Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Да спасим майката Земя  (Прочетена 1747 пъти)
zvezdichka
Неактивен Неактивен

Публикации: 255

Нека бъде вечна светлина!

« -: Февруари 03, 2011, 15:00:16 »

Искате ли да започнем инициативата да организираме още  един час в който да спрем нашето електричество?
Нека започнем и с пробуждането  ни за  Земята.
Чувствам Земята ,като част от нас ,от нашият живот и дълбоко в себе си знам,че всички я усещаме жива.
Идва време в което ние хората,който сме израснали до това ,което сме днес ще можем  да чуем и  гласа на нашата Земя във сърцата си и ще трябва да направим нещо.Мисля,че това време е днес и никога не е спирало.
Нека направим нещо за нашата Земя!!!

« Последна редакция: Февруари 03, 2011, 15:16:20 от Legi » Активен
Турист
почиващ на стари лаври
Неактивен Неактивен

Публикации: 579

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « Отговор #1 -: Февруари 03, 2011, 19:23:51 »

Аз мисля че не винаги призивите към Масовост, и всякакви инициативи са с достатъчно положителен ефект...

Да го правиш първо ти. Системно. Да споделиш с останалите, че го правиш вече от доста време. И тогава вече да очакваш да имаш последователи на примерно тази идея...
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    zvezdichka
    Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Февруари 03, 2011, 20:20:34 »

Може би, си прав turist,просто в последно време съм потресена от случилото се в Мексиканският залив, сега и избиват масово делфини,много ми е болно.
    Още повече за делфините, това са свъхнадарени бозайници,а ги избиват в Дания и Япония,просто ,защото били много.

Има много неща ,който ни шокират и на човек му идва да направи нещо.Вполедстсвие когато видиш ,че хората приемат болката ,за нещата който са се случили се опитваш да видиш нещата от друг ъгъл.Така ,че сте прави и вие,който гледате от своя ъгъл.
    Радвам се ,че поне се намери един смелчагаУсмивчица

Честно казано идеята ми беше с такава цел ,постепенно да се събудим към нашата планета.И с един час спряно електричество днес, утре с по голяма любов към земята ни ще защитим и горите ,поле може да измислим по ефективни начини за живот,за всички,не само за нас хората, а цялата ни планета.
    Искам да живея в свят в който да плувам с делфини,не да ги избиват.
    Мисля си ,че всяко нещо се учи и можем да се научим и на такава любов и грижа към целият съществуващ живот.
    Активен
    johny
    Гост
    « Отговор #3 -: Февруари 03, 2011, 20:34:30 »

Може би, си прав turist,просто в последно време съм потресена от случилото се в Мексиканският залив, сега и избиват масово делфини,много ми е болно.
    Още повече за делфините, това са свъхнадарени бозайници,а ги избиват в Дания и Япония,просто ,защото били много.

Това с делфините от кога е така? Тъжен Тъжен Тъжен Природата ще им върне,ние само ще гледаме,но защо да е така? Тъжен
     Иначе призив трябва да има.Хората трябва да преминат на "икономичен режим",но това колко ли време ще отнеме нз...
    Активен
    zvezdichka
    Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Февруари 03, 2011, 20:54:04 »

johny ето сайта- http://30dumi.pozicii.net/2010/12/kak-se-zabavlyavat-v-daniya-izbivayki-stotitsi-delfini-snimki/
    http://30dumi.pozicii.net/2010/12/yaponskata-zhestokost-v-izbivaneto-na-desetki-hilyadi-delfini-video/

Според мен за да се започне нещо първо трябва да започне с идеята и разбира се с желанието.
    Активен
    johny
    Гост
    « Отговор #5 -: Февруари 03, 2011, 21:04:50 »

johny ето сайта- http://30dumi.pozicii.net/2010/12/kak-se-zabavlyavat-v-daniya-izbivayki-stotitsi-delfini-snimki/
    http://30dumi.pozicii.net/2010/12/yaponskata-zhestokost-v-izbivaneto-na-desetki-hilyadi-delfini-video/

Според мен за да се започне нещо първо трябва да започне с идеята и разбира се с желанието.

Направо ми прилоша ...... Сълзи Сълзи
    Активен
    demy
    Daniela
    Неактивен Неактивен

Публикации: 114

• Град: Sofia
  • « Отговор #6 -: Февруари 03, 2011, 21:20:45 »

Много тъжно и мъчно ми става като виждам до къде може да стигне жестокостта на хората.
    Тази събота в темата на нова ще дават за боевете с кучета, само от рекламата толкова тъжно ми стана.... сърчицето ми е свито от болка и се възмущавам Как може? Възмущавам се и от самата реклама, как може да дават тези кървища и да ме принуждават да виждам това нещо, ами ако го види едно дете?.... много се отклоних от темата, но толкова тъжно ми стана и болно...........
    Активен
    Venus
    Гост
    « Отговор #7 -: Февруари 03, 2011, 21:48:56 »

Да за съжаление хората са такива.. жестоки, безмилостни, кръвожадни хищници които избиват за да си направят кеф на жалките душици!!! Тъжно е, но е факт! Говори се да се спрат войните, а точно това правим с природата!!! Изтезаваме и бавно и в мъки морим създателя си и далеч не са само делфините.. тюлените, тигрите, белите мечки и още мн. красиви и уникални видове са на път да изчезнат и до заради глупостта на хората, играем си с живота и то много жестоко.. ГМО-то е също е част от извратените ни опити да се издигаме като се мешаме в работата на природата. Излезли сме от поставените ни граници. Не мога да разбера защо по дяволите си играем на Господ, да във всеки от нас има частица от него-факт, но кои сме ние да решаваме кой да живее и кой да умре?!?! Злоупотребяваме и то много с много неща! Във всичко трябва да има мярка лова, убиването на животни.. Забили нос в собствените си проблеми вече няма нищо свято за нас.. природата, животните те са нещо уникално как може да сме такива егоисти и да мислим само за себе си и да гласуваме "за" избиването на животни, а да сме  "против" избиването на хора..
    П.С. Извинявам се на модератора за лошия коментар, но просто не можах да се сдържа..
    Активен
    zvezdichka
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Февруари 13, 2011, 16:21:02 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=oXxHgFqyh84" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=oXxHgFqyh84</a>
    Активен
    taken
    Неактивен Неактивен

Публикации: 145

« Отговор #9 -: Февруари 13, 2011, 16:23:00 »

Щом искате да спасите майката Земя , то вземете спасете себе си , тя и на това ще е благодарна Усмивчица
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #10 -: Февруари 13, 2011, 16:43:33 »

Щом искате да спасите майката Земя , то вземете спасете себе си , тя и на това ще е благодарна Усмивчица

Много добре казано!  Усмивчица

Банална истина е, че човек променя отвътре - навън. Първо себе си, а после народа си. А накрая и света. Усмивчица

Цитат
    Нека направим нещо за нашата Земя!!!

И мислиш, че ще промениш нещо ако си спреш тока за едва час?  Ухилен
      Това е все едно да отидеш до водопад и с лъжичка да гребнеш от бушуващата вода. Хах, няма ефект. Разбирам ако въведем екотехнологии (има ги!), завинаги. Да..., но да спрем да правим глупости за час и на другия ден да живеем така все едно, че сме спасили цялата Земя от унищожение, не помага.  Усмивчица

Активен
    nre
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 129

« Отговор #11 -: Февруари 13, 2011, 17:03:55 »

Това е все едно да отидеш до водопад и с лъжичка да гребнеш от бушуващата вода. Хах, няма ефект. Разбирам ако въведем екотехнологии (има ги!), завинаги. Да..., но да спрем да правим глупости за час и на другия ден да живеем така все едно, че сме спасили цялата Земя от унищожение, не помага.  Усмивчица

И аз мисля като Рабено. Технологията е решението.
    Атомната електроцентрала мисля, че за момента замърсява относително най-малко, като се има предвид, че остатъците се капсулират и никой не ги диша. Водното електричество е изсекло голяма част от горите за сравнително малки мощности. А фотоволтаиците са за момента с много малко КПД (в границите 10-18%) за да бъдат използвани масово, (производството им ще замърси много повече от получената енергия). За момента относително ефективни са водните панели, но са най-оправдани в топлите страни. Мисля, че изолацията е на първо място в енергоспестяването.
    Активен
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

Публикации: 579

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « Отговор #12 -: Февруари 13, 2011, 18:55:44 »

И аз мисля като Рабено. Технологията е решението.
    Атомната електроцентрала мисля, че за момента замърсява относително най-малко, като се има предвид, че остатъците се капсулират и никой не ги диша. Водното електричество е изсекло голяма част от горите за сравнително малки мощности. А фотоволтаиците са за момента с много малко КПД (в границите 10-18%) за да бъдат използвани масово, (производството им ще замърси много повече от получената енергия). За момента относително ефективни са водните панели, но са най-оправдани в топлите страни. Мисля, че изолацията е на първо място в енергоспестяването.

Интересно ми е какво ще каже авторката за тези 2 мнения...

Макар че инвестирайки в еко технологии , едва ли спасяваме делфините от убийците им...
    По този въпрос taken и Рабено са по-прави

Банална истина е, че човек променя отвътре - навън. Първо себе си, а после народа си. А накрая и света. Усмивчица

Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    zvezdichka
    Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: Февруари 13, 2011, 20:15:39 »

Да, интересно, ако продължаваме да не се замисляме какво ще стане...
    Дайте ще си къпем съвеста ,че с една капка в морето не можем да променим нищо,но има и друга приказка -
     "Капка по капка, вир става." Зависи,от това как човек гледа на нещата.
     Важно е, да се почне от някаде, да се култивира самосъзнание към света,не да мислим само за нас си.

Това не е идея в която един или двама ще обеждават някой ,че трябва да се замисляме повече и защо да го правим!
     Да ценим и пазим това ,което ни е дадено е наш дълг.
    Нито аз,нито някой друг може за промени света,света се променя от колективно мислене и действия, всички го знаем,но нека незабвавяме,че мислите са енергия,която се движи и създава материята!

Цитат
    Цитат на: Рабено в Днес в 15:43:33
    Цитат на: taken в Днес в 15:23:00

ОТностно промятата ни отвътре ,сам каза ,че първо човек променя себе си от вътре ,после външният си свят.
    Хубаво казано,"да спасим себе си", обаче зависи в какво се състой нашето спасение?

Дали в това да продължаваме да си затвараме очите за жестоките ни действия и да се извисяваме чрез болката в душата си
     или да съберем сили и да се борим,за себе си и за това което чувстваме силно в нас!

Дали нашето себе си ,не е събрало всичко до сега и затова усещаме жестоките неща,все едно нараняват нас.
    Така,че за всеки спасението е различно.А ,не ни ли докосва външният свят,както ние докосваме себе си?
    И не сме ли едно?Може би, само егото ни дели.
    Ако искате може да не вземаме под внимание точно идеята за спирането на електричеството,но
    могат да се измислят други инициативи ,който са със същата идея "За Земята ни",примерно.
    [/color]
    Активен
    kim
    Гост
    « Отговор #14 -: Февруари 13, 2011, 20:55:31 »

Единственият път е отвърте навън - няма друг. Външният свят е плод на нашия вътрешен - мисли, емоции, желания...
    Хората са жертви на самите себе си. Стигни нужното съзнание и прекроявай, както можеш. Дали някой манипулира избора е друга тема.
    А спирането на тока е просто символика за да могат "овцете" да осъзнаят, че има и друг начин.

Мир отвътре - Мир отвън
    Война отвътре - Война отвън.

Усмивчица
    Активен
    Страници:  [1] 2 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Място за красиви неща на всякаква тема « 1 2 »
    Обща тематика
    bars_i 17 1728 Последна<br />публикация Януари 02, 2011, 19:22:13
    от bars_i
    Защита на тялото по време на сън « 1 2 »
    Моите сънища
    nia.boneva6 16 2645 Последна<br />публикация Април 11, 2011, 13:03:40
    от cristo777
    Духовно израстване за сметка на Земните удоволствия....? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    Sunrise 22 2542 Последна<br />публикация Април 07, 2011, 18:04:55
    от Soul
    Какво мислите за тази снимка? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    andromeda3213 28 1333 Последна<br />публикация Януари 29, 2011, 16:32:32
    от kristian4o
    Здравейте имам няколко въпроса !
    Въпроси и отговори
    Vapros 12 1097 Последна<br />публикация Април 25, 2011, 19:30:23
    от Ich

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright