Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Пирамида на здравословното хранене  (Прочетена 2627 пъти)
Evolution
Гост
« -: Януари 26, 2011, 23:35:59 »

Пирамида на здравословното хранене - Тя онагледява приблизителното съотношение между храните от всяка група, необходимо на човек за ежедневното хранене. Залагайте главно на продуктите от основата на пирамидата и включвайте в менюто си само малки количества от храните на върха и.

* Piramida.JPG (371.64 KB, 1632x1224 - видяно 846 пъти.)
Активен
Админ
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 1133

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « Отговор #1 -: Февруари 10, 2011, 16:49:57 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=BO9hLpCRMsI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=BO9hLpCRMsI</a>
    Активен

Важните подробности!!!
    Гост
    « Отговор #2 -: Април 19, 2011, 00:35:10 »

Пирамида на здравословното хранене - Тя онагледява приблизителното съотношение между храните от всяка група, необходимо на човек за ежедневното хранене. Залагайте главно на продуктите от основата на пирамидата и включвайте в менюто си само малки количества от храните на върха и.
    Тази "хранителна пирамида" не е пълна.
    в пълния вариант , под слоевете с храна има още по голям слои "ВОДА" а под него най-голямата основа на "Физическа Активност"!
    Това е много важно да се допълни защото за добро здраве, трябва да се започне от по-големите,(по-долните), основополагащи слоеве на пирамидата.

Медицината твърди, че физиологичната нуждата от вода е 30мл/кг тегло за 24 часа!
    Ако се полага тежък труд или се тренира спорт - трябва да се пие допълнително вода.

И ако се заинтересувате кой и защо е направил тази хранителна пирамида за пръв път,(другите след това само са променяли детайли), ще разберете, че подходящото име е "хранителна пирамида на екзистенц минимума" , за да не се разболеем.

хайде ... със здраве Усмивчица
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright