Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Алое Вера  (Прочетена 3015 пъти)
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« -: Януари 24, 2011, 20:49:32 »

АЛОЕ

Често наричано „растение чудо“ или „лек от природата“, алое вера крие много изненади. То расте най-добре в райони с горещ и сух климат и много хора го бъркат с кактус, но всъщност принадлежи към семейството на лилиите. Алоето запазва свежестта си при условия, в които други растения биха изсъхнали и загинали, като затваря порите си, за да предотврати загубата на ценна влага. Съществуват над 200 разновидности алое, но най-ценно за човечеството е лечебното Алое Барбадензис Милър (алое вера).

Древни паметници свидетелстват, че свойствата на алое вера са известни от векове. Терапевтичните му и лечебни качества са издържали изпитанията на времето над 5000 години. През 1862 г. Георг Еберс пръв открива колко ценено е алоето още от древността в египетски папирус. Древногръцки и римски лечители го прилагат много успешно като лечебна билка. Изследователи откриват, че това растение е познато и в китайската, и в индийската култура. Египетските царици го използват в стремежа си да постигнат идеална физическа красота, а във Филипините го смесват с мляко, за да лекуват бъбречни инфекции. Алоето се споменава и в Библията, а според легендата Александър Велики завладява остров Сокотра в Индийския океан заради алоето, което растяло там и било необходимо за лечение на ранените му воини. Но бързият прогрес на документираната медицина на запад и преселването към райони с по-умерен климат води до намаляване на популярността и употребата на алое вера.

В наши дни, макар медицината и лекарствата да са ефикасни за лечението на повечето болести, тяхната продължителна употреба води до появата на странични ефекти. Ето защо много от потребителите и учените се връщат към по-традиционните природни терапии, пренебрегвани толкова дълго. В резултат на това алое вера отново привлича вниманието, предлагайки многобройните си свойства за подобряване на здравето и качеството ни на живот.

Но популярността на алое вера в области, където то не вирее, се дължи изцяло на патентован процес, наречен стабилизация. Нека разгледаме един прост пример – ако разрежете ябълка и я оставите на открито, плодът бързо потъмнява. Същото се случва и с алоето. В природата прозрачният гел във вътрешността на листата му е добре защитен от месестата им кора, която предотвратява загубата на влага и го предпазва от вредното въздействие на атмосферата. Процесът на окисляване започва веднага щом листото бъде отрязано и ако не бъде спрян, голяма част от полезните качества на гела се губят. Стабилизацията е метод за съхраняване на ценния гел в състояние, възможно най-близко до първоначалното, без загуба на полезните му свойства. Без стабилизация настъпва окисляване и разваляне на гела, дори и при охлаждане. Форевър Ливинг Продъктс (ФЛП) притежава патенти за процеса на стабилизация, което ни дава възможност да постигнем качество на продуктите без конкуренция.

http://www.aloeishop.com/aloe.html
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
Sine Wave Zero
Неактивен Неактивен

Публикации: 336

« Отговор #1 -: Март 05, 2011, 02:12:21 »

Най-силен ефект върху мен имаше Алоето, когато ми го инжектираха подкожно.
Тогава ходех на иглотерапия 6 поредни дни.

След 6-тия ден кожата на лицето и тялото изглеждаше както когато завършвах училище (преди 6 години). След това на всеки 2 дена смъквах по 1кг, докато не станаха общо 5 за 10 дена. 2 месеца по-късно бях намалял с общо 10 кг. Имах значително подобрени тонус, настроение и физическа активност.  Хората ми бъркаха годините и не ме възприемаха насериозно, мислеха че съм още младеж, а аз бях доволен от това  Усмивчица

Терапевтичния ефект на алоето ми хареса повече от всичко, което съм използвал досега. Правех доста експерименти като го комбинирах със системи за хранене, които включваха поне 1/2 кг плодове на ден (сутрин), както и  с такива при които плюсках много кг колбаси Веселяк . Първите се отразиха по-добре, вторите не се отразиха Веселяк

Всъщност не бива да се подценява или да се надценява ефектът от Алоето.  То е един регулатор на процесите в организма - метаболизъм, кръвно налягане, ниво на холестерол, ниво на кръвна захар, обмяна на вещества и т.н. за да балансира функциите на органите в тялото. Тук може да откриете още информация : http://indigota.com/index.php?topic=3364.0
Активен
Мар
Гост
« Отговор #2 -: Април 06, 2011, 13:13:30 »

"Съществуват много видове алое, но за лечебни цели се използва дървовидното известно и като столетник."

Алоето столетник все пак не трябва да се бърка с алое вера. Едното е едно, другото се използва за други неща. Едното се извлича и се продава под формата на ампули и може да се ползва и инжукционно и за пиене. Докато Алое Вера може да си се използва в чист натурален вид (а е най-добре да е в такъв вид, колкото и да се опитват да изкарват разните сокчета от него свръхнатурални и какво ли още не, с какви лли не лицензи).

Най-доброто си е Алое Вера - цветето (растението), което е между 3 и 4 годишно - всъщност то е вече лебечното. И се къса от листата му малко парченце (да кажем - около 4-5 см) и се смачква добре в чаена чаша вода. Малко да постои и се прецежда и се изпива водата. На мен ми е многоприятно.

На периоди го ползвах дълго и с нищо не ми е навредило.

НО... трябва да се взима по 10 дена един след друг, после почивка 20 дена. Всеки месец може да се ползва по 10 дена. И за стомашно-чревниа тракт и за имунната система, и като противотуморно подмомагащо средство, тонизиращо и т.н. и т.н.
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #3 -: Април 06, 2011, 13:35:45 »

Също да добявя ,на мен ми помага ,като усетя че ми излиза херпес на устата ,отчупвам си парченце и си го намазвам , действа страхотно ,само ако се оближеш е малко тръпчиво.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Sita
13
Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« Отговор #4 -: Май 22, 2011, 00:43:57 »

Наистина е вълшебно. Преди го ползвах предимно като мазило, но сега си го поръчвам под формата на спрей от Германия.
Действа бързо и на изключително всичко (болки в гърлото, всякакви рани - повърхностни, мускулни и тн.)
Много съм доволен! Усмивчица
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Вера Кочовска и Баба Ванга « 1 2 »
Филми
mariqnhinkov 21 9321 Последна<br />публикация Януари 08, 2011, 20:11:23
от Аэ съм
В помощ на Вера Кочовска
Инициативи
mariqnhinkov 2 1381 Последна<br />публикация Октомври 24, 2010, 14:44:22
от Gayatri
Алое
Даровете на природата
Админ 0 4579 Последна<br />публикация Февруари 09, 2011, 10:47:57
от Админ
В памет на Вера Кочовска
Обща тематика
xxxx 7 1318 Последна<br />публикация Февруари 21, 2011, 18:22:53
от Hathor
Седем притчи за любовта - Вера Гюлгелиева « 1 2 3 »
Книги
Ich 33 2851 Последна<br />публикация Декември 25, 2012, 13:07:39
от Ich

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright