Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: За важността на спорта при децата.  (Прочетена 2994 пъти)
Бунтарката
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 179

• Град: София
  • « -: Юли 20, 2009, 01:19:12 »

Възпитава качества: дисциплина, упоритост, организираност, воля, твърдост.
    Спортът възпитава и колективизъм,взаимопомощ,състрадание, духът на fair play ,спортът има невероятната възможност да послужи като средство за възпитание и изграждане на човешкото благородство .
    Спортното усилие,тренировката и състезанието са насочени към :
    –личностно усъвършенстване на тялото и духа.Изграждане на морални добродетели и воля
    –уважение към правилата,развитие на качествата като толерантност,тактичност,честност,лоялност,отговорност в отношенията с другите хора
    -уважение към противника и неговото достойнство.Отказ от агресия ,злоба и жестокост
    –поддържане на приятелски отношения ,въпреки различия ,различия примерно като раси,религиозно обучение,политически убеждения и др.
    Спортното състезание развива в младите хора състезатезател дух ,страст да побеждават,който ще бъдат толкова важни за тях в по-нататъшния им живот.То учи ,че стойностните цели изискват усилен труд и старателна подготовка .Учи да сме снизходителни победители и издръжливи губещи.
    Ако трябва с две думи да се обоснови :спортът възпитава в човечност.И всичките тези добротетели не е задължително да са изразени на спортната арена,тяхното най-голямо и истинско проявление е в самия живот–във всяка
    ситуация,във всичко ,което ни се случва.
    Но истинската борба в спорта не е борбата с противника, истинската борба в спорта е борбата със себе си.От ранна възраст започва извайването на тялото.Не се лъжете,че човек сетил се на 20 да спортува ще постигне такива резултати за месеци (говоря за красиво и стройно тяло) каквито човек е постигнал с години труд.Спортът е начин на живот.Искам да отбележа,че не става въпрос за професионален спорт,а за спорт за здраве.Моля Ви ако наистина обичате децата не само вашите ,за всички деца се отнася ,подкрепяйте ги и насочвайте към спорт.
    Активен

Внимавай какво си пожелаваш!
    Бунтарката
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 179

• « Отговор #1 -: Февруари 01, 2010, 12:12:51 »

Eдва ли друга област на човешката дейност предлага такова многобразие от възможнасти за себепознание ,за познание на собствената ни личност,като спортът.
    Активен

Внимавай какво си пожелаваш!
    pluton
    Неактивен Неактивен

Публикации: 690

• Град: Невинаги знам...
    « Отговор #2 -: Февруари 01, 2010, 18:06:04 »

Но спортът ражда и нелоялната конкуренция... Всичко си има две страни! Затова трябва да сме много внимателни, особено при децата! Виждала съм майки, които насъскват децата си едни срещу други, "за да ги мотивират за по-добри резултати" и се получава нещо много грозно... Сълзи
    Активен

pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

Публикации: 357

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« Отговор #3 -: Февруари 01, 2010, 18:19:20 »

Права си Плутон Тъжен Но пък спорта те прав дисциплиниран и то много-аз например със се занимавала горе-долу със всички спортове.Интересно е но се изиска постоянство което нямам Ухилен
    Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #4 -: Февруари 01, 2010, 18:27:03 »

Но спортът ражда и нелоялната конкуренция... Всичко си има две страни! Затова трябва да сме много внимателни, особено при децата! Виждала съм майки, които насъскват децата си едни срещу други, "за да ги мотивират за по-добри резултати" и се получава нещо много грозно... Сълзи
    Може и човек да спортува без да се състезава, стига да успее да не обръща внимание на майка си.  Ухилен
    Моята го наричаше липса на упорство и липса на воля за успех в живота.  Прегръдка
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    Nadi
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 36

• « Отговор #5 -: Февруари 02, 2011, 17:12:48 »

О, това не мисля, че произохожда от това да тренираш нещо, а от семейното възпитание. Това се вижда и в детската градина. Моята дъщеря ми казва, ама мамо той не беше честен, избута мен или ..., за да спечели. Тъй като за моето дете това е непонятно поведение и чувството и за правда не и позволява да подмине тази постъпка, започва да му нарежда ...ттттттт. След това се разплаква и се гушка в мен. ЕЕ, тогава аз като достолепна, изпълнена със знания майка и обяснявам, колко нечестно е постъпило детето и всеки път и всеки път и че всъщност тий никога не би могъл да стане велик спортист, защото в никое състезание не позволяват лъжата. А също така неговата победа не е истинска, защото е постигната с измама. И няма значение кой си завършил, а как си го направил.
    Не знам какво разбира, но вече казва - Мамо, ама той/тя беше отново нечестен. И отново се ядосва, но поне не се гневи така.
    За мен спорта възпитава добри качества - доблест и чест, постоянство и издръжливост и горе са написани и много други. Как, обаче, ги трансформират родителите у детето това е техен личен избор.
    Активен
    johny
    Гост
    « Отговор #6 -: Февруари 02, 2011, 18:34:11 »

Както се говори : Какъвто си човек-такъв и спортист ще бъдеш Може също така да се каже и наобратно Усмивчица
    Активен
    Житара
    Неактивен Неактивен

Публикации: 419

« Отговор #7 -: Февруари 02, 2011, 18:41:40 »

Поздравления за темата, ясна и изчепателна, надявам се повече хора да я прочетат.
    Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Децата на новото време
    Книги
    delfin 1 1392 Последна<br />публикация Април 06, 2010, 23:34:46
    от Vicky
    Децата на новото хилядолетие. Как децата медиуми променят света
    Книги
    lotus 2 2355 Последна<br />публикация Юни 18, 2009, 22:10:15
    от lotus
    Децата и страхът
    За родителите
    delfin 0 2444 Последна<br />публикация Януари 14, 2010, 15:23:59
    от delfin
    Важността на десния аспект на Муладхара чакра
    Йога
    sahaj 5 1429 Последна<br />публикация Юни 11, 2011, 11:37:33
    от sahaj
    Важността на коледната украса !
    Обща тематика
    Eona Lightholder 0 530 Последна<br />публикация Декември 15, 2011, 12:41:55
    от Eona Lightholder

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright