Духовно развитие

Страници:  1 2 [3] 4 5 ... 9   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: С какво Сахаджа йога е по различна от другите системи в йога ?  (Прочетена 5757 пъти)
sahaj
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 130

• Град: България
    « Отговор #30 -: Март 28, 2011, 13:14:56 »

Аз вчера ходих на един обучителен "курс" - нещо като за начало, въведение в сахаджа йогата.
    Малко преди да се стигне до практикуването, нещо ми прилоша, имах чувството, че ще се случи нящо лошо, грандиозно, главата ми се замая, а и по време на самото практикуване /не че аз правих нещо - само ги гледах/ пак ми беше замаяно Тъжен

Прииска ми се да изляза на чист вуздух, да избягам от това място, те ("ръководителите") сякаш се опитваха да ми "промият" мозъка или поне да ме снижат до тяхното ниво - на обикновен човек, без дарбата Индиго и после да ме обучат да бъда жалко подобие на Индиго /не че го казаха/ Сълзи

Та гледам значи аз в една точка, и сякаш Всичко в главата ми се върти и тва на няколко пъти и даже и сега от време на време пак ми става така .... някакви обяснения  Згреших

П.П.: Тя една лелка (или по-скоро баба, която не познавам) накрая излезе и спомена, чее.. "когато всеки практикува йогата в къщи, се зарежда с енергия, но когато всички се съберем и практикуваме йогата, заедно, тогава енергията е много по-силна" , та понеже аз усещам всякакъв вид енергия, си мисля, че може да е от това...      но дали ?
    Не те познавам , но познавам други индигота които се почувстваха добре след като им показах метода , не знам защо си се почувствала така  може би ако наистина имаш по голяма сензитивност да си усетила енергии на странични хора .
    Такова нещо е възможно да се получи и ако има нещо , което Кундалини  изчиства от теб и е само временна реакция след това ще се почувстваш по добре .

Ако искаш пиши ми на скайп и ще го обсъдим това 
    Активен

"Истинската свобода е възможна, ако откриете собствените си сили вътре във вас. Трябва да усетите съществуването на  Духа чрез вашата централна нервна система, чрез вашия съзнателен ум."
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #31 -: Март 28, 2011, 13:59:59 »

Всяка една техника може да балансира или разбалнасира, имайки предвид ,че енергийния баланс у всеки е строго индивидуален. За това няма универслни техники. Търсиш личното ти общение с общата енергия и собственото ти Aз асимилира и разпределя това от което имаш нужда , по-бързо или по-бавно. Отделяйки се от общата енергия и работейки само с отделни енергии води до голям риск за баланса. Тоест търсейки Бог извън себе си и разделяйки го на компоненти , идолизирайки мънички частици от него ,не е полезно за цялостното развитие.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    mengel
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 32

« Отговор #32 -: Май 10, 2011, 04:23:46 »

Интересно ми е като наблюдение, понеже познавам неколцина сахаджи-йоги,а и от мненията по форумите, че в много от тях се наблюдава фанатизъм, стремеж да убедят странични хора, че сахаджа-йога е най-великото учение, а Шри Матаджи - най-велиия учител. тръгнах преди години с голямо желание, ходих и на няколко пуджи, наблюдавах хора от години в сахаджа йога и не видях нищо съществено в цялата работа. Тази дума реализацияне нe я усетих на практика. Не видях и някави промени и в други хора поучили реализация с течение на години, защото още ги виждам по улуците и си говорим по темите! Усещането за хладния полъх, за който толкова се говори съм го усещал преди да получа реализация с практики на Мантак Чиа за Микроорбитата. Мисля, че много от нещата са преувеличени и не мисля че сахаджа-йога е по-резултатна от други медитативни и йога практики. Чел съм лекции На Шри Матаджи и също не съм много очарован. За сравнение например лекциите на Шри Шри Рави Шанкар ми допадат повече особено коментариите върху сутрите на Нарада например... Знам че ще разбуня духовете, но - нищо лично - просто опит!
    Активен
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 387

« Отговор #33 -: Май 10, 2011, 12:10:10 »

За всеки влак си има пътник. Сахаджа йога се смята за най-висшата, защото издига Кундалини без да е нужно човек да се мъчи с други практики.
    Има много хора в СЙ, но не всички стигат до висините, а спират на определени етапи.

Когато развиете Вибрационното си съзнание, може да съдите за това, колко са еволюирали. С досегашното си съзнание не може да свършите това.
    Активен

Мар
    Гост
    « Отговор #34 -: Май 10, 2011, 16:49:48 »

Кой каквото практикува все за него е най-висшето, обаче това си е само личния път на даден индивид/същност.

Сахаджа йога не е най-висшата за мен.

За тази ни Пета подраса се дава за висша йога - от изобщо всякаквите видове йоги, а те не са малко - РАДЖА йогата. А за бъдещата (вече навлизаща като полагане на основите) Шеста подраса - АГНИ йогата.

Няма да взема сега да изреждам видовете йога, както казах - не са малко, има и най-невероятно звучащи видове йоги.

Когато някой сам си надраства дадено стъпало по стълбата на индивидуалната си аволюция (или инволюция, всичко е въпрос на избор на дадената Душа, Дух) за него най-висше е вече нещо друго - после отново и отново - тези "висши" неща винаги се променят в зависимост от мястото, на което сме стъпили (разбира се, по свой избор).
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #35 -: Май 10, 2011, 19:42:13 »

Кой каквото практикува все за него е най-висшето, обаче това си е само личния път на даден индивид/същност.

Сахаджа йога не е най-висшата за мен.

За тази ни Пета подраса се дава за висша йога - от изобщо всякаквите видове йоги, а те не са малко - РАДЖА йогата. А за бъдещата (вече навлизаща като полагане на основите) Шеста подраса - АГНИ йогата.

Няма да взема сега да изреждам видовете йога, както казах - не са малко, има и най-невероятно звучащи видове йоги.

Когато някой сам си надраства дадено стъпало по стълбата на индивидуалната си аволюция (или инволюция, всичко е въпрос на избор на дадената Душа, Дух) за него най-висше е вече нещо друго - после отново и отново - тези "висши" неща винаги се променят в зависимост от мястото, на което сме стъпили (разбира се, по свой избор).

Ето едно наистина обхватно мнение... йога каквато и да е,само си остава средство да опознаем себе си и способностите които имаме.
    Едва тогава започва истинското Пътешествие...
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #36 -: Май 10, 2011, 20:45:45 »

Само тази е истинска йога, която дава връзката.
    Останалите правят само гимнастика.
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #37 -: Май 10, 2011, 21:14:41 »

Аз не съм пробвал нито една йога...
    Търсач ти пробвал ли си всичките видове йога?
    Активен

nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #38 -: Май 10, 2011, 21:37:02 »

Достатъчна му е мисълта в главата, че се занимава с най-висшата практика, за което недооценява другите.
    Активен
    Мар
    Гост
    « Отговор #39 -: Май 10, 2011, 21:48:59 »

НЕДЕЙ казва, за каквото и да е че е най-висшето или най-низшето, защото за нещо си, че относно било висше, ТОВА е САМО и ЕДИНСТВЕНО ТВОЯТА ЛИЧНА ИСТИНА, но не и на други хора.

Всичко из Безбройния и неизброим път из Необятността, е просто низ от едно след друго и една трансформация след друга. НЯМА нещо, което да съдържа ВСИЧКО. Всичко е много относително. ИМА истини и ИСТИНИ. Според колкото са същностите из Необятността и СЪТВОРЕНОТО и НЕСЪТВОРЕНОТО, толкова са и ИСТИНИТЕ. И ПЪРВОПРИЧИНАТА/ПЪРВОПРИЧИНИТЕ (защото това не е само една Първопричине, а са безброй...) винаги се учи, чрез малките Искри, които изпуска от себе си (т.нар. Сътворение). И няма нищо висше, както и нисше. Всичко е ЕДНО НЕОТДЕЛИМО ЦЯЛО.

Плюсът (положителното) съдържа винаги отрицателното, а отрицателното (минусът) винаги съдържа в себе си плюсът. Първотворящите Начала са и ДВЕТЕ в ЕДНО и те са Безпристрастни напълно.

Всяко нещо, което се казва, че е най-най-най... и се налага на другите, а не си оставя само за дадена истина на най-най... просто в Пътя на дадения етап на този, който изказва това.... - за съжаление ми звучи просто като налагане на нова религия, даже и прикрито под маската на учение, философия или каквото и да се покаже и изкаже, но това е вече чист ФАНАТИЗЪМ.

Налага ли се нещо НАСИЛА, че е най-най, то не е никога и няма да бъде най-най за много други хора, а налагащите го и спорещите, че то е най-най, навлизат в дебрите на чистия фанатизъм и започват едни вече религиозни фундаментални спорове, което винаги води до разправии и уви - войни, както неведнъж човечеството е видяло.

Не трябва на никого нова религия, трябва просто разбиране и оставяне на всеки индивид да следва своя си Път, но никога с налагането, че едно или друго е най-най-най вярното нещо в Неабята.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #40 -: Май 10, 2011, 23:59:24 »

Търсач самурайския кодекс Бушидо не е йога нали?
    Хилядолетия история,традиции и обичаи на една нация почиват на тези принципи Търсач...
    Пътищата са много - целта е една.
    В момента в който намериш своята  Истина - тя вече не е същата,защото ти вече не си същия след извървения Път до нея.
    « Последна редакция: Май 11, 2011, 00:12:22 от Странник » Активен

mengel
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 32

« Отговор #41 -: Май 11, 2011, 04:18:24 »

Висшо-низшо, напреднали-изостанали - дъра-бъра! Същите неща ги говорех и аз преди 10 години... Като гледам май с Търсач сме водили дебати по темата и в друг един форум... Така или иначе виждал съм хора интересуващи се от езотерика, независимо йога, дъновизъм, християнство, които освен с претенции не разполагаха с нищо друго. Видях хора, атеисти, артисти, пияници, с много по-благородна и "духовна" ценностна система. Смятам, че духовното израстване се различава от доста от нещата написани и дадени за пример в много от книгите. "Правете това и това и пътя към рая ви е гарантиран"... Духовното израстване не е равносилно на развитие на способностите! И това че медитираш не те прави "по-напреднал" от един пияница например! Има един интересен филм "Samsara" се казва и е много добра илюстрация на това!... Истината е толкова многостранна, че да се твърди че дадена доктрина се смята за най-висша е несериозно да не кажа глупаво! Което и не значи че дадената система не струва! Напротив! Имам 2-ма добри приятели сахаджа-йоги и сме си говорили доста за това!
        В крайна сметка според мен работата не е толкова в системата колкото в съответните "кадри". Във всяка духовна система си си има своите корифеи, Както например във всеки стил музика си има виртуози. И колкото да сравняваме наприер витруоз пианист в джаза с такъв в класическата музика, можеш само да кажеш кой повече ти допада и това е! И мненията ще са различни!...
    « Последна редакция: Май 11, 2011, 04:35:04 от mengel » Активен
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #42 -: Май 11, 2011, 09:25:19 »

Аз не съм пробвал нито една йога...
    Търсач ти пробвал ли си всичките видове йога?
    Ако си жаден нужно ли е да обиколиш всички извори. Намираш този, които утолява жаждата и това е.
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #43 -: Май 11, 2011, 09:30:01 »

Само тази е истинска йога, която дава връзката.
    Останалите правят само гимнастика.

От твоите думи останах с впечатлението че има само един извор...
    Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #44 -: Май 11, 2011, 13:09:55 »

Сега и ако кажете ,че цял живот само вода трябва да се пие, пък да не говорим ,че и хапваме ,пък и не само приемаме хахахах .Уж си търсач пък си заседнал на един извор,внимавай да не подгизнеш. Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Страници:  1 2 [3] 4 5 ... 9   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright