Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 ... 19   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Ново начало  (Прочетена 8687 пъти)
11WOLF11
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 301

• Град: София
  • « -: Януари 06, 2011, 18:07:43 »

Венус искаш ли с Раби да се опитаме да направим нещо по организирано и с помоща на Индиго ако иска да ни подкрепи. Ако има и други съфорумци нека сега да излязат и кажат, че искат нещата да добият по организиран вид. Който не го е страх да излезе и да каже.

Аз искам да сме организирани и да вървим напред заедно като едно цяло. ДРУГИ ИМА ЛИ?
    Активен
    Venus
    Гост
    « Отговор #1 -: Януари 06, 2011, 18:48:50 »

Цитат
    Аз искам да сме организирани и да вървим напред заедно като едно цяло
    Да аз също!! Не трябва да се примиряваме или да търпим и да чакаме промяната да ни падне от небето, а мисля, че трябва активни действия за да променим това което не ни харесва!

Цитат
    Раковите клетки нали знаеш как действат - заразяват съседните клетки докато не заразят всички здрави, единствения начин да се спре този процес е като се отстрани раковото образование.

Превъзходен пример!! Със лозунги за примирение и приемане на света такъв какъвто е само ни заразяват един вид и ни правят еднкави.. Между другото нали всеки може да прави каквото иска и има избор. Е, аз избирам да действам, не да се примирявам или променям само защото моята гледна точка не изнася на някой си и не трябвало да е такава.. Просто ми е тъпо да гледам отстрани вместо да действам. Между другото онази система се храни с енергията ни и ни хипнотизира като я изпива и ни кара да бъдем еднакви и да се променяме. Аз си знам кога е време да се променям вътрешно и то става от самосебе си..Време е за промяна, и тя идва. Който иска да спи, а който иска да е буден. Личен избор.  
    « Последна редакция: Януари 06, 2011, 20:25:44 от Venus » Активен
    11WOLF11
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #2 -: Януари 06, 2011, 20:56:38 »

Тогава може ли да обобщим, че сме готови да се организираме и да поведем борба срещу несправедливостта, но с оръжията на истината, справедливостта, разума, любовта, мир и разбирателство?
    Активен
    11WOLF11
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #3 -: Януари 06, 2011, 21:02:36 »

Indigo, какво е твоето мнение по въпроса, да опитаме ли да създадем по организирана структура изповядваща идейте на индигото и кристала.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #4 -: Януари 06, 2011, 21:13:10 »

Мен примерно ми е интересно да разбера как си го представяш Волфче.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #5 -: Януари 06, 2011, 21:42:56 »

Бих искал да си цитирам един пост,който е доста по интересната дискусия,която се е оформила:

Цитат
    Промяната е нещо индивидуално и за всеки човек правилната промяна е различна!Някой не искат промяна,а пък други искат и променят единствено себе си,както и своите възприятия - тези хора променят начина си на мислене,чувстване и говорене.Трети пък искат да променят извън себе си,другите,света и всичко да стане така както те го желаят...Истината е,че всички грешат,спрямо моята Промяна.Тези,които не искат Промяна не разбират,че,за да се развива един човек,едно общество,един индивид са нужни постоянни промени!Другите,които променят само себе си и третите,които променят това около тях пък съзнават,че се,и Променят правилно,но недостатъчно!...
      Промяната,която е правилна за мен се стреми да Промени всичко да прилича на нея.Първо се започва от връзката с Бога,защото една промяна включва Трансформация - Промяна и тренировка на вътрешни качества и ценности,а те са дадени от Бога да се развиват от и във човека!Затова първо трябва да се укрепи духовната връзка и с Неговите творения,които са чисти не само вътрешно,но и външно - животни,растения,Природата и Космоса въобще!
     След това когато човек усети,че Космоса - Божието творение,е на негово разположение и винаги може да търси подкрепа и утеха именно там,той започва да разглежда себе си,своите ценности,качества и умения.Полезните развива,тренира,а безполезните(вредните) не унищожава,защото човек няма право да унищожава нещо,което е част от него,а недостатъците са част от нас!!!Затова човек Трансформира вредното в полезно!Ако някой хора се раждат с готова изпълнена първа точка,то за втората се изискат невероятни усилия,но тези усилия се увенчават с Плодове винаги - Вяра,Надежда,Любов,Прошка,Състрадание,Благосклонност,Истина,Правда и всичките други ценности и качества произлизащи от тях!Човек винаги се ражда с чиста Вяра в Бога,но с времето тя отслабва.Въпреки това тя е Светлината,озаряваща човешкия живот,а този живот е даден от Бога,за да развиеш себе си -МикроБога,който е равен на Баща си,заради фракталния Космос.Каквото и да правиш,Бог си остава Бог,Бащата винаги е баща!Сина може да го надмине,но баща му си остава баща!  Изисква се огромно вглъбяване с себе си за откриване на Пътя,Истината и Живота,а Вярата ще те държи силен да продължиш.Главното нещо,което трябва да направиш е да хармонизираш въттрешния си Космос,Егото!
     След това идва третата точка - да се хармонизираш с останалите хора.Това са го правили малцина и малцина са успели!  Но тези,които са успели са станали Учители на човешката раса!Дали Духовни Учители или просто хора,които със великите си постъпки и дела вдъхнат Вяра и Увереност у хората...да не забравяме и ролята на грешките,от които се поучават бъдещите Учители!

Моята Промяна е Борба.Да приемеш Борбата и да си Смирен пред нейните удари,за да имаш Енергия да отвърнеш като засилиш самоконтрола си!

Да обобщя:

Всеки си има свой поглед по въпроса.Аз мисля,че Вярата трябва да е основното! Усмивчица  Да вярваш в Господ...това е най-силното нещо,което ме кара да изпитвам някакво вътрешно щастие - вярата ми в Бога!Винаги когато ми е тежко...просто Вярвам! Усмивчица

Преди да скочим в дръзкото,но наложително начинание да си наместваме живота така както искаме,трябва да знаем какво искаме и как да го постигнем без да опарим!И понеже винаги съм си представял кръговата на Божиите Космични сили обикалящи в кръг,също така съм смятал,че ако вършиш зло - то ще ти се върне,ако вършиш добро - по силата на кръга ще ти се върне!И т.н...

Тоест ако вършиш лошо винаги ще ти е неудобно.Но ако вършиш добро,ако сееш доброто или по-скоро Любовта,защото все повече се убеждавам,че Доброто и Злото така са уплетени,че единствени начин да ги укротиш е да ги...залепиш в едно.Егото,много грешно е заклеймено като нещо лошо - това е рожбата между борбата на доброто и злото и без Его ние щяхме да сме същества без инстинкти,интуиция и т.н. Не знам защо,но нещо ме кара да съм сигурен на 100 процента в това мое мнение! Усмивчица

Та,ако сееш добрини,и добрини ще получиш! Усмивчица Защото тези добрини ще са твои минали добрини,които си направил,но те се връщат,по простата причина,че като вършиш добро или зло ти вземаш частица от теб и я зареждаш положително или отрицателно,а тя впоследствие се връща такава каквато си я заредил! Усмивчица

Досега изписах хиляди неща,но нещо стана и те се изтриха и съм бесен!

Ще обобщя за изтритото:

Говорите за Смирение,нали? Смирение,вижда се,значи да се смириш!На човек му трябва смирение,вътрешен душевен мир - трябва да се смири,а не да се примири.Човек е съставен от душа и дух,емоции и Его.Те трябва да се смирят,да се помирят!Те са плодове на Дървото на Живота,докато Разумът,даден ни от Сатанаил,е плода на Дървото на Познанието! Усмивчица

Вътрешното смирение значи да усмириш всичко,а това е сложен процес. Усмивчица За основа трябва да имаш Вяра.Ако нямаш Вяра,няма да имаш и Надежда(поражда се от Вярата!),за крайния успех.Няма да имаш Вяра в Бог,себе си и другите,а това те обрича на мъченически живот! Усмивчица Надеждата пък се поражда от Вярата,надежда за това,че вярвайки ще постигнеш Хармония,успехи,Смирение! Усмивчица

Любовта трябва да те движи напред!Тя трябва да подклажда огъня на Вярата - любов към Бог и Творението Му,към самия теб и към другите! Усмивчица Любовта трябва да ръководи и оправдава твоите действия!Най-висшото средство!
    Тази Любов ще събуди и Благодарност към Мирозданието,ще събуди нуждата да даряваш Прошка и да прощаваш,да даваш втори,че и трети шанс! Усмивчица

Любовта е съставена от Благосклонност и Търпение.Благосклонноста включва да разбираш мнението на околните,което ще доведе до Прошка,ако са съгрешили към теб несъзнателно,ако е съзнателно и редовно - имаш право да се защитаваш!Господи,те не знаят какво вършат!!! Усмивчица
    Благосклонност значи да помагаш в нужда,но в никакъв случай да се натрапваш!Почукай и ще ти отворя! Усмивчица Да помагаш на слабите - това значи любов към слабите!

Търпение значи да имаш Вяра,че нещо ще стане.Че някой ще ти го даде Отгоре.Ако нямаш Вяра в това,че Онзи горе ще те възнагради - ти няма да чакаш,ще си нетърпелив и ще си действаш на своя глава,което ще доведе до тежки последствия ако сгафиш! Усмивчица Не ранявайте Вечността! Усмивчица

Накратко ви обясних плодовете от победа във вътрешната Борба! Усмивчица Един грациозен танц,в който всичко се прави от и по любов! Усмивчица

В основата е Вярата!Тя е първата стъпка,любовта е втората стъпка! Усмивчица

Трябва ти Вяра,за да тръгнеш да прочистваш Себе си!И трябва да е с Любов!А Любовта обединява точак 2 и 3 - Вярата в Себе си и околните.И всичко това води до точния извод,че Господ ни обича по еднакво,но дарява всеки според това,което е заслужил!И е изградил такава гениална система,че ако човек върши добро,всъщност той сам се дарява!А Господ е изградил пътищата,по които това става!

Постигнеш ли това,за което вярваш,че трябва да постигнеш - блазе ти!Тогава света ще е в краката ти!И ти ще си в собствените си крака,за да не се възголемееш!Защото създаденият от теб възголям образ ще се върне при теб по същия кръг и ще те премаже!

Войната,борбата - все имена,с които се назовава любов!А физическата война между народите не е най-доброто решение,но пак изразяват факта,че хората се стремят да постигнат Хармония в Любовта си,опитват се!

А относно мненията ми за евентуални бойни действия - те са краен случай,но бих прибягнал и до крайния случай!Отчаяниете времена изискват отчаяни мерки,особено когато Врагът е невидим и същевременно се показва с много лица....

Така,че аз подкрепям Божието мислене,което опитвам да претворя в моите мисли,посредством интуаицията,което макар да е женско качество...няма лошо и мъж да го притежава!А и все някой трябва да разруши имиджа на мъжа,досега ни представяха като космати,миризливи и подли същества,които искат да се забавляват с женските...ама не е така!

Да се върна към темата - подкрепям мисленето и на Амейз и на Вълка,особено ако се опитам да извлека най-доброто от тях.Да,Вълк - Искам да се включа в твоя проект,който си замислил!Просто нуждата от Промяна у самият мен го изисква! Усмивчица
    « Последна редакция: Януари 06, 2011, 22:22:59 от Рабено » Активен
    11WOLF11
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #6 -: Януари 06, 2011, 22:01:30 »

Добър пост Рабено, харесват ми размишленията ти.
    Активен
    11WOLF11
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #7 -: Януари 06, 2011, 22:04:26 »

Визията ми изхожда от разбиранията ми, че всички сме свързани телом и духом в едно цяло, в един организъм да го наречем, който от своя страна влиза в взаимодействие с околният свят и се подчинява на вселенските закони за хармония.
    Активен
    11WOLF11
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #8 -: Януари 06, 2011, 22:07:32 »

Тоест от горе изказаното можем да заключим че всичко се подчинява на някаква логика, която е природно издържана в своята си правота.
    Активен
    11WOLF11
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #9 -: Януари 06, 2011, 22:10:07 »

Точно следвайки тази логика стигнах до извода, че всички капки вода следвайки природния закон за гравитацията и даден наклон е логично да се съберат и да оформят поток с дадена посока на движение и сила равна на броя на изграждащото множество от капки.
    Активен
    11WOLF11
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #10 -: Януари 06, 2011, 22:12:12 »

Перефрезирайки това до тук може да кажем, че всички ние сме се събрали в този форум, като капките в потока и всеки отразява светлината със своя цвят от дъгата - т.е. всички тук може да се каже, че ние сме дъгата и единственото логично действие е да потечем в дадена посока.
    Активен
    11WOLF11
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #11 -: Януари 06, 2011, 22:13:31 »

Това което трябва да организираме всъщност е силата на този поток и неговата посока.
    Активен
    11WOLF11
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #12 -: Януари 06, 2011, 22:15:22 »

От гледна точка на материалния свят тази организираност трябва да добия своята форма и наименование. Забележете първо организираност на духовното и после организираност на материалното. А не както е в сегашния свят духа да е подчинен на материята.
    Активен
    pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

Публикации: 357

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« Отговор #13 -: Януари 06, 2011, 22:19:28 »

Но за да се образува поток всяка капка трябва да тръгне по посока и на другите Усмивчица Ако само пет-шест души от цял форум пишат тук,не виждам какъв поток ще образуваме Тъжен
    Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    11WOLF11
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #14 -: Януари 06, 2011, 22:20:09 »

Когато говорим за организираност трябва да се говори и за ядро около което ще се случват всички процеси, както се случва в Слънчевата система и нашето слънце. А нашето слънце не е изградено от един атом, а от множество, които дават живот на всички ни.
    Активен
    Страници:  [1] 2 3 ... 19   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Появата на постчовешкия геоневрон, 2012
    Великият преход
    delfin 10 6170 Последна<br />публикация Февруари 08, 2010, 09:47:46
    от otsawa
    Съобщение относно Коронната чакра на планетата « 1 2 »
    Обща тематика
    Spirit 15 4439 Последна<br />публикация Декември 07, 2010, 11:21:43
    от zvezdichka
    Пророчествата на Слепия Ембрион...начало...
    Послания
    lessus 12 2688 Последна<br />публикация Декември 11, 2010, 18:58:32
    от lessus
    Нло над Сопот и Карлово?
    Извънземни цивилизации
    DArkAngel 14 2395 Последна<br />публикация Септември 30, 2011, 00:18:19
    от Fifi
    Големият взрив не е бил началото на Вселената? « 1 2 »
    Космогенезис
    johny 15 2392 Последна<br />публикация Март 16, 2011, 23:59:20
    от lessus

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright