Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4 ... 7   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Йога като система за духовно развитие  (Прочетена 4642 пъти)
nia.boneva6
Гост
« Отговор #15 -: Март 09, 2011, 23:08:18 »

Има много по-фини вибрации от тия на микровълновата.
Активен
Reiki
Живота е прекрасен!
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 67

« Отговор #16 -: Март 09, 2011, 23:08:36 »

meander успех в духовното ти развитие!
Активен

Точно днес не се тревожи.Точно днес не се гневи /ядосвай/. | Почитай своите родители, учители и по-възрастните. | Изкарвай честно прехраната си. | Отнасяй се с благодарност към живота.
meander
Каквото дадеш това ти се връща.
Неактивен Неактивен

Публикации: 376

« Отговор #17 -: Март 09, 2011, 23:12:36 »

И на тебе Reiki

Живи и здрави.
Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
Мухата влиза само в отворена уста!!!
nia.boneva6
Гост
« Отговор #18 -: Март 09, 2011, 23:14:40 »

И пак не ми отговори на въпроса..
Активен
meander
Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: Март 09, 2011, 23:20:33 »

Ихра
Разбирам че си жена и то млада.На някои въпроси е по добре да се отговаря иносказателно.
Отговора е че го махнах от мене.Щом успях,значи не му е мястото в нас.Това устройва ли те?
Живи и здрави.
« Последна редакция: Март 09, 2011, 23:47:47 от meander » Активен

nia.boneva6
Гост
« Отговор #20 -: Март 09, 2011, 23:22:06 »

Ами значи си махнал от себе си някаква енергия, това ме устройва, просто не ме устройва, че я наричаш Кунадлини, защото е друга. Както и да е, колкото и да пишем, никой никого няма да убеди в нищо...
Живи и здрави.
Активен
meander
Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: Март 09, 2011, 23:25:26 »

Ихра
Ти виждаш ли я. И как я определяш.И как ти се вижда в системата Йога(мисля че значи съгласие)
Активен

Paladin60
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 77

« Отговор #22 -: Март 10, 2011, 00:05:13 »

Всеки човек има биоплазматично тяло или аура ако щете. Всеки човек има чакри, развити в различна степен, но всички работещи в единна енергийна система.
За анатомията и физиологията на тази система съм написал предостатъчно тук и на други места.
Щом ви плаши думата Кундалини, нека е просто енергията, циркулираща в тази система. Тя е светлинна енергия.
Основният енергиен поток е точно в средата на гръбначния стълб. Анатомично той отговаря на централния спино-таламичен и спино-ретикулярен път.
Двата странични енергийни потока- според йога Ида и Пингала- отговарят на пътищата на Гол и Бурдах в страничните рога на гръбначния мозък.
И какво страшно има в това?
Да, ние сме изтъкани от светлина и се стремим към просветлението!
Всичко това е в основата на всички духовни учения- йога, рейки, цигун,ролфинг и нашия исихазъм.
Разбира се, всеки има право на личен избор- дали да развива тази енергийна система и духа си или не...
« Последна редакция: Март 10, 2011, 00:11:31 от Paladin60 » Активен
meander
Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: Март 10, 2011, 00:14:35 »

Здравей.
Paladin60 .
Цитат
Всеки човек има биоплазматично тяло или аура ако щете.
Имаме и енергийно тяло.Аурата е сборно и на двете.
Цитат
Основният енергиен поток е точно в средата на гръбначния стълб.
А какво ще кажеш за това-цялото тяло е един основен енергиен проводник.Който се развива чрез ръкотворните ни знания.
Цитат
Тя е светлинна енергия.
Дали?
Цитат
Да, ние сме изтъкани от светлина и се стремим към просветлението!
Не знам някой да може да тъче светлина.Много заблуждаваща и отклоняваща информация има.Йога от колко години има и защо никой още не е светнал?Даже и имаше снимка на един жив умрял и той не светеше.
Аз знам само едно всеки сам си намира пътя но заедно с другите( семейно)
Живи и здрави.
Активен

onidar
Аз съм . . . и какво от това!
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 85

• Град: Русе
    « Отговор #24 -: Март 10, 2011, 00:33:04 »

На страха, очите са големи - го е казал народът.

В такъв голям и шарен свят живеем,а не го познаваме...и кой ни е крив?!?

АЗ Големият Господар(невежеството) на Света,моля не ме безпокойте(майтап да става)
    Активен

Светът е оцелял,защото се е смял ... и други работи.
    Paladin60
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: Март 10, 2011, 00:35:30 »

Изобщо не си вникнал в това, което пиша, Меандър.
    Една от основните грешки е да се смята, че човешкото биополе е само извън тялото. Първият слой е вътре във нето и на 2-3 см отвън.
    Дори повече- енергията достига до всяка клетка и се складира в митохондриите.
    Биофотоните са регистрирани като частици с размер 60 нанометра и скорост2-5 метра в секунда и това е научен факт.
    Наблюдавани са и в кръвта със електронен микроскоп от микробиолога Густаво Наесен.
    Регистрирано е тяхното навлизане в акупункутрната мрежа- и това в сайта пубмед.
    Лазерната акупунктура е доказателството, че течащата по акупунктурната мрежа енергия е монохроматична светлина.
    Ето защо и чакрите имат различен цвят- те приемат и насочват определен диапазон от светлинния спектър.
    Пиша тези думи за всички. Толкова неща изпитах на гърба си за тези години и сега го пиша тук.
    Но както казах- духовния път е личен избор и той не е задължително да е по пътя на йога.
    Много от духовните системи, които изучавах в основата си имат един и същ принцип и той е съществуващия строеж на енергийната система на човека и нейното развитие. Толкова.
    Активен
    meander
    Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: Март 10, 2011, 00:50:41 »

Здравей.
    Paladin60 Мога да кажа само едно:
    Цитат
    Много от духовните системи, които изучавах в основата си имат един и същ принцип и той е съществуващия строеж на енергийната система на човека и нейното развитие.
    След като изучи духовните системи научи ли се да живееш?За мене духовното не се учи, то си идва само когато сме готови.Живота не се основава на факти,микроскопи, учения а знания лично придобити чрез работа с материята.Аз също много изпатих(не по моя вина) но правилото-Всяко зло за добро ми донесе много ръкотворни знания.Живота се живее,и живеейки по правилата се учим да го усещаме.И това е нещо което не може да се обясни,а се усеща.
    Живи и здрави.
    Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #27 -: Март 10, 2011, 02:51:30 »

С Меандър съм съгласна за това ,че духовното развитие следва някакъв естествен път , не малко увреждания съм "виждала" от как да го кажа- пресилени или натегнати енергии. На мен за много неща ми светва червена лампа без да мога да дам логично обяснение защо , явно някаква интуитивна защита , която няма нищо общо със страх.
    Такава ми светва примерно и за Рейки и за Кундалини , а също така примерно за Друнвало Мелхизедек , Меркаба и още много неща , тези се сещам сега.
    Може би ако го съпоставя със да речем ,някой да ми даде да си играя със атомния ускорител Усмивчица В смисъл за две седмици курс и вече да си слагаш звания и да боравиш с енергиите на други хора ми е малко , като да правиш операции след курса на БЧК. Но това си е мое мнение. Факт е ,че неправилната работа с енергии , води до деформации в аурата, усещат се като дупки,черни дупки ,които сякаш засмукват. Това не значи ,че енергиите са вредни или трябва да ни е страх от тях ,просто уважение, търпение, вяра и смирение са според мен начините да се започне качествена работа,. Пък коя техника и коя енергия , Бог и сърцето ще ни показват
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 523

« Отговор #28 -: Март 10, 2011, 03:20:51 »

meander, прав си кривчо! Ухилен

И аз не съм чела мнения за опасност от развиването на дадено нещо, изживях го и аз писах предупредителни коментари.Усмивчица

За рейки аз съм инициирана и не ми вреди, лошото беше инициацията, което ми повлия зле, но понеже усетих какво защо и бях се сблъсквала и преди с такъв проблем, на другият ден бях свежа като краставичка. Факт е, че цялата ситуация ме замисли и разбрах защо понякога рейки влияе зле и аз разбрах, че не е от рейки(понеже енергията е чиста) и разбрах даден проблем и го обясних. Седнах и написах предупредително мнение за всички и им казвах "така и така и така и онака, внимавайте понеже в случая може да стане така и така , понеже така и онака"

Ти пишеш за кундалини, това е страхотно за развиване, но пак като при рейки зависи, все пак това не е играчка и ненавреме развито, може да навреди. В случая като при мен си си изпатил и предупреждаваш и някой човек искайки да отвори кундалини ще прочете мнението ти и ще се замисли, както се надявам за моите мнения. Предупредителни мнения има много, факт е, че понякога човек не попада на тях, понеже трябва сам да усети опасността и той да е от хората, които предупреждават или от хората, които по принцип трябва сами да изживеят. Нито рейки и нито кундалини вредят, в случая става дума за чиста енергия и за чисти процеси, които могат да навредят само ако човек, не е готов за тях, но не и по принцип.Усмивчица
    « Последна редакция: Март 10, 2011, 03:47:43 от elsha » Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    Paladin60
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: Март 10, 2011, 08:16:16 »

Кундалини или Рейки- способите са различни, но енергията е една.
    Принципите са едни и същи в основата си и целта е просветлението.
    За това говоря. Изучавах основите на духовното, за да има пътечка и за други хора след мен.
    Да оставя нещо след себе си.
    Да, Меяндър- научих се, зад знанието има опит.
    Който иска- нека чете между редовете. Но ти не четеш дори самите редове....
    Активен
    Страници:  1 [2] 3 4 ... 7   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Защо да медитираме
    Йога
    Админ 1 1063 Последна<br />публикация Януари 09, 2010, 18:56:35
    от Админ
    Защо сте тук? « 1 2 ... 6 7 »
    Въпроси и отговори
    Amazon 94 3722 Последна<br />публикация Декември 15, 2010, 14:51:56
    от lia
    Защо се ограничавате ? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    Alek 17 1521 Последна<br />публикация Януари 29, 2011, 14:46:29
    от Петър
    Как и защо в природата ..
    Любопитни факти
    echo105 2 1101 Последна<br />публикация Декември 30, 2010, 16:28:16
    от Аэ съм
    Защо така???
    Въпроси и отговори
    Kissing You Good Night 2 882 Последна<br />публикация Февруари 15, 2011, 15:27:25
    от Ich

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright