Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Какво да правя: планове за бъдещето  (Прочетена 2230 пъти)
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« -: Декември 29, 2010, 14:31:30 »

Ок,борба трябва,да!Но какво да преборвам!?Себе сi,другите,Системи някакви,света ли?Какво!?

Знам,че трябва да действам,да направя нещо - добре...,ама не знам какво!Кое да правя!?Да продължа да буйствам и да ме изхвърлят от училище или да се стегна,да уча и да завърша...всъщност не искам да завършвам! Ухилен И без това няма да се занимавам с никакви хуманитарни професии - нито адвокат,нито лекар,нито журналист,нито нищо такова няма да ставам!...Абе как се става поп? Веселяк

Имаше един дядо,който събираше дарения за църкви...Къде е,да ходя да му помогна! Усмивчица

Абе верно,от известно време ми е дошла странната идея да стана поп! Ухилен Егати хормоните,егати нещото! Ухилен

Само,че ако стана поп...другите ми амбиции,политическите...умират! Сълзи  А аз си бях изградил железни планове как да действам след като мина хормонната възраст!То пък всичко отива....

И какво да правя?Да съм ревностен патриот без средно образование или да завърша и всички да ми завиждат?  Ухилен

Съвсем сериозно,този въпрос ме мъчи вече 2 месеца!
Съвети?Бих бил благодарен...да ги съчетая някак си?...

Доколкото разбрах за нещо такова се иска да завършиш някакъв богословски факултет - висше образование!

В тоя факултет трябва да научиш 4 мъртви езика - църковнославянски,латински,иврит и старогръцки,а ако завърша класическата гимназия ще знам латински и старогръцки! Купон

Какво да правя!?

« Последна редакция: Декември 29, 2010, 14:43:31 от Рабено » Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #1 -: Декември 29, 2010, 15:43:56 »

Ми аз те виждам като археолог, ама ще ти трябва така нареченото "висше" образование Ухилен
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #2 -: Декември 29, 2010, 16:12:28 »

Според мен семинарията ще ти е супер интересна, но и ще ги побъркаш хахахахаха.
Аз добавям до идеята на Ния една специалност казва се - Библейска археология
аз съм я учила само като предмет информативен , каквато си енциклопедия мисля ,че ще ти хареса. Занимава се с изучаване на артефакти ,писмени паметници ,топоними , и тнт всички които имат връзка с библията.

Библейска археология - от гръц. #rca_o~ "древен" и l3go~ "наука" - област от библейската наука, изучаваща по древни паметници историческата среда, в която възниква Библията и протичат събитията от свещената история. Библейската археология е призвана да даде по-конкретна представа за хода на тези събития, да допълни библейските данни със свидетелства от паметници, да уточни хронологията на фактите и датите на текстовете. Резултатите от Библейската археология помагат също да се изясни смисълът на библейските книги и да се реконструира фона, на който са написани.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #3 -: Декември 29, 2010, 16:36:41 »

Аааа...археологията...връщате ме към една стара мечта...

Защото винаги ми е допадала историята,та към 6-7 година си бях наумил,че искам да съм археоло...е тогава ми се зароди желание да съм и военен.Все пак това наумване продължи до пети клас,когато ми идваха в главата актьори,сценарии и въобще кино и литература като цяло...
Допреди няколко години разбрах какво представлява днешната армия и се отрвратих..не беше така както я исках - патриотична обстановка,хора готови да загинат за общото благо...,но явно нещата не стояха така!Въпреки това съм сигурен,че ако някога има мобилизиране на хората за военни...аз ще отида!

Та,още в 4-ти клас майка ми ми каза за Класическата гимназия - прехвали я!Каза,че оттам излизат архелози....,е сега виждам истината - оттам рядко излизат успешни археолози...успешни излизат журналисти,депутати,медици,хора занимаващи се с изкуство(в киното най-вече!)и т.н.

Все пак влязох в училището със смесени чувства,несигурен какво ми готви бъдещето...знае,че ще е нещо специално!
Но преживях някакъв преход,който уби в мен всичките ми желания...не исках да съм военен,не исках да се занимавам с кино,исках да се развивам отделно и един ден да дам каквото мога на...страната,няма на кое друго! Усмивчица А и да има,то не ме привлича така!

Чак сега,ваканцията,се замислих как да процедирам в бъдеще...,вариантите как да се развия...всички ми сочат с пръст образованието,официалното,но аз си сам знам истината - имам един пример,който ми отовори очите за истината! Намигване Че самообразованието е по-важно от другото.Сам да се развиваш,по-свой избор е по-добре отколкото да те бутат да учиш и да се закопаваш...
Да,90%,най-вероятно,не биха пипнали да четат и учат,ако ги бяха оставили сами да се оправят.....,но има и една малка част,която не иска да живее дебилно,окована във Робството,което се е облякло в дрехите на Свободата!10%,същите тези 10%,са сигурно талантливи хора,но като не искат Ярем.... Усмивчица

Все пак....,воля има,но смисъл да се върши няма....,дори и когато са изтезавали тамплиерите,са имали воля,защото са удържаш това, в което са вярвали...

Е,айде,че се разписах,а трябва да ходя да се подстригвам! Усмивчица

Активен
Еруин
Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #4 -: Декември 29, 2010, 17:04:24 »

Избутай си образованието и се постарай да се развиваш като човешко същество. Ако не ти е ясно какво искаш да работиш в бъдеще, просто не се насилвай отсега да си избираш, така или иначе и да си избираш и да не си избираш, ако не ти е ясно, не ти е ясно. Просто си избери нещо от което ще вземеш добър лист хартийка накрая и което не ти е толкова противно.

Училището е добра основа, необходима на всеки в момента. Основа да попълниш едно количество знания и да се научиш да работиш с изградените системи.
    Все ти набиват в главата докато учиш, че живота ти зависи от това, ами на мен все повече ми се струва, че на никой не му зависи чак толкова живота от това. Ти ставаш човек или не ставаш. Вече ако ти липсват знания или някаква хартийка подпечатана винаги можеш да се сдобиеш с тях в бъдещ момент. От училището колкото повече езици научиш толкова по-добре, според мен, те често после влизат в употреба, пък другото само ще се нареди...
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #5 -: Декември 29, 2010, 17:18:11 »

Единственото нещо което си струва да правим е да сме благодарни за всичко и на всичко!
    Докато не се разтопим в тази благодарност
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #6 -: Декември 29, 2010, 17:40:32 »

Избутай си образованието и се постарай да се развиваш като човешко същество. Ако не ти е ясно какво искаш да работиш в бъдеще, просто не се насилвай отсега да си избираш, така или иначе и да си избираш и да не си избираш, ако не ти е ясно, не ти е ясно. Просто си избери нещо от което ще вземеш добър лист хартийка накрая и което не ти е толкова противно.

Училището е добра основа, необходима на всеки в момента. Основа да попълниш едно количество знания и да се научиш да работиш с изградените системи.
    Все ти набиват в главата докато учиш, че живота ти зависи от това, ами на мен все повече ми се струва, че на никой не му зависи чак толкова живота от това. Ти ставаш човек или не ставаш. Вече ако ти липсват знания или някаква хартийка подпечатана винаги можеш да се сдобиеш с тях в бъдещ момент. От училището колкото повече езици научиш толкова по-добре, според мен, те често после влизат в употреба, пък другото само ще се нареди...

На мене не ми е за парите! Усмивчица Аз пари не искам,все ще имам отнякъде - те за мен са маловажни тук.По-важно е да открия кауза,за която да се боря!Не искам смисъла на моя живот да е да си взема жена,тя да ми роди деца,а накрая да умра в спокойна пенсиика...Искам да направя нещо значимо,което е по-важно от проклетото образование...Училището не ми е дало никакво знание,аз сам си го набавям всеки ден...просто се развивам в областта на интересите си!

Марк Твен е казал:Никога не съм допускал училището да попречи на образованието ми!

А и се набутах в място с много големи изисквания,където,за да оцелееш трябва да забравиш всичко друго и да се посветиш на училището...мисля да се махна,но пък пак ще трябва да карам осми клас....а езиците....Многото ключове за едната врата...сам мога да си науча тези езици,които ме интересуват...
    Факт е,че всичко,което знам...просто сам съм го прочел и обяснил на себе си,когато друг ми обяснява...рано или късно му губя следата! Ухилен
    Затова не съм добре с оценките....първите месеци бях добре,но после им изгубих мисълта на преподавателите и накрая бях принуден да си взема материала,който сме взели от учебника и сам да го науча....разбира се,не го направих,понеже имах и други задачи... Ухилен Усмивчица

Активен
    Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #7 -: Декември 29, 2010, 21:58:08 »

ами то няма нищо общо с училището... Згреших
     Просто трябва да се развиваш и в училището и на другите места, а не да забиваш над едно нещо и да си вярваш, че светът се изчерпва с него. Имаш време ще пробваш от много неща, ще откриеш призванието си.
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #8 -: Декември 30, 2010, 16:07:23 »

Училището не ми е дало никакво знание, аз сам си го набавям всеки ден...просто се развивам в областта на интересите си!

A как го правиш?

Цитат
    Затова не съм добре с оценките....първите месеци бях добре,но после им изгубих мисълта на преподавателите и накрая бях принуден да си взема материала,който сме взели от учебника и сам да го науча....разбира се,не го направих,понеже имах и други задачи... Ухилен Усмивчица

Какви други интересни задачи си имал?
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #9 -: Декември 30, 2010, 16:07:57 »

Между другото, ако ще ставаш поп, не забравяй да си пуснеш брада! Ухилен
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #10 -: Декември 30, 2010, 18:08:53 »

Цитат
    Цитат
    Училището не ми е дало никакво знание, аз сам си го набавям всеки ден...просто се развивам в областта на интересите си!

Цитат
    A как го правиш?

Ами...опознавам света!Има интернет,има книги,има всичко - и най-вече форуми като този! Усмивчица

Цитат
    Между другото, ако ще ставаш поп, не забравяй да си пуснеш брада!  Ухилен

Няма,няма,не се притеснявай!То това си ми е мечта - коси и бради като Петър Дънов! Ухилен
    Цитат
    Цитат
    Затова не съм добре с оценките....първите месеци бях добре,но после им изгубих мисълта на преподавателите и накрая бях принуден да си взема материала,който сме взели от учебника и сам да го науча....разбира се,не го направих,понеже имах и други задачи...  

Цитат
    Какви други интересни задачи си имал?

Ами...компютър,книги,спане,излизане навън с приятели! Ухилен

Цитат
    Между другото, ако ще ставаш поп, не забравяй да си пуснеш брада! Ухилен

Няма,това ми е мечта - коси и бради,като Петър Дънов да съм! Ухилен
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #11 -: Декември 30, 2010, 18:21:55 »

Рабено дълбоко в теб живее един прекрасен Петър Дънов и не само...

От все сърце ти пожелавам като се поразровиш да го намериш той много би се зарадвал на вашата среща и ти също.

Пожелавам ти да придобиеш вътрешните отличителни черти на Петър Дънов.
    Но пожеланието ми нека бъде в сила само и единствено ако повярваш силно в това.!

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    alcek
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 7

« Отговор #12 -: Март 20, 2011, 00:16:09 »

Я стани депутат,те и без това нищо не правят.
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #13 -: Март 20, 2011, 00:22:39 »

Я стани депутат,те и без това нищо не правят.

Ухилен  Дам, така е, ама трябват връзки.  Усмивчица
    Активен
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #14 -: Август 27, 2011, 00:39:43 »

И мен тоя въпрос ме мъчи... Тази година стегнах примката на бесилото като втори път се набутах в математическа гимназия... Води се най-елитното за града, пък нищо не учим. Аз затова и там отидох...  Както и да е, майната му на училището.
    Аз ще завърша, въпреки честите посещения на директора. И висше ще завърша, въпроса е какво.

Каквото и да реша, несъмнено ще успея. Достатъчно упорита съм, за да си постигна целите... Е, да, ама като нямам цели?

Мислех си за адвокат - с един удар два заека - позиция в обществото, която ще ми даде възможност за фундаментални промени. Като добър адвокат /а аз ще бъда дори повече/ ще имам и финансовата възможност да осъществя мечтите си, което ще бъде още една крачка към духовната просвета.

Майка ми има някакви плоски, несподелени с мен, планове да се занимавам с икономика... Никога обаче няма да стане. По-скоро няма да уча, отколкото да се занимавам с икономика.

Аз няма да правя нова тема при наличието на тази, ще ме извинява автора, ама и аз съм леко неориентирана в професионален план...

Доста съм мислила относно бъдещето си като единственото, което исках беше фотографията. Да речем, че стана фотограф... Е, и? Ще осъществя пубертетската си мечта, но няма никому да помогна, а въпреки целия ми егоизъм не мога да го направя. Нито пък да стана послушна домакиня, това е по-невъзможно и от икономическото образование.

Дайте някакъв съвет, моля ви. Всеки, когото попитам е с две ръце и два крака за адвокатстването, но аз въпреки това не съм сигурна.

А, сега се сещам. Някога имах огромно желание да ставам преводач, тъй като обожавам чуждите езици, ама аз така или иначе ще знам поне 4 езика докато завърша... Няма смисъл и висше образование за това.

Вярно е, че в основата си висшето е просто един документ, но защо да губя един не малък период от живота си с нещо, което не харесвам. Оплаквам се от училището, защото съм длъжна да уча глупости, но след като завърша изборът ще е мой и само мой. Отговорността също и точно това му е готиното.  Затъпяване

Пак прекалих с писанията, извинете. Голямо мрънкало съм.  Затъпяване
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Индиготата - Хора от бъдещето
    Всичко относно индиготата
    Админ 0 1938 Последна<br />публикация Януари 24, 2010, 23:45:04
    от Админ
    Събития от бъдещето « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    incorrigi 24 1529 Последна<br />публикация Май 15, 2010, 17:15:19
    от lessus
    Една от професиите на бъдещето
    Йога
    ivan 0 1399 Последна<br />публикация Април 07, 2011, 22:58:06
    от ivan
    Какво мислите ще е бъдещето на хората? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    Sentinel 20 1381 Последна<br />публикация Май 18, 2011, 09:15:20
    от johny
    Какво да правя с живота си?
    Въпроси и отговори
    sheshia 14 2657 Последна<br />публикация Януари 27, 2012, 13:47:59
    от zenitov

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright