Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 ... 8   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Книгите ,които промениха живота ви?  (Прочетена 15858 пъти)
Бунтарката
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 179

• Град: София
  • « -: Юли 20, 2009, 18:17:28 »

Моят живот се обърна на 180 градуса след прочита на "Селистинското пророчество",
    ''Анастасия" ,''Разговори с Бога".Чел ли е някой от вас някоя от тях?А кои са книгите ,които промениха коренно вашия живот?
    Активен

Внимавай какво си пожелаваш!
    Administrator
    Дидо
    Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « Отговор #1 -: Юли 20, 2009, 22:48:53 »

Ами, като цяло не книга ме накара да прогледна истината, а хората около мен. Но първата книга на такава тематика която прочетох беше на Майкъл Нютън "Живота след смъртта" и след нея му купих и останалите 2 книги от поредицата. В последната си книга обяснява как вкарва хората под регресивна хипноза, и обясняваше техниките. Ако някой има желание да се научи на хипноза, ще потърся книгата и когато имам свободно време ще я сканирам и ще я кача тука, ако някой има интерес.
    Активен

delfin
    Гост
    « Отговор #2 -: Юли 22, 2009, 12:39:25 »

На Майкъл Нютън имам и двете му книги, които са основните - "Пътят на душите" и "Съдбата на душите", ако някой може да ги сканира и да ги пусне, мога да ги предоставя. Имам и други, които също биха могли да се сканират и пуснат, обаче трябва някой, който може да прави това, аз не мога.
    Активен
    delfin
    Гост
    « Отговор #3 -: Юли 23, 2009, 13:32:37 »

Препоръчвам ти и "Многоизмерен скок в края на времето" на Коларов, Николай. Има я в "Спиралата".
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #4 -: Юли 23, 2009, 16:07:41 »

Нямам такава Тъжен Може би Библията откакто се научих да я разкодирвам,но не бих казала да е променила живота ми кой знае колко.
    Активен
    Бунтарката
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #5 -: Юли 24, 2009, 00:40:05 »

Питам се аз ,защо въпреки това ,че четат примерно една и съща книга ,кой го беше казал от вас ,всеки вижда различни неща ,някои дори невиждат ?Вие как си го обяснявате?
    Активен

giti
    Гост
    « Отговор #6 -: Юли 24, 2009, 02:42:56 »

Аз казах,че си противоречат,ако това имаш в предвид. С това искам да кажа,че една книга казва едно,а друга противоположното, от което човек си задава въпросите: Къде е истината?На какво да вярвам? и т.н. Нима не сте се сблъсквали с това?
    Активен
    Бунтарката
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #7 -: Юли 24, 2009, 14:15:23 »

Аз казах,че си противоречат,ако това имаш в предвид. С това искам да кажа,че една книга казва едно,а друга противоположното, от което човек си задава въпросите: Къде е истината?На какво да вярвам? и т.н. Нима не сте се сблъсквали с това?

Това е идеята giti ти трябва да откриеш истината.Книгата е точно за това да те накара да си зададеш въпроси и да си отговориш на тях.Виж какво пише в" Монахът ,който продаде своето ферари по темата":Истината е,че от книгите няма да научиш нищо ново.Книгите ще ти помогнат да видиш онова,което е в теб.Точно в това се състои просветлението.
    Всички отговори и решения са записани на страниците на книги.Пише ,че книгата е най-добрият приятел на мъдрите.Пише ,че трябва да извлечеш най-доброто от от хубавата книга,трябва не просто да я прочетеш ,а да я изучаваш .В книгите ще намериш отговора на всеки проблем,пред който си се изправил.Всички проблеми,пред които някой се е изправял или ще се изправи през живота си ,са вече известни.
    « Последна редакция: Септември 18, 2010, 11:25:31 от Модератор » Активен

giti
    Гост
    « Отговор #8 -: Юли 24, 2009, 16:36:46 »

Хубава идея,обаче аз съм магаре дето не слуша,като му казват:Там има стена не можеш да минеш. Блъскам главата и тогава разбирам. Явно така ми е по-лесно. Не,че не чета книги,напротив,но избирам такива книги,които да са развликателни,а не поучаващи. Нещо не им вярвам на вторите. За всеки човек е различно и никой не може да ти каже как да се развиеш. Човек трябва сам да намери пътя,според мен,а не чрез книга.
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #9 -: Юли 24, 2009, 16:42:49 »

Предпочитам да се вслушам в моето вътрешно Аз когато трябва да избирам правилния път на израстване и помъдряване,отколкото да го търся в книги. АЗа никога не ме е подвел,няма и да го направи,докато книгата може това и то мн.лесно
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #10 -: Юли 24, 2009, 16:46:22 »

Това е идеята giti ти трябва да откриеш истината.Книгата е точно за това да те накара да си зададеш въпроси и да си отговориш на тях.Виж какво пише в" Монахът ,който продаде своето ферари по темата":Истината е,че от книгите няма да научиш нищо ново.Книгите ще ти помогнат да видиш онова,което е в теб.Точно в това се състои просветлението.
    Всички отговори и решения са записани на страниците на книги.Пише ,че книгата е най-добрият приятел на мъдрите.Пише ,че трябва да извлечеш най-доброто от от хубавата книга,трябва не просто да я прочетеш ,а да я изучаваш .В книгите ще намериш отговора на всеки проблем,пред който си се изправил.Всички проблеми,пред които някой се е изправял или ще се изправи през живота си ,са вече известни.

Не се ли научава човек по-добре, когато трупа опит и изживява нещата,вместо да ги вземе на готово от една книга???
    « Последна редакция: Септември 18, 2010, 11:26:54 от Модератор » Активен
    delfin
    Гост
    « Отговор #11 -: Юли 24, 2009, 18:40:42 »

Аз обожавам да чета, но също не съм голям фен на прекалено поучаващите, защото предпочитам сама да си решавам кое от прочетеното ми допада и ми дава знания и кое не. Поради тази причина Библията ми е ужасно скучна, а и не  е свещена книга, просто си е била за своята си епоха. Чела съм я и подробно и оттук-оттам, но за мен тя е скучна, написана за предишни епохи, а не за настоящата. И затова отговорите си ги намирам чрез други съвременни писания, и най-вече - САМА СИ РЕШАВАМ ДАЛИ ДАДЕНОТО НЕЩО Е ЗА МЕН ИЛИ НЕ.

« Последна редакция: Юли 27, 2009, 18:43:43 от delfin » Активен
    Бунтарката
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #12 -: Юли 25, 2009, 00:51:07 »

Хубава идея,обаче аз съм магаре дето не слуша,като му казват:Там има стена не можеш да минеш. Блъскам главата и тогава разбирам. Явно така ми е по-лесно. Не,че не чета книги,напротив,но избирам такива книги,които да са развликателни,а не поучаващи. Нещо не им вярвам на вторите. За всеки човек е различно и никой не може да ти каже как да се развиеш. Човек трябва сам да намери пътя,според мен,а не чрез книга.
    Забравих,че си индиго ,а те въобще необичат някой да им казва какво да прави Намигване.Аз за това не научих англййски,защото всички ми казваха :
    Цитат
    Трябва да учиш английски!
    .Но разбирам ,че никога няма да е късно ,това най-много да отвори нов свят пред мен.Евалата ,че не търсиш готови отговори някъде ,а сама ги намираш.Но признавам ,че си права човек сам трябва да открие пътя.
    Активен

giti
    Гост
    « Отговор #13 -: Юли 25, 2009, 20:38:49 »

Аз имам и документален филм по въпроса. Разкодитал е и неща от бъдещето.Ще видим дали е познал. В интерес на истината се опитах да пробвам неговия метод но нищо не открих.
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #14 -: Юли 25, 2009, 20:40:04 »

Ще ми е интересно да споделиш въпросите,които те мъчат относно тази тема
    Активен
    Страници:  [1] 2 3 ... 8   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright