Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2] 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Войната  (Прочетена 1458 пъти)
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #15 -: Декември 30, 2010, 20:40:25 »

Има много видове войни....

Има такива в които се използват оръжия за масово унищожение срещу....врага.

Има и Свещенни войни в името на Бога или по скоро в едно от всичките му измислини имена.

Но има и войни които се случват вътре в нас,тогава когато се мъчим да изкачим високия връх в нас.
Когато воюваме със себе си от опит знам,че това е единствената война която можем да спечелим.
Но само тогава когато използваме за щит прошката и за меч любовта.
Само тогава винаги побеждаваме и никой не нараняваме.

Войната се печели когато се предадем не на кой да е,а на себе си.
Тогава когато се предадем на настоящето.

Във всички останали войни има само жертви и никога победители.

Ако не ми вярвате,значи не сте воювали достатъчно Усмивчица

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2561

NEVERENDING STORY

« Отговор #16 -: Декември 30, 2010, 20:56:49 »

Ще има много по-интелигентно прочистване , което май започна.... , защото чрез война ,горят много ценни неща , от личности до природа. Няма смисъл просто , не и тоя тип война , но ще видим тепърва интересното предстои....
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #17 -: Декември 30, 2010, 20:59:57 »

Пантера,радвам се,че се включи! Усмивчица

Цитат
Напълно подкрепям това мнение. Нима няма други по цивилизовани начини за да се оправят някои от назрелите проблеми, а трябва да е война примерно. До какво води войната. До разрушения, жертви, глад, мизерия, болести. Това ли искате? Да живеете на улицата? Да умирате от глад и студ? Да не знаете къде са майка ви, баща ви?

Има физическа и психическа война.Това,което обясняваш е физическа война,която най-често води и до психическа.
Сега има психическа война,която със сигурност ще доведе до физическа.
Имаме късмет,че живеем в Европа и ни търпят.Постоянно се оплакваме колко сме бедни и т.н.,но си оставаме подкрепяме от запада,защото сме от значение и,защото им живеем под носа!
Пантера,това,което го описа ти...много хора са го описва ли,преживява ли са го и в мирно време,даже много повече хора отколкото една война може да причини.Пак ти давам примери-Африка,Азия,Австралия,Близкия изток,Централна и Южна Америка.По телевизията все гледаме разни добре облечени хора и им завиждаме...,но....да си средностатистически човек там някъде е по-зле,много по-зле отколкото тука в България!но иначе...винаги има жертви!Единственото средство,което може да купуваш и продаваш по време на война е...невинната кръв!Има един баланс между живи и умрели...той е много нарушен!

Цитат
Каквото и да се направи пак ще е такава системата. Винаги ще има бедни и богати. Винаги ще има гладни и преситени. Отговорете ми на въпроса-къде сте чели, че има място където всичко е добре? Само в Рая. Но къде е той? Някой виждал ли го е? Не искайте играчка с която не знаете как да си играете!

Не,аз мисля,че го познаваме....,но просто сме го забравили!Рая е в нашите мисли,чувства,желания!,и мечти!Без Рая и без Светлината,която да озарява пътя към Бога...ще се превърнем в зомбита,безцелно съществуващи,за да правим неща,от които не сме сигурни на 100 процента какво са!...хехе,а Системата точно това иска! Усмивчица

Цитат
Сега ще разсъждавам като вас, да, носил съм пушка и то доста време ходил съм и съм видял много неща. Знам също, че
Ботев и Левски ги няма вече и живеем в 21 век и техните мисли са си за тяхното време. Воденето на воина се промени много от тогава. БГ армията е пред последна по заплащане в целия ЕС и моралът е нисък, с най-скапаната техника сме, да не говоря за остарялата тактика за водене на бой. Евентуална война с която и да е съседка ще ни затрие.

Тук има едно тънко противоречие,в което изпадаш Житара...Досега ти доказваше твърденията си със това...със желанията си,как искаш да изглежда бъдещия свят....,а сега премина в реалността....е аз ще ти кажа как може да стане...Съюз!Вярвам,че все още има идеали и ценности,които сближават България,Русия.Вярвам,че можем да се разплатим със Сърбите и накрая да си простим.Русия да ни снабдява с оръжие,а...а Сърбия е най-големия контрабантен търговец на оръжия в Източна Европа! Намигване
Европейския съюз не е важен - икономическите му егоистични интереси го сриват,лека полека! Усмивчица
Освен техниката е важен и духа на Родината!В нашата история винаги сме печелили битките си така - с боен дух и храброст!!! Усмивчица

Но все пак си мисля,че думите на Ботев и Левски имат значение!Прочети стохвете на Ботев и ще видиш,че там няма празни приказки за розова любов!Там има пламенност и Сила!Такава каквато н ие нужна и днес,защото сега сме също така поробени както и по времето на Османската империя!

Цитат
Така:
Първо, държа да се разгранича от уличен бой и война, трябва да се прави разлика. Знаеш ли, че когато една държава помага на друга като съюзник, съществуват разни спогодби и договори, за който обикновено хората не знаем. Няма да ги изброявам защото вероятностите са твърде много. И, да, зад такава взаимопомощ винаги има интерес. Нямам намерение да участвам в уличен бой и знам, че това няма да ми се случи, за това няма да ти отговоря. Не избягвам въпроса, просто не съм такъв човек.

Тук вече говорим за ценностите.Икономическият съюз е на взаимна изгода,но духовният?Който е по-важен от пари и тем подобни и,който зависи не от управляващите,а от всички хора и техните сърца!Такъв съюз има между България и Русия.И със Сърбите имаме,но го отричаме,защото съзнанието ни,робското съзнание,е напълнено с капиталистични мисли от Запад!

Цитат
Има много видове войни....

Има такива в които се използват оръжия за масово унищожение срещу....врага.

Има и Свещенни войни в името на Бога или по скоро в едно от всичките му измислини имена.

Но има и войни които се случват вътре в нас,тогава когато се мъчим да изкачим високия връх в нас.
Когато воюваме със себе си от опит знам,че това е единствената война която можем да спечелим.
Но само тогава когато използваме за щит прошката и за меч любовта.
Само тогава винаги побеждаваме и никой не нараняваме.

Войната се печели когато се предадем не на кой да е,а на себе си.
Тогава когато се предадем на настоящето.

Във всички останали войни има само жертви и никога победители.

Ако не ми вярвате,значи не сте воювали достатъчно

Тези вътрешни война са Началото!Вътрешната Революция е началото...следва и външната!Но да,вътрешната е най-важна!

В следващите години ще има война,в която ще победи този,който има най-силна Вяра!А вярата се възпитава с духовните ценности!Трябва да издържим още малко до Божия ден...със всички сили и средства,които се отнасят до запазване на нашата Цялост и Съзнание!

Цитат
Ще има много по-интелигентно прочистване , което май започна.... , защото чрез война ,горят много ценни неща , от личности до природа. Няма смисъл просто , не и тоя тип война , но ще видим тепърва интересното предстои....

Винаги нещо трябва да се пожертва!Винаги нещо ще изгори!Дори ако ти трябва да изгориш за общото благо - направи го!Ако те е страх да отдадеш живота си за Народната кауза(без значение за определена държава или за цялото човечество),ти си недостоен да го притежаваш!
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2561

NEVERENDING STORY

« Отговор #18 -: Декември 30, 2010, 21:33:28 »

Не всичко ,което човек разрушава ,може да се възтановява . Избери си друга планета за бойно поле Рабено , на тази и стига вече..... Тъжен Тъжен Тъжен
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Житара
Неактивен Неактивен

Публикации: 421

« Отговор #19 -: Декември 30, 2010, 21:35:34 »

Цитат
Един причинител? Усмивчица  Природните бедствия,причиняващи глас,мизерия,беднотия,страдание,а след това и война от отчаяние за оцеляване....от човек ли са предизвикани?Понеже сега в света...ето Хаити,или пък наводненията през 2010...те причиниха много щети...това доведе до глад сред населението,беднотия и....пълна анархия.

Не разбрах, къде в Хаити беше причинена война? Напротив, за Хаити потекоха помощи отвсякъде. Безредици имаше и в Гърция и, къде ли не които не бяха причинени от природата, а от мизерията която системата създаде.

Цитат
Не говоря за сега,иначе има!Не може да сложиш всички под един знаменател само,заради шепа крадци набутани с кюстюми и мангизи в парламента! Усмивчица Сред народа има много...ами да не отписваме и младото поколение!Аз имам вяра в българския народ!Вярвам,че е достатъчно силен и отговорен да вземе нещата в свои ръце!Вярвам и в Себе си,вярвам и в Бог!Вярата е чуден лек срещу сегашната депресия! Усмивчица

Ако говорим за депутати, аз също вярвам че има добри хора, само че са малко и не могат да изпъкнат от заобикалящата ги кал. Аз вярвам в младото поколение и в това, че то ще е механизма който ще издърпа България от блатото.

Цитат
А иначе говорех за личности от миналото,защото аз използвам техни думи,които,както спомена Венера,важат и днес!Прочети стихотворението "Хайдути" или Моята молитва",или "Обесването на Васил Левски".Чуй заветите им излезли от като спасителен пояс за българския народ във време на нечовешки жестокости и страдания!Които колелото на живота върти да се сбъднат отново,което ще пробуди народа за борба,за запазване на свещенните земи,които са маркирани от Бога! Усмивчица Намигване

За мен тези неща са си свършили работата, за тогавашното време, за жалост или не времето не си седи на едно място и ако един човек си мисли, че е умен днес и не продължава да се образова, то утре може да се окаже глупав, защото времето постоянно е в движение и то напред, не назад.     

Цитат
Зависи от волята на самия човек,от Вярата му,както и от това доколко наистина обича своята Родина,в която всички българи са едно малко,но сплотено семейство!

Ми, Раби аз и с това съм съгласен. Волята е много важно нещо, волята може да те изкара от какви ли не трудни ситуации.

Цитат
Войната е стратегическо изкуство!Ние извличаме познания от Историята,без нея живота е немислим...,но историята - всички дела,мисли и велики събития са свързани или с водене на война,или с последиците от нея - кризи,мислене на хората и т.н.
Войни винаги е имало,в бъдеще - при по-осъзнатите хора - ще спре...,но докато се осъзнаят всички все ще има!Все някой ще я води...важна е каузата! Усмивчица

Даам, каузата е важна също е важно как ще бъде реализирана.
Не мисля, че целта оправдава подхода, война.

Цитат
Гнус ме от войните целящи да съсипят икономиката на една страна,с цел да е зависима от страната,симулатор на войната!Войните са за власт и богатство!А пък те се крият зад благоуханни маски като налагане на вяра,земя за бъдещите поколения и т.н.
Но всички народни революции и бунтове....са чисти!Те са отчаяни,изстрадали - което ги прави чисти!Света навлиза в такъв период,объркан,стралчески,да намери начин да се измъкне!Не може да искаш от някой веднага да прогледне при положение,че най-вероятно 70 процента от хората по света са духовно объркани!

А какви са ти мислите за едно задоволено, уверено в себе си, с изследователски дух, общество установено на разбирането за ЕДНО и с поглед към звездите, новите технологии и просперитета на Земята като планета. Ако впрегнем тази енергия която ще пръснем на вятъра за война и я  насочим към първо за подпомагане на бедните, болните, изостаналите държави и т.н. няма ли тази енергия да е по-добре оползотворена.

Цитат
Но когато страната ти,твоята богоизбрана малка духовна и природно красива страна...е в опасност и загива...тогава ти трябва отчаяно да се защитиш,да отблъснеш агресора и да съумеш да върнеш териториите на своите деди!От Адриатическо море до Цариград и от притока на Дунав в Черно море до Бялото море!Нашо е било и Колелото на времето ще ни го върне!Ще се опитат да ни спрат Великите сили,но ние ще имаме съюзници и ще сразим врага!Всички войни,регионални,досега бяха изкуствени...една Истинска свята на живот и смърт борба ще събуди целия свят,Земята...за нов живот!Тази борба ще е кратка,но велика!
Свобода или Смърт!!!
 Усмивчица Усмивчица Усмивчица

Добре, май докато не вземем по една пушка и не тръгнем да освобождаваме българи и си връщаме територии и не потънем в кръв и ужасии, няма да разберем, че войната не е начина.

Цитат
И кой е казал,че патриотите мразят другите?!Това се нарича национализъм...или националсоциализъм,демек,нацизъм,който е хитлеровия вариант на фашизма! Усмивчица

Национализмът е идеология, насочена към запазване или подкрепяне на съществуването на дадена нация и е тясно свързан с идеята за държавността. Националистите смятат образуването на нация и съответно на национална държава като висша стъпка и крайна цел на развитието на народа, към който принадлежат.
Национализмът изиграва изключително положителна роля в ранното капиталистическо развитие на Европа - чрез силно влияние в посока на образуване на официални национални езици и очертаване на ясни културно-икономически граници между народите, образувайки хомогенна национална среда за бурно развитие на културата, науката и икономиката.
    Национализъм приблизително съответствува на патриотизъм и е противоположно понятие на космополитизъм, глобализъм и интернационализъм. В общественото пространство от различни групи хора, зад които стоят различни интереси, се води кампания за налагане на отрицателно значение на едната група понятия за сметка на другата.

Аз му казвам дискусия.

Цитат
Абе...всеки така почва докато се стигне до перманентен БАН и нервна криза! Веселяк

Венера си го обобщи най-важното! Усмивчица

До бан няма да го докарам, за това казвам дискусия, важно е да се запази добрия тон.

Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
Житара
Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: Декември 30, 2010, 21:49:09 »

Цитат
Сега ще разсъждавам като вас, да, носил съм пушка и то доста време ходил съм и съм видял много неща. Знам също, че
Ботев и Левски ги няма вече и живеем в 21 век и техните мисли са си за тяхното време. Воденето на воина се промени много от тогава. БГ армията е пред последна по заплащане в целия ЕС и моралът е нисък, с най-скапаната техника сме, да не говоря за остарялата тактика за водене на бой. Евентуална война с която и да е съседка ще ни затрие.

Цитат
Тук има едно тънко противоречие,в което изпадаш Житара...Досега ти доказваше твърденията си със това...със желанията си,как искаш да изглежда бъдещия свят....,а сега премина в реалността....е аз ще ти кажа как може да стане...Съюз!Вярвам,че все още има идеали и ценности,които сближават България,Русия.Вярвам,че можем да се разплатим със Сърбите и накрая да си простим.Русия да ни снабдява с оръжие,а...а Сърбия е най-големия контрабантен търговец на оръжия в Източна Европа! Намигване
Европейския съюз не е важен - икономическите му егоистични интереси го сриват,лека полека! Усмивчица
Освен техниката е важен и духа на Родината!В нашата история винаги сме печелили битките си така - с боен дух и храброст!!! Усмивчица

Не съм изпадал в противоречие даже за секунда, казах че ще поразсъждавам като вас с венера.

Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #21 -: Декември 30, 2010, 21:58:49 »

Цитат
Не всичко ,което човек разрушава ,може да се възтановява . Избери си друга планета за бойно поле Рабено , на тази и стига вече

Непотребното...боклука останал от миналото...той не трябва да се възстановява! Усмивчица  Не искам тотална война,а просто да запазя това,което имаме и да се опитам да върне това,което ни отнеха! Усмивчица Не искам да избивам невинни,не искам да унищожавам САЩ,не искам да унищожавам Турция!Тези мисли си отидоха и разбрах,че съм мислил прекалено много за чуждото унищожение отколкото за собственото развитие!Действам така както трябва да се действа!С любов и желание на развитие! Усмивчица А и народите около нас ще изчезнат в следващите 100 години,така,че...не правим нищо лошо,а просто укрепваме Себе си и единението в семейството,за да преживеем бурята,която се задава,и за чието съзиране не е нужно да имаш някаква дарба! Усмивчица След това всички оцелели и запазили себе си народи ще си подадем ръка и ще задминем постижението на предишните раси,а накрая...ще ни поникнат крила,които ще ни отведат право към Рая! Усмивчица

Цитат
Не разбрах, къде в Хаити беше причинена война? Напротив, за Хаити потекоха помощи отвсякъде. Безредици имаше и в Гърция и, къде ли не които не бяха причинени от природата, а от мизерията която системата създаде.

Примера ми в Хаити беше,че катаклизма създаде анархия или вътрешна неорганизирана война межу хората!Самият катаклизъм беше акт на отчаяни правителства искащи да запазят владичеството си над останалите.Всеизвестен факт е,че в Хаити бе намерено огромно количество черно злато....,а нещата бяха потулени... Усмивчица
В Гърция имаше невероятни пожари и наводнения(те следват,де!),които причинаха огромна криза в икономиката...,останалото си го свършиха стачките на народа искащ...Какво?...Свобода! Усмивчица  

Исках просто да ти дам примери да видиш какво причиняват...Айде ще ти дам един пряк с Критската цивилизация и вулкана Санторин,който изригва за втори път(първия е през 18 век) през 1450 година пр.Хр.Той съсипва Крит и Микенците лесно го превземат създавайки Микенската цивилизация. Усмивчица Този пример е остарял и се случва и днес под модифициран вариант.

Цитат
Ако говорим за депутати, аз също вярвам че има добри хора, само че са малко и не могат да изпъкнат от заобикалящата ги кал. Аз вярвам в младото поколение и в това, че то ще е механизма който ще издърпа България от блатото.
ОК,тук сме съгласни,ама ми се струва,че ще е само тук! Ухилен

Цитат
За мен тези неща са си свършили работата, за тогавашното време, за жалост или не времето не си седи на едно място и ако един човек си мисли, че е умен днес и не продължава да се образова, то утре може да се окаже глупав, защото времето постоянно е в движение и то напред, не назад.

Основните идеи за създаване и запазване на просперираш народ обаче...остават!Идеите върху,които се крепят ценностите водят началото си от хилядолетия,че и повече...те са в основата на Вселената и този тип идеи Дяволското време и пространство не може да Промени!Дори и да измени! Усмивчица

Цитат
Ми, Раби аз и с това съм съгласен. Волята е много важно нещо, волята може да те изкара от какви ли не трудни ситуации.
Усмивчица

Как,лека-полека изглаждаме на пръв поглед,големите различия в мненията!Забелязал съм го това...двама душа обсъждат,дискутират,не рядко спорят,но винаги обединеното мнение печели!Мисълта и нейното развитие е развитие и на Живота! Мисълта е един вид Живот! Усмивчица

Цитат
Даам, каузата е важна също е важно как ще бъде реализирана.
Не мисля, че целта оправдава подхода, война.
Усмивчица

Цитат
А какви са ти мислите за едно задоволено, уверено в себе си, с изследователски дух, общество установено на разбирането за ЕДНО и с поглед към звездите, новите технологии и просперитета на Земята като планета. Ако впрегнем тази енергия която ще пръснем на вятъра за война и я  насочим към първо за подпомагане на бедните, болните, изостаналите държави и т.н. няма ли тази енергия да е по-добре оползотворена.

Да,прав си,но докато дойде това време...обясних виждането си по въпроса в темата за Национализма...докато всички се обединим трябва да браним малкото семейство,което вече е обединено!Проблема е,че ние не сме...но и това ще стане!И това ще мине!

Цитат
Добре, май докато не вземем по една пушка и не тръгнем да освобождаваме българи и си връщаме територии и не потънем в кръв и ужасии, няма да разберем, че войната не е начина.

Докато не го направим...няма да разберем нищо...не си водел войни,и аз не съм...като го направим ще видим как е! Усмивчица Аз обаче съм готов да извървя пътя и,неведнъж съм казвал,има ли мобилизиране...отивам там! Усмивчица

Цитат
Национализмът е идеология, насочена към запазване или подкрепяне на съществуването на дадена нация и е тясно свързан с идеята за държавността. Националистите смятат образуването на нация и съответно на национална държава като висша стъпка и крайна цел на развитието на народа, към който принадлежат.
Национализмът изиграва изключително положителна роля в ранното капиталистическо развитие на Европа - чрез силно влияние в посока на образуване на официални национални езици и очертаване на ясни културно-икономически граници между народите, образувайки хомогенна национална среда за бурно развитие на културата, науката и икономиката.
    Национализъм приблизително съответствува на патриотизъм и е противоположно понятие на космополитизъм, глобализъм и интернационализъм. В общественото пространство от различни групи хора, зад които стоят различни интереси, се води кампания за налагане на отрицателно значение на едната група понятия за сметка на другата.

Аз си правя сметка,че това,в което вярвам не е нито краен интернационализъм,нито краен национализъм,а е по средата.Сега искам по националистически насочени идеи,за да се запазим,а пък после като укрепна хората....ще му мислим,но в никакъв случай не искам див интернационализъм!Пак ще има малки страни,но всяка страна ще ръководи различен отрасъл от развитието на човешката раса.Но понятието България и българин да изчезнат - не,никога!Ама никога няма това да се случи!!!!Затова искам крайно размити граници,но все пак граници,за да има йерархия - ред в държавата.Различните семейства(народи) воюваха,но ще спрат и най-сетне в държавата ще има мир!!! Усмивчица
Но да забравим майка си...НИКОГА! Усмивчица
Пък като пораснем и узреем...ще се променя всичко!Но засега - така!

Цитат
До бан няма да го докарам, за това казвам дискусия, важно е да се запази добрия тон.

За пръв път водя дискусия бе остри конфронтации... Усмивчица Колко бана ли имам?...хм...да питаме Админа...,че им изгубих бройката вече! Ухилен

Цитат
Не съм изпадал в противоречие даже за секунда, казах че ще поразсъждавам като вас с венера.

Само отбелязах! Усмивчица  Не можеш да мислиш еднакво като нас...та ние сме различни!

« Последна редакция: Декември 30, 2010, 22:24:42 от Рабено » Активен
nre
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 129

« Отговор #22 -: Декември 30, 2010, 22:26:24 »

Цитат
"В нашата история винаги сме печелили битките си така - с боен дух и храброст!"

Христос не апелираше ли към смиреност?!
С боен дух се постига единствено война, а добра война няма.
Освобождението (самозащитата) е друго, то е принудена ответна реакция, за това го изключвам от общото правило.

В една от книгите за Севрюкова се твърди, че турското робство е било наша карма, понеже навремето сме унищожавали храмове и прогонвали богомилите от нашите земи, били сме отхвърлили и един свят човек. Дали е била права не знам, но ве бих искал да разбера като настанем отново срещу нечии идеи с оръжие в ръка. Проблемите и несъгладията, независимо междуличностни или мултинационални трябва да се решават чрез диалог. Силно се надявам времето на пушките и бомбите за налагане на мнение да е отминало.
Активен
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #23 -: Декември 30, 2010, 22:40:48 »

Цитат
Христос не апелираше ли към смиреност?!

Апелираше....,но сами виждаме,че неговите идеи са стигнали до нас...само на думи,но не и на действия!Колко войни са водени и колко кръв е пролята в Неговото име!?

Nre,вярата в хората е хубаво нещо,но не бива да сме наивни!А пък тези,които в момента държат картите с войната са неверници!
Смиреност ще има в бъдеще,а тук в България трябва да бъде подсигурено именно такова бъдеще! Усмивчица

Цитат
С боен дух се постига единствено война, а добра война няма.

Успешна война,без жертви,няма,но самозащита има!Аз говоря за такава война - да се защитим от всякакъв вид агресия и ако трябва да съсипем икономиките на Великите сили!Това,което никой не може да проумее ме интересува повече от проклетите икономики и пари на онези надути бизнесмени,западняци,да точно - западнали западняци!Не ме интересуват парите им,нито егоистичните им виждания! Усмивчица
Или са с Бог,или против Него.А всички са част от Него - значи са против себе си - вътрешна разруха и унищожение на Красивото.Но тъй като те имат власт - те ще се опитат да завлекат и останалото със Себе си в Ада!Да си вземат парите и материалните подбудители към насилие,не ми трябват! Усмивчица

Цитат
Освобождението (самозащитата) е друго, то е принудена ответна реакция, за това го изключвам от общото правило.

Аз за него говоря! Усмивчица А понякога когато са ти откраднали нещо,част от теб,свещенна част от теб...ти си празен без него и бавно,но сигурно се сриваш и загиваш...въпрос на самозащита и достойнство е да си върнеш това,което са ти взели! Усмивчица

Цитат
В една от книгите за Севрюкова се твърди, че турското робство е било наша карма, понеже навремето сме унищожавали храмове и прогонвали богомилите от нашите земи, били сме отхвърлили и един свят човек. Дали е била права не знам, но ве бих искал да разбера като настанем отново срещу нечии идеи с оръжие в ръка.

Чел съм я тази книга.Великия дух или светия човек е на поп Богомил. Усмивчица Днес,виждам,борбата срещу идеите не е физическа.В миналото са те заклеймявало,а после убивали...,но идеите оставали.Днес идеите се заклеймяват,а с тях и последователите им!Няма вече бой и така нататък,всичко е в манипулираното съзнание на хората! Усмивчица

Цитат
Проблемите и несъгладията, независимо междуличностни или мултинационални трябва да се решават чрез диалог. Силно се надявам времето на пушките и бомбите за налагане на мнение да е отминало.
Диалога е честен и открит когато съдържа душевната чистота в себе си.Ако диалога е омърсен...по-добре е да има война,която да изчисти мръсотията!Основен принцип,към който се придържам. Усмивчица
Само пушките и бомбите ще върнат истинската любов между хората! Усмивчица  Когато я губят,винаги има пушки ли бомби,които ги сплотяват и запалват огъня на любовта отново!
А моята вяра в хората си има граници,защото голяма част от тях е обладана от демоните на собственото им крушение!
Слабите години в една държава се характеризират с полюса на крушение на най-лошите и хора!
Активен
nre
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: Декември 30, 2010, 22:58:41 »

Цитат
Диалога е честен и открит когато съдържа душевната чистота в себе си.Ако диалога е омърсен...по-добре е да има война,която да изчисти мръсотията!Основен принцип,към който се придържам. Усмивчица
Само пушките и бомбите ще върнат истинската любов между хората!

Дам, твоето изказване го прилагат американците на практика, понеже са по-силни спрямо иракчаните. Те просто взимат оръжията и "изчестват мръсотията", написано с твой думи.

А как ще определиш кой диалог е честен и открит и кой омърсен? Не е ли тази преценка базирана на егото на участника в диалога?
Не мислиш ли, че всеки смята своята гледна точка за най-правилната? Как процедираме в такъв случай? Какво предлагаш за безпристрастна оценка на диалог?
Активен
Venus
Гост
« Отговор #25 -: Декември 30, 2010, 23:14:30 »

Цитат
Но все пак си мисля,че думите на Ботев и Левски имат значение!Прочети стохвете на Ботев и ще видиш,че там няма празни приказки за розова любов!Там има пламенност и Сила!Такава каквато н ие нужна и днес,защото сега сме също така поробени както и по времето на Османската империя!
ПОЗДРАВЛЕНИЯ РАБИ!!!! Точно така е!! Сега всичко е задколисно, но е факт!!! Робството ни на системата е заслепило очите на милиони хора, манипулират с лъжливи цели, пари и страх!!

Цитат
Работата с Хаити кадето беше супер раздухана беше поредната задколисна работа с която да печели държавата. Много под половината от събраните средства са отишли там.. Поредния опит да ни манипулират и да ни замажат очите, че видиш ли в Хаити всичко е много зле, а и ние понеже сме добре трябва да помогнем не, че има лошо де ама повечето си мислят " Еее, колко зле са другите сравнение с тях ние сме си добре.." и така си мисли защото не е вкусил истинската свобода.. Никой не е, все още, но вярвам, че и това време ще дойде!

Цитат
Аз силно те съветвам да прочетеш "Борба" на Ботев. Особенно там всичко е префектно описано и да и важи и днес с пълна сила!!!! Най-силно е това: "Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита"  и това също "Светът, привикнал хомот да влачи тиранство и зло и до днес тачи;" Прочети го цялото и тогава пак ще си говорим Намигване. Хора като Ботев и Левски са били пробудени за истинските проблеми!!! И днес е  така пак има всеки пак робува на системата, и днес за съжаление хората се оплакват и са големи бойци на думи, а на дела пак успяват да бъдат заслепени от системата.. загубили вяра в обединението и силата си, всеки си гледа живота докато системата си пие енергия как си знае..

Цитат
Ако впрегнем тази енергия която ще пръснем на вятъра за война и я  насочим към първо за подпомагане на бедните, болните, изостаналите държави и т.н. няма ли тази енергия да е по-добре оползотворена.
Да така ще е!!! Но когато я няма системата и зад глупавите каузи не стоят поредните опити да се припечели нещо и пак някой да си сложи парите в джоба!! Не виждаш ли, че тези "каузи" са измамни, че системата така заслепява: отнема ни вниманието с велики неща и ни приспива като казва "Вижте вие сте добре ето тези и тези деца са болни, страдат, нямат храна. Да бъдем добри и да споделим малко от нашето с тях и да отворим сърцата си за доброто на тези деца..", но никой не му идва на ум така наречената карма и, че може би така трябва да бъде, че страдат заради нещо, а пък и да не говорим, че Господ  едно взема, а друго дава (не се знае-знае ли се) и, че много повече от половината пари се крадат от оператори, държава и т.н..

Илюзиите с които системата разполага са огромни, дава ни фалшива свобода, бутафория на истинската.. Трябва понякога да се борим, да устоим нашите ценности.. Да дръпнем завесата и да поемем живота в свой ръце. От никой и нищо не сме зависими. Можем да постигнем всичко с обединение и най-вече вяра.
Отричате унищожението, а не разбирам какво правим с Природата тя е свещенна и ние нямаме право по никакъв начин да я замърсяваме, е... тя успява да се пречисти и се пречиства чрез наводненията и земетресенията. Унищожава хората и това е един вид защитна реакция срещу всички наши опити да я премахнем като замърсяваме водата с нефт, заводите и колите замърсяват въздуха, а с разни химикали замърсяваме почвите, да не говорим, че унищожаваме и животните милиони красиви видове са на изчезване( и са изчезнали) пак заради нас ами горите, посичаме и убиваме живи организми!!  И се оплакваме от нея на всичкото отгоре!! Върховно нахалство!! Да не очакваме да ни помилва.. И пак сме слепи и пак гледаме себе си..  Сълзи Доста жалко за нас казвате да не водим война, а всъщност май това правим с.. природата 
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 23:40:14 от Venus » Активен
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #26 -: Декември 30, 2010, 23:31:51 »

Цитат
Дам, твоето изказване го прилагат американците на практика, понеже са по-силни спрямо иракчаните. Те просто взимат оръжията и "изчестват мръсотията", написано с твой думи.

Няма как да го прилагат,точно пък моето,тъй като диалога,който водят американците е напълно егоистичен,тоест,че те сами го цапат!А аз не искам да цапам такива важни диалози със егоистични мисли и желания обвързана само и единствено около парите...Духовното братство и съюз са по-важни,за мен. Усмивчица

Цитат
А как ще определиш кой диалог е честен и открит и кой омърсен? Не е ли тази преценка базирана на егото на участника в диалога?

В честния диалог винаги има разбирателство накрая.Ако наистина си честен и открит,значи за теб духовното е по-силно.За теб е важно да си честен!Ако в един диалох и двете страни се основават на духовните ценности - това е чистота!Страната,която изневерява на тези ценности не е честна!А това колко един лидер е честен зависи само и единствено от неговия народ!

Цитат
Не мислиш ли, че всеки смята своята гледна точка за най-правилната? Как процедираме в такъв случай? Какво предлагаш за безпристрастна оценка на диалог?

Отговора е в честността и духовните ценности!Ако едната страна е чиста,тя ще комуникира с друга страна,която също ще е чиста.И така - спогодба! Усмивчица

Иначе с мненията на Венера съм съгласен! Усмивчица "Борба" е любимото ми стихотворение!
Активен
nre
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: Декември 31, 2010, 00:31:20 »

Цитат
Ако едната страна е чиста,тя ще комуникира с друга страна,която също ще е чиста.И така - спогодба!

По принцип истинноста се съгласува от трета стана извън конфликта, в която се изказват множество гледни точки. Такива са например Организацията на Обединените Нации и Европейския съд в Люксембург.
Иначе малко идеалистично гледаш на света хората да се разбират от самосебе си, но лошо няма щом е положително мисленето ти. В крайна сметка с повече положителна настройка светът ще се промени към по-добро, като твоята мисъл е част от бъдещото обществено мислене. Може би тогава няма да има нужда от трета стана - самите ние ще бъдем съдници на нас си, но това изисква духовно и морално израстване на цялото общество.

Активен
Житара
Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: Декември 31, 2010, 01:15:45 »

Цитат
Точно така е!! Сега всичко е задколисно, но е факт!!! Робството ни на системата е заслепило очите на милиони хора, манипулират с лъжливи цели, пари и страх!!
Работата с Хаити кадето беше супер раздухана беше поредната задколисна работа с която да печели държавата. Много под половината от събраните средства са отишли там.. Поредния опит да ни манипулират и да ни замажат очите, че видиш ли в Хаити всичко е много зле, а и ние понеже сме добре трябва да помогнем не, че има лошо де ама повечето си мислят " Еее, колко зле са другите сравнение с тях ние сме си добре.." и така си мисли защото не е вкусил истинската свобода.. Никой не е, все още, но вярвам, че и това време ще дойде!

Има даже инфо, че земетресението в Хаити и др. са причинени от HAARP.
Може ли да ми кажеш източника на тази информация. Искам да се осветля.

Цитат
Аз силно те съветвам да прочетеш "Борба" на Ботев. Особенно там всичко е префектно описано и да и важи и днес с пълна сила!!!! Най-силно е това: "Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита"  и това също "Светът, привикнал хомот да влачи тиранство и зло и до днес тачи;" Прочети го цялото и тогава пак ще си говорим Намигване. Хора като Ботев и Левски са били пробудени за истинските проблеми!!! И днес е  така пак има всеки пак робува на системата, и днес за съжаление хората се оплакват и са големи бойци на думи, а на дела пак успяват да бъдат заслепени от системата.. загубили вяра в обединението и силата си, всеки си гледа живота докато системата си пие енергия как си знае..

Всички знаем какъв е бил края и на тези велики за времето си българи Ботев и Левски, въпреки че при Ботев има повече от една версии, и аз не мога да кажа коя е истина. Но резултатът е на лице - и двамата са убити, в крайна сметка не това е освободило България. Това което искам да кажа е, че чрез войнствения си начин  на живот, те са стигнали до гибелта си без да завършат крайната си цел. Имали са успехи, тук и там но крайната цел!?   

Цитат
Ако впрегнем тази енергия която ще пръснем на вятъра за война и я  насочим към първо за подпомагане на бедните, болните, изостаналите държави и т.н. няма ли тази енергия да е по-добре оползотворена.
Цитат
Да така ще е!!! Но когато я няма системата и зад глупавите каузи не стоят поредните опити да се припечели нещо и пак някой да си сложи парите в джоба!! Не виждаш ли, че тези "каузи" са измамни, че системата така заслепява: отнема ни вниманието с велики неща и ни приспива като казва "Вижте вие сте добре ето тези и тези деца са болни, страдат, нямат храна. Да бъдем добри и да споделим малко от нашето с тях и да отворим сърцата си за доброто на тези деца..", но никой не му идва на ум така наречената карма и, че може би така трябва да бъде, че страдат заради нещо, а пък и да не говорим, че Господ  едно взема, а друго дава (не се знае-знае ли се) и, че много повече от половината пари се крадат от оператори, държава и т.н..

Тук не виждам разлика в мненията, аз не одобрявам системата!!!
Може би трябва да се върнеш назад и да прочетеш по-предните постове.

Цитат
Илюзиите с които системата разполага са огромни, дава ни фалшива свобода, бутафория на истинската.. Трябва понякога да се борим, да устоим нашите ценности.. Да дръпнем завесата и да поемем живота в свой ръце. От никой и нищо не сме зависими. Можем да постигнем всичко с обединение и най-вече вяра.
Отричате унищожението, а не разбирам какво правим с Природата тя е свещенна и ние нямаме право по никакъв начин да я замърсяваме, е... тя успява да се пречисти и се пречиства чрез наводненията и земетресенията. Унищожава хората и това е един вид защитна реакция срещу всички наши опити да я премахнем като замърсяваме водата с нефт, заводите и колите замърсяват въздуха, а с разни химикали замърсяваме почвите, да не говорим, че унищожаваме и животните милиони красиви видове са на изчезване( и са изчезнали) пак заради нас ами горите, посичаме и убиваме живи организми!!  И се оплакваме от нея на всичкото отгоре!! Върховно нахалство!! Да не очакваме да ни помилва.. И пак сме слепи и пак гледаме себе си..  Сълзи Доста жалко за нас казвате да не водим война, а всъщност май това правим с.. природата

Ами аз и тук не виждам разминавания и всъщност мнението ми е доста сходно с твоето и все пак да попитам, знаеш ли колко много струва на природата войната в Ирак, знаеш ли, че амриките използваха муниции с обеднен уран, а знаеш ли че в Ирак и Америка започнаха да се раждат мутирали деца като резултат от това. И това е само видимата страна... Нищо хубаво не идва от войната и няма и да дойде.

Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #29 -: Декември 31, 2010, 12:53:29 »

Цитат
По принцип истинноста се съгласува от трета стана извън конфликта, в която се изказват множество гледни точки. Такива са например Организацията на Обединените Нации и Европейския съд в Люксембург.
Иначе малко идеалистично гледаш на света хората да се разбират от самосебе си, но лошо няма щом е положително мисленето ти. В крайна сметка с повече положителна настройка светът ще се промени към по-добро, като твоята мисъл е част от бъдещото обществено мислене. Може би тогава няма да има нужда от трета стана - самите ние ще бъдем съдници на нас си, но това изисква духовно и морално израстване на цялото общество.

Аз също мислих за трета страна,но ми се струва неразумно ако двете страни могат да се разберат от само себе си.Ако не могат то трета страна отново ще е излишна понеже все някоя ще играе мръсно и ще пробва да я подкупи! Усмивчица
Така е,гледам идеалистично,но що се отнася до България,при правилна политика от страна на медиите,книгите,образованието,Църквата,а и даже чрез политиката да може да се възпитат духовните ценности.А най-хубавото е,че те няма нужда да бъдат възпитавани понеже ние не сме усплеи да ги збаравим през векове на смут и страдание,а напротив култивирали сме ги и едно евентуално тяхно разбуждане може да направи чудеса.А и никога не съм крил,че се осланям и на вярата си в пророчествата на Ванга,Слава,Дънов и т.н. понеже нещо ми подсказва,че те целят единствено да помогнат на народа.А след като това ми го казва вътрешния глас...нямам намерение да слушам никой друг!Интуицията никога не греши! Усмивчица  Имаме абсолютно всички условия да бъдем преуспяваща нация,трябва само да има по активна политика свързана с духовно израстване на народа.Струва ми се,че през първите две години на такава политика ще има криза и много бунтове,но това ще е защото ще излизаме от една вековна тиня и затова,че ще се разправяме с тези,които предадоха Себе си през годините на Прехода - политици,бизнесмени,няма значение богатства,имоти и т.н Всеки виновен под ножа,всички политически партии под ножа!Никой диктатор няма да ги забрани,народа сам ще вземе ножа и ще се отрече от тях! Усмивчица

Цитат
Има даже инфо, че земетресението в Хаити и др. са причинени от HAARP.
Може ли да ми кажеш източника на тази информация. Искам да се осветля.

Не знам източника,но бързо се разпространи из нета.Вуйчо ми,който е запален конспиратор проучва нещата чрез програмата Гугъл Земя.Открил е десетки съмнителни обекти,сгради,че и НЛО,ядрени централи и т.н.  Та той ми каза за Хаити.За ХААРП нищо не е споменавал,но доколкото знам в Хаити и въобще в този полудивашки регион има много вуду шамани,а аз съм чел в отделни книги за техните умения със светла и черна магия.Та някой по-алчен вуду шаман...

Преди време имаше един потребител с никнейм sanguinary.Та той предложи идеята за шаманите като даде няколко примера. Усмивчица 

Но лично аз не мисля,че всичко е случайно,защото освен черното злато(чието тайно съществуване бе разкрито от вуйчо ми),за там потекоха милиарди долари....,а в крайна сметка през април,май тази година информацията относно Хаити започна да се прикрива.Информационно затъмнение! Усмивчица

Цитат
Всички знаем какъв е бил края и на тези велики за времето си българи Ботев и Левски, въпреки че при Ботев има повече от една версии, и аз не мога да кажа коя е истина. Но резултатът е на лице - и двамата са убити, в крайна сметка не това е освободило България. Това което искам да кажа е, че чрез войнствения си начин  на живот, те са стигнали до гибелта си без да завършат крайната си цел. Имали са успехи, тук и там но крайната цел!?   

Е,мисля си,че тук вече само Левски и Ботев може да ти кажат истината. Усмивчица Левски,доколкото знам,е целял да подготви освобождението на страната.Той сам е знаел за гибелта си,и че няма да доживее Освобождението,но въпреки това ако не беше неговото дело никога нямаше да има Априлско въстание,което да изкове ковчега на Османската империя. Усмивчица
Боте,пък знам,че е бил експлозивна личност.Раз-раз,рече и отсече.Та буйния му темперамент е бил зает единствено с настоящата му задача и едва ли е мислил да доживее Освобождението.Пък и баба ми веднъж ми разказа,че когато още работила като касиерка имала една приятелка.И тази приятелка имала съпруг на име Стефан Савов.Та същата приятелка се кълняла,че дядото на този Стефан Савов е убиеца на Ботев!!!!

А крайната им цел не е била само тяхна.Това е била целта на целия български народ по онова време.Така,че те са загинали за народната цел.И тяхната смърт не е напразна!Въпреки предателствата,смъртта на тези хора е дала огромен тласък на освободителното движение.Да не говорим,че от четирите,или петте,революционно окръга на Априлското въстание,пак поради предател,избухва само 4-я,с лидер Бенковски,който е убит пак заради предател! Сълзи
Та тук отново се намесват духовните ценности!Ако ги имаха всички...ако бяха задружни... Усмивчица

Цитат
Ами аз и тук не виждам разминавания и всъщност мнението ми е доста сходно с твоето и все пак да попитам, знаеш ли колко много струва на природата войната в Ирак, знаеш ли, че амриките използваха муниции с обеднен уран, а знаеш ли че в Ирак и Америка започнаха да се раждат мутирали деца като резултат от това. И това е само видимата страна... Нищо хубаво не идва от войната и няма и да дойде.

Ще дам пример за най-огромната подлост в човешката история:
В разгара на ВСВ главнокомандващия японските военни сили ген. Ямамото създава невероятни оръжия и неговата чудесна стратегия нанася поражение след поражение на САЩ.Но неговата крайна цел е била тотално унищожение на Щатите!Та той приготвил биологично оръжие,което да разпръсне над Западните и Средните Щати.За жалост американски бомбардировачи подло издебват Ямамото и го взривяват в собствения му самолет.Неговият заместник спира операцията с биологичното оръжие понеже това е престъпление срещу човечеството.Няколко месеца по-късно следва Пърл Харбър и накрая...най-голямото престъпление срещу човешките права в историята...ураниевите бомби над Хирошима и Нагасаки - Дебелака и Дребосъка!!! Ядосан Каква подлост! И въпреки това днес дълбоко преувеличената и разкрасена измишльотина наречена Холокост ни отнема вниманието от американските чудовища,които съсипаха живяота на толкова много хора.И ВЪПРЕКИ ТОВА,днес,по филмите и по книгите американците са представени като добрите от войната,а японците като лошите терористи,които нарушава човешки права!!!! Ядосан Ядосан  БЕСЕН СЪМ!!!    Не може ли да си признаят грешките?!
Че са избили много повече от 500 000 индианци,цифрата е дълбоко занижена!!!Че,по неофициални данни,са избили 3 млн. германски нацисти в американски лагери на смъртта!!!Че са наранили повече от милион души при едрените експлозии!И това е само в миналото!

Турците пък са избили милиони арменци,българи,сърби и гърци по време на дивашкото си робство!Мустафа Кемал Ататюрк пък е избивал масово свободните българи в Европейската част на Турция!Ами плана Баязид!?

Активен
Страници:  1 [2] 3 4   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Одобрявате ли войната като КРАЙНО средство « 1 2 3 »
Анкети
Аэ съм 44 3044 Последна<br />публикация Февруари 02, 2012, 17:20:59
от Аэ съм

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright