Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Поздрави от Бялото Братство  (Прочетена 1164 пъти)
11WOLF11
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 301

• Град: София
  • « -: Юли 15, 2009, 10:36:52 »

.
    .

Колеги публикувам това отворено писмо получено от Бялото Братство в следствие на мое запитване за подкрепа на индиго обществото и новите промени настъпващи във всемира.

Учителя Петър Дънов говори за новата култура на Любовта в контекста на една
     всемирна еволюция, при която човек излиза от рамките на ограниченията на
     егоизма и влиза в един процес, който се нарича "Живот за Цялото".
     Този живот предполага възприемане на Божествената любов и реално приложение на
     Божествените закони. Процесите на промяна, за които говорите, са вече в своя
     активен ход във всички сфери на духовната и материалната култура, във всички
     области на живота. Общество Бяло Братство работи всестранно за духовното
     повдигане на човечеството чрез различни методи, дадени от Учителя Петър Дънов.
     Те са разнообразни по своето действие и принцип и са насочени към цялостно
     преобразяване на човешкото битие. В този смисъл принципът, от който изхожда Учителя
     е, че социалната трансформация трябва да бъде (е) следствие от
     индивидуалното духовно повдигане или по собствените му думи: „Всички искате светът
     вън да се оправи. Светът вътре във вас трябва да се оправи”. Всъщност „Новото”
     като лайтмотив в Словото на Учителя характеризира както културата, която се
     изгражда, така и процес на постоянно преобразуване и пробуждане на духовната
     природа на човека. По такъв начин Бялото Братство е отворено към сходни по цели
     и методи духовни учения и се включва в инициативи с екологична отговорност за
     планетата, които инициативи са предимно от младите хора в България. В този
     контекст „новото поколение” е призвано да внесе свежите идеи в духовното
     пространство и политическия и културния живот на страната ни и по света.

Благодаря ви за пожеланията! Поздравяваме ви за
     сайта и ви пожелаваме успехи във всички начинания по Пътя и ако можем да ви
     бъдем полезни с нещо, заповядайте!

Мирослав Бачев
    « Последна редакция: Юли 15, 2009, 10:57:39 от 11WOLF11 » Активен
    zvezdichka
    Неактивен Неактивен

Публикации: 255

Нека бъде вечна светлина!

« Отговор #1 -: Май 14, 2011, 18:44:36 »

Казвам: сега идат важни времена за човечеството, когато хората не трябва да се о...безсърдчават. По-важни времена от сегашните никога не са наставали на Земята. Времената, които сега преживявате са велики по своите идеи. Много същества от невидимия свят биха дали милиони, за да присъстват в тия времена на Земята, но не ги пущат. Всички билети за представлението, което ще се даде на Земята, са вече продадени. Много ангели хлопат, искат да дойдат за това представление, което ще се разиграе, но няма места повече. Затова тия от хората, които са недоволни от своя живот, нека продадат билетите си на някой от споменатите ангели, те да дойдат на Земята, а недоволните хора да отидат горе. Това, което ви говоря е велика истина. Сега е време всеки да покаже, че е човек. Дали сте българин, англичанин, американец, германец или какъв да е, това не е важно, времената са едни и същи за всички. Важното за вас е да използвате добрите условия на живота. Аз вярвам, че ще ги използвате, защото всичко това, което ви говоря не е ново, нито старо. Аз ви говоря за реалното, което всякога е ново. Ние не искаме да посаждаме нови неща във вас. Всичко това Бог е посадил във вас още в далечното минало, а сега то само ще прорасте, ще цъфне и ще даде своя плод. Аз вярвам и зная, че всичко е посято от Бога, а сега трябва само да се събуди. Аз не вярвам в закона на новото присаждане. Това, което отпосле се присажда, лесно се чупи. Има нещо посято в човека още от хиляди години. То е божественото, което чака времето си само, за да се пробуди...
    Божият дух е вложил всичко това в човека. И когато дойде божествената топлина, тя ще стопи снега и леда, ще потекат водите и всичко ще започне да расте и да цъфти, да вързва и да зрее.
    Не Го приеха , Затова се родих, НБ 9-та серия, т.1
    28 ноември 1926 г. София
    Петър Дънов, Учителя
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Бялото братство или още Орденът на Мелхиседеците
    Езотерика
    delfin 0 1161 Последна<br />публикация Ноември 14, 2009, 21:20:04
    от delfin
    Поздрави от Къщи
    Великият преход
    Amaranth 0 862 Последна<br />публикация Април 28, 2011, 11:09:32
    от Amaranth
    Търся инфо за Бялото братство ( не това на Дънов)
    Обща тематика
    Do_It 6 749 Последна<br />публикация Август 12, 2011, 17:58:25
    от Do_It

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright