Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Има ли значение ?  (Прочетена 913 пъти)
taken
Неактивен Неактивен

Публикации: 145

« -: Януари 07, 2011, 16:19:24 »

Каква полза има РЕАЛНО  от знанието на някое дете , че то самото е индиго,кристална същност и прочие ? Как това, би му помогнало в РЕАЛНИЯ  живот , да се справи със  съпътстващите го проблеми ? Пускам тази тема в отговор на цялата информация , която се изписа тука за индиготата.Защото с това знание , замисляли ли сте се реално с какво помагате вие !!! Защото е много по-добре да се видиш с този,човек НАЖИВО , не в някоя виртуална среща , да не го прехласваш , че бил еди си какъв , а да му кажеш ,как да се справи в живота със своите трудности , как да ги преодолее сам , защото винаги ще има добри хора ,които да ти помагат,но изпитанията  и решенията ги взимаш Ти , единствен Сам.Защото живота наистина е хубав и красив , но имаме и работа тука да вършим , и реалната картинка не е толкоз РОЗОВА , колкото и да ни се иска на всички и само "СЛАДКИТЕ" и "ВДЪХНОВЯВАЩИ" приказки ,не са угодни никому , и на никой не помагат , ако искаме да разбереме Света , в който живееме .Ако ли не , остава "ПОЛОЖИТЕЛНАТА ИЛЮЗИЯ" да градиме тука в този форум и извън него Усмивчица
« Последна редакция: Януари 07, 2011, 16:26:52 от taken » Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #1 -: Януари 07, 2011, 18:34:38 »

Каква полза има РЕАЛНО  от знанието на някое дете , че то самото е индиго,кристална същност и прочие ? Как това, би му помогнало в РЕАЛНИЯ  живот , да се справи със  съпътстващите го проблеми ? Пускам тази тема в отговор на цялата информация , която се изписа тука за индиготата.Защото с това знание , замисляли ли сте се реално с какво помагате вие !!! Защото е много по-добре да се видиш с този,човек НАЖИВО , не в някоя виртуална среща , да не го прехласваш , че бил еди си какъв , а да му кажеш ,как да се справи в живота със своите трудности , как да ги преодолее сам , защото винаги ще има добри хора ,които да ти помагат,но изпитанията  и решенията ги взимаш Ти , единствен Сам.Защото живота наистина е хубав и красив , но имаме и работа тука да вършим , и реалната картинка не е толкоз РОЗОВА , колкото и да ни се иска на всички и само "СЛАДКИТЕ" и "ВДЪХНОВЯВАЩИ" приказки ,не са угодни никому , и на никой не помагат , ако искаме да разбереме Света , в който живееме .Ако ли не , остава "ПОЛОЖИТЕЛНАТА ИЛЮЗИЯ" да градиме тука в този форум и извън него Усмивчица

Хубава тема, taken. Съгласен съм, че не е чак толкова важно, дали един човек (дете) има един или друг вид аура, а какви проблеми, въпроси, мисли има. И че е важно да се подходи конкретно към тях. В тази връзка прекрасни мисли е изразила air_fairy.

Прекрасно е, ако някой има възможността да помогне на нуждаещ се човек по някакъв начин реално, срещайки се с него на 4 очи, както се казва.

Не съм съгласен обаче, че публикуването на полезна информация във форума само по себе си не може да бъде от също така реална полза, ако няма среща и разговор на 4 очи.

Ще приведа няколко примера. В темата за учението за Лазарев се обяснява, че една от възможните причини за човешките болести и др. проблеми е привързаността към нещо (любим човек, дете, успех в работата, пари и т.н.). В една друга тема пък е приведено учението на Буда, според което желанията са една от причините за човешките страдания.
    Ако тези учения са верни, а за мен те са такива, тогава тяхното осъзнаване и прилагане би донесло реална полза на всеки, който чрез прилагането им в своя живот би премахнал причините за много от страданията си и би се научил да живее по-щастливо.

Допълнително предимство на такъв подход е това, че всеки може да се възползва от него, дотолкова доколкото това се отнася за него; докато далеч по-малък брой хора биха могли да се възползват от ползите, които може да донесе една лична среща, която разбира се също може да бъде от много голямо значение.
    « Последна редакция: Януари 07, 2011, 18:57:21 от Ich » Активен
    Giti
    Гост
    « Отговор #2 -: Януари 22, 2011, 20:33:33 »

Защото е много по-добре да се видиш с този,човек НАЖИВО , не в някоя виртуална среща , да не го прехласваш , че бил еди си какъв , а да му кажеш ,как да се справи в живота със своите трудности , как да ги преодолее сам , защото винаги ще има добри хора ,които да ти помагат, но изпитанията  и решенията ги взимаш Ти , единствен Сам.
    Какво голямо противоречие в едно изречение само :-О (нищо, че самото изречение е прекалено дълго)

Цитат
    но изпитанията  и решенията ги взимаш Ти , единствен Сам
    Това така. Съгласна. Ама тогава защо и кому е нужно това:
    Цитат
    а да му кажеш ,как да се справи в живота със своите трудности , как да ги преодолее сам
    Активен
    Малкия_Принц
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 89

• Град: Антевасин
    « Отговор #3 -: Януари 22, 2011, 22:54:34 »

Разбира се ,че има значение, за да може да види детето (човека) ,че не е само, че има и други като него, че нещата , който се случват с него не го правят ненормално ... Освен това никой не е в състояние да казва на някой друг как де се справя с живота си, най-малкото защото на хората се случват различни неща по различно време. Единствено може да се даде съвет . И не мисля ,че една среща очи в очи ще промени нещо .
    Активен

Nadi
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 36

• Град: София
  • « Отговор #4 -: Януари 26, 2011, 23:35:56 »

Интересна тема.
    Много често хората, независимо от цвета на аурата си, имат затруднения. Има проблеми, които сами не можем да разрешим, въртим се в кръг и продължаваме и продължаваме. И това е така, отново повтарям, независимо от аурата, защото всеки човек, живеещ в светска (не духовна) реалност, преминава през личностно израстване и духовно развитие.
    Да си свободен е придобивка, по презумция хората не са свободни. От рождението си, на нас са ни вменени идеи, възгледи, традиции, модели на поведение, чрез които ние растем. Колкото по-голямо е противоречието между нашата същност, това което наистина сме, (просто казано - знанието и задачата, с които е дошла душата на Земята) и наложени ни модели и възгледи от родители, учители, приятели, общество, толкова по-трудно, толкова по-невъзможно, толково по-ужасяващо е усещането, с което живеем. В тези случаи моите духовни земни учители ми дават примера с главата лук, ако всяка люспа е една заблуда, а средата нашата истината, колкото повече отлюспваме, за да стигнем до истината, толкова повече плачем.
    Да става само чрез четене на книги, но когато си изчистил основните проблеми, които са и своеобразен капан на същноста ни. И съпротивлението е много силно, знам го от опит, има ужасно болезнени периоди, които ако нямаш наставник да се върнеш назад е за предпочитане пред това да продължиш. Но преминеш ли през началото, стигнеш ли до средата, тогава периодите, в които не ти трябва нито наставник, нито книги са все по-продължителни, леки и "светли".
    На мен никога не са ми казвали какво да правя или как да го правя.
    Истината за живота се крие в самия живот, а как ще стигнеш до нея е въпрос на личен избор.
    Активен
    taken
    Неактивен Неактивен

Публикации: 145

« Отговор #5 -: Март 04, 2011, 19:56:04 »

И не мисля ,че една среща очи в очи ще промени нещо .
      Живият контакт е много важна част от разбирането и подкрепата.Виртуалната реалност никога не би заменила това. Питайте Любо , той знае Намигване
    Активен
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

Публикации: 336

« Отговор #6 -: Март 05, 2011, 01:10:39 »

Каква полза има РЕАЛНО  от знанието на някое дете , че то самото е индиго,кристална същност и прочие ? Как това, би му помогнало в РЕАЛНИЯ  живот , да се справи със  съпътстващите го проблеми ? Пускам тази тема в отговор на цялата информация , която се изписа тука за индиготата.Защото с това знание , замисляли ли сте се реално с какво помагате вие !!! Защото е много по-добре да се видиш с този,човек НАЖИВО , не в някоя виртуална среща , да не го прехласваш , че бил еди си какъв , а да му кажеш ,как да се справи в живота със своите трудности , как да ги преодолее сам , защото винаги ще има добри хора ,които да ти помагат,но изпитанията  и решенията ги взимаш Ти , единствен Сам.Защото живота наистина е хубав и красив , но имаме и работа тука да вършим , и реалната картинка не е толкоз РОЗОВА , колкото и да ни се иска на всички и само "СЛАДКИТЕ" и "ВДЪХНОВЯВАЩИ" приказки ,не са угодни никому , и на никой не помагат , ако искаме да разбереме Света , в който живееме .Ако ли не , остава "ПОЛОЖИТЕЛНАТА ИЛЮЗИЯ" да градиме тука в този форум и извън него Усмивчица

Това да си определена същност носи определена отговорност.... не толкова полза или нещо подобно. Замислям се, че изписаната информация може да бъде полезна на онези, които я усвояват избирателно - според това което намерят за необходимо в дадения момент.  Пробвал съм да чета статии/книги просто за информация, но не се получава. Човек яде хляб, тогава когато осъзнава че му се яде хляб, пие вода когато му се пие вода и т.н. Ако това не му е достатъчно, търси още. Съветвам се с много хора, за различни неща и по различни начини - с някои наживо, с други - по интернет.  Според мен не трябва да се отрича нито един от двата начина, но когато съветът е свързан с неща, които трябва да са написани черно на бяло за да ги запомниш в детайли, тогава повече работа ще свърши чата .... ала пък много често ми се е налагало да потърся съвет за други неща, които трябва да се ПОКАЖАТ и тогава съвсем логично е да се видя с човека очи в очи.

Не знам дали си забелязал, но когато за даден проблем потърсиш съвети от различни хора, се срещат и противоречия между тях. Това е често и нормално явление, защото е следствие от различните им вярвания. Това е моментът когато можеш да се върнеш към идеята, от която си тръгнал - а тя е, че изборът какво да направиш е твой. И по-добре така, когато другите варианти (да се чудиш кого да слушаш) без друго те объркват излишно. В случая не е въпросът в това хората да се замислят дали помагат с какво помагат, на кого помагат - за всеки влак си има пътници, но и без влак винаги си заслужава да тръгнеш.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright