Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Някои митове и факти за хората левичари  (Прочетена 2615 пъти)
pufi
Hide from the Sun
Неактивен Неактивен

Публикации: 357

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« -: Януари 15, 2011, 11:20:41 »

Съществуват известен брой хора, при които доминира лявата ръка повече, отколкото дясната още от детството. Изследванията показват, че левичарите в действителност са по-често мъже от населението, отколкото жени. Друг факт, който се забелязва при левичарите е, че неврологични заболявания като аутизъм, епилепсия, дислексия и синдрома на Даун се срещат по-често при тях, отколкото при "десничари". За това отчасти генетично, а понякога и свързано със средата развитие, има редица митове и факти. От съществено значение е да се разграничат едните от другите.

Митове за левичарите

Терминът "sinistrality", използван за позоваване към хората левичари, показва демонични черти. Това е най-нелепото твърдение на планетата. Всъщност думата "sinistrality" произхожда от латинската дума "sinestra", която означава "несръчност". В древния месопотамски език, терминът "sinestra" се е използвал за означаване на "сила".

Левичарите често се свързват с тромавост във всичко, което правят. Това разбиране, напълно невярно, вероятно е изкривена версия на превода на фразата "с два леви крака". Макар че фразата се използва, за да се отнесе към някого, който не може да танцува, много е погрешно тя да се свързва с непохватност и левичарство.

Използването на лявата ръка за хранене е неморално и неблагочестиво. Този мит е вероятно първият, в който се долавя фанатизъм. Това е напълно невярно. Ние сами правим нашите социални норми и ги спазваме Левичарите показват по-координирани движения на ръката до устата и това по никакъв начин не ги прави по "неблагочестиви"!
    Факти за левичарите
    Левичарите имат по-малък шанс за оцеляване в ръкопашен бой. Това е всичко друго, но не и вярно. В историята има много свидетели на предимството на левичарите по време на ръкопашен бой и дори на боксовия ринг. В действителност, общото наблюдение е, че лявата ръка е в състояние да изненада противника със силна атака от незащитената дясна страна.

Левичарите често са в неравностойно положение при използването на инструменти, предназначени за хора, работещи с дясната си ръка. Това е вярно, но днес има цял набор от инструменти и оборудване, предназначени за хора, работещи с лявата си ръка. Много от инструментите, които се предлагат на пазара, могат да бъдат преобразувани, за да задоволят нуждите на хората, работещи с лявата си ръка. Дори компютърната мишка е направена така, че да е подходяща и за левичари, за да им предостави равни професионални възможности.
    Левичарите си поставят високи цели. Да, това е вярно. Изследване разкрива, че хората, използващи лявата си ръка за работа, всъщност си поставят високи цели. Това е така, защото техните мозъци са структурирани да разширяват възможностите си, атрибут, който е генетично заложен и е за сметка на "езиковите центрове" в мозъка. Много на брой от математическите, художествени и спортни гении са били и са били левичари.

Левичарите са с по-кратък живот, отколкото десничарите. Статистика сочи, че левичарите са по-склонни да умират при злополуки и други наранявания. Това основно се дължи на фактът, че повечето хора в света си служат с дясната ръка и по този начин цялостното проектиране на комуналните услуги е предназначено за задоволяване на нуждите на мнозинството. Синдромът на левичарите се появява тогава, когато хора, използващи лявата си ръка, са принудени да пишат с дясната си ръка, като по този начин се причинява психично състояние на объркване.

Съществуват много известни левичари. Списъкът включва:

Президентите на Съединените Американски щати: Хари С. Труман, Роналд Рейгън, Джордж Буш, Бил Клинтън, както и настоящият президент Барак Обама.

Легендарни личности: Жана Д’Арк, Александър Велики, Юлий Цезар, Фидел Кастро, Хелън Келър.

Музиканти и композитори: Карл Филип Емануел Бах, Фил Колинс, Пол Маккартни, Ринго Стар.

Художници: Микеланджело, Рафаел, Леонардо да Винчи.

Актьори: Чарли Чаплин, Том Круз, Робърт ДеНиро, Грета Гарбо, Упи Голдбърг, Кери Грант, Ангелина Джоли, Никол Кидман, Стив МакКуин, Мерилин Монро.
    Аз съм левичарка и се гордея с това! Плезещ се
    Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    Малкия_Принц
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 89

• Град: Антевасин
    « Отговор #1 -: Януари 18, 2011, 01:14:38 »

И аз съм левичар и се гордея с това, но на мен езиците ми се отдават, явно за сметка на друго ми се е развила склонноста за поставяне на високи цели  Згреших
    Активен

небесният ангел
    Гост
    « Отговор #2 -: Януари 18, 2011, 09:31:43 »

И аз съм левичар,но ми се наложи да се науча да пиша с дясната ръка-по скоро ми наложиха,за сметка на това почерка ми се доближава до санскрит Ухилен,направо си е шестица от тотото някой да разчете всичко писано от мен Ухилен
    Голям смях и учудване е като отида на ресторант-първото което правя е да разменя местата на вилицата и ножа Ухилен
    Активен
    Малкия_Принц
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Януари 18, 2011, 13:01:58 »

И аз съм левичар,но ми се наложи да се науча да пиша с дясната ръка-по скоро ми наложиха,за сметка на това почерка ми се доближава до санскрит Ухилен,направо си е шестица от тотото някой да разчете всичко писано от мен Ухилен
    Голям смях и учудване е като отида на ресторант-първото което правя е да разменя местата на вилицата и ножа Ухилен

И аз се понаучих с дясната да пиша, понеже след един инцидент ми бяха казали ,че едва ли ще мога да си служа пак с лявата . При мен е особено забавно, когато трябва да режа нещо не особено меко, има голяма опасност хората около мен на масата да опитат от моето ядене насилствено Веселяк . Някъде четох ,че когато човек се научи да пише и с двете си ръце е развил и двете половини от мозъка си . Според тебе така ли е ?
    Активен

Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #4 -: Януари 18, 2011, 14:45:48 »

Аз съм си левичар и се гордея, разбира се! Усмивчица

Ако си служа с разни инструменти, химикалки,моливи и тем. подобни винаги е с лявата ръка. Усмивчица  Мога да ям и с двете, но ми е по-лесно с лявата.Всичко правя с лявата ръка! Усмивчица  Само мишката на компа я държа с дясната, понеже самата мишка и компютър са ми пригодени за десняци, но въпреки това мога и с лявата. Усмивчица  Но когатъо използвам технологии го правя с дясната ръка.Иначе всичко останало свързано с мене - лявата ръка. Усмивчица

Иначе от двете ръце - дясната ръка винаги ми е била по-яка и при разни силови движение използвам нея.Лявата ръка ми е гъвкава и доста издръжлива.На лявата ръка, отгоре, малко над показалеца имам синя точка, която дълго време мислех за вена понеже е такава - синьозелена и изпъкнала - твърда и чувствителна.Лекарите казаха, че било някакво образувание, което било доброкачествено.Не знам, но и смърт да ми носи( Ухилен ) не го махам за нищо на света - от раждането ми е. На лявата длан имам и нещо като кокоши трън, както и един интересен белег от мое нарязване. Усмивчица

И съм типичен левичар - принципно минавам за непохватен когаот имам движение с дясната ръка, но пък съм...не знам, имам въображение,фантазия  и все неща, които имат Левичарите използващи дясното полукълбо. Усмивчица

И друго интересно нещо - нали знаете жилките, които свързват ръцете с врата.Лявата ми такава е по-издадена от дясната и затова изглежда все едно лявата шия е по-къса от дясната, зрителна измама. Ухилен
    Активен
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #5 -: Януари 18, 2011, 15:39:04 »

[/quote]

И аз се понаучих с дясната да пиша, понеже след един инцидент ми бяха казали ,че едва ли ще мога да си служа пак с лявата . При мен е особено забавно, когато трябва да режа нещо не особено меко, има голяма опасност хората около мен на масата да опитат от моето ядене насилствено Веселяк . Някъде четох ,че когато човек се научи да пише и с двете си ръце е развил и двете половини от мозъка си . Според тебе така ли е ?
    [/quote]

При мен е доста шантаво-примерно-с нож режа само с лявата ръка,с ножица мога и с двете но режа с дясната,мога да пиша и с двете ръце-дори  с лявата, човек по може да ми разчете йероглифите,шия с лявата ръка,лявата ми ръка е по силна от дясната.А отностно двете полу кълба-как да разбера кое използвам повече-някъде има ли тестове Згреших
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #6 -: Януари 18, 2011, 16:32:33 »

Цитат
    Левичарите използващи дясното полукълбо

То дясното полукълбо отговаря за лявата половина на тялото, а лявото - за дясната.... това не се отнася за главата.

Аз съм си десничарка, ама обичам да пиша с лявата - получават се прекрасни абстрактни картини ;д
    Активен
    Малкия_Принц
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Януари 21, 2011, 14:15:36 »

Ами то май и аз не знам от къде можеш да го провериш тва, освен ония тест с балерината, дето го имаше някъде тука, ама на мен ми се струва ,че понякога се върти на дясно, друг път на ляво  Згреших
    Иначе и на мен лявата ми ръка се води ,че е по силна, тядясната принципно трепери и не става за извършване на прецизни движения. Но пък по лявата имам много белези.
    Активен

pluton
    Неактивен Неактивен

Публикации: 690

• Град: Невинаги знам...
    « Отговор #8 -: Януари 22, 2011, 19:37:59 »

Друг факт, който се забелязва при левичарите е, че неврологични заболявания като аутизъм, епилепсия, дислексия и синдрома на Даун се срещат по-често при тях, отколкото при "десничари". За това отчасти генетично, а понякога и свързано със средата развитие, има редица митове и факти. От съществено значение е да се разграничат едните от другите.

Аз съм левичарка и се гордея с това! Плезещ се
    Още по-хубаво е когато може да се пише и с двете ръце!
    Активен

pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

Публикации: 357

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« Отговор #9 -: Януари 25, 2011, 12:36:23 »

Ами то май и аз не знам от къде можеш да го провериш тва, освен ония тест с балерината, дето го имаше някъде тука, ама на мен ми се струва ,че понякога се върти на дясно, друг път на ляво  Згреших
    Иначе и на мен лявата ми ръка се води ,че е по силна, тядясната принципно трепери и не става за извършване на прецизни движения. Но пък по лявата имам много белези.

Попринцип е кръстоска това с коя ръка можеш да пишеш Усмивчица Примерно си левичар,значи дясното полукълбо ти въздейства на организма и тялото.Десничар-лявото Усмивчица
    Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    Малкия_Принц
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Януари 26, 2011, 14:00:16 »

Попринцип е кръстоска това с коя ръка можеш да пишеш Усмивчица Примерно си левичар,значи дясното полукълбо ти въздейства на организма и тялото.Десничар-лявото Усмивчица
    Аз това го знам , идеята беше как може да проверим дали наситина е така .
    Активен

nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #11 -: Февруари 06, 2011, 14:38:31 »

Скоро започнах да се уча да пиша с лява ръка.. и си спомням как ме боля дясната, когато бях по-малка Ухилен
    За мене е полезно да пиша така, защото не мога да го правя без да се замисля. А е важно, когато правя нещо, да е с концентрация, внимание.. И понеже с дясната ръка показвам на лявата, това кара и двете да пишат по-добре. И сигурно спомага за развитието на разни душевни качества.. не знам какви.

Като се науча по този начин да пиша свободно, ще започна и да чертая с лява ръка, сетне и да рисувам! Ама това по-нататък.
    Активен
    Gabbie Unfaithful
    Гост
    « Отговор #12 -: Юни 30, 2011, 14:25:11 »

Аз попринцип съм си десничарка, но пак има доста неща, които са ми по-удобни с лявата ръка, а има и такива, които са ми удобни и с двете. Ухилен Само, дето не мога да пиша с лявата ръка. Ако видите как пиша с нея, ще умрете! Криви и неразбираеми йерогливи, които и без това едвам изписвам...  Ухилен Ухилен
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Какво се крие в името ти?-числова азбука « 1 2 »
    Астрология и нумерология
    giti 23 31211 Последна<br />публикация Октомври 16, 2011, 00:22:54
    от protoplasma
    Еволюция на съзнанието - Български филм « 1 2 »
    Филми
    Administrator 24 6740 Последна<br />публикация Януари 31, 2011, 03:35:15
    от nre
    Вярвате ли в Бог и ако не-в какво и защо вярвате?
    Анкети
    Аэ съм 14 2535 Последна<br />публикация Март 04, 2012, 22:50:02
    от abrego
    Избрани цитати от Учителя за Шестата раса и бъдещето
    Езотерика
    johny 4 2472 Последна<br />публикация Януари 18, 2011, 16:40:17
    от Аэ съм
    Какво са вашите цели/желания/мечти за Нова Година?
    Въпроси и отговори
    Selinna 2 1122 Последна<br />публикация Декември 31, 2012, 12:40:24
    от The One

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright