на всички човеци, на всички същества, и за идване на Царството Божие на Земята.
        Нека Вечното Слънце на Твоята Любов озари с виделината си моята душа и душите на всички мои братя и сестри по лицето на Земята.
        Нека Твоята Любов, Мъдрост и Истина, Правда и Добродетел зацаруват в живота на човека.
        Нека всички човеци станат едно с Христа и светлите ангели, едно с Теб и Великото Бяло Братство.
                                                                                           Амин.

Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    ЗАКОНИ И ЗНАЧЕНИЯ НА ЧИСЛАТА
    Астрология и нумерология
    Инил 4 3139 Последна<br />публикация Януари 28, 2011, 03:00:08
    от zvezdichka
    КАК ХОРАТА ИЗКАРВАТ ПАРИ ОТ "ИНДИГО ИДЕЯТА" « 1 2 »
    Всичко относно индиготата
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso 27 3477 Последна<br />публикация Януари 29, 2011, 17:24:40
    от nia.boneva6
    УЧЕНИЕТО НА КАТАРИТЕ И БОГОМИЛИТЕ « 1 2 »
    Духовни учения
    marushka 19 2887 Последна<br />публикация Март 05, 2011, 15:07:49
    от marushka
    МИСТЕРИЯТА НА СИНХРОНИЧНОСТТА (разкази) « 1 2 »
    Изкуство
    giti 17 2114 Последна<br />публикация Октомври 28, 2010, 20:19:52
    от nia.boneva6
    ЕДНА ПЛАНЕТА, ЕДНО СЪРЦЕ, СВЕТОВНА МЕДИТАЦИЯ
    Инициативи
    Житара 9 1626 Последна<br />публикация Март 08, 2011, 19:18:43
    от meander

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright