Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Възможността на човек да се самоизлекува.  (Прочетена 2838 пъти)
Бунтарката
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 179

• Град: София
  • « -: Юли 19, 2009, 22:51:33 »

Силата на внушението и самовнушението.
    Извинявайте ,ако има такава тема.
    Исках да ви споделя,че вярвам,че човек за себе си е най-добрия си лечител.Не съм привържаничка на лекарствата и смятам ,че повечето действат на принципа на плацибо.Аз лично не използвам ,лекувам се чрез самовнушение.Винаги търся дълбок смисъл в болката.Какво обърках?Какво не ми е наред?Къде греша в представите си?Тази болест какво иска да ми каже?Смятам ,че няма нищо случайно,но това е друга тема.Какво мислите по-темата?Благодаря за отговора.
    « Последна редакция: Юли 20, 2009, 16:45:39 от Бунтарката » Активен

Внимавай какво си пожелаваш!
    giti
    Гост
    « Отговор #1 -: Юли 19, 2009, 23:03:41 »

Здравей. Има една подобна тема за силите на мислите,но въпроса не е засегнат по този начин. Аз съм на същото мнение,като тебе и използвам същата практика налегне ли ме болест. Отдавна си мисля да засегна тази тема,но не ми се иска да се състои само от мои мисли и опит. Търся една книга озаглавена Силата на твоето подсъзнание,която четох преди мнооооооогоооо години,но нещо не я откривам. В момента в който я открия ще споделя моят опит и този на автора. Надявам се да се включиш и ти
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #2 -: Юли 20, 2009, 02:48:19 »

Открих книгата Веселяк

УМСТВЕНИТЕ ОТРОВИ И ТЕХНИТЕ ПРОТИВООТРОВИ
     Правилната мисловна нагласа лекува

Както има физическа отрова,така има и умствени отрови. Умствените отрови са лошите мисли,които работят в съзнанието подмолвно като мръсен поток, за да се проявят дори след години в някое неприятно преживяване-болест,загуба,нещастие и т.н.

Каква е профилактиката? Първата стъпка от този момент е да не се плашите от рак,туберколоза,артрит или психични разстройства. Втората стъпка е да осъзнаете,че състоянието е следствие от погрешно мислене и няма да има повече сила да продължи да съществува,защото вие въздигате Бог дълбоко в себе си. Това ще прекрати отровното въздействие върху вас или върху човека,за когото се молите.
      Наречете състоянието "лъжливо" и виждайки правилното разрешение въздигнете Бог,красотата, и на мястото на тревогата ще се пяви усещането за цялостност.

Едни от най-смъртоностните отрови са следните: страх,омраза,самосъжаление,гняв,завист,отмъщение,самота и меланхолия. Всички те са форми на страха.
    Страхът е сянка на ограниченията от невежество и мрак ум. Когато държите страха си на светлината на разума,той не може да устои на светлината и изчезва.
       Децата на страха са следните:
    (а) ОМРАЗАТА, която всъщност е инвертирана или неправилно насочена любов, базираща се на невежество.
    (б)САМОСЪЖАЛЕНИЕТО, което всъщност е себепоглъщане. Тази умствена отрова пълзи в психичното кръвообръщение,отравяйки извора на надеждата и вярата, и води до ранна дименция,меланхолия и т.н. Противоотровата е да намерите другия си аз(Бог) и да се опияните от съзнанието на  любовта си към Бога. Единението ви с тази Единствена Сила ще осъществи ново раждане на покой,здраве,доверие и сила.
    (в) СТРАХЪТ ОТ СТАРОСТТА е друга умствена отрова. Старостта не е отлитане на годинките, а зора на мъдростта, истината и красотата.
    (г) САМОТАТА  е липса на любов. Самотният търси любов,но любещият човек намира любов и приятелство навсякъде. Противоотровате е да обикнете Божиите спътници във вашия ум. Техните имена са добронамереност,симпатия, благост,спокойствие,търпение,разбиране и искрен интерес към другите. Изсипете Божията любов- удвоено присъствие на Духа- върху другите около вас;изведнъж ще прогоните самотата.

Състоянието на Ума е вашият господар. Глупаво е да позволите на това невежо,сляпо,глупаво чудовище-страха, да ви тласка насам -натам и да нсаочва действията ви. Не сте ли достатъчно умни и твърде интелегентни, та да позволите това?
     Децата на вярата в Бога са любов,мир,смиреност,спокойствие и ведрина.
    Не противодействайте на страха със стран,вместо това го посрещнете като твърдо и открито заявите Божието Присъствие и Сила,която прави страхът безсилен. Кажете си:"Господ е моята светлина и моето спасение;от кого ще се боя? Господ е крепост на моя живот;от кого ще се плаша?"( Псалм 26:1,2**). Боите ли се от някоя болест,която ви измъчва? Вие ще откриете,че една погрешна мисъл в ума ву може да хвали и възхвалява нейната псевдосила и това плаши. Не позволявайте на такива мисли да ви гневят и плашат. Излезте срещу тях и ги победете сега.Осъзнайте,че целият смут е предизвикан от вашият ум, че той не е нещо,което идва отвън. Можете да промените мнението си,като осъзнаете, че Безйрайното Целебно Присъствие,което е направило тялото ви, го лекува сега. Като сторите това съзнателно и с разбиране, ще настъпи пренареждане на умствения модел в подсъзнанието ви и изцелението ще дойде. Настоящата ви мисловна убеденост определя бъдещето и преживяването ви.
     Медитирайте и се молете за позитивни и духовни ценности. Потвърдете идеала,решението,здравето или поокоя на ума,основавайки се на това,че Духът във вас е Върховен и Всемогъщ. Като мислите с доверие и вяра в решението, или идеала си,вие нагаждате ума си към отговора. Умът ви е изпълнене с вяра или страх в съответствие с това,което вие влагате в него.
      Силата е във вашия мисловен свят. Вие сте онзи,който решава как да се движат мислите ви. Доброто и Злото са продукт на собствения ни ум. Не разрешавайте крадците на страха, гнева и неспособността да ви пречат, да ви вързват и да ви държат в оковите на робството. Светът,който виждаме всъщност, е светът,който сме. Ние виждаме чрез мисловните картини и убежденията на подсъзнателният ни ум.
      Оцветяваме го чрез вътрешната си нагласа. Човек проецира своите чувства,предубеждения и връждебност върху хората и така изгражда една заплетена, изопачена картина за всичко.
         Определете целта си. Накъде вървите?
    Кой е вашият обект? Направете определен план или си поставете цел; твърдете,че Бог движи нещата във ваша полза.
     Винаги,когато някое негативно внушение ви разколебае относно целта в ума ви,незабавно и категорично го обезглавете с духовния си меч на мисълта,която ви казва, че няма друга освен Единствената Духовна Сила, и че Бог,който ви дава желанието, е същият Бог,който го изпълнява. Това е лесно,защото "Живеещият във вас Отец, Той върши делата". Никой няма сила да ви отнеме или да ви обърка вярата и доверието ви в Този,Който Е. Вдигнете глава! Нека погледат ви бъде насочен към целта,върха,който искате да покорите, и вие ще го постигнете.
    « Последна редакция: Юли 20, 2009, 02:58:24 от giti » Активен
    Бунтарката
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 179

• Град: София
  • « Отговор #3 -: Юли 20, 2009, 17:30:46 »

Цитат
    Едни от най-смъртоностните отрови са следните:  страх,омраза,самосъжаление,гняв,завист,отмъщение,самота и меланхолия.
    Taka e.Човек трябва да си дава сметка какви мисли му минават през главата и да осъзнае силата им.
    Аз и друго искам да ви споделя.Наскоро четох ,че да четеш страничните лекарства е вредно.Вече е въведен и друг термин наречен ефектът на ноцебо.Правени са експерименти и на хора са давани безвредни хапове като им е обяснявано ,че от тях може да ги заболи корем примерно и наистина ги заболявало.Разбирате ли огромния ефект на внушението върху човешката психика?
    А и никога няма да забравя прочетенето в "Името на розата",че понякога човек се разболява от болестта за,която чете.
    Активен

Внимавай какво си пожелаваш!
    Алекс
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 24

« Отговор #4 -: Ноември 15, 2010, 22:49:57 »

Може ли да споделя нещо с вас...
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #5 -: Ноември 15, 2010, 22:55:37 »

Разбира се... няма проблем... Усмивчица
    Активен
    Алекс
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Ноември 15, 2010, 23:36:31 »

Здравей nia.Как да постигна спокойствие след като напоследък се засилиха сънищата, където участниците се стремят да ме обидят,кофти е че се събуждам, като помня съня, а най интересното че въпреки че е само един сън почва да ми е кофти като при световъртеж в тялото и преживявам обидата.Всичко това е от скоро опитвам се да се успокоя мога, но доста трудно, търся причината за всичко това прочетох имената на някои от участниците в съня в GOOGLE, живяли са в миналото, това са болезнени спомени от тогава,но няма ли по пряк път към моето самоизлекуване от връщане стотици даже хиляди години назад
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #7 -: Ноември 15, 2010, 23:39:22 »

Не знам.. трябва да има по-пряк път, но не знам какъв е. Аз си мисля, че ще го намериш.. Усмивчица
    Активен
    Алекс
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Ноември 15, 2010, 23:47:27 »

Твоя отговор -не знам ми отговори -така трябва да стане за да се поочистя и самоизлекувам.Знам че е временно но почна да ми досажда та, затова попитах,ама сега вече знам какво трябва да направя Благодаря ти
    Активен
    Tinkerbell
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 14

• Град: Бургас
  • « Отговор #9 -: Януари 25, 2011, 21:04:51 »

Супер!
    « Последна редакция: Януари 25, 2011, 21:16:02 от miracle » Активен
    Tinkerbell
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 14

• Град: Бургас
  • « Отговор #10 -: Януари 25, 2011, 21:10:46 »

Бунтарка, невероятно но, е факт, както и темата ти за лечебната сила на майката. Знам от опит - действа!
    « Последна редакция: Януари 25, 2011, 21:22:57 от miracle » Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright