Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Молитви  (Прочетена 2444 пъти)
Reiki
Живота е прекрасен!
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 67

« -: Януари 05, 2011, 13:39:28 »

Предлагам ви в тази тема всеки да публикува всички молитви, които знае, за да може да достигнат до повече хора!

Ще започна с публикуването на най-известната молитва:

Отче наш

Отче наш, Който си на небесата!
Да се свети Твоето име,
да дойде Твоето Царство,
да бъде Твоята воля,
както на небето, тъй и на земята;
насъщния ни хляб дай ни днес,
и прости нам дълговете ни,
както и ние прощаваме на нашите длъжници,
и не въведи нас в изкушение,
но избави ни от лукавия;
защото Твое е царството,
и силата, и славата вовеки.
Амин.
Активен

Точно днес не се тревожи.Точно днес не се гневи /ядосвай/. | Почитай своите родители, учители и по-възрастните. | Изкарвай честно прехраната си. | Отнасяй се с благодарност към живота.
Reiki
Живота е прекрасен!
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #1 -: Януари 05, 2011, 16:07:55 »

МОЛИТВА КЪМ ГОСПОД ИИСУС

Господи Иисусе Христе! Когато беше на земята,. Ти си казал: "Оставете, децата да дохождат при Мене и не им пречете!" Затова и аз, смирено и покорно дете, дохождам при Тебе с усърдна молитва. Прости всичките ми грехове! Изпрати Твоя Свети Дух да обнови сърцето ми. Направи ме Твое дете и ме запази от всеки грях. Помагай ми да Те обичам от все сърце, да почитам Твоето слово, да пазя Твоите заповеди и да Ти се моля всеки ден. Помогни ми да бъда добро и мъдро дете - послушно на родителите и учителите ми. Благослови баща ми и майка ми, братята и сестрите ми и всичките ми роднини и приятели. Благослови, Господи, всички човеци навсякъде! Амин.

Боже, обърни внимание на молитвата ми за моите родители. Благослови. целия им живот. Дай им здраве, светъл ум и щастие. Помогни ми да ги обичам, да ги слушам и да се трудя за тях. Така поне малко ще мога да ги възнаградя за техните .всекидневни грижи, лишения и трудове за мене. Надари ги с добра и почтена старост, а след нея, Боже, дай им да наследят Твоето вечно царство, приготвено за ония, които Те обичат. Аз искам винаги да обичам и почитам татко и мама, както Ти, Боже, Си заповядал. Ще се ръководя от техните наставления и ще се отнасям така, че да бъдат доволни от мене. Ще слушам с радост всяко тяхно упътване. Помогни ми, Боже, да изпълня това мое обещание. Амин.

МОЛИТВА КЪМ СВ. БОГОРОДИЦА

При тебе прибягвам, Майко Божия, приеми ме под майчинското крило на твоето милосърдие! Погрижи се за мене и ме отбрани от всичко лошо! Защити ме и ме спаси! Помагай ми винаги във всяка неволя! Избави ме от всяка злополука и нещастие, о мила небесна Майко, пречиста Богородице! Амин.

МОЛИТВИ КЪМ АНГЕЛЯ-ПАЗИТЕЛ

От сърце и с любов се обръшам към тебе, светии мой Ангеле, пази-телю на душата и тялото ми! Запазвай ме винаги при всички опасности в живота ми! Напътвай ме към небесния живот, вразумявай ме, просвещавай ме и ме подкрепяй да върша доброто и да се запазя чист и непорочен. Амин.

МОЛИТВА КЪМ СВЕТИЯТА, ЧИЕТО ИМЕ НОСИШ

Свети (името), Божий угодниче! Твоето име съм получил при кръщението. Още от оня час милият Бог ме е поставил и под твоята молитвена защита. Небесний мой покровителю, моли се усърдно за мене! Помогни ми да подражавам на твоя добродетелен живот. Подкрепяй ме да изпълнявам усърдно моите християнски длъжности! Бъди ми помощник в живота! Амин.

http://pravoslavno-hristianche.hit.bg
Активен

Точно днес не се тревожи.Точно днес не се гневи /ядосвай/. | Почитай своите родители, учители и по-възрастните. | Изкарвай честно прехраната си. | Отнасяй се с благодарност към живота.
nia.boneva6
Гост
« Отговор #2 -: Януари 06, 2011, 00:47:39 »

Отче наш

Да се свети Твоето име,
да дойде Твоето Царство,
да бъде Твоята воля,
но избави ни от лукавия;
защото Твое е царството,
Амин.
Кой ме изпревари
Ето и един друг вариант:

Да се свети името Твое,
да дойде царството Твое,
да бъде волята Твоя,
хлябът наш насъщни дай ни го нами днес,
и прости ни дълговете наши,
както и ние прощаваме на нашите длъжници;
и не ни въвеждай в изкушение,
но избави ни от лукавия;
защото Твое е царството,
и силата, и славата, завинаги.
Амин.
Активен
Reiki
Живота е прекрасен!
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Януари 06, 2011, 17:52:25 »

Тялото ми е обвито в енергийна непробиваема от никакви сили обвивка която го пази и закриля от всички възможни злени, които може да му навредят, тази обвивка го пази цяло и невредимо, АМИН
Активен

Стела
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 52

• Град: Варна
  • « Отговор #4 -: Януари 06, 2011, 22:27:33 »

Предлагам ви в тази тема всеки да публикува всички молитви, които знае, за да може да достигнат до повече хора!

Ще започна с публикуването на най-известната молитва:

Отче наш

Да се свети Твоето име,
    да дойде Твоето Царство,
    да бъде Твоята воля,
    но избави ни от лукавия;
    защото Твое е царството,
    Амин.

Аз май знам само тази. Имам предвид - наизуст. Не знам дали ще се сметне за знаене, ако препиша някоя от църковния календар. Май няма да е честно. Харесвам молитва преди и след работа, преди и след хранене (!), сутрин и вечер, но лично аз нямам навик да ги използвам. Най-често си използвам свои думи, според както ми идва отвътре в дадения момент.
    Активен

"Есть только миг между прошлым и будущим. Именно он называется жизнь."
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #5 -: Януари 06, 2011, 22:54:37 »

А има и един друг вид молитва. Тази, която извира от Сърцето.. или по-точно от Себе-то. Молитвена благодарност, светлина. (Разбира се, и изписаните молитви, докато се молим с тях, би трябвало да извират от Вътре - все едно ги създаваме в момента, като има придаваме Смисъла..)
    Молитва, която може да бъде "проблясък" на нещо необикновено хубаво, но много простичко.... Вътрешна усмивка, присъствие.. На някои хора това им е обичайното състояние (не на мен..) Усмивчица
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #6 -: Януари 06, 2011, 22:55:58 »

Молитва за България

Господи, Боже наш, Ти Който бдиш над света, чуй нашата утринна молитва, озари ни с лъча на могъщия Си Дух и разпали в сърцата ни искрата, която Си вложил в нас. Укрепи в гърдите ни пламъка на Свободата и Правдата. Просвети ни да бъдем смели и доблестни българи, достойни за своя славен род, за твоята велика Милост.
    Ти, Който Си вдъхновил за светли дела нашите духовни първенци;
    Ти, Който Си благославял меча на нашия воин и Си го водил към подвизи и величие, Господи, Ти няма да забравиш и нас. Простри десницата Си над нас, да вървим по Твоя Път с нашия избран народ и нашите братя - Твои верни, заседнали в своята земя по Твоя Воля.
    Дай ни сила да живеем, да работим за благото и величието на Отечеството ни. Дай на нашата скъпа Родина твърдост в изпитанията, воля за живот и вяра в нейния успех, за да летим през вековете, водени от своя мъдър Баща към победа и възход, към могъщество и вечност, за Твоя слава.
    Амин.
    Активен
    Paladin60
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 95

« Отговор #7 -: Януари 06, 2011, 22:59:07 »

Молитва

С чисто сърце съм изправен пред теб, Господи.
    Чукам, зовя пред Небесните двери.
    Разума свалям от плещите си, Господи.
    С дух пристъпям, за да те намеря.

Ангели нозе подкрепят ми, Господи.
    Дреха обличат ми-вяра сияйна.
    Тръгвам, обгърнат с Духа ти, Господи.
    Вървя по сребърни друми безкрайни.

Харизми свети даруваш ми, Господи,
    да ти послужа с обич в сърцето.
    Божие мляко поемам от теб, Господи,
    светите истини чак от Небето.

С чисто сърце съм изправен пред теб, Господи
    и се покланям пред Твоето име.
    Тебе приемам в душата си, Господи,
    да ме помилваш с длани незрими.

Тебе усещам в сърцето си, Господи,
    изпълва ме Светлината.
    Да я дарявам на другите, Господи.
    Святото пламъче право в душата...

Костадин Боянов
    Активен
    Amaranth
    Неактивен Неактивен

Публикации: 349

• Град: Варна
  • Love is the Аnswer !

« Отговор #8 -: Февруари 03, 2011, 09:39:41 »

Ето една и от мен..която много ми хареса..

Господи, дай ми с душевно спокойствие
    да посрещна всичко, което ще ми донесе настъпващият ден.
    Дай ми всецяло да се предам на Твоята свята воля.
    През всеки час на тоя ден ме наставлявай и подкрепяй. Каквито и вести да стигнат до мен през деня, научи ме да ги приема със спокойна душа и с твърдото убеждение, че всичко това е според Твоята свята воля.
    Във всички мои думи и дела ръководи мислите и чувствата ми.
    При всички непредвидени случаи не позволявай да забравя, че всичко е изпратено от Теб.
    Научи ме да постъпвам правилно и разумно с всеки член на семейството ми, като не смущавам и не огорчавам никого.
    Господи, дай ми сили да понеса умората на настъпващия ден и всички събития през деня.
    Ръководи моята воля и ме научи да се кая, да се моля, да вярвам, да се надявам, да търпя, да прощавам, да благодаря и да обичам всички. Амин.

Активен

Всичко е Любов!И Любов е всичко!
    Svetoslav
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 55

всичко е наред

« Отговор #9 -: Ноември 29, 2012, 21:17:38 »

Най добре да се обърнете към поп или идете на църква и запалете една свещ направете си пост по избор и всичко ще се оправи !

http://kaballa.wordpress.com/%D0%9A%D0%98%D0%9F%D0%A0%D0%98%D0%AF%D0%9D%D0%9E%D0%92%D0%98-%D0%9C%D0%9E%D0%9B%D0%98%D0%A2%D0%92%D0%98/

http://www.pravoslavieto.com/bible/index.htm
    « Последна редакция: Октомври 05, 2013, 09:32:20 от Svetoslav » Активен

Колкото различни звезди има на небето - толкова различни хора има и на земята .
    Svetoslav
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 55

всичко е наред

« Отговор #10 -: Ноември 29, 2012, 21:19:07 »

Отче наш който си на небесата,
    Да се свети името ти да бъде волята ти
    да дойде царството ти ,
    както на небето така и на земята .
    Хлябът наш насъщен дай го нам и днес
    и  прости греховете ни,
    както ние прощаваме на съгрешилите
    спрямо нас и избави ни от лукавия,
    защото твоя е славата и силата завинаги .

Амин !
    « Последна редакция: Октомври 05, 2013, 09:28:31 от Svetoslav » Активен

Колкото различни звезди има на небето - толкова различни хора има и на земята .
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Киприянови молитви « 1 2 »
    Духовни учения
    Amazon 16 19217 Последна<br />публикация Октомври 04, 2010, 16:51:25
    от Kery
    СЪТВОРЕНИЕ - ТРИ МОЛИТВИ от АНАСТАСИЯ
    Великият преход
    ЕМИЛИЯН :) 0 1423 Последна<br />публикация Февруари 22, 2011, 23:20:49
    от ЕМИЛИЯН :)

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright