Духовно развитие

Анкета
Въпрос: Имали ли сте среща с вашия "Духовeн учител" и къде?
да,на сън - 12 (26.1%)
да,буден,в 3D - 8 (17.4%)
все още не - 15 (32.6%)
да, виждали сме се в духовния свят - 3 (6.5%)
да, мисловно общувам с него - 8 (17.4%)
Общ брой гласове: 37

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Имали ли сте среща с вашия "Духовeн учител" и къде?  (Прочетена 2738 пъти)
Old_Soul
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 59

• Град: Pleven
  • « Отговор #15 -: Юни 07, 2012, 00:37:25 »

Първо имах духовен учител във физическо тяло. Срещнах го в един от най-неприятните периоди от живота си (казармата). Било е писано да го срещна за което се радвам, но сега сме си изгубили дирите.

Като студент отново имах труден период - бях петокурсник, а един преподавател (явно голям хейтър) дори не ме беше допускал да се явя на изпит по предмети, които ми е водил в трети курс. Тогава по време на сън ми се явиха няколко много напреднали души, които започнаха да обсъждат как се справям със сегашното си прераждане. Аз ги попитах: редно ли е този преподавател да се държи така с мене? и ще перифразирам техния оговор:
    -Ние открай време процедираме по този начин - като видим напреднала душа и прикрепяме някой изостанал за баласт. Така забавяме развитието на напредналата душа, за да е сигурно, че няма да приключи бързо с мисията си на земята, защото ако това стане ще се прекъсне връзката и няма да има кой да учи новодошлите.
    Не се притеснявай за преподавателя си - като понапредне ще дойде време и него да го късат.

Оттогава като изпадна в затруднено положение си припомням, че господ наказва първо своите любими чеда.
    Активен
    Щуродино
    Неактивен Неактивен

Публикации: 257

« Отговор #16 -: Юни 07, 2012, 10:50:24 »

Първо имах духовен учител във физическо тяло. Срещнах го в един от най-неприятните периоди от живота си (казармата). Било е писано да го срещна за което се радвам, но сега сме си изгубили дирите.

Като студент отново имах труден период - бях петокурсник, а един преподавател (явно голям хейтър) дори не ме беше допускал да се явя на изпит по предмети, които ми е водил в трети курс. Тогава по време на сън ми се явиха няколко много напреднали души, които започнаха да обсъждат как се справям със сегашното си прераждане. Аз ги попитах: редно ли е този преподавател да се държи така с мене? и ще перифразирам техния оговор:
    -Ние открай време процедираме по този начин - като видим напреднала душа и прикрепяме някой изостанал за баласт. Така забавяме развитието на напредналата душа, за да е сигурно, че няма да приключи бързо с мисията си на земята, защото ако това стане ще се прекъсне връзката и няма да има кой да учи новодошлите.
    Не се притеснявай за преподавателя си - като понапредне ще дойде време и него да го късат.

Оттогава като изпадна в затруднено положение си припомням, че господ наказва първо своите любими чеда.
    "Наказва?" Вселената не съди никого.Тук-там прочетох,че сме Космични дечурлига Намигване
    Активен

Омръзна ми да се обяснявам-47 годишна
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 613

• Град: София
  • « Отговор #17 -: Юни 07, 2012, 11:08:42 »

Old_soul, много интересно преживяване си имал. Благодаря ти за споделянето. Едно нещо обаче ми направи впечатление от изказването на тази група напреднали души, които си сънувал, което ще си позволя да коментирам, защото не е в синхрон с моето разбиране и философия.
    Аз не приемам това, че от Духовния свят ни пращат някои изпитания, за да забавят развитието и то, защото ако ние сме напреднали души и дръпнем на по- високо стъпало, видиш ли няма кой да учи останалите, които са на друго ниво. В Духовния свят посоката е само напред, това, че има възможност ние самите да се върнем назад по пътя, това е наш личен избор и наша отговорност, но според мен няма нищо общо с планове от страна на Духовните водачи. Всичко се променя много бързо. Сега ти си напреднала душа... целта на всяка духовна същност, включително и на Духовните водачи и духовното семейство на този Дух е изкачване нагоре. След като ти дръпнеш напред, на "твое място" ще дойде друга душа, която също се е развила. Така, че винаги ще има напреднали души, които да "поемат" и "обучават" тези, които идват след тях.

В Духовния свят няма наказание, няма категоризиране, няма съдене, няма разделяне на добро и зло, няма обвиняване. В Духовния свят има само факти, приемане, разбиране, анализ, синхрон, баланс, безпристрасност.
    Активен
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

Публикации: 336

« Отговор #18 -: Юни 07, 2012, 16:15:41 »

Според мен тази думичка “забавяне” служи като ориентир за разлика между скоростта с която обикновено ни се иска да се развиваме и скоростта с която се развиваме в действителност. Истина е че на много хора им се иска, ако може това да стане бързо и това че не се получава, е за доброто на тяхната мисия, както разбирам от написаното. Никой не ни бави отгоре. Смисълът на разглеждания процес е в създаването на повече връзки между даденото същество и съществата до него. Покрай глобализирането на днешния свят е настъпил период на едно неестествено отчуждаване, което е донякъде пречка да се учим един друг. Тази пречка е създадена от човечеството. Тук е уместна причинно – следствената връзка “Напредваме когато учим и другите да напредват”. Само тогава се случва. И да, посоката е винаги напред. Било то "бързо" или "бавно", в крайна сметка на всеки му се дава толкова колкото е дал.
    « Последна редакция: Юни 07, 2012, 16:42:03 от Sine Wave Zero » Активен
    Old_Soul
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #19 -: Юни 07, 2012, 21:27:02 »

Щуродино, исках да го кажа в смисъла на уроци. Едно дете няма как да разбере какво е горещ котлон докато не се упари.

Gayatri, досега не бях се замислял върху промисъла на възнесените учители, но днес го направих. Има логика в това, което правят.
    Средно напредналите имат желание да помагат, но не са подготвени да видят опасностите. Духовното бъдеще на хората се решава сега. Тези, които подготвят новия светоевн ред опитват с всички средства да направят така, че след едно-две поколения на земята да се превъплъщават само души от ниския астрал. Докъде са стигнали? - вече клонират бозайници, създават генетично модифицирани организми, има ваксина срещу духовни стремежи, подготвят закони като АКТА и закона за детето..
    Ако тези неща се допуснат тук ще идват само души от ниски
    Активен
    Old_Soul
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #20 -: Юни 07, 2012, 21:37:02 »

Ако тези неща се допуснат тук ще идват само души от ниския астрал без водачи докато стане някой катаклизъм, който да унищожи цивилизацията.
    След такъв рестарт няма да има реклами, пари и всичко което спира духовната еволюция.

В Духовния свят няма наказание, няма категоризиране, няма съдене, няма разделяне на добро и зло, няма обвиняване. В Духовния свят има само факти, приемане, разбиране, анализ, синхрон, баланс, безпристрасност.
    Слез на земята - в материалния свят сме.

Активен
    meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #21 -: Юни 07, 2012, 21:45:57 »

Здравейте.
    Темата е трепач.
    Мойто мнение е че при положение че учителя е ДУХовен,то означава че е дух, е да ама аз съм материален.Когато стана дух тогава може би,ама надали.Учители можем да имаме само като деца(до 21г,),после всеки сам се оправя.Тъй че четенето и гледането на филми, без зор вреди.Живота не е нито книга, нито филм,а просто се живее,и то какъвто си го направите(едно неудобство).
    Живи и здрави.
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

Публикации: 336

« Отговор #22 -: Юни 07, 2012, 22:28:53 »

Old_Soul, напомням ти че докато поучаваш хора да слизат на Земята, говориш за духовни учители, наказания от Бог, дори за души от ниския астрал. Къде си точно не знам, но ще се радвам да ме извиниш че ти отделих внимание Усмивчица

Meander, няма такова понятие като "оправям се сам", или поне аз не познавам същество което да се оправя само Усмивчица
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 613

• Град: София
  • « Отговор #23 -: Юни 08, 2012, 07:03:38 »

Old soul, аз съм много здраво стъпила на земята, но това не ми пречи да говоря и за духовния свят, както и да правя разграничение между двата!
    Ти явно не си ме разбрал какво имам предвид. Развитието на душите е динамичен процес и ако сега средно напредналите души са на такъв етап, то в зависимост от индивидуалното им темпо те могат да достигнат нивото на напредналите души и да поемат тяхната щафета! Ето затова не приемам това, че духовния свят може да поддържа такава практика да забавя развитието на зрелите души, за да могат те      да обучават по- младите такива! Просто когато всички напредват, винаги ще има някой, който да върши дейността по обучение- съзнателно или не! Ако има забавяне в напредъка на някоя духовна същност, причината не е в това, че няма кой да учи младите души! Още повече, че всякакви външни фактори и действия, които не са в синхрон със  закона за личния избор, нямат нищо общо с духовния свят! Никой не си позволява да се бърка в свободния избор и решение, още по- малко да забавя развитието на дадена духовна същност!
    Не приемай това, което казвам като обида или подлагане под въпрос на думите на духовните същности, които са ти го казали! Просто ние като човешки същности понякога интерпретираме информацията от духовния свят по начин, който разбираме и възприемаме!

Парите, рекламите, телевизията, храната и тн не са тези, които забавят развитието ни, а отношението ни към тях!

Old soul, откъде имаш такава информация за въплъщението САМО на души от ниския астрал? Мога да изразя съмненията си и по този въпрос, но не ми се иска да навлизам в дълбоки води! Всеки има право да вярва и да приема за истина каквото реши!
    За пореден път се убеждавам, че конспиративните теории и четива много добре си вършат работата и създават излишна параноя!нека всеки сам се замисли каква всъщност е ролята на всички тези теории на конспирацията и до какво водят!
    Активен
    Old_Soul
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #24 -: Юни 08, 2012, 23:16:13 »

Забавянето е само в социален план и само за определен кратък период от живота т.е. изпитание и в зависимост от начина по който го приемаме се получават съответните духовни резултати.
    Избора сме го направили в някое предишно прераждане.

Ако напреднала , но не напълно пробудена душа се роди в семейство, което не е подготвено да и покаже не пътя, а поне вярната посока в началото човека ще бъде търсещ истината, но поради незнание за това как да води здравословен живот или ако попадне в общност с лош егрегор той може да натрупа повече карма отколкото е имал в началото на прераждането. Кармата сама по себе си е опит, но ограничава свободата и възможноста да помагаш.
    Да ти дам пример със себе си - знаех мудрите, но само за една помнех кога се прилага. В един момент ме бяха научили да ям месо (нямах голям избор). Добре, че попаднах на правилната литература и срещнах подходящия човек - на 18 години станах вегетарианец (това променя възприемането на нещата)
    Сега отново съм йога, но едва ли ще постигна способностите, които имах в предишното прераждане.

Възраста след завършване на училище е много опасна - амбициите(и плановете които сме правили ние и нашите близки) могат да окажат много лошо влияние за години напред (през които човек да събира карма).
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #25 -: Юни 09, 2012, 01:52:50 »

Цитат на: Old_Soul
    Сега отново съм йога

Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #26 -: Юни 22, 2012, 01:03:45 »

Цитат на: Еlsha
    Има разлика м/у Учител и Гуру.Усмивчица Много хора смятат, че учителите едва ли не ти казват какво да правиш или трябва да изпълняваш каквото казват, защото разбираш ли, те знаят понеже са по-опитни.Усмивчица
    Да, има разлика между преподавател/даскал/наставник и учител. Същтата каквато е и между треньор  и учител.  Чувала ли си, например, за учител по бокс? Няма и да чуеш. В източните бойни изкуства, всички са учители – няма треньори. Защо? Защото там, учителя не набляга толкова на техническата част, колкото на духовната. Техническата е въпрос на самообучение и постоянство и треньора ти е нужен, само докато схванеш основата, докато за духовната част ти трябват постоянни наставления, беседи, осъзнаване... и т.н.
    Цитат на: Еlsha
    един учител по-скоро помага на човек, сам да си помогне, без да го лишава от избор и да се меси в развитието. И най-важното, без да налага собственото си мнение, а просто изказвайки мнение, под формата на съвет, с който човек решава дали да се съобразява.
    Ами да, но и изказването на мнение, често бива интерпретирано като налагане на мнение.
    Всеки е виждал духовния си учител. Няма значение дали е роден или не.

P.S. Който е пропуснал залеза, да тича да посреща изгрева! Лятото официално започва.
    До скоро
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #27 -: Юни 22, 2012, 03:15:35 »

Имали ли сте среща с вашия "Духовeн учител" и къде?
    Заглавието-въпрос е в известен смисъл безпредметно...
    Вселената до един момент определя съзнанието.
    Осъзнаването на Учителя,Наставника,Пазителя в нас самите променя тотално всичко.
    Следва прелом в който съзнанието определя реалноста си като част от Вселената и е в холограмна Хармония с Нея.
    Следват поредица Осъзнавания след преминаване през редица реалности и измерения...
    Няма човек или разум които да могат да повеляват или поучават Духът в нас...
    Учи се съзнанието ни... как да отклони погледа и фокуса си в правилната посока и място...
    В живота си човек понякога среща хора открили и Осъзнали в себе си Учителя...
    И такива хора говорят на Учителя в теб самия с цел когато Той се задвижи да го усетиш...
    И когато започнеш да го усещаш и Осъзнаеш - да се запознаеш с Него,да го чуеш,изучиш и следваш...
    Такива хора след като видят и усетят че си открил Учителя в теб самия избледняват и изчезват от живота ти...
    Те са свършили своята работа...и продължават някъде в друга за теб реалност да работят.
    Пътуването във вечно променящата се  холограмна Истина е безкрайно...
    Останалото е суета която не устоява на Времето и Вечността...
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #28 -: Юни 23, 2012, 01:31:56 »

В интерес на истината се канех да питам, а ако вече си осъзнат като съществуваща душа, която има тяло, ако в теб няма повече неизвестни в това отношение и живееш, както каза странник, в естествена, подразбираема хармония със света, тогава ...каде остава ролята на учителя?!
    Преди време сънувах учителите си, понеже бяха двама, не твърдя, че са истински, но така го усещах...и сега когато стигнах до себе си в истинския смисъл на думата, те вече не идват при мен, но защо и какво са били те..мои близки в друга форма, които винаги ще се грижат за мен или просто холограма в съня, аналогия на гласът на собствената ми душа...какво са били те и защо вече ги няма!?
    Колко същности има човек?Една за душата и една за ума о0?! Как е...?!
    А когато душата вземе надмощие, каде отива съзнанието, защо ми се струва, че от скоро съм започнала да живея, като бебе..!
    Така чиста и необременена..сякаж не съм живяла 23 години, а само 1на!!Дори спомените ми не са вече мои, а сякаж на някой друг, който отдавна си е отишъл..!?
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #29 -: Юни 23, 2012, 04:16:41 »

Истинския човешки учител ти показва Учителя в теб... и си отива,друга роля няма за него около теб.
    И както на него му е дадено,така дава и той...без да чака в замяна нещо или признание.
    Затова и псевдоучителите искат пари или нещо в замяна...
    Няма паричен еквивалент или материални блага които да покрият страданията и цената която е платило сърцето докато откриеш Учителя в себе си...
    Нито пък някой да ти върне пропилените мигове в суета ако ще нови светове и слънца да му подаряваш в замяна...
    Посветените от миналото които сами знаете никога не са искали блага в замяна на Мъдростта и Истинните слова и беседи... тяхната отплата е идвала от друг Източник в тях самите...
    Но мнозина псевдоучители все още трупат материални блага като техни последователи...нека си трупат воденични камъни на гърба...
    Това което е в теб е и в мен и всички останали... и няма как да бъде друго.
    Всъщност ние сме изградени от еднакви атоми дошли от Земята и Слънцето...
    Идеята за различните същности е поредното разделяне и фрагментиране... така всеки е сам с всички последствия от това.
    Душата,ума (разума) и тялото в триединство създават съзнанието което е уникално.
    Едното да липсва и няма съзнание в тази реалност.
    Душата всъщност винаги е била водач в живота и реалността ни - дори и да не сме го Осъзнавали.
    Много ''случайности'' и начертани пътища в миналото се дължат на нея.
    Актът на Осъзнаване слага ново начало на всяко ниво - дори и до сетивата и усещанията от тях,до всяка клетка...
    Съзнанието и разума в такъв момент са като в нокдаун на възприемане,осъзнаване и преосмисляне...и смътна тъга по пропиляното досега време.
    Съзнанието никъде не отива или изчезва,по скоро има избор къде да бъде или фокусира избирателно...
    Образно казано съзнанието се разхожда нагоре-надолу според избора ни.
    Разума и съзнанието винаги ще догонват Душата в безкрайното препускане,развитие и еволюция което наричаме Път...
    И само успоредното им хармонично развитие гарантира избягване на израждане,залитания и дори инволюция и пропадане...
    И според напредъка се откриват все повече нива на информация от Създателя която така или иначе минава през нас...
    Само нивото ни на съзнание и осъзнаване ни пречи да усвоим цялата налична информация в един миг и да прегорим тотално и необратимо във Вечността...
    Съзнанието винаги може да се върне пак надолу за да се израдва на прости житейски радости и удоволствия като халба бира с приятели например...
    И в следващ момент пак да се върне горе в търсене празния съд да се напълни с новото приготвено за нас от Създателя...
    Препълнен съд никой не препълва...
    И тогава Пътешествието и Промяната тепърва започват...
    Дълъг,интересен и вълнуващ е Пътят...
    И други Осъзнавания чакат реда си по този Път...
    « Последна редакция: Юни 23, 2012, 04:57:05 от Странник » Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright