Духовно развитие

Страници:  1 ... 4 5 [6] 7 8   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Книгите ,които промениха живота ви?  (Прочетена 18110 пъти)
Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #75 -: Ноември 07, 2011, 21:00:38 »

Еййй я да те питам...има ли нещ ообщо със суфизма книгата???
Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
onidar
Аз съм . . . и какво от това!
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 85

• Град: Русе
    « Отговор #76 -: Ноември 08, 2011, 14:35:31 »

В книгата се говори/разказва за същността на Живота предадена в диалог между търсещ Истината(авторката)
    и "предал се" на нея Човек(Мистикът).
    Това което най-ми хареса е откровението на Мистика  -  как е достигнал до просветление и защо Хората не могат да открият себе си...много по интересно е написана от моите думи.
    Самият Мистик практикува Йога и обяснява,че това е един от пътищата,а има и много други-всичко опира до собствения Избор!
    Една от неговите мъдрости изказани в книгата е:
    "Че Той не иска ученици,а равни на него хора/същества,но това не се дава даром,а трябва да се потрудиш и когато . . . Божията благодат сама,ще слезе върху Тебе"
    п.с.:До всичко това(Мъдростта) съм достигнал и аз,но по друг път.
           Истината е една!
    Активен

Светът е оцелял,защото се е смял ... и други работи.
    jazzmina
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 9

http://www.facebook.com/j
    « Отговор #77 -: Май 29, 2012, 18:28:20 »

невероятна книга! Не мога да намеря думи, с които да опиша как ми повлия тази книга! Препоръчвам я на всеки, но мисля че не се продава по книжарниците.  http://www.book.store.bg/p67551/shkolata-za-bogove-stefano-d-39-anna.html за тези, които се интересуват Усмивчица
    Активен

Светът е такъв, какъвто го мечтаем.
    Можем да мечтаем бедност.
    Можем да мечтаем богатство.
    Можем да мечтаем ад или рай.
    Можем да мечтаем смърт или вечен живот.
    Всичко зависи от нас...
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #78 -: Май 30, 2012, 00:38:46 »

невероятна книга! Не мога да намеря думи, с които да опиша как ми повлия тази книга! Препоръчвам я на всеки, но мисля че не се продава по книжарниците.  http://www.book.store.bg/p67551/shkolata-za-bogove-stefano-d-39-anna.html за тези, които се интересуват Усмивчица

А не можеш ли да ни разкажеш за нея поне малко?
    Как ти е повлияла?
    Или, ако не можеш, разкажи за себе си,
    защото ние не те познаваме.

Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #79 -: Май 30, 2012, 01:31:47 »

Благодаря!!! Усмивчица
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    jazzmina
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #80 -: Май 30, 2012, 16:53:47 »

невероятна книга! Не мога да намеря думи, с които да опиша как ми повлия тази книга! Препоръчвам я на всеки, но мисля че не се продава по книжарниците.  http://www.book.store.bg/p67551/shkolata-za-bogove-stefano-d-39-anna.html за тези, които се интересуват Усмивчица

А не можеш ли да ни разкажеш за нея поне малко?
    Как ти е повлияла?
    Или, ако не можеш, разкажи за себе си,
    защото ние не те познаваме.

В книгата става въпрос за един мъж (по-точно за автора на книгата), който е забравил смисъла на живота. Един ден, когато е доста отчаян и безпомощен му се явява "Мечтателя", който му припомня от къде идват всичките му страдания, терзания и проблеми, както и най-реалното съществуващо нещо- Мечтата му. И така воден от Мечтателя, той тръгва по пътя на личната си революция. Как ми повлия на мен, ми е доста трдуно да опиша с думи, но като цяло успях да проумея някои неща за живота ми, открих свои грешки. Мисля да я препрочета още няколко пъти. Сигурна съм, че съм изтървала доста неща и има още какво да науча. Усмивчица

Аз съм Жасмина и ще ми е много приятно да се запозная с хора като вас. От доста време мисля да ви пиша, защото ми е доста приятно и интересно да контактувам с позитивни и усмихнати хора, които не гледат толкова повърхностно на живота. От около две години се интересувам от опознаване на света, себеопознаване и намиране на по-дълбок смисъл в живота. Интересувам се от тибетска и холестична медицина.. въобще от нетрадиционната медицина. Посещавам семинари по рейки и тебтски жречески практики. Обожавам природата и живтоните...Това е накратко за мен.

Поздрави с нещо свежо! --> <a href="http://www.youtube.com/watch?v=50IpX6OzDX8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=50IpX6OzDX8</a>
    « Последна редакция: Май 30, 2012, 17:25:50 от jazzmina » Активен

Всичко зависи от нас...
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #81 -: Май 30, 2012, 17:05:30 »

позитивни и усмихнати хора, които не гледат толкова повърхностно на живота
    Хм, какво ще рече позитивен човек?
    Такъв, който не гледа повърхностно на живота, защото е избрал по-позитивния ъгъл на нещата, осъзнавайки че всяко нещо си има причина и съответни последствия? Или просто човек, затънал в абсурден позитивизъм, за да забрави несгодите в живота си?
    И от двете групи тук можеш да видиш доста хора.
    Като при първата определението позитивен човек не е никак належащо. Усмивчица
    Активен
    jazzmina
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #82 -: Май 30, 2012, 17:15:50 »

позитивни и усмихнати хора, които не гледат толкова повърхностно на живота
    Хм, какво ще рече позитивен човек?
    Такъв, който не гледа повърхностно на живота, защото е избрал по-позитивния ъгъл на нещата, осъзнавайки че всяко нещо си има причина и съответни последствия? Или просто човек, затънал в абсурден позитивизъм, за да забрави несгодите в живота си?
    И от двете групи тук можеш да видиш доста хора.
    Като при първата определението позитивен човек не е никак належащо. Усмивчица

Честно казано не бих определила втората като позитивна личност. Поне не за истиснки позитивна. За мен позитивен човек е този, който като нещо определено му се случи (някакъв проблем) не се впуска в депресии и отчаяния, а просто търси отгвора вътре в себе си. Също позитивен човек за мен е този, който се усмихва и радва на околния свят, на всичко което го заобикаля.. вижда просто изобилието около себе си. Усмивчица
    « Последна редакция: Май 30, 2012, 17:23:45 от jazzmina » Активен

Всичко зависи от нас...
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #83 -: Май 30, 2012, 17:24:42 »

Мен нищо не ме сдухва повече от изобилието. Като видя претрупана маса оставам гладен - чудя се откъде да почна. Свободата на избора също е някакъв вид изобилие от действия, но какъв е смисъла след като целта е една. На масата е да се наядеш и да продължиш напред. В живота е да стигнеш до Бог и да продължиш напред.
       Аз смятам, че изобилието на илюзии съществува с цел да ни отклони вниманието от нашата цел. Каква е тя - само ние си знаем.
        Изобилието стимулира алчността у несъвършената човешка природа.(изплагиатствано)
    Активен
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #84 -: Май 30, 2012, 17:27:20 »

Честно казано не бих определила втората като позитивна личност.
    Ама честно?
    Поне не за истиснки позитивна.
    Дай им шанс! ... поне позитивен такъв.
    За мен позитивен човек е,този който като нещо определено му се случи (някакъв проблем)
    Т.е. който не възразява срещу работния план-график?
    Какво определено може да се случи?
    Замисли се малко. Усмивчица
    не се впуска в депресии и отчаяния, а просто търси отгвора вътре в себе си.
    Това да.
    Също позитивен човек за мен е този, който се усмихва и радва на околния свят, на всичко което го заобикаля.. вижда просто изобилието около себе си. Усмивчица
    Само с усмивки не става. Иначе другото, да.
    Активен
    jazzmina
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #85 -: Май 30, 2012, 17:39:41 »

Цитат
    Поне не за истиснки позитивна.
    Дай им шанс! ... поне позитивен такъв.

Източник: http://indigota.com/index.php?topic=296.msg68390#msg68390#ixzz1wMg92fMh
    За това си доста прав и ти благодаря!!

Цитат
    За мен позитивен човек е,този който като нещо определено му се случи (някакъв проблем)
    Т.е. който не възразява срещу работния план-график?
    Какво определено може да се случи?

Източник: http://indigota.com/index.php?topic=296.msg68390#msg68390#ixzz1wMgGjSeV

Може би думата "определено" не е на мястото си. Но имам в предивд, че всеки човек се среща с някакъв проблем, който го насочва къде да търси и коя част от себе си, ако иска може да промени и Същността му да се качи на по-високо стъпало.
    А аз лично съм против "работния план-график" и се старая малко или много да не влизам в коловоза.

И разбира се, че само с усмивки не става, но това е нещо малко, което не ни коства нищо и никакво усилие. Усмивката е нещо, което, ако е истинска и от сърце може да промени деня ти, както и деня на хората около теб, което не мисля че е малко. Усмивчица
    « Последна редакция: Май 30, 2012, 17:54:57 от jazzmina » Активен

Всичко зависи от нас...
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #86 -: Май 31, 2012, 11:30:35 »

Може би думата "определено" не е на мястото си.
    Определено. Ухилен
    Но имам в предивд, че всеки човек се среща с някакъв проблем, който го насочва къде да търси и коя част от себе си, ако иска може да промени и Същността му да се качи на по-високо стъпало.
    Не, човек си създава проблемите, когато изгуби посока, а разрешаването им е връщането на посоката.
    Проблемът сам по себе си е просто едно препятствие, нищо повече. Не насочва, не помага, не променя, а помага на човека сам да си помогне. Ако го направи. Ако не, втори, пети, десети опит и така...
    А аз лично съм против "работния план-график" и се старая малко или много да не влизам в коловоза.
    Предполагам, че това е хубаво.
    Въпреки че има много хора, които са против, а всъщност се водят основно от нечие разписание. Това вече не е хубаво.
    И разбира се, че само с усмивки не става, но това е нещо малко, което не ни коства нищо и никакво усилие. Усмивката е нещо, което, ако е истинска и от сърце може да промени деня ти, както и деня на хората около теб, което не мисля че е малко. Усмивчица
    Да, може и така да е.
    ... "С усмивка можеш да изминеш дълъг път. Далеч повече можеш да изминеш обаче с усмивка и пистолет." Ал Капоне Усмивчица
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #87 -: Май 31, 2012, 14:45:28 »

Как ми повлия на мен, ми е доста трдуно да опиша с думи, но като цяло успях да проумея някои неща за живота ми, открих свои грешки.

Здравей, Жасмина,

а можеш ли да ни напишеш какви неща ти е помогнала да проумееш книгата или какви грешки си открила?
    Това може да е полезно и за нас.

Цитат

Мисля да я препрочета още няколко пъти. Сигурна съм, че съм изтървала доста неща и има още какво да науча. Усмивчица

Казват, че ценните книги са не тези, които се четат,
    а тези, които се препрочитат.
    Активен
    Soul
    love
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 104

for heaven's sake

« Отговор #88 -: Май 31, 2012, 18:21:12 »

Здраве Jazzmina ! Не съм стар член тук, но те приветствам ((:

Сякаш долавям от малкото думи изказани от теб, идеята за положителния принцип ( който в никакъв случай не отрича обратно пропорционалния, а по-скоро не го намесва в ежедневни размишления). Философията, която изграждам с времето съчетава именно този принцип.

Относно книгата, интересува ме какъв тип е ? Просто не обичам лигави романи, пълни с увъртане. Ухилен
    Активен

We live in illusion and the appearance of things. There is a reality. We are that reality. When you understand this, you see that you are nothing, and being nothing, you are everything. That is all.^
    jazzmina
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #89 -: Май 31, 2012, 18:50:37 »

Относно книгата, интересува ме какъв тип е ? Просто не обичам лигави романи, пълни с увъртане. Ухилен

Не, не няма нищо общо с лигавите романи. Книгата е доста обемна и има какво да се научи. Ето ти описание на книжката и интервю с автора Усмивчица http://www.dnes.bg/knigi/2012/01/09/shkolata-za-bogovete-predlaga-plan-za-biagstvo.148301 Не месля, че ще съжеляваш, ако си я вземеш Усмивчица
    Активен

Всичко зависи от нас...
    Страници:  1 ... 4 5 [6] 7 8   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright