Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Имат ли място технологиите в Новия свят/ време ?  (Прочетена 1472 пъти)
Georgio
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 172

« -: Януари 03, 2011, 17:25:12 »

Здравейте,

интересува ме вашето мнение по тази тема. Мислите ли, че с новото съзнание хората ще ползват технологии? Като една от ключовите думи за потока от мисли е : нанотехнологии.

Лично аз мисля, че ако останем в материалния свят, обаче с по-висше съзнание е съвсем възможно да ползваме и контролираме по-висши технологии.

Приветствам мненията ви Усмивчица

Можете да задавате и линкове към такива статии или видеота. Този въпрос ме вълнува.
Активен

nia.boneva6
Гост
« Отговор #1 -: Януари 07, 2011, 23:07:22 »

Знам за какво говориш, но сега нарочно ще изменя значението на темата.

Знаеш ли каква технология си представям?
Владеене на мисълта на ума. Тази "технология" се усъвършенства и се разраства във владеене на емоциите, понеже те са концентриран и разширен модел на мисълта от ума. После идва владеене на Мисълта (с главно "М"); представа за Мъдрост, Любов, светове на по-високо ниво и т.н. И това води до Мъдрост и Любов на практика. От там нататък - Истина и Свобода.
Тази технология е много интересна. Докато почваш да овладяваш един Урок, идва следващия. Докато вървят тези двата паралелно, идва трети. После четвърти. И така всички тези последователни работи всъщност вървят едновременно. (Какво е значи времето?! Защото в една малка точица може да има толкова много светове един в друг, всеки със своето различно време и безвремие.)
И в тези Уроци има много болка. А болката е светлина, но мрачно изкривена светлина. Когато я възприемаме именно като такава, тя не боли. !
Излиза, че всичко е една "технология", изградена от светлина.
До тогава, когато се надраства тази технология.
Тогава вече Е Светлината в своето най-чисто, най-съкровено и най-обширно безформие....

« Последна редакция: Януари 07, 2011, 23:14:12 от nia.boneva6 » Активен
Georgio
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Януари 12, 2011, 22:02:16 »

Знам за какво говориш, но сега нарочно ще изменя значението на темата.

Знаеш ли каква технология си представям?
Владеене на мисълта на ума. Тази "технология" се усъвършенства и се разраства във владеене на емоциите, понеже те са концентриран и разширен модел на мисълта от ума. После идва владеене на Мисълта (с главно "М"); представа за Мъдрост, Любов, светове на по-високо ниво и т.н. И това води до Мъдрост и Любов на практика. От там нататък - Истина и Свобода.
Тази технология е много интересна. Докато почваш да овладяваш един Урок, идва следващия. Докато вървят тези двата паралелно, идва трети. После четвърти. И така всички тези последователни работи всъщност вървят едновременно. (Какво е значи времето?! Защото в една малка точица може да има толкова много светове един в друг, всеки със своето различно време и безвремие.)
И в тези Уроци има много болка. А болката е светлина, но мрачно изкривена светлина. Когато я възприемаме именно като такава, тя не боли. !
Излиза, че всичко е една "технология", изградена от светлина.
До тогава, когато се надраства тази технология.
Тогава вече Е Светлината в своето най-чисто, най-съкровено и най-обширно безформие....

Една много широка усмивка ме озари когато го четох Усмивчица

Стигнала си до една Истина, която трудно се изказва, а това, че го правиш показва, че си го малко или много осъзнала. Абсолютно съм съгласен с теб и ме радва да виждам моето разбиране изказано от друг Усмивчица

Времето е абстрактно понятие и в момента е "рамката" на нашия триизмерен свят и негова функция. Когато достигнем до мъдроста за кармата, прераждането и настоящия момент с развиване на добродетели, ще ни се отключат знания позволяващи ни да се движим в едно по-високо измерение : четвъртото, където време не съществува, а има причинно следствен поток.

До тогава имаме да учим много и да, болката е дори малка в момента. Представи си какво изпиташ ВСИЧКО от твоите минали прераждания и ВСИЧКО от твоите бъдещи Аз-ове !!!!! Без развита мъдрост тази информация ще накара всеки да понесе неописуема и неиздържима болка. За това третото измерение е едно много хубаво училище Усмивчица Който го вижда като шанс е щастливец.

А за нанотехнологията .... тя има своето място в бъдещето. Това което до момента са стигнали учените е една много малка стъпка в използването на целия й потенциал.

За мислите съм съгласен дори едно клипче бях публикувал по темата:
http://indigota.com/index.php?topic=2938.0
Активен

VeSsin
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 41

• Град: Варна, Wonderland;)
  • « Отговор #3 -: Януари 12, 2011, 22:44:57 »

А какво ви е мнението за това http://www.bvu-bg.eu/index.php?Clip=proekt Хммм?? В началото не мис е стори крайно зле, като се има впредвид че така или иначе повечето информация днес е във виртуална форма.... Но като прочетох надолу.. Такава схема ми се видя всичко, че меко казано се отвартих. Те лека-полека щели да въвеждат Иновации .. един вид дори информацията в интернет ще ми я избират те, не че и сега не е до някъде така, но пък така още повече.. И какво ? Ще се образоваме виртуално, после ще ходим на работа виртуално .. ии абее живота ни ще стане виртуален, следователно оооще по-лесно оправляем и програмиран! В началото доста хора ще си кажат "О, колко ни улеснява това, колко по свободни ще сме" Каква голяма измама! Аз искам света да бъде човешки, да развиваме човешките си качества, а не роботските!!!
    П.С. Не знам дали тук беше мястото да изкажа възмущението си, но все пак ..
    Това за което говори Ния ,... това е технология!! Градивна и светла   Човечествето има нужада осъзнава и да се учи на нея, а не компютърно програмиране ..
    Активен

Призказка БЕЗ край.
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #4 -: Януари 12, 2011, 23:19:22 »

Веси, напълно съм съгласна с теб.
    А мотото на "националната" програма, за него да не говорим..:
    ”Който гледа с една година напред, сее градина.
    Който гледа с десет години напред, сади дърво.
    Който гледа далеко в бъдещето, образова народа си. “
    Активен
    Georgio
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Януари 12, 2011, 23:47:46 »

Веси, напълно съм съгласна с теб.
    А мотото на "националната" програма, за него да не говорим..:
    ”Който гледа с една година напред, сее градина.
    Който гледа с десет години напред, сади дърво.
    Който гледа далеко в бъдещето, образова народа си. “

Ния твоите отговори идват много навреме, ще те следя по- внимателно Намигване
    Активен

Johnatan Livingston
    Гост
    « Отговор #6 -: Януари 13, 2011, 00:35:52 »

Нийчето... океан от мъдрост в малка обвивка Усмивчица

Технологията/нанотехнологията винаги, ще намира място според мен до толкова, колкото се нуждаем от нея. Може би, ще дойде момент, в който ще изберем да я използваме (или, ще ни я дават/подаряват/продават) за осъщесвяване на целите си повече, от колкото за нуждите си. Като казвам цели говоря за мисията ни, като същества.
    Днес учените разчленяват природата навлизайки в детайлите, търсейки отговори, но помага ли това и на кой? Може би. Винаги, когато се залитне в една посока то е за сметка на нещо, както се случва в този момент например - ние тровим съществото върху което живеем - тровим себе си. Засипани сме от технология, която ни улеснява и както казват живеем и вибрираме в Техносфера. Истината е, че ние не използваме този ресурс правилно и за по-горе споменатите цели, а просто преживяваме, като вирус. Сетивата ни закърняват обездвижени, губейки истинския потенциал, който всъщност е върха на технологията.
    Баланс в бъдеще и лично аз го виждам в така наречената Духовна Технология. Като пример, ще дам едно пътуване. Искаш да отидеш до Андромеда? Толкова бърз кораб няма, тези кокали и плът няма как да стигнат до там, но съзнанието да, светлинното ти тяло може. Искаш да ядеш и пиеш, но храната е замърсена водата също. Хабиш енергия да я пречистиш, но това влияе на друго и пак се въртиш в кръг. Явно може и без тази така твърда енергия, защото някои хора (множи се броят им) използват слънце, приемат вода от въздуха - трансформират телата си. Предполагам, че не малко време, ще мине докато това се превърне във всеобща реалност, но така си представям нещата и ми се вижда напълно естествен,  еволюционен процес. Тогава няма да имаме нужда от толкова материя, но трябва да стигнем до това съзнание, а то тепърва започва да покълва...
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Промени в еволюцията
    Всичко относно индиготата
    delfin 2 1633 Последна<br />публикация Август 29, 2009, 16:48:46
    от Бунтарката
    Съновниците??? Можем ли да им вярваме???
    Анкети
    giti 8 3695 Последна<br />публикация Ноември 10, 2010, 23:16:26
    от nre
    Колко от мечтите ви се сбъднаха? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    Бунтарката 16 2962 Последна<br />публикация Декември 07, 2011, 01:04:36
    от Ariam
    Космонавти засякоха НЛО в Космоса « 1 2 3 4 »
    Извънземни цивилизации
    Evolution 49 4920 Последна<br />публикация Януари 12, 2011, 20:48:23
    от nia.boneva6
    За тестото, месенето и хлябът
    Обща тематика
    MouseMaiki 4 592 Последна<br />публикация Май 05, 2013, 15:17:12
    от MouseMaiki

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright