Духовно развитие

Страници:  1 ... 4 5 [6] 7   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Йога като система за духовно развитие  (Прочетена 4636 пъти)
meander
Каквото дадеш това ти се връща.
Неактивен Неактивен

Публикации: 376

« Отговор #75 -: Март 12, 2011, 15:53:04 »

Здравей.
Paladin60
Цитат
Чак тогава идва един момент, в който да пристъпиш напред и...да повярваш.
Защото в един момент идва границата на науката и следва друго, което не може да бъде обяснено с логика и наука.
То е духовно и с дух трябва да се усети. То е единението с Божественото...
Това навсякаде го повтарят кат развалена плоча.Преди време ми действаше омайващо и приспивно,но от известно време взе да ме ококорва (светва ми лампичка червена).Незнам защо?
Живи и здрави.
Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
Мухата влиза само в отворена уста!!!
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #76 -: Март 12, 2011, 16:06:24 »

Здравей.
sahaj Аз също практикувам йога(съгласие,съюз) но в българския вариант.Знаеш ли го?Хващаме се за ръце и хрипкаме до насита под звуците на неравноделна музика.Другото име е хоро.Кат са наиграем,когото и да погледнеш в очите виждаш светлина.
А имаме и приказка който бърза, бавно стига.
Живи и здрави.

Тази работа с коренните практики е много вярна , аз се занимавам вече повече от 25 години с народни танци и нЕма такова зареждане , виж явно йогата не е за мен защото ме успива.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #77 -: Март 12, 2011, 16:14:36 »

Паладин ,благодаря за инфото ама на английски е трудно , пък за някои съвсем непонятно. Ето ти картинката и ако искаш напиши пояснение.

* paladin kartinka.jpg (231.48 KB, 1944x1313 - видяно 265 пъти.)
Активен

Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #78 -: Март 12, 2011, 17:08:28 »

Тая тема и без това това стана манджа с грозде (трябва май да и измислим по-адекватно заглавие), така че ще пиша тук . Това си е моя теория ,от опит и усещане и не претендирам за истиност, по скоро за търсене към образна картинка.

За мен най-общо съществуват 3 вида енергиен обмен:

Централен - директното приемане на Основната енергия-Свети Дух - Махатма и тнт имена . Основното общение с Бога-Мама/татко-абсолют-централно слънце и тнт.
То се приема образно от върха на главата(опеределящ се като коронна чакра)  ,като мощен прилив от енергия. Това е сборната енергия ,която ни носи всичко необходимо - настройки, информация,преобразувателни процеси,дарби и въобще целия енергиен сноп.

Вътрешен обмен - това е собствения енергиен поток, който асимилира поетата централна енергия и външни енергии.

Външен обмен - това е обменът между нас и околните енергии на земята и ефирните светове - хора, планета-природа, ангели ,демони ,астрали,феи,извънземни и тнт.

Значи примерно лечебната енергия е една частица от енергийния сноп . Най-естествено е да я приемеме от основния източник . Т.е най-добрия лечител си си ти ,чрез Бог.Да и други могат да те лекуват ама то все едно се храниш през ушите, пак ще стигне сигурно нещо до корема , ама разликата е огромна Усмивчица
Значи така наречените болести и въобще всички негативи причинени по различни начини се "виждат" като мъгли и тъмни петна в енергийната картина , към тях се насочва лечебната енергия. Както казах най-добре сам , ако не от външния обмен, но не директно да те лекуват, а да помогнат за задействането на твоята си лечебна енергия и вече най-последно тотална външна намеса. За да можеш ти да упражняваш върху друг , първо и най-добре е да засилиш светлинния-общия обмен и то ако се чустваш достатъчнnо чист за да го правиш , но най-безопасния начин е молитва и позитивно пожелание. Който вярва или не така много лесничко се засилва енергийния поток на отсрещния и много очистителни процеси се задействат ( естествено ако той ги допусне). Значи трябва да си майстор ( а това си е вродена дарба според мен) за да третираш директно с лечебната енергия. Много по- силна от лечебната енергия е енергията на любовта, тя прочиства и поправя , дори черните дупки -деформации в енергийното поле които се появяват от насилени енергии.
Нещо много се разписах , но в общи линии исках да кажа , че най-чисто според мен е да се работи с първоизточника или съвършенната целокупност на енергии, отколкото да ги цепим и да разваляме хармонията - рейки,йога,кундалини и тнт.
Активен

meander
Неактивен Неактивен

« Отговор #79 -: Март 12, 2011, 17:25:15 »

Здравейте.
Хиихихи.
Опростяваме нещата на две.Има оригинал и копия(дали са кракнати иили с копиран сериен номер)
Развитието ни(не еволюция или еманципация) води до оригинални знания.В живота се зачитат(се издигаме) само с оригинални знания.Подсигуряването на нашите оригинални знания става с нашата уникалност.Демек това което аз правя не ти върши работа защото ти сам/а трябва да си намериш и своя начин.
Казва се още свещенна простота.От стари хора знам че живота е прост като фасул,ма тряя и жена да го сготви.
Живи и здрави.
Активен

meander
Неактивен Неактивен

« Отговор #80 -: Март 15, 2011, 19:46:37 »

Здравей.
Eona Lightholder
Цитат
но най-безопасния начин е молитва и позитивно пожелание.
Доколкото знам с молитва манджа не можеш да направиш,трябват знания и труд.
Друго при тая бъркотия не знаеш каде отива молитвата ти.
Цитат
Централен - директното приемане на Основната енергия-Свети Дух - Махатма и тнт имена . Основното общение с Бога-Мама/татко-абсолют-централно слънце и тнт.
То се приема образно от върха на главата(опеределящ се като коронна чакра)  ,като мощен прилив от енергия. Това е сборната енергия ,която ни носи всичко необходимо - настройки, информация,преобразувателни процеси,дарби и въобще целия енергиен сноп.

Вътрешен обмен - това е собствения енергиен поток, който асимилира поетата централна енергия и външни енергии.

Външен обмен - това е обменът между нас и околните енергии на земята и ефирните светове - хора, планета-природа, ангели ,демони ,астрали,феи,извънземни и тнт.
Този обмен дето си го писала аз му викам:
Вътрешен-това е разпределение ,насочване,пречистване, преобразуване на енергиите в тялото ти за собственни нужди,и твоята безопастност(имунната система).
Периферен-този обмен става в зоната на аурата,като аурата при необходимите знания и опит е "пластична."
Външен-т.е. обмяна на енергии на разстояние,като разстоянието е в зависимост от енергийността ти,инстинктите ти,и вибрациите ти.
Цитат
Значи така наречените болести и въобще всички негативи причинени по различни начини се "виждат" като мъгли и тъмни петна в енергийната картина , към тях се насочва лечебната енергия.
Струва ми се че термина лечебна енергия е грешен,просто необходима енергия.
Може и така да се виждат,но смятам че докторите правят същата грешка.Подава се енергията и информация ако трябва и болния сам се лекува.Правилния начин е със контакт,но не и преди този който ще помага да може сам да се лекува.Щом някой не може да се лекува сам по добре е да не се пробва на други.Опасността е да не може да подава нужния поток енергия и да изгори енергийната система на лекувания.
Цитат
Значи трябва да си майстор ( а това си е вродена дарба според мен) за да третираш директно с лечебната енергия. Много по- силна от лечебната енергия е енергията на любовта, тя прочиства и поправя , дори черните дупки -деформации в енергийното поле които се появяват от насилени енергии.
Майстор аз го разбирам знаен,дарби значи лично постигнати знания и умения.Всичко постигаме сами.
Любовта е интимна енергия и може да изпепелява, жената трябва да има много осъзнатостти за да не подпали всичко около нея с любовта си.
А, и най важното-Помага се енергийно само на човек на когото е дадено.
Дадено значи че е пострадал от някой и различността му не може сама да се справи.Или когато е вършил нещо за да предпази други, но винаги е по правилата.Иначе вероятността е да станете съпричастни на деянията на някой  е 100%.
Нещо и аз много се разписах, ма ко да правя хубу ма пита.
Живи и здрави.
« Последна редакция: Март 15, 2011, 21:15:59 от meander » Активен

nia.boneva6
Гост
« Отговор #81 -: Март 15, 2011, 20:46:01 »

Цитат
Значи трябва да си майстор (а това си е вродена дарба според мен) за да третираш директно с лечебната енергия. Много по-силна от лечебната енергия е енергията на любовта, тя прочиства и поправя , дори черните дупки-деформации в енергийното поле които се появяват от насилени енергии.
Майстор аз го разбирам знаен,дарби значи лично постигнати знания и умения.Всичко постигаме сами.
Любовта е интимна енергия и може да изпепелява, жената трябва да има много осъзнатостти за да не подпали всичко около нея с любовта си.
Нещо и аз много се разписах, ма ко да правя хубу ма пита.
Жената, та жената. Стига с тия глупости, че само жената може да проявява Любовта.
Ама що се обадих.. няма и смисъл.
Активен
meander
Неактивен Неактивен

« Отговор #82 -: Март 15, 2011, 21:44:07 »

Здравей.
Ихра
Ти пък що са косиш?
Жената (в пълния смисъл) е най голямото чудо което може да споходи един мъж.Жената е половинката на мъжа.А мъжа да срещне(да бъде намерен)половинката си е се едно жената да се срещне с господ.
Живи и здрави.
Активен

nia.boneva6
Гост
« Отговор #83 -: Март 16, 2011, 19:32:10 »

Човек си е цяло Същество, свързано с другите Същества, не половина на някой друг...

Аз не се чувствам като получовек. Не знам защо много хора говорят за "половинките", а не за тези, които обичат.
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #84 -: Март 16, 2011, 19:49:52 »

Човек си е цяло Същество, свързано с другите Същества, не половина на някой друг...

Аз не се чувствам като получовек. Не знам защо много хора говорят за "половинките", а не за тези, които обичат.

Еми щото имат разлика между човек дето обичаш и такъв без дето не можеш.  Голяма разлика!
Цитат
Жената, та жената. Стига с тия глупости, че само жената може да проявява Любовта.

Ем чи кой е главния герой във филмите "18+", дето редовно гледаш?
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #85 -: Март 16, 2011, 19:59:52 »

Да не можеш без някого си е чисто и просто слаба воля.
А и такъв, без когото човек си мисли че не може, също не е негова половина, а друг човек... особено пък, когато чувствата не са споделени Ухилен

Цитат
  Ухилен

П.с. Модове, съжалявам, че отклоних темата.
Активен
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #86 -: Март 16, 2011, 20:07:50 »

Да не можеш без някого си е чисто и просто слаба воля.
А и такъв, без когото човек си мисли че не може, също не е негова половина, а друг човек... особено пък, когато чувствата не са споделени Ухилен

Цитат
  Ухилен

П.с. Модове, съжалявам, че отклоних темата.

Всеки човек има нужда да споделя... Някои неща се споделят само с някои хора... Без тези хор ане можем... Някои неща не споделяме дори с тези, които обичаме...
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #87 -: Март 16, 2011, 20:37:52 »

Цитат
Всеки човек има нужда да споделя... Някои неща се споделят само с някои хора... Без тези хора не можем... Някои неща не споделяме дори с тези, които обичаме...

Да кажем, че не можем да живеем без някого, произлиза от страха, че можем да загубим човека. А това не е възможно.
Активен
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #88 -: Март 16, 2011, 20:39:06 »

Напротив, точно това значи.
Активен
mengel
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 32

« Отговор #89 -: Май 14, 2011, 21:27:06 »

Тъкмо прочетох темата - вярно се е разводнила много, но пък е забавна! Особено мненията на Меандър, доста ми се вижда объркан човекът! Вероятно е неговият път... И аз съм чувал дъновисти да казват, че йога не била за европейци, но според мен е преувеличено. Меандър, ти сериозно ли вяраваш, че всичко което постигнеш сам е най-доброто, че няма смисъл от учене и учители и че само мъдростта по нашите земи ни е достатъчна или хорца, боб по хайдушки, на дедо ракийката и една сгодна женица! Съгласен съм че животът трябва да се живее, но това не изключва нито йога, нито каквото и да било друго! Всичко което ти знаш е компилация от научено, потенциал за развитие и опит!
Активен
Страници:  1 ... 4 5 [6] 7   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Защо да медитираме
Йога
Админ 1 1063 Последна<br />публикация Януари 09, 2010, 18:56:35
от Админ
Защо сте тук? « 1 2 ... 6 7 »
Въпроси и отговори
Amazon 94 3722 Последна<br />публикация Декември 15, 2010, 14:51:56
от lia
Защо се ограничавате ? « 1 2 »
Въпроси и отговори
Alek 17 1520 Последна<br />публикация Януари 29, 2011, 14:46:29
от Петър
Как и защо в природата ..
Любопитни факти
echo105 2 1100 Последна<br />публикация Декември 30, 2010, 16:28:16
от Аэ съм
Защо така???
Въпроси и отговори
Kissing You Good Night 2 879 Последна<br />публикация Февруари 15, 2011, 15:27:25
от Ich

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright