Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как се разбира, дали си на прав път?  (Прочетена 2400 пъти)
Турист
почиващ на стари лаври
Неактивен Неактивен

Публикации: 580

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « Отговор #15 -: Март 23, 2011, 21:41:51 »

..........
    а аз имам усещането, че не съм си написъл домашното.
    успех на всички. ще се видим от другата страна.

Благодарим. Успех и на теб!
    Виртуалния вид не е винаги 1 към 1 с реалния Усмивчица
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Чиста енергия
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 118

• « Отговор #16 -: Март 27, 2011, 00:41:30 »

Когато си на прав път не се чудиш, чувстваш го и не можеш да го сбъркаш. Ако се чудиш, занчи не си в центъра, някъде около него си. Но връзката с центъра я създаваш, подържаш, развиваш, напояваш ти, и пътя ти към него може да е учудващо кратък, или дълъг, което пак ти определяш... и до известна степен зависи какво си научил до сега, как четеш знаците, и пак от теб. 
    Активен
    Чиста енергия
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #17 -: Март 27, 2011, 00:52:10 »

И към ''само минавам'',
    мисля, че пак минаваш Намигване
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #18 -: Март 27, 2011, 00:54:47 »

Според мен подходящ би бил въпроса кога разбираш,че си пътя?

Защото докато си на път няма голямо значение колко големи са завоите,ти не ги усещаш когато вървиш по пътя,винаги когато вървиш те се виждат на хоризонта,но когато ги стигнеш ги минаваш като права пътека.

Точно поради тази причина според мен винаги сме на прав път...Е освен ако не гледаме много напред или много назад разбирасе!!!

А относно въпроса,"Кога разбираш,че си пътя" разбира се,че ти знаеш отговорът преди да си задал въпроса.
    Иначе не би бил пътя!

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 523

« Отговор #19 -: Март 27, 2011, 04:29:51 »

Когато си на прав път не се чудиш, чувстваш го и не можеш да го сбъркаш.  

Не е съвсем така. (Мое мнение)Усмивчица В смисъл... както знаеш всеки човек, има духовни водачи до себе си. Един от подходите на водачите, които по принцип не се намесват пряко, но все пак нали трябва да водят и да насочват, е създаването на чувство за увереност.Усмивчица Чувството за увереност или неувереност са най-явните и често срещани знаци.(подкрепата по пътя ни)

Тези усещания не са абсолютни(идващи от водачите), понеже все пак има усещане на вътрешният Аз и душата и тнт. и не всяко чувство за увереност или неувереност идва от някъде другаде, извън нас.

От личен опит мога да кажа, че попадайки в ситуация, в която душата ми трябва да направи самостоятелен избор, аз не само усещах отдръпване, но и вече нямах усещане за увереност или неувереност. Аз трябваше да избирам м/у това, което считам за правилно за мен или не, независимо, че е ставало дума за друг човек.Усмивчица И в случая аз усещах 2 неща като минуси и плюсове и имаше равенство на емоциите. Имаше объркване понеже в случая си на кръстопът и трябва да вземеш решение и не става дума за правилно решение по принцип, а за това кое е най-добро за теб, въпреки всичко.Усмивчица Осъзнах колко са правилни думите "Истински важните решения в живота ни, никога не са лесни" И истински важните решения, те карат да изпаднеш в състояние на обърканост и страх, че може да сбъркаш.Усмивчица(поне в моя случай, говоря от моя опит само)

« Последна редакция: Март 27, 2011, 04:37:19 от elsha » Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    Drakon
    Гост
    « Отговор #20 -: Март 27, 2011, 10:49:22 »

Цитат
    Точно поради тази причина според мен винаги сме на прав път...Е освен ако не гледаме много напред или много назад разбира се!!!

Освен пътя сме и завоите по него;камъните,който ние самите сме си поставили;
    табелите по пътя и донякъде кръстовищата(там са намесени и други "хора").
    Дали вървим по правилния път...а кой е правилния път?
    Вземаме един GPS(по хубаво пo-нова версия 3D/4D) и напред ;-))
    Активен
    Чиста енергия
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #21 -: Март 28, 2011, 01:16:28 »

Духовен водач значи. Може, аз не го възприемам така, моя духовен водач е силата да речем, господ или като му викаш буда, бмв, както кажеш. Това чувство на увереност, точно за това ти говоря. А аз това чувство го имам най-силно, когато съм най- в центъра, или най на пътя, или когато аз съм пътя. Тези кръстопъти, мислиш, че не срещам постоянно. Просто вземаш решение и в последствие виждаш дали е било правилно, сърцето ти го показва. Вече до колко си се научил да слушаш вътрешния си глас, твоята интуиция, някак си ти знаеш най-добре кое е най-добре за теб. И възможността да позволиш на потока да преминава през теб и действия ти, и да окриля пътя ти и ако си го чувствал това, ще ме разбереш. Ако не, по добре да изиграем 1 билярд и да говрим на друга тема. Защото твоята истина е истина за теб, моята за мен. Аз нямам нужда да ми налагаш твоята, както аз не търся одобрение от теб. Аз съм получил одобрение от когото трябва, от мен. Твоята истина може само да обогати моята истина и да споделим милярдите истини по света. И можем да творим истина. Наистина.
    Активен
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 523

« Отговор #22 -: Март 28, 2011, 02:47:55 »

Цитат
    Тези кръстопъти, мислиш, че не срещам постоянно. Просто вземаш решение и в последствие виждаш дали е било правилно, сърцето ти го показва.

Имах предвид, че в тези кръстопъти не винаги, има чувство на увереност за да се вземе лесно решение.(В самият момент) И наистина се вижда в последсвие дали е правилно. Понякога емоциите замъгляват преценката за правилното за нас или не.Усмивчица Това имах предвид.Усмивчица

Цитат
    Вече до колко си се научил да слушаш вътрешния си глас, твоята интуиция, някак си ти знаеш най-добре кое е най-добре за теб. И възможността да позволиш на потока да преминава през теб и действия ти, и да окриля пътя ти и ако си го чувствал това, ще ме разбереш.

Това го разбирам, понякога го "прилагам", ама не винаги, Ухилен но разбирам точно какво имаш предвид! И защо говориш в мъжки род? Или имаш предвид хората като цяло, а не конкретно към мен, докато споделяш размисли?

Цитат
    Ако не, по добре да изиграем 1 билярд и да говорим на друга тема.

Ние може да играем билярд, говорейки си на всякакви теми. Само напиши едно лично съобщение и готово. Ама да кажа, че през 90% от случаите, показвам на хората как Не бива да играят билярд, но пак ми е любима тази игра Готин

Цитат
    Защото твоята истина е истина за теб, моята за мен. Аз нямам нужда да ми налагаш твоята, както аз не търся удобрение от теб.

Не налагам, още след първото си изречение написах, че е лично мое мнение.Усмивчица Няма защо и да търсиш удобрение от мен, понеже аз не изисквам нищо, още повече някой да споделя моите истини за нещата и това да е като някакъв критерии за правилно възприемане, понеже моята истина, не е истината на друг. Няма правилна истина по принцип, а правилно за самите себе си и изборите ни.Усмивчица

Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    Чиста енергия
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #23 -: Март 28, 2011, 13:43:45 »

Активен
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Незнам дали да го нарека сън...
    Необичайни преживявания
    Someone 4 1713 Последна<br />публикация Септември 29, 2010, 19:45:35
    от Someone
    Как да разбера дали аз и децата ми сме индиго?
    Въпроси и отговори
    Karavacheva 8 4602 Последна<br />публикация Февруари 16, 2011, 11:50:37
    от gena
    Как да различим дали сме в сърцето или в главата
    Духовни учения
    Alida 1 1056 Последна<br />публикация Октомври 03, 2012, 21:41:59
    от Berbera
    Майка ми не ме разбира
    Въпроси и отговори
    Mistic_Aqua 8 967 Последна<br />публикация Април 06, 2013, 20:16:18
    от my life...
    Никой не ме разбира « 1 2 3 »
    Децата индиго
    my life... 44 2717 Последна<br />публикация Май 09, 2013, 07:09:22
    от Ariam

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright