Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Войната  (Прочетена 1442 пъти)
Venus
Гост
« -: Декември 30, 2010, 16:06:58 »

Цитат
Как самата дума войнa, може да се свърже с любовта която свети в теб
По принцип войната се свързва с нещо лошо, с разрушения и тем подобни. Но войната може да бъде и свещенна и понякога само тя е изходът от дадена ситуация (пример: руско-турската освободителна война, не вярвам някой да е могъл да преговаря с турците , а и не само тя много са, да не говорим, че част от японската култура е посветена на бойните изкуства и войната). Битката и войната понякога могат да са и защита, когато те бият няма да седиш и да търпиш, а и именно тя в повечето случай защитава слабите и връща нещата по местата им. Войната не е задължително  непременно да е нещо лошо тя е просто средство за постигане на определена цел и може да се използва да се разруши една остаряла система и да се замени с нова по-добра която ни връша свободата и истинската ни сила. Просто с войната и разрухата се поставя краят на нещо вече остаряло и излишно за да се постави началото на нещо ново.
« Последна редакция: Декември 30, 2010, 16:15:42 от Venus » Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #1 -: Декември 30, 2010, 16:25:33 »

Просто с войната и разрухата се поставя краят на нещо вече остаряло и излишно за да се постави началото на нещо ново.
Да! Разрухата е аспект на Промяната.
Активен
Житара
Неактивен Неактивен

Публикации: 419

« Отговор #2 -: Декември 30, 2010, 17:12:01 »

А не мислите ли, че на първо място нямаше да се налага да мислите така ако всички се имаме за едно цяло с другите и всъщност няма други. Войната с Турция нямаше да се случи на първо място. И сега нямаше да се налага да си пишем тея неща. 
Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #3 -: Декември 30, 2010, 17:51:08 »

Цитат
А не мислите ли, че на първо място нямаше да се налага да мислите така ако всички се имаме за едно цяло с другите и всъщност няма други.

Да,Житара,но ти говориш "ако","ако",ама я се обърни и виж...ако не е така?Как ще работим!?Ще ги изчакаме другите да се осъзнаят докато дойде Армагедон и ни затрие барабар с тях!? Усмивчица

Разрушението е временно,но градивното е вечно!Може някой да разруши изграденото от теб,но друг ще го вдигне наново!А сега разрухата е единственият шанс да се изгради нещо наново!
А върху стария и изгнил градеж не се строи нова и красива сграда!Чистят се основите и после се стори новото!
Всяка революция е извоявана с битки...не и падането на Комунизма,понеже той не падна,а просто съблече старата дреха и облече дрехите на Свободата,която ей я там лежи в канавката!

Аз също не обичам да гледам как се извършва насилие над хора,аз лично много внимавам да не нараня някога,макар,че понякога избухвам и се забравям!

Но понякога...като виждаш как някой наркоман взема свърхдозата....,а ти е обещал да не го прави и да ти е приятел...какво,ще го гледаш как умира пред очите ти?Или ще тръгнеш да му говориш да не го прави докато ти пробие главата с една ей такава,20 санта инжекция! Ухилен

Не,няма да го утрепеш,не се притеснявай!Ще го изгониш да си потроши главата някъде и да се върне поумнял при теб.Така е и с нас,разликата е,че между човешката раса явно все още има хора милеещи за това около тях...Господ и тях ли да изостави?Каквото казало мнозинството,тъй да бъде!?

Не,не мисля,че Бог е такъв - Той помага на слабите,на малцината!Демек помага на тези,които искат да вразумят мнозината,силните!
В началото бе Словото!Да,туй Слово много се проточи нещо!Докато си довършим мисълта,те ше са ни премазали!Отначало говорим,говорим,а като ни нападнат...и няма какво да се прави...действаме!

Досега говореха,говореха,говореха....ъ-ъ,няма ефект!А сега...вече някой действат...ей го Хитлер!изсвири му гърнето и ги подпука,съсипа им икономиките!  Ухилен

Сега,ние даже прекаляваме с приказките,ама то така,от жалост!Но тази жалостщ е свърши и тогава...поне България ще е мястото на добрите...Всички добри ще дойдат в България!Онея ше се трепат,ше се колят...ние ше ги гледаме със сълзи на очи...от смях. Ухилен
Ако някой ни нападне,или нападне наша братска държава...Скачаме и ние!Философията не е сложна!Щом Бог е с нас,и един човек да е България пак ше ги бие всичките! Веселяк

Цитат
Войната с Турция нямаше да се случи на първо място.
Еми ако хората бяха заспали като нас,нямаше да се случи,разбира се!
Щяха да живеят в разбирателство!Турците щяха да бият мъжете - те сами щяха да си дават гърлото...жените сами щяха да си свалят гащите...И хубаво щеше да е! Ухилен Особено да се направиш на турчин!

Да,Житара,Левски дето е искал да се махат Турците...сигурно терорист е бил!Няма да се учудя ако някой туркофил ми каже да си върна снимката на Хитлер,а да махна терориста от нея! Веселяк

Битките,войните,робството,освобождението,живота и смъртта - това са циклични периоди!Както казва Амейзинг,всичко е такова каквото трябва да е!

Промяната също трябва да е,за да продължи да бъде всичко такова каквото трябва да бъде! Усмивчица

Цитат
И сега нямаше да се налага да си пишем тея неща.
Аз като се замисля...май нищо нямаше дам ожем да пишем... Ухилен

Усмивчица
Активен
Venus
Гост
« Отговор #4 -: Декември 30, 2010, 17:54:52 »

Цитат
А не мислите ли, че на първо място нямаше да се налага да мислите така ако всички се имаме за едно цяло с другите и всъщност няма други. Войната с Турция нямаше да се случи на първо място. И сега нямаше да се налага да си пишем тея неща.  
Факт, но просто отбелязах, че войната може и да е полезна.. не казвам, че няма отрицателни качества, но когато съществуват нападението над невинни, поробването, похищаването на хора, убиването на деца е добре да съществува и начин това да се спре. Войната може и да е начин на защита. Иначе наистина щеше да е пълен хаос.. Всички сме едно, но не всички сме осъзнати. Хубаво е да има равновесие нито лошата енергия да надделява над добрата, нито добрата над лошата, а  войната е един вид начин то да се подържа. Особено като я има системата която се опитва да ни приспи всички и да ни използва източвайки силите ни..
Активен
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #5 -: Декември 30, 2010, 18:01:57 »

Цитат
Факт, но просто отбелязах, че войната може и да е полезна.. не казвам, че няма отрицателни качества, но когато съществуват нападението над невинни, поробването, похищаването на хора, убиването на деца е добре да съществува и начин това да се спре. Войната може и да е начин на защита. Иначе наистина щеше да е пълен хаос.. Всички сме едно, но не всички сме осъзнати. Хубаво е да има равновесие нито лошата енергия да надделява над добрата, нито добрата над лошата, а  войната е един вид начин то да се подържа. Особено като я има системата която се опитва да ни приспи всички и да ни използва източвайки силите ни..

Да не забравяме и пренаселването!До ВСВ войната е била естествения баланс върху населението!

Ето:
Няма война-смъртта намалява с 50-60 процента-рязък скок,който води до недостатъчна раждаемост и следователно работа-беднотия-болести и мизерия-и пак смърт!

няма война-всичко,което казах горе пак води до война,я за ресурс,я за земя заради пренаселването!

Сега в Индия е пренаселено,искат земи в Пакистан - и те пренаселени и те искат земи!Китай иска Сибир,щото и те пренаселени - вярно е,че са богата държава,и Индия е,ама тънат в мизерия!В Азия е точно така-много хора набутани в кашон!

В Африка пък е пълна беднотия,глад и войни,разбира се!Само в Европа и САЩ е добре!На другите държави им се експлоатират ресурсите и само някоя да се опита да излезе от кризата си - айде идат "сините каски" набият им два патрон и един шут у гъзо и айде у лево!Егати демокрацията! Ухилен

Активен
Житара
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Декември 30, 2010, 18:23:06 »

Леле... майко... дръж ми стола Намигване.

Няма човешка природа, има човешко поведение и то се променя с течение на времето. Всеки един от нас е роден в материалния свят от любов-с любов, не от конфликт, не от алчност, тесногръдие или омраза, а от любов и желание за развитие. С напредването в развитието си в сегашната система, ние попиваме или приемаме негативизмите на обществото за да станем част от него без да се замисляме че може да има и друг начин. Напълно погрешно е да си мислим, че война, корупция, бедност, глад, мизерия или страдание ще се променят или ще изчезнат в сегашната ни система и дори и да има промяна, тя ще бъде минимална и с почти никакъв ефект. Ако искаме значима, забележителна и полужителна промяна, трябва да променим първо себе си и по-точно, да реоргнизираме нашите ценностна, културна и духовна системи, а не да търсим чуждото мнение, не мнението на някой политик , свещенник или революционер. Защото те няма да донесат промяна, а само следващия диктатор който ще управлява под знамето на “демокрацията” и “свободното мнение” (пставям последните в кавички и мисля че всеки знае защо).
Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #7 -: Декември 30, 2010, 19:09:33 »

Цитат
Леле... майко... дръж ми стола

Внимавай да не паднеш! Ухилен

Цитат
Няма човешка природа, има човешко поведение и то се променя с течение на времето. Всеки един от нас е роден в материалния свят от любов-с любов, не от конфликт, не от алчност, тесногръдие или омраза, а от любов и желание за развитие. С напредването в развитието си в сегашната система, ние попиваме или приемаме негативизмите на обществото за да станем част от него без да се замисляме че може да има и друг начин.

Напълно съм съгласен!

Цитат
Напълно погрешно е да си мислим, че война, корупция, бедност, глад, мизерия или страдание ще се променят или ще изчезнат в сегашната ни система и дори и да има промяна, тя ще бъде минимална и с почти никакъв ефект. Ако искаме значима, забележителна и полужителна промяна, трябва да променим първо себе си и по-точно, да реорганизираме нашите ценностна, културна и духовна системи, а не да търсим чуждото мнение, не мнението на някой политик , свещенник или революционер.

Ъхъ,само дето не виждам защо слагаш и войната към корупцията,бедността,глада  мизерията!Страданието пък защо го сложи там!?Та то отваря очите на хората и ги сплотява! Усмивчица
Страданието е като огън - то пречиства духа!
Войната носи страдание...И какво?Голямата работа!А ние пък толкова много страдание сме донесли на нашата Земя,че тя трябва да ни хапне,сдъвче и изплюе...не дай и по-лошо да направи! Ухилен

Да,духовните ценности трябва да се върнат!И най-вече да се използват в чистия си вид,без преиначавки!!!
Няма лошо в чуждото мнение,особено на човек посветил живота си на тези ценности и на възвръщането им обратно в България и българина! Усмивчица

Ще карам направо - писна ми от комунистическите глупости,които ни ги из*сират от медиите,че ни трябва интернационален свят,бла,бла,бла! Ухилен  Не се ли разбра,че 20 души не могат да обърнат мнението на 7-8 млрд.!? Не само,че не могат,ами и ако опитат ще ги тръшнат в лудницата!
 Свобода,свобода...и кво- смърт за патриотите и за тея,които си обичат Родината ли!?Или пък в Новия ви световен ред ше има интернационални педи мъже,които ще ходят облечени в розови дрешки...ОООО,съзирам конспирация на чело,на която седят феминистките!Те и във Ватикана сигурно са пуснали корени! Ухилен
М-м-м,папата беше най-заклетия феминист!

Айде кажете го тва,което го мислите не на мен...всезнаещия Веселяк,а на тея,които са с тампони в учите до мозъка!Аз ги разбирам и приемам тея идеи ама не може след едва 100 години свобода да скачаме да правиме диаспора по света!И то каква ли е таз свобода?Единствено по царско време!После в харема на комунистите и накрая на каиш огъзени с лице с към капитаНизма!ДемоноизкРадция!!!
Тая демокрация търпи промени,търпи ги и сега,ама баш па интернационален свет...! Ухилен

Точно затова призовавате вие - миграция из целия свят,диаспора,не дай си боже,да бъдем деца на света!Циганите нека си живеят в тая пропаднала държава,а ние децата на света да търсим доброто за нашите поколение в богати страни,оооо,иначе сме големи патриоти на маса с ракия и мезе!Ама с пушка в ръка,не сме...Ония отгоре се смее през сълзи и крещи та се дере:Еееейй,стой си у така мразената от теб бедна циганска държава България щото мисля да потопя целия свет и само България ке оставим!

А,Житара - на Бог му говори тия работи,може па да си погледне у тефтера и да рече:Брей,бре! Веселяк

И си мисля,че тези посветили на развитието на България имат по-голямо право да се изразяват от нас! Намигване

Щом си тук,у Булгериа,ше и се лепиш на законите,иначе тупалка!

Цитат
Защото те няма да донесат промяна, а само следващия диктатор който ще управлява под знамето на “демокрацията” и “свободното мнение” (пставям последните в кавички и мисля че всеки знае защо).

Така е,но ако народа е здрав и силен... на крадеца!Ако народа ги има тея ценности няма да се яви някой да му налага лъжата си! Намигване

Не всички управляващи са долни мръсници с рогца и опашка! Пристрастяване Ухилен

Е,това е!Войната си остава единственото сигурно средство,а интернационализма се подчинява единствено на логиката и разума - значи не струва тая идея!

Ето,уж сме духовни люде,а пък пак разногласия!
Един не иска мирна и пасивна революция,друг военна и активна революция!

Ще измрат много хора,да...,но след дълги размишления съм установил,че точно така трябва...Вселената не е като розов  потенциален сапун от турски сериал....Това е баланс,непростимо нарушен... Сълзи

Любов и желание за развитие.... Усмивчица Така е!

Но все пак аз ще продължа да се разрушавам,докато не започна да строя наново!И така и със света ще процедирам - ще руша,а когато дойде време ще строя!И кълна се,всичко ми идва от любов,желание за развитие и немалко Его,което ме изкушава ама му се дърпам! Усмивчица

Вярвам,че и други хора ще постъпят така...

На аватара на небесното ангелче пише:Небето гради без да руши!

Съгласен съм!!!!  Ама проблема е,че не сме на небето,а тук долу на Земята! Намигване 

Активен
Житара
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Декември 30, 2010, 19:56:21 »

Цитат
Ъхъ,само дето не виждам защо слагаш и войната към корупцията,бедността,глада  мизерията!Страданието пък защо го сложи там!?Та то отваря очите на хората и ги сплотява!  
Слагам всичко под един общ знаменател понеже имат един причинител. И това е човек и по-точно монетарната система. Система създадена от човек за поробването на друг човек. Факт е, че в света има повече роби от колкото през времето на колониалните държави. Парите са в основата на всички несгоди на тази планета.

Цитат
Да,духовните ценности трябва да се върнат!И най-вече да се използват в чистия си вид,без преиначавки!!!
Няма лошо в чуждото мнение,особено на човек посветил живота си на тези ценности и на възвръщането им обратно в България и българина!
Дано да си прав. Като го видя, ще го позная.

Цитат
Не всички управляващи са долни мръсници с рогца и опашка!
-Да не са, докато не помиришат парите.

Цитат
Е,това е!Войната си остава единственото сигурно средство,а интернационализма се подчинява единствено на логиката и разума - значи не струва тая идея!
-Войната на какво се подчинява? Доколкото знам, на логиката и измамата.

Цитат
Ще карам направо - писна ми от комунистическите глупости,които ни ги из*сират от медиите,че ни трябва интернационален свят,бла,бла,бла!   Не се ли разбра,че 20 души не могат да обърнат мнението на 7-8 млрд.!? Не само,че не могат,ами и ако опитат ще ги тръшнат в лудницата!
 Свобода,свобода...и кво- смърт за патриотите и за тея,които си обичат Родината ли!?

Патриотизмът, има естествен произход. Той черпи първите си хранителни сокове от едно чувство, което е характерно и за животните, чувство на привързаност към своята среда. Това е естественият, пьрвичен патриотизъм; "една инстинктивна, машинална и напълно лишена от критичност привързаност към колективно взетите битови, наследствени и традиционни привички, и една омраза също тъй инстинктивна и машинална против всякакъв друг начин на живот; обич към своите и своето, и омраза към всичко, което носи характер на чуждо"

Цитат
И си мисля,че тези посветили на развитието на България имат по-голямо право да се изразяват от нас!

Покажи ми някой, аз накъдето и да се обърна виждам хора посветени на правенето на бляскав имидж и пари.

Цитат
Щом си тук,у Булгериа,ше и се лепиш на законите,иначе тупалка!
Още не сме стигнали до тупалката и се надявам скоро да не стигнем амерканците поне в тоя аспект.

Цитат
Ето,уж сме духовни люде,а пък пак разногласия!
Аз му казвам дискусия.  Ухилен

« Последна редакция: Януари 01, 2011, 02:09:08 от Модератор » Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
Venus
Гост
« Отговор #9 -: Декември 30, 2010, 20:01:44 »

Цитат
Няма човешка природа, има човешко поведение и то се променя с течение на времето. Всеки един от нас е роден в материалния свят от любов-с любов, не от конфликт, не от алчност, тесногръдие или омраза, а от любов и желание за развитие. С напредването в развитието си в сегашната система, ние попиваме или приемаме негативизмите на обществото за да станем част от него без да се замисляме че може да има и друг начин. Напълно погрешно е да си мислим, че война, корупция, бедност, глад, мизерия или страдание ще се променят или ще изчезнат в сегашната ни система и дори и да има промяна, тя ще бъде минимална и с почти никакъв ефект. Ако искаме значима, забележителна и полужителна промяна, трябва да променим първо себе си и по-точно, да реоргнизираме нашите ценностна, културна и духовна системи, а не да търсим чуждото мнение, не мнението на някой политик , свещенник или революционер. Защото те няма да донесат промяна, а само следващия диктатор който ще управлява под знамето на “демокрацията” и “свободното мнение” (пставям последните в кавички и мисля че всеки знае защо).
Именно войната помага да се променят ценностите на държавата, не можем просто да седим и 10 човека да мачкат 100хиляди (че и повече). Само на думи нищо никой не прави.. трябват си действия. Има нужда и от война. Оръжието също може да бъде свещенно. Това е мноого остарял постулат, че войната носи само страдание и загуба. Понякога едно остаряло нещо трябва да бъде разрушено и заменено с ново. Ако бяхме чакали турците да се вразумят досега още щяхме да сме в робство! А и последиците от това чакане все още се усещат върху кулутрното и политическо развитие на страната! А пък и точно чрез преговори и склоняване на глава сме загубили толкова много територия и сме останали една мъничка държава, а България е била велика империя и само се огледай какво е останало заради това мълчание и търпене. Много от думите на Ботев и Левски важат и днес. Войната е нужна за да се разруши старата система и изгради на нейно място новата дето ще ни помогне да живеем със силата която е в нас и ще ни пробуди за истинската свобода. Нужна е защото иначе равновесието ще бъде загубено и страданието и робството съвсем ще вземат превез над хората и природата също..
Активен
Venus
Гост
« Отговор #10 -: Декември 30, 2010, 20:15:20 »

Цитат
Войната на какво се подчинява? Доколкото знам, на логиката и измамата.
Да само, че частично когато се използва за да се причини страдание, да се пороби човек, да се убива за кеф. За нея също можем да кажем, че лежи на основите на алчноста когато става  заради територия и пари, но пак ли за същото говорим когато примерно някой по-силен защитава по-слаб ? Ти какво би направил ако някой ти скача, обижда те и ти налита на бой?.. е надали ще седнеш да преговаряш с него докато ти налита с шамари Намигване
Активен
bars_i
Гост
« Отговор #11 -: Декември 30, 2010, 20:20:28 »

Леле... майко... дръж ми стола Намигване.

Напълно подкрепям това мнение. Нима няма други по цивилизовани начини за да се оправят някои от назрелите проблеми, а трябва да е война примерно. До какво води войната. До разрушения, жертви, глад, мизерия, болести. Това ли искате? Да живеете на улицата? Да умирате от глад и студ? Да не знаете къде са майка ви, баща ви? Каквото и да се направи пак ще е такава системата. Винаги ще има бедни и богати. Винаги ще има гладни и преситени. Отговорете ми на въпроса-къде сте чели, че има място където всичко е добре? Само в Рая. Но къде е той? Някой виждал ли го е? Не искайте играчка с която не знаете как да си играете!
Активен
Житара
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Декември 30, 2010, 20:23:49 »

Цитат
Именно войната помага да се променят ценностите на държавата, не можем просто да седим и 10 човека да мачкат 100хиляди (че и повече). Само на думи нищо никой не прави.. трябват си действия. Има нужда и от война. Оръжието също може да бъде свещенно. Това е мноого остарял постулат, че войната носи само страдание и загуба. Понякога едно остаряло нещо трябва да бъде разрушено и заменено с ново. Ако бяхме чакали турците да се вразумят досега още щяхме да сме в робство! А и последиците от това чакане все още се усещат върху кулутрното и политическо развитие на страната! А пък и точно чрез преговори и склоняване на глава сме загубили толкова много територия и сме останали една мъничка държава, а България е била велика империя и само се огледай какво е останало заради това мълчание и търпене. Много от думите на Ботев и Левски важат и днес. Войната е нужна за да се разруши старата система и изгради на нейно място новата дето ще ни помогне да живеем със силата която е в нас и ще ни пробуди за истинската свобода. Нужна е защото иначе равновесието ще бъде загубено и страданието и робството съвсем ще вземат превез над хората и природата също..
Сега ще разсъждавам като вас, да, носил съм пушка и то доста време ходил съм и съм видял много неща. Знам също, че
Ботев и Левски ги няма вече и живеем в 21 век и техните мисли са си за тяхното време. Воденето на воина се промени много от тогава. БГ армията е пред последна по заплащане в целия ЕС и моралът е нисък, с най-скапаната техника сме, да не говоря за остарялата тактика за водене на бой. Евентуална война с която и да е съседка ще ни затрие.
Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #13 -: Декември 30, 2010, 20:32:24 »

Цитат
Слагам всичко под един общ знаменател понеже имат един причинител. И това е човек и по-точно монетарната система. Система създадена от човек за поробването на друг човек. Факт е, че в света има повече роби от колкото през времето на колониалните държави. Парите са в основата на всички несгоди на тази планета.

Един причинител? Усмивчица  Природните бедствия,причиняващи глас,мизерия,беднотия,страдание,а след това и война от отчаяние за оцеляване....от човек ли са предизвикани?Понеже сега в света...ето Хаити,или пък наводненията през 2010...те причиниха много щети...това доведе до глад сред населението,беднотия и....пълна анархия.Я си представи,че получим възмездие чрез невероятен катаклизм,всички хора на Земята....каква анархия ще стане,а!А този период идва,просто страданието изкупва греховете,а ние,човешката раса,имаме много грехове! Намигване
Но иначе си прав...монетарната система извърта тежкото положение на хората...,но пък тя е първия за наказание в списъка! Усмивчица
При такива природни,независещи от човек или пари,бедствия...виновните страдат най-тежко!

Цитат
Дано да си прав. Като го видя, ще го позная.

Не говоря за сега,иначе има!Не може да сложиш всички под един знаменател само,заради шепа крадци набутани с кюстюми и мангизи в парламента! Усмивчица Сред народа има много...ами да не отписваме и младото поколение!Аз имам вяра в българския народ!Вярвам,че е достатъчно силен и отговорен да вземе нещата в свои ръце!Вярвам и в Себе си,вярвам и в Бог!Вярата е чуден лек срещу сегашната депресия! Усмивчица

А иначе говорех за личности от миналото,защото аз използвам техни думи,които,както спомена Венера,важат и днес!Прочети стихотворението "Хайдути" или Моята молитва",или "Обесването на Васил Левски".Чуй заветите им излезли от като спасителен пояс за българския народ във време на нечовешки жестокости и страдания!Които колелото на живота върти да се сбъднат отново,което ще пробуди народа за борба,за запазване на свещенните земи,които са маркирани от Бога! Усмивчица Намигване

А защо да се ограничаваме с Възраждането?!Нима по-рано не е имало велики личности - Хан Крум,Цар Симеон са само по-ярките светлини сред безброй светила средновековни знайни и незнайни български личности!

Цитат
-Да не са, докато не помиришат парите.

Зависи от волята на самия човек,от Вярата му,както и от това доколко наистина обича своята Родина,в която всички българи са едно малко,но сплотено семейство!

Цитат
-Войната на какво се подчинява? Доколкото знам, на логиката и измамата.

Войната е стратегическо изкуство!Ние извличаме познания от Историята,без нея живота е немислим...,но историята - всички дела,мисли и велики събития са свързани или с водене на война,или с последиците от нея - кризи,мислене на хората и т.н.
Войни винаги е имало,в бъдеще - при по-осъзнатите хора - ще спре...,но докато се осъзнаят всички все ще има!Все някой ще я води...важна е каузата! Усмивчица

Гнус ме от войните целящи да съсипят икономиката на една страна,с цел да е зависима от страната,симулатор на войната!Войните са за власт и богатство!А пък те се крият зад благоуханни маски като налагане на вяра,земя за бъдещите поколения и т.н.
Но всички народни революции и бунтове....са чисти!Те са отчаяни,изстрадали - което ги прави чисти!Света навлиза в такъв период,объркан,стралчески,да намери начин да се измъкне!Не може да искаш от някой веднага да прогледне при положение,че най-вероятно 70 процента от хората по света са духовно объркани!

Но когато страната ти,твоята богоизбрана малка духовна и природно красива страна...е в опасност и загива...тогава ти трябва отчаяно да се защитиш,да отблъснеш агресора и да съумеш да върнеш териториите на своите деди!От Адриатическо море до Цариград и от притока на Дунав в Черно море до Бялото море!Нашо е било и Колелото на времето ще ни го върне!Ще се опитат да ни спрат Великите сили,но ние ще имаме съюзници и ще сразим врага!Всички войни,регионални,досега бяха изкуствени...една Истинска свята на живот и смърт борба ще събуди целия свят,Земята...за нов живот!Тази борба ще е кратка,но велика!
Свобода или Смърт!!!
 Усмивчица Усмивчица Усмивчица

Цитат
Патриотизмът, има естествен произход. Той черпи първите си хранителни сокове от едно чувство, което е характерно и за животните, чувство на привързаност към своята среда. Това е естественият, пьрвичен патриотизъм; "една инстинктивна, машинална и напълно лишена от критичност привързаност към колективно взетите битови, наследствени и традиционни привички, и една омраза също тъй инстинктивна и машинална против всякакъв друг начин на живот; обич към своите и своето, и омраза към всичко, което носи характер на чуждо"

Казваш,че това е животинско чувство за привързаност към своята среда заради твоето Его...искаш да кажеш,че хората още имат за основи животински истинкти?...донякъде си прав,но...Всичко си има ред и място в хаоса!Нашия ред е там където го е отсъдила съдбата - по тези Земи!Тук единствнео можем да виреем,никдъе другаде!Животните бранят средата си,защото тя им предлага най-добрите условия за развитие!Все едно да отидеш на Марс,ей така по тениска и дънки! Ухилен
Или примерно да изпратиш България на Северния полюс?!Ние сме по-устойчиви от евреите,защото винаги сме съумявали да воден уседнал живот,което е най-големия признак на цивилизованост!Все пак се смята,че уседналия живот е по-ползотворен и имащ повече шансове за развитие от номадския!А ние винаги сме гледали да водим уседнал живот,гонели са ни,биели са ни,псували са ни,ама след като Аспарух е казал:Тук е България!...няма Византия,няма Китай,няма САЩ,няма извънземни...тук ще е,ако трябва да мреме даже,ама те тука ше е!!! Усмивчица Ухилен Усмивчица
И кой е казал,че патриотите мразят другите?!Това се нарича национализъм...или националсоциализъм,демек,нацизъм,който е хитлеровия вариант на фашизма! Усмивчица

Цитат
Покажи ми някой, аз накъдето и да се обърна виждам хора посветени на правенето на бляскав имидж и пари.
Предполгам разбра,че говоря за хора,които не са между живите,но въпреки това,посланията им разбиват мрака на Времето! Усмивчица

Цитат
Още не сме стигнали до тупалката и се надявам скоро да не стигнем амерканците поне в тоя аспект.
Не сме такива сребролюбци и деспоти като (осиновените) братя американци! Ухилен

Цитат
Аз му казвам дискусия.
Абе...всеки така почва докато се стигне до перманентен БАН и нервна криза! Веселяк

Венера си го обобщи най-важното! Усмивчица

Активен
Житара
Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: Декември 30, 2010, 20:36:27 »

Цитат
Войната на какво се подчинява? Доколкото знам, на логиката и измамата.
Да само, че частично когато се използва за да се причини страдание, да се пороби човек, да се убива за кеф. За нея също можем да кажем, че лежи на основите на алчноста когато става  заради територия и пари, но пак ли за същото говорим когато примерно някой по-силен защитава по-слаб ? Ти какво би направил ако някой ти скача, обижда те и ти налита на бой?.. е надали ще седнеш да преговаряш с него докато ти налита с шамари Намигване
Така:
Първо, държа да се разгранича от уличен бой и война, трябва да се прави разлика. Знаеш ли, че когато една държава помага на друга като съюзник, съществуват разни спогодби и договори, за който обикновено хората не знаем. Няма да ги изброявам защото вероятностите са твърде много. И, да, зад такава взаимопомощ винаги има интерес. Нямам намерение да участвам в уличен бой и знам, че това няма да ми се случи, за това няма да ти отговоря. Не избягвам въпроса, просто не съм такъв човек.
Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
Страници:  [1] 2 3 4   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Одобрявате ли войната като КРАЙНО средство « 1 2 3 »
Анкети
Аэ съм 44 3027 Последна<br />публикация Февруари 02, 2012, 17:20:59
от Аэ съм

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright