Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4 ... 8   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Книгите ,които промениха живота ви?  (Прочетена 17180 пъти)
delfin
Гост
« Отговор #15 -: Юли 25, 2009, 22:35:33 »

Дай това, което е дал за бъдещето.
Активен
giti
Гост
« Отговор #16 -: Юли 25, 2009, 23:25:30 »

Дай това, което е дал за бъдещето.
Не си спомням вече,ще трябва да изгледам филма наново за да ти кажа. Ако имам време тез дни. Спомням си бегло,че беше предсказал убийство на президент,но не съм сигурна. А другото честно не се сещам. Филма съм го гледала доста отдавна.
Активен
delfin
Гост
« Отговор #17 -: Юли 27, 2009, 02:10:26 »

Нито Майкъл Нютън, нито Николай Коларов с книгата му, която споменах - "Многоизмерен скок в края на времето" имат нещо общо с Библията. Нито пък различните книги за Космогенезиса са във връзка с тази Библия, която пак си казвам, че за мен лично е вече остаряла за днешното време. Вече информацията се дава в достъпен вид за съвременното възприемане, а не на този архаичен стил от древността, който си е бил за онези отминали времена, но за днешно време изобщо не ми звучи да е актуален. А знам и много други хора, които са на същото мнение.
« Последна редакция: Юли 27, 2009, 18:58:28 от delfin » Активен
giti
Гост
« Отговор #18 -: Юли 27, 2009, 02:43:20 »

Нито Майкъл Нютън, нито Николай Коларов с книгата му, която споменах - "Многоизмерен скок в края на времето" имат нещо общо с Библията. Нито пък различтиге книги за Космогенезиса са във връзка са тази Библия, която пак си казвам, че за мен лично е вече остаряла за днешното време. Вече информацията се дава в достъпен вид за съвременното възприемане, а не на този архаичен стир от древността, който си е бил за онези отминали времена, но за днешно време изобщо не ми звучи да е актуален.
Да приемам ли това,като отказ да приключим темата? Наистина няма смисъл да я обсъждаме,започна да се превръща в спор,а това е последното,което бих желала да се случи тук Тъжен Безмълвие
Активен
Бунтарката
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 179

• Град: София
  • « Отговор #19 -: Август 02, 2009, 16:43:01 »

Питам се аз ,защо въпреки това ,че четат примерно една и съща книга ,кой го беше казал от вас ,всеки вижда различни неща ,някои дори невиждат ?Вие как си го обяснявате?
    Обичам като си задавам въпроса, и доста често, както в случая си отговарям сама ,отговорът,ми се потвърди от посланието на една татуировка:"Който вярва ще види". Разбрах ,че всъщност това как и дали ще ти повлияе някаква книга зависи много от степента на твоята вяра.
    Никога немога да забравя посланието от "Анастасия":Съществува за тези ,които съществува",такали беше delfin ? Намигване
    Активен

Внимавай какво си пожелаваш!
    delfin
    Гост
    « Отговор #20 -: Август 02, 2009, 19:51:56 »

То не е и само въпрос на вяра или не, ами на вътрешното ти светоусещане, дали дадената информация е за теб в дадения момент или още не е дошло времето за тази информация.

Аз съм се убедила, че винаги когато ми е нужна някаква информация тя ми се дава по един или друг начин.
    Активен
    summerwine
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 51

• « Отговор #21 -: Август 12, 2009, 15:20:06 »

" Пътеводител на галактическия стопаджия"
    Активен

ПРЕДАЙ НАТАТЪК
    giti
    Гост
    « Отговор #22 -: Август 12, 2009, 16:26:02 »

Хаха заглавието ми харесва. Можеш ли да разкажеш повече за тази книга? И кой е автора й???
    Активен
    summerwine
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #23 -: Август 12, 2009, 16:39:52 »

Книгата е уникална! Авторът е Дъглас Адамс! Препоръчвам я на всички,защото е ужасно забавна и ужасно мъдра!

Активен

ПРЕДАЙ НАТАТЪК
    delfin
    Гост
    « Отговор #24 -: Август 12, 2009, 21:05:25 »

Аз харесах само една част от първата част. Особено "Ресторант на края на вселената".
    Активен
    summerwine
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #25 -: Август 12, 2009, 21:52:56 »

Аз харесах само една част от първата част. Особено "Ресторант на края на вселената".
    ДА! И аз харесвам само първата част!!! Оригиналното,старо издание!

Иначе,книгите,които са повлияли на живота ми са много - най-вече философски! Обичам Сартр и Ницше!!! Обичам източната философия! Усмивчица
    Активен

ПРЕДАЙ НАТАТЪК
    summerwine
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #26 -: Септември 02, 2009, 21:48:27 »

Искам да похваля Адриана на Теодора Димова ( дъщерята на Д.Димов,а книгата е продължение на Недовършения му роман!) - много интересно четиво...много странно...много различно поднесено!
    http://www.book.store.bg/c/p-p/m-312/id-13882/adriana-teodora-dimova.html
    Цитат
    Ти все още не си наясно, Юра, с всички неща, които могат да се случат във века на един човешки живот, всичко прониква в него, всичко, стига само да не се уплашиш, да не се обидиш, стига само да си достатъчно разтворен, за да може той да тече през теб, понякога не вярваш, че онези неща са се случили именно на теб, като че ли си ги чел някъде или някой ти ги е разказал, понякога нямаш нищо общо  с живота си Юра, а имаш общо с други неща, за които обаче нямаме някак си думи и те звучат смешно, когато човек започне да говори за нещата, с които единствено е свързан, той започва да изглежда по особен начин нелепо и неудачно досаден, направо налуден, Юра, ето ти нов парадокс. Ти би проумяла и сама тези неща - всеки интелигентен човек ги проумява - парадоксите, които се оплитат около нас все повече и повече. И знаеш ли кое е най-странното, Юра, от този живот, който изцяло би могъл да бъде на някой друг или би могъл да бъде безразборен сбор от епизоди от чужди животи - ето затова реших да те търся - затова дадох обявата, за това проумях, че съществуваш и започнах  да те търся - от цели този деветдесет и три годишен живот, минал през три епохи, остана, знаеш ли, Юра, това е най-необяснимото, остана едно-единствено нещо, което се случи по пътеката към морския бряг край чешмата с изворната вода, обрасла в бръшлян през една ледена, бяла февруарска утрин. То се случи. Случи се на мен. Това остана най-важното от този деветдесет и три годишен живот, Юра. Но не зная дали беше истина или реалност. Ето това е, което искам да успея да ти разкажа, Юра. Да успея да ти го предам. А ти да го предадеш по-нататък, защото то не може да се изгуби, то принадлежи на света. Прости ми тази бъбривост, която изби след половинвековното почти мълчание, толкова ми е противна собствената ми бъбривост и не мога да спра да говоря, което никога не съм го правила, винаги съм мразела говоренето, споделянето, човешкото общуване, човешките глупости са ме отвращавали в своята тъпота и безперспективност, а сега не мога да спра да ти говоря и да се любувам на очите ти, косата ти, лицето ти, Юра, като че ли отдавна съм те познавала, този вопъл по очите и лицето на другия, този вопъл по теб, Юра, изглежда, че любовта е винаги край нас, никога не ни напуска, това прави човешкия живот поносим, защото без нея човешкият живот би бил абсолютно непоносим и абсолютно безсмислен, Юра, как получих в последните си дни същество, което да обичам, как проумях, че те има и как започнах да те търся, Юра, с онази обява, която ти така смешно разказваш... самотата ми на пустиня, Юра... Юра говореше с друг глас, друго изражение, беше стряскащо различна, говореше с гласа на Адриана може би или в този момент Адриана беше съвсем близо до нея, това беше някак съвсем сигурно, страхувах се да наруша това състояние, бяха едно цяло, общуваха, всяко движение или шум биха ги стреснали... Юра замълча с обърнати навътре очи, слушаше другия глас, другите думи, които вече не можеше да разказва...
    Активен

ПРЕДАЙ НАТАТЪК
    Инил
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 186

« Отговор #27 -: Септември 18, 2009, 12:03:32 »

Препоръчвам-Джонатан Ливингстън-Чайката, на Ричард Бах Целувчица
    Активен

Бунтарката
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 179

• « Отговор #28 -: Септември 18, 2009, 16:21:25 »

Препоръчвам-Джонатан Ливингстън-Чайката, на Ричард Бах Целувчица
    Да хубава е,скоро я прочетох.
    Сега чета "Енергийната матрица" на Ричард Бартлет,някой чел ли я е ,имам нужда да коментирам с някой прочетенето(потресаваща книга за другата реалност)?
    Активен

Внимавай какво си пожелаваш!
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #29 -: Януари 13, 2010, 23:27:07 »

Предпочитам да се вслушам в моето вътрешно Аз когато трябва да избирам правилния път на израстване и помъдряване,отколкото да го търся в книги. АЗа никога не ме е подвел,няма и да го направи,докато книгата може това и то мн.лесно
    Приятелю мой книгата никога не може да направи това защото ти си този които приема или отрича написаното в нея ти предаваш смисала на твоя живот,защото ти си и пътя и истината и живота.Всяка книга може да ти помогне да разбереш повече за себе си,дори и ако написаното не ти хареса ти го оъхвърляш и се определяш кой си относно това.Така,че твоЯТ АЗ го използваш сега и постоянно независимо дали четеш книга или говориш с някой ти постоянно се определяш КОЙ си във връзка с заобикалящата те среда за това сме се родили тук в света на относителното за да определим кои сме на практика.Разбира се че това е само едно мое мнение и не си длъжен да ми вярваш,надявам се да попиташ собствения ти АЗ за твоята истина.Гурото е в теб. Усмивчица
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Страници:  1 [2] 3 4 ... 8   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright