Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4 ... 19   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Ново начало  (Прочетена 9019 пъти)
Kery
Гост
« Отговор #15 -: Януари 06, 2011, 22:22:26 »

Извинявай, че те прекъсвам, нека само да се премести темата някъде другаде и пускам линк към сайта на едно движени, чиито идеи много ми допадат с доста сходни мисли (не искам да им правя реклама, просто много ми допада идеята им, която според мен е точно за което ще започнеш да говориш... или поне нещо подобно)

//prozrachno.hit.bg/about.htm - манифестът
//prozrachno.hit.bg/index.htm
Активен
11WOLF11
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 301

• Град: София
  • « Отговор #16 -: Януари 06, 2011, 22:24:13 »

Затова и от примера за слънцето ми дойде идеята да изградим организация със силно и искрящо ядро от личности които да могат да дават без да искат нещо в замяна, това ядро от светли личности да е идейното, да създава идей които да се материализират от следващото ниво от главни фигури около които ще гравитират съответните и подходящи помщници.
    Активен
    11WOLF11
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #17 -: Януари 06, 2011, 22:26:22 »

Въпросът е когато бъде изградена такава организация от такъв тип „ да няма един човек посредата и той да олицетворява организацията, а самата идея да олицетворява организацията “.
    Активен
    11WOLF11
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #18 -: Януари 06, 2011, 22:27:40 »

Следващата стъпка е тази организация да бъде облечена с юридическа обвивка за да бъде вече самостоятелна единица в самата държава като юридическо понятие.
    Активен
    pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

Публикации: 356

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« Отговор #19 -: Януари 06, 2011, 22:29:43 »

А защо не и световна организация?
    Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    11WOLF11
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #20 -: Януари 06, 2011, 22:29:50 »

Веднъж призната по този официален начин тази организация ще може да взима официални отношения по въпроси касаещи обществото и държавата, ще може официално да контактува с подобни организации, да организира срещи с представители на източните страни и тяхната духовност, да разпространява съответната литература и да се развива.
    Активен
    11WOLF11
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #21 -: Януари 06, 2011, 22:33:31 »

А сега и най-важното как се създава такава организация ето ги и главните стъпки:

1. Да се създаде МИСИЯ на тази организация.
    2. Да се изгради ВИЗИЯ.
    3. Да се създаде СТРАТЕГИЯ.
    4. Да се набележат СТРАТЕГИЧЕСКИ ЦЕЛИ, а те биват ДЪЛГОСРОЧНИ, СРЕДНОСРОЧНИ и КРАТКОСРОЧНИ.
    5. Да се създаде МОРАЛЕН КОДЕКС.
    6. Да сесъздаде ЕТИЧЕН КОДЕКС.
    7. Да се саздаде ПОЛИТИКА на УПРАВЛЕНИЕ

има и разбира се и други стъпки но в най-общ план за това става въпрос.
    Активен
    11WOLF11
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #22 -: Януари 06, 2011, 22:35:15 »

Когато бадът изпълнени гореописаните стъпки вече може да се говори дали тази организация може да отгледа личности които да бъдат готови духовно и материално за активно участие в обществения живот.
    Активен
    11WOLF11
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #23 -: Януари 06, 2011, 22:35:55 »

Очаквам вашите критики и коментари.
    Активен
    Oda Nobunaga
    Един от многото
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 48

• Град: Пловдив
  • Да действаш, значи да бъдеш.....

« Отговор #24 -: Януари 06, 2011, 22:43:24 »

Е значи най накрая се събрахме хора в този форум които сикат събиране на ктивно ядро.....активно не само на мисли и писания.
    Еволюция чрез революиця!
    Всеки от събраните тук е извършил една малка революция в съзнанието си, всеки тук е еволюирал или еволюира към нови идей извън сегашната парадигма.
    Но ако тези идей си останат само в главите ни нищо не сме постигнали защото от другата страна са целия общестен строй и пари и пропаганда които работят точно в обратната насока - изопачаване на инфорамцията( т.е светлината), цензурирането й , и така по тозин начин превъщанетп ни в стадо безмозъчни роботи откъснати от природата и от вселенския разум.
    Поздравявам колегата Wolf  за идеята времето и назряваше от одавна....
    Активен

Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах
    Venus
    Гост
    « Отговор #25 -: Януари 06, 2011, 22:48:16 »

Цитат
    Еволюция чрез революиця!

Даа. Вълчо и аз те поздравявам супер идеи имаш.
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #26 -: Януари 06, 2011, 22:51:10 »

Допада ми идеята за силно ядро от ярки личности,които да ръководят цялата организация,макар,че ми изгледа доста...масонско.Усмивчица

Но идеята е добра,признавам.

И все пак...как ще "маскираш" подобна организация?Кое ще е нейното Лице пред медиите и обществеността?

Какви ще са нейните цели?Ясно е,че тези цели ще целят бавното рухване на системата,но това значи,че ще сме неудобни на цялата база конспиратори,които си разиграват коня?И как ще запазим тайната на тази организация като всяка електронна поща,сайт,блог или форум се следи?

Иначе общите точки,които ти си предложил и аз много съм ги мислил и имам разни идеи и съм много радостен,че още някой се нави да създава подобна организация.Дано поне този път имаме успех! Усмивчица

Е,Вълчо,аз имам разни идеи като отговори на въпросите,които ти задваш,и които аз зададох...,но просто искам да чуя мнението ти. Усмивчица

Активен
    Kery
    Гост
    « Отговор #27 -: Януари 06, 2011, 23:01:33 »

Като цяло -ок, само има нещо, което винаги се стремя да избягвам, но е много трудно и то е набиването в старата система, в това число - легализация (регистрация) на организации и движения и прочие, всичко свързано със сегашното устройство на контрол, което е хем за защита, хем вреди...т.е. нещата назряват, но няма да е като нещо, което е било до сега. Има много такива вече започващи групи от идейни хора, като тези чиито линк пуснах...в същото време обаче, нещата не могат да останат на ниво само материя, защото ще запрлича на анархия (всмисъл ако се разруши стария свят просто ей така), а да налагаш съзнание чрез система, пак не става и такива примери си имаме в историята... Та какво правим тогава... ?
    Ако се появи поредната организация най-вероятно ще я отхвърля, понеже ми е писнало нечии интереси да въртят организациите, които би трябвало да ни защитават.
    Да издигаме личности и култуве към партии или организации...радвам се че го отхвърли още одеве..

...система от доброволно индивидуално участие за общо развитие... ей такова по-вероятно ми се струва за сега, а даже има такива хора...

Но е нужно обединение, определено... а как ще се постигне без да влезем в системата, която искаме да разрушим?

Това не е критика, а по-скоро въпроси и размисли, които ми се въртят в главата от месеци.... До тук най-доброто което е да педоставяш инфо, а който иска да чете, да се правят някакви мероприятия (безплатни разбира се на доброволски начела) иии... до тук... не смятам че обединението ще дойде под флага на някоя организация...може би...но по скоро обединението на обществото, чиито лозунг ще е справедливост....

Много разбъркани мисли, извинявам се, но това е което ми се върти в главата общо взето по темата...нищо конкретно...
    Активен
    11WOLF11
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #28 -: Януари 06, 2011, 23:07:37 »

Рабено да ти отговоря - не е масонско, защото те са прозряли, че ако те имат на върха на своята организация само една личност то те тогава ицялата организация ще бъдат много лесно атакуеми, докато ако имаш на върха равнопоставено множество можеш да устоиш навсякакви удари, иначе махаш главата и всичко рухва.
    Активен
    11WOLF11
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #29 -: Януари 06, 2011, 23:09:44 »

Kery да ти кажа, че не трябва да се използват думи като разруша, сваляне от власт, и неща от този род против сегашната система, защото по сегашното действащо законодателство и българска конституция това действие се наказва според закона.
    Активен
    Страници:  1 [2] 3 4 ... 19   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Появата на постчовешкия геоневрон, 2012
    Великият преход
    delfin 10 6255 Последна<br />публикация Февруари 08, 2010, 09:47:46
    от otsawa
    Съобщение относно Коронната чакра на планетата « 1 2 »
    Обща тематика
    Spirit 15 4544 Последна<br />публикация Декември 07, 2010, 11:21:43
    от zvezdichka
    Пророчествата на Слепия Ембрион...начало...
    Послания
    lessus 12 2748 Последна<br />публикация Декември 11, 2010, 18:58:32
    от lessus
    Нло над Сопот и Карлово?
    Извънземни цивилизации
    DArkAngel 14 2468 Последна<br />публикация Септември 30, 2011, 00:18:19
    от Fifi
    Големият взрив не е бил началото на Вселената? « 1 2 »
    Космогенезис
    johny 15 2457 Последна<br />публикация Март 16, 2011, 23:59:20
    от lessus

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright