Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Безсмъртие  (Прочетена 1187 пъти)
kehoy_
Неактивен Неактивен

Публикации: 188

« -: Януари 12, 2011, 00:56:39 »

Бе хора имам странен въпрос . Според вас съвсем теоритично казано, можем ли да стигнем такова ниво, че това да бъде последния ни живот тук.. демек възможно ли е да сме или да станем безсмъртни .. знам че звучи шантаво ама ми е много интересно 
Активен
taken
Неактивен Неактивен

Публикации: 145

« Отговор #1 -: Януари 12, 2011, 01:19:30 »

Възможно е да постигнеш възнесение , в рамките на един живот, но това зависи от Силата и Волята на Духа !!! А и това не го приемайте , като някаква надпревара ,такива "ускорения" са излишни
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #2 -: Януари 12, 2011, 20:53:38 »

Бе хора имам странен въпрос . Според вас съвсем теоритично казано, можем ли да стигнем такова ниво, че това да бъде последния ни живот тук.. демек възможно ли е да сме или да станем безсмъртни .. знам че звучи шантаво ама ми е много интересно 
Когато човек РАзбере, когато Е СЕГА и постигне ВЕЧНОСТ.... това е безсмъртие. Може би не на физически план. Но е безсмъртие. А безсмъртието включва смъртта в себе си. Само че приемането на смъртта. Като живот. Като ново раждане след нея.
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #3 -: Януари 13, 2011, 02:17:40 »

Възможно е да постигнеш възнесение , в рамките на един живот, но това зависи от Силата и Волята на Духа !!! А и това не го приемайте , като някаква надпревара ,такива "ускорения" са излишни

Не съм сигурен дали правилно съм разбрал идеята на taken,
    но бихме могли в тази връзка да се замислим върху въпроса,
    дали трябва самоцелно да се стремим към безсмъртие
    или има неща, които може би са по-важни?

Освен това, какво би трябвало да имаме предвид под "безсмъртие"?
    Какво означава да се победи смъртта?
    « Последна редакция: Януари 13, 2011, 02:27:05 от Ich » Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #4 -: Януари 13, 2011, 15:11:07 »

Цитат
    Дали трябва самоцелно да се стремим към безсмъртие
    Според мен не.
    Цитат
    Според мен, да.
    Много хубав въпрос
    Активен
    ivaqna
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 49

• Град: Бургас
  • In God we trust!

« Отговор #5 -: Февруари 08, 2011, 01:36:23 »

Не съм сигурен дали правилно съм разбрал идеята на taken,
    но бихме могли в тази връзка да се замислим върху въпроса,
    дали трябва самоцелно да се стремим към безсмъртие

Освен това, какво би трябвало да имаме предвид под "безсмъртие"?
    Какво означава да се победи смъртта?

Безсмъртна е единствено душата....трябва да се тремим да развиваме Духа...това е целта...развивайки се духовно се извисяваме и се приближаваме по близо до Господ и енергията като цяло....тогава спираме с инкарнациите и минаваме на по горно ниво в духовната йерархия....тялото като тяло няма никакво значение...така че дали ще е безсмъртно или не също няма значение....
    Активен
    taken
    Неактивен Неактивен

Публикации: 145

« Отговор #6 -: Февруари 08, 2011, 03:50:32 »

Не само душата е безсмъртна.Безсмъртна е ЛЮБОВТА , безсмъртна е Вярата,безсмъртна е Идеята.Неоснователно е твърдението,че тялото няма никакво значение.Ако нямаше , защо тогава ние продължаваме да се въплъщаваме във физически тела , колкото и духовно развита да е душевната ни същност.Учителя Петър Дънов , колкото и възнесен да е, той се появява и инкарнира в човешко тяло, както и други.Тялото е неделима част от човешката същност и това твърдение нетрябва да се пренебрегва.Нещата са свързани помежду си.Съвкупността от частите изгражда общото цяло.Процеса на "духовно израстване" обединява вътре в себе си , както стремежа за познание на "невидимите" реалии от живота , така и съгласуваното балансиране и обгрижване  на тялото на физическо ниво. Усмивчица
    Активен
    ivaqna
    **
    Неактивен Неактивен

• In God we trust!

« Отговор #7 -: Февруари 09, 2011, 17:10:17 »

Не само душата е безсмъртна.Безсмъртна е ЛЮБОВТА , безсмъртна е Вярата,безсмъртна е Идеята.Неоснователно е твърдението,че тялото няма никакво значение.Ако нямаше , защо тогава ние продължаваме да се въплъщаваме във физически тела , колкото и духовно развита да е душевната ни същност.Учителя Петър Дънов , колкото и възнесен да е, той се появява и инкарнира в човешко тяло, както и други.Тялото е неделима част от човешката същност и това твърдение нетрябва да се пренебрегва.Нещата са свързани помежду си.Съвкупността от частите изгражда общото цяло.Процеса на "духовно израстване" обединява вътре в себе си , както стремежа за познание на "невидимите" реалии от живота , така и съгласуваното балансиране и обгрижване  на тялото на физическо ниво. Усмивчица

напълно съгласна..имах предвид че тялото като тяло дори и да е безсмъртно това не означава че духа се извисява. Прераждаме се за да обогатяваме духа и да учим уроци...но в различни тела не в едно и също.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #8 -: Февруари 09, 2011, 20:11:29 »

Цитат
    имах предвид че тялото като тяло дори и да е безсмъртно това не означава че духа се извисява.
    Ако духът не е извисен, не е възможно тялото да бъде безсмъртно...
    Духът и душата са безсмъртни, но едва ли не-развит човек достига безсмъртие и на физическо ниво. Това го правят хора с Цел... според мен.
    Активен
    ivaqna
    **
    Неактивен Неактивен

• In God we trust!

« Отговор #9 -: Февруари 10, 2011, 22:52:28 »

Цитат
    имах предвид че тялото като тяло дори и да е безсмъртно това не означава че духа се извисява.
    Ако духът не е извисен, не е възможно тялото да бъде безсмъртно...
    Духът и душата са безсмъртни, но едва ли не-развит човек достига безсмъртие и на физическо ниво. Това го правят хора с Цел... според мен.

Не е задължително духът да е извисен за да си безсмъртен и какво означава да си безсмъртен всъщност...дълголетие или безсмъртен като в онзи филм...вовеки веков докато не ти отсечат главата.
    Дълголетие постигат хората които са близо до природата, но това могат да бъдат и някои племена които въобще не са извисени, а по скоро първични, относно безсмъртието за вовеки веков....нямам коментар не познавам такъв човек....
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #10 -: Февруари 10, 2011, 22:55:17 »

Племената могат да достигнат дълголетие, но за безсмъртие.. хм..
    Активен
    chukich
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 18

« Отговор #11 -: Февруари 12, 2011, 02:20:51 »

Аз разсъждавам по малко по друг начин а именно - в Библията е казано, че Дядо Господ е имал и плод на живота, който давал безсмъртие но човека е бил изгонен от Едемската градина именно за да не се докосне и до този плод. Какъв е смисълът от постоянното умиране и прераждане?
    Загуба на съзнание между ражданията, загуба на спомени от миналите животи. По такъв начин може една душа да извърви правилен път и да трупа опит без новото й начало в новият живот да е повлиян по някакъв начин от миналите животи. Тя индиректно е повлияна от кармата си но все пак е важното да не си ги спомня за да ги преоткрие отново и отново и да направи правилно развитие като се учи.
    Душата не трябва да учи наизуст а да открива закономерностите която я движат напред, закономерностите които и дават духовен прогрес.

Та, кога това постянно забравяне не е наложително? Когато имаме духовно извисени души които могат да се *променят* и реално да извършват това рестартиране за което споменавам по-горе без да се налага студен рестарт. Тоест студен рестарт означава смърт и след това прераждане, а обикновено рестартиране означава човек да се променя в движение. Това е възможно ако имаме духовно извисен човек който може да се пренастройва и променя и който не ламти за земни несметни богатства.
    Мисля че индигото е подходящо за критерият за духовно извисен човек и според мен именно хората които ще преминат 110-годишната бариера по старост ще бъдат именно индиго.
    След това хората ще почнат да живеят по 200-300-1000 години без проблем. Но те всичките ще бъдат индиго.

Активен
    Иркала
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 30

• Град: София
  • « Отговор #12 -: Май 08, 2011, 19:02:06 »

Ние попринцип сме безсмъртни! Просто сменяме обвивката си,но може и да стигнем такова ниво където дори това няма да е нужно. Но както се казва трябва още хляб да се яде
    Активен

Всеки има право на избор. Друг е въпроса дали го осъзнаваш!!!
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 393

« Отговор #13 -: Май 08, 2011, 19:06:34 »

Безсмъртна е единствено душата....
    Не, Духът.
    Активен

Мар
    Гост
    « Отговор #14 -: Май 08, 2011, 22:33:31 »

"Безсмъртни" като Дух, но като Души - не, защото в един момент и Душата си отива, остава само Духът.

А и винаги има момент, в който душата, Духът може да бъде разкодиран, поради постоянно непопълване в енергийната ни матрица на енергиите, окито са ни необходими. Защото на нас ни се дават определен обем енергии и с живота си трябва и да връщаме този си енергиен дълг и съответно да набираме тези енергии, които са ни нужни в самото ни личностно развитие като Души (Дух).
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright