Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Енергията на парите  (Прочетена 2115 пъти)
Amica
Неактивен Неактивен

Публикации: 97

• Град: София
  • Om tare tutare ture soha

dimitrina.hristova
    « -: Януари 07, 2011, 20:34:11 »

Наскоро започнах да се замислям за енергията на парите! И тъй като се казва, че употребените или изхарчени неправомерно пари са пропиляна енергия, с което си трупаш карма, и в тази връзка се зачудих. Нашите ми дадоха пари и ми казаха да си купя каквото си поискам за рождения ден. Добре, обаче в случая аз съм си харесала неща от рода дрехи, дрънкулки...типично по женски му. Но така не стават ли едни пропилени пари? Една пропиляна енергия? И купени неща, от които нямам нужда? А какво изобщо има смисъл да си купиш в един материален (засега) свят? Това, че имаме една блуза и един чифт обувки, прави ли купуването на втори излишно и неправомерно! Кои са смислените неща, от които човек има нужда!?
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #1 -: Януари 07, 2011, 21:05:55 »

Когато носиш дрънкулките и роклята с парите от мама и тати ,ще носиш енергията на тяхната обич с теб , не е напразна употребена енергия, а частички от любими хора . Имам ужасно стари дрехи дето си ги нося в къщи точно защото си нося нещичко от баба или мама примерно .
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

Публикации: 579

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « Отговор #2 -: Януари 07, 2011, 21:36:46 »

Ако аз имам пари , с които да си направя подарък ще ги похарча за някакво любимо мое занимание:
    езда, бънджи, сауна, масаж, няколкодневен поход в планината.
    Какво са това - плътски удоволствия ли? Но е нещо което ме кара да разпусна и да се отделя от сивото ежедневие; какво - бягство ли е - от една реалност в друга нереалност ли?
     Твърдо не смятам, че отивайки с раница на гръб по високото ги пилея напразно!!!

Намигване
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Amica
    Неактивен Неактивен

dimitrina.hristova
    « Отговор #3 -: Януари 07, 2011, 21:45:22 »

Но тук не става въпрос само за парите дадени ти за подарък. Принципно всичките пари, които ми се дават за да се издържам би следвало да ги харча и разпределям по правилния начин. Както Ео казва, нещото, което ще си купя ще символизира обичта на родителите ми, но нали всички пари, които ми се дават символизират именно това. Мисля си дали, поредната покупка не е да си начеша собственото его.  Згреших
    Активен
    Reiki
    Живота е прекрасен!
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 67

« Отговор #4 -: Януари 07, 2011, 21:58:01 »

Много е важна мисълта, която влагаш при всяка покупка. Парите са енергия, както и стоката и услугата, която ще поличиш в замяна.

Моя съвет към вас е да насочвате паричната си енергия само към неотложните ви разходи и покупки, чрез които успявате да поддържате живота си до такава степен, че да се чувствате в мир и хармония със себе си и заобикалящото ви. Ако ви останат излишни пари и сте задоволили потребностите си, вместо да си купите с тях някоя "глезотия" може да дадете тези парите на човек, който се нуждае повече от тях или да ги ги насочите към благородна дейност.

Живота е прекрасен!
    Активен

Точно днес не се тревожи.Точно днес не се гневи /ядосвай/. | Почитай своите родители, учители и по-възрастните. | Изкарвай честно прехраната си. | Отнасяй се с благодарност към живота.
    air_fairy
    Неактивен Неактивен

Публикации: 154

• Град: Бургас
  • « Отговор #5 -: Януари 07, 2011, 22:08:33 »

Да, наистина парите са енергия, която трябва да уважаваш. Но ние живеем в материален свят, на който трябва да се наслаждаваме по начина, който намерим за добре. И ако наистина искаш да си купиш поредния брой обувки не виждам къде е проблема, проблем е ако имаш дилемата дали да помогнеш на някого в нужда или да се поглезиш. което не е особено актуално. А и не мисля 4е купуването на дрехи и обувки генерира карма. Това става, когато те са целта, а не средството да се чустваш добре. Там е тънката разлика. Иначе всичко, което генерира радост е добре за теб. Отивай да си купуваш дрънкулките и парцалките и се чуствай, красива. Това е от мен.
    Активен

Чашата на живота се пие до дъно
    Amica
    Неактивен Неактивен

dimitrina.hristova
    « Отговор #6 -: Януари 07, 2011, 22:21:12 »

air точно товa e, че всичко ми е вече буквално парцали и дрънкулки,баналности от които нямам потребност! А колко от нас са готови да дадат парите си на другия? На приятеля до себе си, без да искаш да ти ги връща.
    Активен
    Рай
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 42

« Отговор #7 -: Януари 07, 2011, 22:53:31 »

air точно товa e, че всичко ми е вече буквално парцали и дрънкулки,баналности от които нямам потребност! А колко от нас са готови да дадат парите си на другия? На приятеля до себе си, без да искаш да ти ги връща.

Жените имате голямо разнообразие на дрехи, но наистина някои могат да се оприличат на парцалки. Има дрехи, които служат за отопление и защита, но има така наречените парцалки.....

Аз лично не мога да разбера хората, които си дават парите за цигари, наркотици и алкохол. В това нищо благородно не виждам. Да насочиш енергия с отрицателен заряд към себе си! И още по-странно ми става, когато тези хора започнат да се опитват да намерят нещо положително в това да се пуши, пише, дрогира и да го изтъкне като полза ..... ВЪЗМУТИТЕЛНО!
    Активен
    Sunrise
    Съниз...!
    Неактивен Неактивен

Публикации: 65

• Град: In my own head
  • « Отговор #8 -: Януари 07, 2011, 23:01:12 »

Стига си тези цигари деееее...?!?!?1

Въпрос към Jivot:
    Ако дам парите си за цигари и това ме прави щастлив, какво става?
    Активен

.......да бе мисли си ,че ваканцията ти на Земята е предначертана и планувана от шефа ти "Господ"
    ... и ти си само пешката в играта на живота,но аз и Къци имаме едно жокерче за теб..."
    недей да мислиш - не ти се получава"...а преследвай мечтите си....
    Рай
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 42

« Отговор #9 -: Януари 07, 2011, 23:10:00 »

Въпрос към Jivot:

Хората, които ругаят господ също са щастливи защото се забавляват на негов гръб, но техните действия носят след себе си последствия.

Аналогично е и с цигарите. "Щастието", което получаваш от цигарите е илюзия! И рано или късно ще осъзнаят всички, които вредят на себе си каква карма са създали, зареди безотговорните и поведения!
    Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #10 -: Януари 07, 2011, 23:10:15 »

Смислените неща са онези, които те карат да се усмихнеш, да се почувстваш добре, да ти стане приятно, че купувайки дадено нещо, то е зареди себе си, защото мислиш за себе си. Тук вече няма значение какво ще бъде, важното е да накара сърцето ти да се усмихне Усмивчица
     Що се касае до енергията на парите, тя не е в самите пари, а  идва от онзи, който ти ги е дал и от това какво си направил с тях.
    Активен
    Amica
    Неактивен Неактивен

dimitrina.hristova
    « Отговор #11 -: Януари 07, 2011, 23:19:15 »

Що се касае до енергията на парите, тя не е в самите пари, а  идва от онзи, който ти ги е дал и от това какво си направил с тях.
    Усмивчица Точно затова искам да ги употребявам по най-правилният начин. Просто вече не мога да преценя кое е добро и кое не за мене...
    Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #12 -: Януари 07, 2011, 23:27:18 »

Послушай сърцето си Усмивчица Мога да ти кажа, че когато си купиш нещо за себе си усещането е прекрасно Усмивчица без значение какво е, важното е да ти хареса. И да направиш подарък на някого, това също може да ти донесе удовлетворение и радост, ако истински го чувстваш в себе си Усмивчица Сърцето е най-добрия съветник Намигване
    Активен
    air_fairy
    Неактивен Неактивен

Публикации: 154

• Град: Бургас
  • « Отговор #13 -: Януари 08, 2011, 00:10:21 »

Въпрос към Jivot:

Хората, които ругаят господ също са щастливи защото се забавляват на негов гръб, но техните действия носят след себе си последствия.

Аналогично е и с цигарите. "Щастието", което получаваш от цигарите е илюзия! И рано или късно ще осъзнаят всички, които вредят на себе си каква карма са създали, зареди безотговорните и поведения!

Поправка! Вреда, а не карма! Това са две различни неща ! Прави разлика, имаче и пиенето на вода за удовол.ствие по твоя логика генерира карма.
    Активен

Чашата на живота се пие до дъно
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #14 -: Януари 08, 2011, 00:16:05 »

Нищо тук не прави човек щастлив...
    Човек сам си е Щастлив, когато намира нематериалното в материалното...
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Протестни действия срещу орязването на парите за образование
    Инициативи
    Kery 1 619 Последна<br />публикация Октомври 20, 2010, 15:52:56
    от Аэ съм
    Парите като дълг
    Филми
    Amaranth 1 1475 Последна<br />публикация Април 19, 2011, 02:08:53
    от dtmf
    Какво ви е отношението към парите?
    Анкети
    Sita 4 1363 Последна<br />публикация Април 07, 2011, 00:13:15
    от bars_i
    Парите
    Програмиране, световен елит
    ИВЕВЕ 2 864 Последна<br />публикация Април 22, 2012, 14:45:42
    от Странник
    Въпрос за прана енергията
    Въпроси и отговори
    limitless 0 1171 Последна<br />публикация Ноември 25, 2013, 21:09:38
    от limitless

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright