Духовно развитие

Страници:  1 ... 5 6 [7] 8   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Книгите ,които промениха живота ви?  (Прочетена 17182 пъти)
jazzmina
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 9

http://www.facebook.com/j
« Отговор #90 -: Май 31, 2012, 19:50:57 »

Как ми повлия на мен, ми е доста трдуно да опиша с думи, но като цяло успях да проумея някои неща за живота ми, открих свои грешки.

Здравей, Жасмина,

а можеш ли да ни напишеш какви неща ти е помогнала да проумееш книгата или какви грешки си открила?
Това може да е полезно и за нас.

Цитат

Мисля да я препрочета още няколко пъти. Сигурна съм, че съм изтървала доста неща и има още какво да науча. Усмивчица

Казват, че ценните книги са не тези, които се четат,
а тези, които се препрочитат.

След като я прочетох започнах да обръщам много по-голямо внимание на себе си, на мислите си, както и на хората, които ме заобикалят и с които се срещам. Мечтателят казва, че хората около нас са всъщност наше отражение, наше огледало. Оттогава се опитвам да обръщам внимание на всеки човек, с когото се срещам. Но все още ми е доста трдуно да виждам себе си в тях. В нея много се говори за смъртта и разбрах, че всичките ни страхове идват от страха от смъртта. Друго, което научих е, че всяко наше дори и най-малко движение се отразява на настоящето ни. Също така разбрах, че човек може да притежава само това, за което той самия или Същността му може да поеме отговорност. За грешки, които съм открила не мога да се сетя в момента...можеби грешките ми са били, че на някакви ситуации и неща, които се случват съм реагирала не както трябва (примерно обвинила съм нещо външно, за това което се случва). Преди да я прочета също знаех, че ние сме единствените виновници за това, което ни се случва, но мисля че само го знаех, не го осъзнавах. Сега пак я допускам тази грешка, но веднага след това се замислям и се питам дали имам основание да реагирам така и да обвинявам някого или нещо. И така следващия път внимавам. Другото можеби е това, че откакто започнах по-сериозно да се самонаблюдавам, долавям разрушителните мисли е се опитвам да ги заместя с противоположните на тях.. изобщо откакато започнах със самонаблюдението си давам сметка, че наистина "Светът е такъв, защото аз съм такава". Много често ми се случва да си мисля за нещо(нещо от ежедневието ми) и след известно време или на другия ден то се случва или нещо свързано с това, което съм си мислила се случва или просто някой ме заговаря за точно това нещо и т.н. Със сигурност има и други неща, които съм научила, но не мога да се сетя в момента за повече.
« Последна редакция: Май 31, 2012, 20:28:03 от jazzmina » Активен

Светът е такъв, какъвто го мечтаем.
Можем да мечтаем бедност.
Можем да мечтаем богатство.
Можем да мечтаем ад или рай.
Можем да мечтаем смърт или вечен живот.
Всичко зависи от нас...
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1650

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #91 -: Юни 01, 2012, 12:09:11 »

След като я прочетох започнах да обръщам много по-голямо внимание на себе си, на мислите си, както и на хората, които ме заобикалят и с които се срещам. Мечтателят казва, че хората около нас са всъщност наше отражение, наше огледало. Оттогава се опитвам да обръщам внимание на всеки човек, с когото се срещам. Но все още ми е доста трдуно да виждам себе си в тях. В нея много се говори за смъртта и разбрах, че всичките ни страхове идват от страха от смъртта.

Аз не мисля, че трябва да намериш себе си в другите.

По-скоро, общуването с другите ти дава различни възможности да опознаеш и осъзнаеш себе си, дори когато ти си съвсем различна от тях, чрез съпоставяне, взаимодействие и т.н.

Цитат

Друго, което научих е, че всяко наше дори и най-малко движение се отразява на настоящето ни.

Да, това е много важно откритие!
    Нещо повече, нашите действия, мисли, чувства се отразяват не само върху нас, но и върху нашето обкръжение.

Цитат

Също така разбрах, че човек може да притежава само това, за което той самия или Същността му може да поеме отговорност. За грешки, които съм открила не мога да се сетя в момента...можеби грешките ми са били, че на някакви ситуации и неща, които се случват съм реагирала не както трябва (примерно обвинила съм нещо външно, за това което се случва). Преди да я прочета също знаех, че ние сме единствените виновници за това, което ни се случва, но мисля че само го знаех, не го осъзнавах. Сега пак я допускам тази грешка, но веднага след това се замислям и се питам дали имам основание да реагирам така и да обвинявам някого или нещо. И така следващия път внимавам. Другото може би е това, че откакто започнах по-сериозно да се самонаблюдавам, долавям разрушителните мисли е се опитвам да ги заместя с противоположните на тях.. изобщо откакато започнах със самонаблюдението си давам сметка, че наистина "Светът е такъв, защото аз съм такава". Много често ми се случва да си мисля за нещо(нещо от ежедневието ми) и след известно време или на другия ден то се случва или нещо свързано с това, което съм си мислила се случва или просто някой ме заговаря за точно това нещо и т.н.

Много важни открития си направила благодарение на тази книга!
    Активен
    ~Schwarze_Sonne~
    Неактивен Неактивен

Публикации: 188

• Град: София
  • "Очите са огледалото на Душата!"

« Отговор #92 -: Юни 13, 2012, 17:32:05 »

Първата книга ,която промени живота ми,беше на Майкъл Нютън "Пътят на душите"

... Всичко започна от там И сега опознах по-добре себе си
    Активен

"Oculi porta anima ... vide si non audes mihi tunc animi... "
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 393

« Отговор #93 -: Юни 13, 2012, 18:35:31 »

САМОВНУШЕНИЕТО В ДРЕВНОСТТА И ДНЕС Никола Константинов Петров
    http://yoga-meditation.us/samovnushenieto/samovnushenieto-2010.htm

Активен

infinity
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 30

space,extent of time or quantity without limits

« Отговор #94 -: Юни 20, 2012, 00:53:53 »

Черният Обелиск на Ремарк
    1984 на Оруел (след това сънувах, че съм прословутата героиня от романа няколко пъти)
    Бариерата на Вежинов
    Смъртта е занимание самотно на Бредбъри
    Пътеводителят на галактическия стопаджия на Д. Адамс, а малко след него Вино от глухарчета пак на Бредбъри

Това са много малка част от книгите в живота ми, в които съм била на сериозен прелом на 2 състояния (или повече).
    Активен

Videmus nunc per speculum et in aenigmate
    ThatWoman
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 47

• « Отговор #95 -: Юли 13, 2012, 15:32:23 »

Книгите(и не само),които ми помогнаха да тръгна по своя път,са свързани със северноамериканските индианци..Не говоря за Карл Май  Ухилен , а за достоверна информация относно живота и културата на тези хора.Други книги,които са ме вкарвали в дълбоки размисли са "От кого сме произлезли?-Ернст Мулдашев,"Пътят на душите"-Майкъл Нютън...Преди време започнах да чета "Тайната доктрина" на Блаватска...ееее,хора,по-"куха" никога не се бях чувствала,до тогава Ухилен...след двайстата страница ,реших да спра и да изчакам докато ми дойде времето и да започна от начало...ако не съм достатъчно подготвена да я чета,няма смисъл да я хабя напразно...но като цяло не съм от хората,които четат постоянно..имам малък дефект...предпочитам информацията да ми бъде поднасяна в устен вариант..обичам да ми четат, а аз да слушам Усмивчица
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #96 -: Юли 13, 2012, 21:47:31 »

Цитат на: ThatWoman
    Книгите(и не само),които ми помогнаха да тръгна по своя път,са свързани със северноамериканските индианци..Не говоря за Карл Май  Ухилен , а за достоверна информация относно живота и културата на тези хора.
    Ами че щом не е К. Май, кой тогава? Може би кастанеда?!
    Аз, навремето стартирах, именно с худ. литература - "Синовете на Великата Мечка" на  Елизабет Шарлот Хенрих. Все още ми е странен, неоспоримия факт, че жена е написала най-сполучливия роман, свързан с индианците.
    Не, че нещо, просто тогава са писали корифеи в свободния разказ, като Майн Рийд, Емилио Салгари, Карл Май...
    Е... не бива да забравяме, в никакъв случай, безсмъртния Джек Лондон, както и ...поне за мен, особено противоречивата, странна и определено заслужаваща уважение особа - Сат Ок. По-безизвестните, като Джеймс Фенимор Купър или Ърнест Томсън Ситън, които също са "съчинители", но определено те са великаните в областта.

имам малък дефект...предпочитам информацията да ми бъде поднасяна в устен вариант..обичам да ми четат, а аз да слушам Усмивчица
    То този дефект май всеки го има. Само че аз като чета и около мен заспиват и насекомите, още по време на полет.
    Активен
    meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #97 -: Юли 14, 2012, 13:46:57 »

Здравейте.
    Аз кат по старомоден,да ви кажа.
    Книгата която ми промени живота, се нарича Буквар.Всички останали, които се опитаха да ми променят живота,не успяха.
    Живи и здрави.
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    meander
    Неактивен Неактивен

« Отговор #98 -: Юли 14, 2012, 13:59:02 »

Здравей Evigilatus
    А ти от каде знаеш че не съм го намерил???
    Аз даже си спомням как с прехапано езиче съм писал ченгели.
    И съм горд ,макар сега кат ги видя ми мясат на драсканици. Плезещ се
    Живи и здрави.
    П.с.Знанието е просветление,и щом съм научил азбуката съм просветлен.Останалото вече е моя отговорност как използвам просветлението си!!!
    « Последна редакция: Юли 14, 2012, 14:10:44 от meander » Активен

ThatWoman
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #99 -: Юли 14, 2012, 14:15:06 »

Цитат
    Ако беше продължил и с Българска граматика, сборник с упражнения и правила за втори клас, можеше и да откриеш Просветлението.

Ухилен Аз си знаех,че заради пунктуационната си инвалидност,все още не мога да достигна до желаното ниво  Ухилен

Активен
    meander
    Неактивен Неактивен

.
    « Отговор #100 -: Юли 14, 2012, 15:07:42 »

Здравей.
    Цитат
    Сигурен ли си, че я знаеш?
    От А  та чааак до Я.А ти???

Живи и здрави.
    Активен

ThatWoman
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #101 -: Юли 14, 2012, 15:31:24 »

Въпреки,че усещам,че не се интересуваш какво съм чела,а мотивите са съвсем различни,ще ти кажа. Усмивчица На Карл Май не съм чела нищо,поради простата причина,че не съм искала да чета книги,в които достоверността е съмнителна или изцяло липсва.Прехвърлила съм няколко книги,но не мога да кажа,че съм ги изчела,така както тези които ме вълнуват.Дадох го като пример,защото когато стане въпрос за индианци,при повечето хора Винету излиза на преден план.Може би един ден,ако ми дойде музата за развлекателна литература, ще обърна по-голямо внимание на тези книги.Но засега предпочитам книги,в които човек от дадено племе разкрива живота си...Все се надявам,че авторите на книгите са описали,до колкото е възможно,всичко така както е било предоставено от индианците Усмивчица
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #102 -: Юли 14, 2012, 15:58:24 »

На Карл Май не съм чела нищо,поради простата причина,че не съм искала да чета книги,в които достоверността е съмнителна или изцяло липсва.
    В Дон Кихот също няма нищо автентично или достоверно, но това е една от най-увлекателните и поучителни романи, които съм чел.
    когато стане въпрос за индианци,при повечето хора Винету излиза на преден план.
    И "Танцуващия с Вълци"

Активен
    ThatWoman
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #103 -: Юли 14, 2012, 16:39:06 »

Цитат
    Да , така е , не ме интересува какво си чела. По-скоро исках да разбера как прецени , че книгите на Карл Май са със съмнителна достоверност , след като не си ги чела ?
    А за тези книги в чиято достоверност си сигурна , че са писани от предтавители на някои племена , някой потвърди ли ти това ? Човека от племето автограф ли ти даде на книгата?
    Не съм преценила аз, тъй като не съм ги чела.То навсякъде си пише,че нямат връзка с реалността.Ако търсиш истински случки  и събития и прочетеш,че в тези книги липсват,пак ли ще бъдеш толкова надъхана да ги отвориш.Аз не,особено когато търся друго.Нищо не приемам или отхвърлям на 100 %.Винаги една "истина' може да се окаже лъжа и обратното.Но дай сега да спрем да четем или да мислим,по този повод. Усмивчица Така че ,предпочитам литература,която ми вдъхва повече достоверност от другата.Въпрос на личен избор и усещане.
    Автограф не искам,но ако имах възможност да се срещна с тези хора,на драго сърце бих чула каквото имат да кажат...но уви
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #104 -: Юли 14, 2012, 17:01:01 »

Лазаре , ти на всяка манджа ли трябва да си мерудия ?
    Зависи кой е готвача.  Целувчица
    Пък и като замирише на изгоряло, започвам да се притеснявам.
    Активен
    Страници:  1 ... 5 6 [7] 8   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright