Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как се разбира, дали си на прав път?  (Прочетена 2225 пъти)
elincetoo
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 18

« -: Януари 17, 2011, 19:08:19 »

Върти ми се из ума от няколко дни тая мисъл.. Всичко ясно.. ама как се разбира, че си на прав път? Смисъл.. като става по-трудно ли? Не беше ли всичко един вид, като естествения път на обратно към началото, като всичко става естествно от самосебе си, като вече пртежавано.. говоря в духовен и емоционален план. За отношенията между хората, възможно отделно, колкото и да е абстрактно, от материалния аспект на Парите (които, както знаем всички винаги влошават нещата, за това ги "изключвам" за малко от картинката). Таа.. тва ми беше мисълта де.. реших да я споделя.. Усмивчица

едит: само ще добавя, че току що забелязах, че темата е публикувана в Днес в 18:08:19 .. не само аз виждам трите девятки нали.. ;P Ухилен  шанс.. ахаха
« Последна редакция: Януари 17, 2011, 19:18:52 от elincetoo » Активен

Те ми се смеят, че съм Различен. Аз им се смея, че са Еднакви.. Усмивчица
johny
Гост
« Отговор #1 -: Януари 17, 2011, 19:21:53 »

Върти ми се из ума от няколко дни тая мисъл.. Всичко ясно.. ама как се разбира, че си на прав път? Смисъл.. като става по-трудно ли? Не беше ли всичко един вид, като естествения път на обратно към началото, като всичко става естествно от самосебе си, като вече пртежавано.. говоря в духовен и емоционален план. За отношенията между хората, възможно отделно, колкото и да е абстрактно, от материалния аспект на Парите (които, както знаем всички винаги влошават нещата, за това ги "изключвам" за малко от картинката). Таа.. тва ми беше мисълта де.. реших да я споделя.. Усмивчица
Здравей и добре дошла Ами да си призная и аз си задавам  този въпрос от доста години.Можи би тук,във този форум ще намериш отговорите на повечето си въпроси.Сети се и какви знаци си получавала в живота.Какво е било следсвтието от твоите постъпки и мисли
Активен
elincetoo
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Януари 17, 2011, 19:31:10 »

Крайния резултат, като житейски уроци и заключения в послдствие са много противоречиви. Не всичко, което завършва добре, започва добре и няма как категорично да се отсъди, кое зло е за доброто и кое е просто факт.. А знаци има навсякъде за всичко.. човешкия мозък е устроен така,че да търси асоциаций в посоката, кояо подсъзнателно сам се насочва.. И както обичам да казвам за всичките случайности наоколо (като числата в часа преди малко) Матрицата наднича ахахахха Веселяк Веселяк
Активен

nia.boneva6
Гост
« Отговор #3 -: Януари 17, 2011, 19:34:03 »

Когато човек вътрешно се радва... тогава е на прав път.. и не само тогава.

П.с. в радостта включвам приемането на болката.. като светлина
Активен
johny
Гост
« Отговор #4 -: Януари 17, 2011, 19:47:31 »

едит: само ще добавя, че току що забелязах, че темата е публикувана в Днес в 18:08:19 .. не само аз виждам трите девятки нали.. ;P Ухилен  шанс.. ахаха

Ето виждаш ли? За това си говорим  Ухилен
Активен
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #5 -: Януари 17, 2011, 20:15:53 »

Когато си на прав път става много лесно и приятно.
Това не означава,че ти се случват само хубави неща.
Означава,че избираш как да ги преживееш.
Трудностите ги привличаш за това да те връщат в правият път ако можеш да разбереш каква е целта им.
Скоро след като поемеш осъзнато по правият път ставаш и Пътя!
Това е като да си знаещ или да бъдеш знанието!

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
Турист
почиващ на стари лаври
Неактивен Неактивен

Публикации: 579

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « Отговор #6 -: Януари 17, 2011, 22:28:54 »

Аз знам, че бях на Правия път през 97ма година. Тогава бях на 22г.
    Духовните ми търсения продължиха с голям интензитет до 24ртата ми година.
    После стигнах до някаква истина, която ми говореше за необходимост от промяна в мен. Аз не пожелах да приема тази истина. Не ми беше удобна. По-лесно ми беше да направя съвсем мъничка промяна и да се задоволя с нея, знаейки, че няма да ме отведе на мечтаното от мен място...

С времето не забравих за духовните си търсения. Просто ме терзаеше че съм ги изоставил... Не търсех начини и да се върна към тях... Може би дори се предадох на течението завихряно от социума, от глупавите земни грижи, измислените хорски проблеми...

Мисля че , когато се докоснеш до истинска Истина... имаш идея накъде да вървиш и разбираш кога се отклоняваш...
     Повечето неща, които предизвикват в теб отрицателните емоции, повечето неща, които те карат да се поддаваш на провокации... Това са тези, които те вадят от правия път (както си го нарекъл ти). Просто не спирай и не се отказвай, почивай си, но не спирай...
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #7 -: Януари 17, 2011, 22:33:33 »

привет Елинце Усмивчица

по мои наблюдения, когато сме в правия път, дори да е труден, се случват такива "случайности" и събития, които да го улеснят. Просто обстоятелствата се нареждат от само себе си за достигане на крайната цел. Както водата си проправя път навсякъде, така и когато сме в пътя, ние просто се оставяме на течението и вървим напред.

Може би се получи малко неясно обяснение, но това са моите наблюдения върху нещата от моя живот... Когато почна да правя неща, които ме отклоняват от пътя, винаги се случва нещо, което да е на контра. Когато обаче вървя по правилния път, всичко и всички( хора, събития, възможности) съдействат за достигане на крайната цел.

А и вътрешното усещане е много важно. Когато си в пътя, изпитваш хармония и пълноценност, позитивност и смисъл.
    Интуицията винаги ни показва къде се намираме. Друг е въпроса дали ние се вслушваме в нея.

Успех Усмивчица

P.S: много ми харесва постинга на Амейз и подкрепям казаното от него
    Активен
    izida
    Гост
    « Отговор #8 -: Януари 17, 2011, 23:12:10 »

Oho, Gayatri, баш ми е драго да те видя!!!
    Активен
    kim
    Гост
    « Отговор #9 -: Януари 17, 2011, 23:15:20 »

охооооооо раздвижване ли има
    Активен
    johny
    Гост
    « Отговор #10 -: Януари 17, 2011, 23:18:40 »

Всъщност elincetoo благодаря ти за тази тема.От тук ще произлязат доста отговори,ще се съдадът и доста въпроси,но важното е ще има движение 
    Активен
    elincetoo
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Януари 18, 2011, 02:40:52 »

ами това може само да ме радва.. Усмивчица

п.с. имаше някакво проучване на разни умни глави наскоро.. та в него извода беше, че хората не се учат от грешките си, а напротив- грешните модели на поведение се повтарят, докато не го направиш по правилния начин.. т.е. хипотетично при "вероятен ясен пълноценен модел на поведение" може никога да не се налага да грешиш.. примерно.. Усмивчица
    Активен

Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« Отговор #12 -: Януари 18, 2011, 03:08:55 »

т.е. хипотетично при "вероятен ясен пълноценен модел на поведение" може никога да не се налага да грешиш.. примерно.. Усмивчица

Ясен модел за поведение, по принцип няма като общо.Усмивчица
    Няма и ясен модел и при човек, понеже ясният модел на поведение в една ситуация, не е подходящ за друга ситуация. В случая, подхода зависи от ситуацията.Усмивчица
    И всъщост така се учиш от грешките си, стремиш се да усещаш, какво е правилно като постъпка в определена ситуация.Усмивчица(е и не само де)

П.п- Мисля си, че ги знаеш тези неща и това имаше предвид. Ама аз да си кажа Ухилен

Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    elincetoo
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: Януари 18, 2011, 14:37:35 »

за това казвам "хипотетичен" Усмивчица
    Активен

само минавам
    Гост
    « Отговор #14 -: Март 23, 2011, 00:22:12 »

много е просто
    някаде бях чул това (или прочел)

- дали постъпвам правилно?
    - щом си задаваш този въпрос, значи постъпваш правилно. тези които грешат не си задават подобни въпроси.

това може би ще е първия и последния ми пост тук. съжалявам, че ще го кажа, но толкова много плява има във форума, че губя желание да търся дреби зрънца из нея.
    мой познат засегна темата наскоро и днес се поитересувах какво е това индиго и бях учуден, че описанието едва ли не описваше досегашното ми съществуване.
    попаднах на този форум и се надявах, че ще намеря полезна информация. но за съжаление темите дори по заглавия се повтарят, а в тях е пълно с разговори които приличат на чат канал.
    незнам каква ми е точно задачата и как да развия способностите си, но виждам че и вие май незнаете.
    може и да съм луд но време не е останало, защото всичко се почна вече. от тази година ни очаква един дълъг труден период.
    а аз имам усещането, че не съм си написъл домашното.
    успех на всички. ще се видим от другата страна.
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Незнам дали да го нарека сън...
    Необичайни преживявания
    Someone 4 1642 Последна<br />публикация Септември 29, 2010, 19:45:35
    от Someone
    Как да разбера дали аз и децата ми сме индиго?
    Въпроси и отговори
    Karavacheva 8 4457 Последна<br />публикация Февруари 16, 2011, 11:50:37
    от gena
    Как да различим дали сме в сърцето или в главата
    Духовни учения
    Alida 1 955 Последна<br />публикация Октомври 03, 2012, 21:41:59
    от Berbera
    Майка ми не ме разбира
    Въпроси и отговори
    Mistic_Aqua 8 851 Последна<br />публикация Април 06, 2013, 20:16:18
    от my life...
    Никой не ме разбира « 1 2 3 »
    Децата индиго
    my life... 44 2388 Последна<br />публикация Май 09, 2013, 07:09:22
    от Ariam

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright