Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Намирате ли винаги положителен смисъл на негативните събития?  (Прочетена 885 пъти)
Бунтарката
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 179

• Град: София
  • « -: Юли 20, 2009, 10:14:32 »

Винаги в  негативна ситуация,(дори бих го сложила в кавички,защото това е само етикет ,който ния хората имаме склонност да поставяме на  ситуации,които не ни харесват или се разминават с нашите планове и очаквания,но и това е друга тема)търся положителния смисъл ,а вие намиратели го?
    Активен

Внимавай какво си пожелаваш!
    delfin
    Гост
    « Отговор #1 -: Юли 20, 2009, 23:45:57 »

При мен за голямо мое съжаление, винаги когато мисля и си представям положителни нещо и мечтая за положително, сякаш "пилето казва "амин" и става винаги обратното - отрицателно след отрицателно.

Каквото и да ми се случва е винаги обратното на това, което би трябвало да е като се погледне острани - при положителни нагласи започват да ми се случват само лоши нещо, при отрицателни постепенно се изчиства и започват положителните. Винаги е било така наопаки. И вече започва да ми писва от всичко това.
    Активен
    Бунтарката
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #2 -: Юли 21, 2009, 11:25:46 »

При мен за голямо мое съжаление, винаги когато мисля и си представям положителни нещо и мечтая за положително, сякаш "пилето казва "амин" и става винаги обратното - отрицателно след отрицателно.

Каквото и да ми се случва е винаги обратното на това, което би трябвало да е като се погледне острани - при положителни нагласи започват да ми се случват само лоши нещо, при отрицателни постепенно се изчиства и започват положителните. Винаги е било така наопаки. И вече започва да ми писва от всичко това.
    Доста странно .По принцип негативните мисли трябва да се отбягват с голяма упоритост.Според мен ако потърсиш в това отрицателно положителното ще го откриеш.Виж аз вярвам ,че всичко ,което ни се случва има дълбок промисъл и ,че това което ти наричаш отрицателно е само твой етикет ,защото изпитваш отрицателни чувства.Разбираш ли ме?
    Активен

Бунтарката
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #3 -: Юли 22, 2009, 10:04:27 »

Ето какво пише в "Монахът ,който продаде своето ферари"по темата:
    Цитат
    Провалът независимо дали е личен ,професионален или дори духовен ,е жизненоважен за вътрешното израстване.Той носи вътрешно развитие и множество духовни награди.Никога не съжалявай за миналото ,а го приеми като учител,защото то е точно това.
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright