Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2] 3 4 ... 14   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Секс или не ? :)  (Прочетена 10716 пъти)
protoplasma
Гост
« Отговор #15 -: Декември 27, 2010, 10:43:09 »

Цитат на: Малкия_Принц
Не може пък съвсем да не правиш секс и да си в мир със себе си.
Тук Не става въпрос за лишение, МП, а за въздържание. Ако даден човек, просто спре, ей така залудо, може не само духом, но и физически да се повреди. Ако обаче го правиш съзнателно, с някаква идея и методика за трансформация на тази енергия, то предполагам и сам ще се убедиш, че по-голяма творческа, духовна и дори физическа сила, няма как да се постигне... поне не в тази ни форма на съществувание.
Това, което сега наричаш секс, ще ти се стори само безразборно клатене (съжалявам, но си е точно така), а това, което сега наричаш оргазъм, ще разбереш, че е елементарно облекчение, от рода сърбеж, който си почесъл.
Цитат на: Малкия_Принц
Но до колкото имам наблюдения жените са по склонни на въздържание от мъжете и по-издържливи
Според мен, това са грешни наблюдения, МП.
Така нареченият "недоебсиндром" е жаргонен термин, измислен именно за жените и техните кризи, породени от него. При нас, този синдром отсъства, макар че на приказки, някояи се изживяват като вечно незадоволени и ненаситни.

Активен
Georgio
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 172

« Отговор #16 -: Декември 27, 2010, 11:10:30 »

Всички знаете, че много неща се променят по света и много парадигми започват да се променят: здравеопазване, икономика, образование, междуличностни отношения ....  Така, че това го виждам като част от отношенията между хората.

Така подлежи за много хора да преосмислят секса. Ако през 60-70 години се говореше за сексуална революция, когато тези нови идеи бяха в изключителен противорез с тогавашното общество, то сега мисля, че и за тази област може да се говори за еволюция.

Та в Америка от преди 50 години започва да се приема, че и жената има нужда от стимулация, да й се обръща внимание и на нейните желания и потребности. Всички знаят как мъжете откриват сексуалноста си и без партньорка, нещо което за жените е било дълго време табу.

Може би е по-добре да говорим за сексуалност, отколкото за секс, защото аз визирам доста по-широка област и не само самия акт.

Момента в който се осъзнае сексуалноста, тя става просто част от живота. Не е нужно нито да се бори срещу нея, нито да бъде въвличан от нея.

8 години съм живял в Германия и там отношението към сексуалноста е различно. Чувствал съм една свобода и съм имал достъп до много повече информация (както и сега през интернет Усмивчица

За сексуалноста мисля, че трябва да се  осъзнае и не бива смятана за грешна или за самоцел, а за част от нашите възприятия.

Естествено, че има и по- висши нива. Но можем ли да скачаме на тях, без да сме осъзнали по-долните ??

И аз мисля, че ще дойде време когато ще си говорим без да използваме определен език или материално средство за пренос на информация, но дотогава ще си щракам мислите на клавишите на лаптопа Намигване Това време може да дойде и след 30 години или 50 или 2000, това не ознчава, че трябва да замлъкна, очаквайки другите веднага да ме разбират Усмивчица
Активен

Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #17 -: Декември 27, 2010, 12:54:04 »

Момента в който се осъзнае сексуалноста, тя става просто част от живота. Не е нужно нито да се бори срещу нея, нито да бъде въвличан от нея.

За сексуалноста мисля, че трябва да се  осъзнае и не бива смятана за грешна или за самоцел, а за част от нашите възприятия.

Но какво би означавало това осъзнаване?
    Ето например, способността на човека да се храни е част от неговия живот. Какво означава човек да я осъзнае?
    И как ще я използва?
    Дали ще я използва, за да утоли своя глад или за да си доставя сетивни удоволствия чрез храненето? Едно и също ли е това?

Цитат
    8 години съм живял в Германия и там отношението към сексуалноста е различно. Чувствал съм една свобода и съм имал достъп до много повече информация (както и сега през интернет Усмивчица

А какво дава на човек една такава свобода?
    Свобода от насадени догми, забрани, добре. Човек става по-свободен, по-осъзнат.
    Обаче одухотворява ли се той по този начин?

Не доведе ли тази освободеност до разпуснатост и като следствие дори до разпространение на такива болести като Спин?
    Активен
    Neverland
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 70

« Отговор #18 -: Декември 27, 2010, 13:55:15 »

Секс? Обожавам го, но рядко мога да го свържа с духовното.По време на секс много енергия си заминава, мъжете стават лениви.Духовността изисква концентриране на енергията, а сексът я разпилява.По принцип сексът е свързан с перверзии и пряко и подсъзнателно, а те сами по себе си обратната противоположност на духовността. Не знам как е при тантрическия секс, сигурно е различно, аз говоря за общопознатия такъв.Не вярвам, че измежду нас има хора, които са се отказали от секса поради високото ниво на одухотвореност, те просто имат проблеми(претърпяли са психически и емоционални травми, аутсайдери са и т.н.)Мариабонева, звучиш несериозно, а и никой не те принуждава да четеш тук, уважавай личното пространство, за да бъдеш уважавана.Сексът е типичното човешко.Комбинацията от възпроизводство и удоволствие и няма нищо лошо в него, разбира се в рамките на нормалното,Нашият път в момента е да се учим, да живeeм като хора, опитващи се да се развиват духовно и няма как да игнорираме човешките привички, но не е и нужно.Да не говорим, че секът с любим човек е повече от физически контакт, той учи
    Активен
    zvezdichka
    Неактивен Неактивен

Публикации: 255

Нека бъде вечна светлина!

« Отговор #19 -: Декември 27, 2010, 13:56:32 »

ЗДравейте, много ми харесва темата ,защото наистина в последните години , сексуалноста се теражира и се използва икономически.Хубаво е да се даде друг поглед на това възвишено изкуство.Като всяко изкусво ,то идва от вдъхновението ,от чувствата на човек.Общесвото ни изкриви погледа на Любовта , за нас  самите като човечество,като единица .Разграничихме любовта от секса, а защо?Защото така ни го сервираха,за да манипулират част от нас.А това са толкова чисти усещания ,най - чистите ,където се сътворява живота!Дори в това повярвахме.....когото изчистим съзнанието си от пошлото и ние изберем как да приемаме нещата по наш си начин,ще разберем ,че любовта и секса са слетствие.
    Това е вихара на живота, нашето сътворение и изкуство,което ние създаваме.Може би ,именно чрез духовното развитие на човек можем да разграничим,да познаем, кое ни носи извисение и  богатство и кое ни ограбва.
    Активен
    Малкия_Принц
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 89

• Град: Антевасин
    « Отговор #20 -: Декември 27, 2010, 13:56:58 »

Според мен, това са грешни наблюдения, МП.
    Така нареченият "недоебсиндром" е жаргонен термин, измислен именно за жените и техните кризи, породени от него. При нас, този синдром отсъства, макар че на приказки, някояи се изживяват като вечно незадоволени и ненаситни.
    Всъщност просто исках да кажа ,че жените издържат по-дълго време без да мислят , или да им се прави секс . Изобщо не съм имал в предвид нечий "недоебсиндром". Просто от общуването ми с различни хора , стигнах до такъв извод .
    Активен

Малкия_Принц
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 89

• Град: Антевасин
    « Отговор #21 -: Декември 27, 2010, 14:03:59 »

Секс? Обожавам го, но рядко мога да го свържа с духовното.По време на секс много енергия си заминава, мъжете стават лениви.Духовността изисква концентриране на енергията, а сексът я разпилява.По принцип сексът е свързан с перверзии и пряко и подсъзнателно, а те сами по себе си обратната противоположност на духовността. Не знам как е при тантрическия секс, сигурно е различно, аз говоря за общопознатия такъв.Не вярвам, че измежду нас има хора, които са се отказали от секса поради високото ниво на одухотвореност, те просто имат проблеми(претърпяли са психически и емоционални травми, аутсайдери са и т.н.)Мариабонева, звучиш несериозно, а и никой не те принуждава да четеш тук, уважавай личното пространство, за да бъдеш уважавана.Сексът е типичното човешко.Комбинацията от възпроизводство и удоволствие и няма нищо лошо в него, разбира се в рамките на нормалното,Нашият път в момента е да се учим, да живeeм като хора, опитващи се да се развиват духовно и няма как да игнорираме човешките привички, но не е и нужно.Да не говорим, че секът с любим човек е повече от физически контакт, той учи
    Хем говориш за нормален секс, хем бил свързан с перверзии, е как така ? В секса няма нищо перверзно, освен ако не го правим ,за да задоволим някакви такива наши фантази и фетиши . Ако няма намесени разни костюми, камшици и други подобни, то аз не виждам нищо перверзно в самия секс.
    Активен

Neverland
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: Декември 27, 2010, 14:09:26 »

във всеки секс има перверзия, неизбежно е, защото перверзията провокира още повече тази част от мозъка, която говори за възбуда, в перверзията няма нищо лошо, говорейки за границите на разумното.Давам ти пример.Перверзия е, когато всеки човек се провокира сексуално от различни неща, един от гърди, друг от крака и т.н.Перверзията си има нива, като всяка емоция

Любов и секс? Да това е перфектната комбинация, но тук се опитвате да тиражирате твърдението, че сексът и любовта са винаги свързани.Голяма заблуда.Сексът е необходим процес, за да се развива всеки вид.Започнал като инстинкт ръководен от определени хормони във всеки организъм.Дали богомолките правят секс от любов?!?! Чисто и просто инстинкт, както е и инстинкт, когато женската богомолка изяжда мъжкия след половия акт. Хората вече имат избор, тъй като са по развити ментално.Могат да правят секс с или без любов, но не е задължително любовта да я има и това никой не ни го налага, както каза звездичка, то си е факт.За мъжа сексът е задължителен процес, чисто поради физиологическа нужда(да не обяснявам цветно).При жената анатомически нещата са различни, та не се опитвайте да изгидате сексът на пиедестал, той е най-първичното, ама имало любов.Има да, но тя е съвсем друго.И филия с масло да мажеш, правиш ли го с любов е красиво, любовта е движещата сила,а не сексът като процес
    Активен
    Georgio
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 172

« Отговор #23 -: Декември 27, 2010, 14:34:10 »

Вече стана интересно в тази тема Усмивчица

Преди много време търсейки отговори в тогавашното общество (преди да кажем повече от 10 години , България) се натъкнах на дилемата: или си материалист и се радваш на сексуалноста си или я загърбваш и си духовен !!!

Това беше отговора на тогавашното общество с който не бях съгласен, но и толкова ми беше мирогледа. Имах възможност да си го разширя и да го разширявам всеки ден с което нещата сякаш си идват на мястото.

ЗДравейте, много ми харесва темата ,защото наистина в последните години , сексуалноста се теражира и се използва икономически.Хубаво е да се даде друг поглед на това възвишено изкуство.Като всяко изкусво ,то идва от вдъхновението ,от чувствата на човек.Общесвото ни изкриви погледа на Любовта , за нас  самите като човечество,като единица .Разграничихме любовта от секса, а защо?Защото така ни го сервираха,за да манипулират част от нас.А това са толкова чисти усещания ,най - чистите ,където се сътворява живота!Дори в това повярвахме.....когото изчистим съзнанието си от пошлото и ние изберем как да приемаме нещата по наш си начин,ще разберем ,че любовта и секса са слетствие.
    Това е вихара на живота, нашето сътворение и изкуство,което ние създаваме.Може би ,именно чрез духовното развитие на човек можем да разграничим,да познаем, кое ни носи извисение и  богатство и кое ни ограбва.

Звездичка, и аз възприемам секса като изкуство !!! Част от голямото изкуство да живеем и да обичаме. Сексуалната енергия е и творческата.

За мъжа сексът е задължителен процес, чисто поради физиологическа нужда(да не обяснявам цветно).При жената анатомически нещата са различни, та не се опитвайте да изгидате сексът на пиедестал, той е най-първичното, ама имало любов.

Ще останеш изненадан, че жените мислят също толкова за секс, за нежност, копнеят да изживяват емоции и т.н. .Просто го правят по-различно. Имат нужда от стимулация на сетивата, да се почувстват сигурни и обичани. И изпитват много по-дълбоко.... За повече авторитет и допълнения и уточнения, може и някоя жена да се включи. Все пак съм мъж Веселяк

във всеки секс има перверзия, неизбежно е, защото перверзията провокира още повече тази част от мозъка, която говори за възбуда, в перверзията няма нищо лошо, говорейки за границите на разумното.Давам ти пример.Перверзия е, когато всеки човек се провокира сексуално от различни неща, един от гърди, друг от крака и т.н.Перверзията си има нива, като всяка емоция.

Съгласен съм, за неизбежните неща ,които възбуждат и стимулират нашето въображение и усещания .... Ако го наречем еротика ще е по-добре Намигване

Повече от снимките на един мой любим фотограф : Andreas Bitesnitch:
    http://www.younggalleryphoto.com/photography/bitesnich/bitesnich.html

Активен

Neverland
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: Декември 27, 2010, 14:59:31 »

Georgio, никога не съм твърдял, че жените мислят по-малко за секс, споменах, че освен, че мъжете мислят за секс имат и физиологическата нужда да го правят, защото в семенниците им се натрупва прекалено много семенна течност Намигване, а при жените няма такъв физиологически проблем, при тях нещата са доста по-емоционални, примерно оргазмът

Власти, доста преди ти да се регистрираш тук, зададох въпрос дали пречи някому да пиша с такъв шрифт, не само, че не получих неуместни забележки като твоята, но и някои потребители започнаха да използват същия начин на писане.Защо винаги е нужно да се появяват такива глупави провокации, които никога не са по темата. Четете какво е написано от шрифта, а не какъв е той, не бъдете плиткоумни!Пренебрежение се показва със силата на думите,а не с начина, по който са изписани, а аз мисля, че към всички се държа уважително, дори и към теб, нищо, че се заяждаш;)
    Активен
    stefanica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 182

• Град: sofia
  • « Отговор #25 -: Декември 27, 2010, 15:15:33 »

Хора,празници са!!!! Усмивчица Нека сме по добри едни към други Усмивчица Любовта е по силна от всичко!!! Нека правим любов а не просто полов акт Намигване пожелавам на тези които правят секс от нужда да намерят човека с който да експериментират сексуално чрез любов докато се превърне в изкуство Усмивчица Изкуството да правиш ЛЮБОВ!!!! Обичаите се чрез сърцата,енергията и душата,показвайки го и чрез телата Усмивчица
    Активен

Щом има желание,винаги има и начин Усмивчица
    elfigo
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2

• Град: Варна
  • « Отговор #26 -: Декември 27, 2010, 15:29:41 »

Не се принизявайте духом с елементарни теми за шрифтове.
    Секс правят животните.Макар и в това да не съм 100 процента сигурен.Никой не би отрекъл ,че когато дух и тяло се съчетаят това вече не е секс а,,,Изкуството да правиш ЛЮБОВ!!!! Обичаите се чрез сърцата,енергията и душата,показвайки го и чрез телата"
    Цитирам защото не бих могъл да дам по подходящо определение
    Активен

Колкото повече се уча,толкова по-малко знам
    demy
    Daniela
    Неактивен Неактивен

Публикации: 114

• Град: Sofia
  • « Отговор #27 -: Декември 27, 2010, 15:37:56 »

Georgio, никога не съм твърдял, че жените мислят по-малко за секс, споменах, че освен, че мъжете мислят за секс имат и физиологическата нужда да го правят, защото в семенниците им се натрупва прекалено много семенна течност Намигване, а при жените няма такъв физиологически проблем, при тях нещата са доста по-емоционални, примерно оргазмът

Хъм, физиологични проблеми има..... Този въпрос със секса ме занимава от няколко месеца, но все още не откривам отговора...

Проблема ми е следния, повече от половин година не съм правила секс, не е защото така съм решила, просто така се получава.... И имам проблеми физиологични, болки в яйчниците, много болезнена менструация.... Първите месеци от въздържанието беше още по болезнено...

И ето тук е въпросът, защо сме устроени така? И как тази сексуална енергия се трансформира в друга енергия? И защо трябва да се изпитва тази болка, когато не правиш секс?

Моля някой успял да превъзмогне тези проблеми да сподели.
    Активен
    kim
    Гост
    « Отговор #28 -: Декември 27, 2010, 15:39:22 »

Аз съм от хората, които смятат че Любовта и секса са неразделно свързани. Вътрешно вярвам в това от малък, а сега съзнателно живея по този начин. Сексуалната енергия не е творческата. Твърде гореща е тя, но може да бъде трансформирана в творческа с практика, след като бъде издигната и охладена - когато бъде изконтролирана. Трудно се контролира, защото е много мощна. Не е вярно, че сексът няма връзка с духовноста - напротив. Сексуалната енергия е една от двете врати към висшите светове - първата е долу (Кундалини), а втората горе в главата. От хиляди години се пише и рисува по темата. Всичко това обвързано с Любов, се превръща в мощен катализатор на алтернативни състояния на съзнанието нещо към което всеки се стреми подсъзнателно. Не случайно се смята, че Любовта, седи най-високо в йерархията на висшите източни практики.

Но сексът, сам по себе си, е като писалка без мастило. Виждаме го в реалноста. Далай Лама например казва: Вашите медии бълват две неща - Секс и Агресия. Няма особена разлика между тях в този им вид. И наистина е така.
    Това е именно от липсата на Любов, защото тя е важната субстанция.
    А какъв е смисъла на тази тема всъщност, обсъждайки един съкровен интимен акт/практика/ритуал?

П.Дънов добре го е казал:
    Любовта е най-нежното цвете, което трябва да се развие далеч от погледите на хората. За любовта ти никой не трябва да знае. Любовта с език не се предава. Онзи ,който те люби, не говори , но ти чувстваш, че в тази душа има любов.
    Активен
    Neverland
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: Декември 27, 2010, 15:45:24 »

Хъм, физиологични проблеми има..... Този въпрос със секса ме занимава от няколко месеца, но все още не откривам отговора...

Проблема ми е следния, повече от половин година не съм правила секс, не е защото така съм решила, просто така се получава.... И имам проблеми физиологични, болки в яйчниците, много болезнена менструация.... Първите месеци от въздържанието беше още по болезнено...

И ето тук е въпросът, защо сме устроени така? И как тази сексуална енергия се трансформира в друга енергия? И защо трябва да се изпитва тази болка, когато не правиш секс?

Моля някой успял да превъзмогне тези проблеми да сподели.

На "прима виста" мога да кажа няколко неща.Сексът, както споменах  е тясно свързан с хормони, които са едно от най-важните неща, за да може тялото да извършва определенеи процеси и действия.Наличието на секс стимулира производството на едни хормони - примерно половите хормони, хормонът на щастието, липсата му пък намалява прозиводството на някои хормони и настъпват промени в организацията на процесите, но аз не вярвам тези неща да са от това, няма логика.Може да е на психическа основа, може да е заради конкретно възпаление и т.н., но поради липса на секс, чисто физиологически няма как да е.
    Активен
    Страници:  1 [2] 3 4 ... 14   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Когато идеите правят секс
    Видео клипове
    Georgio 1 1313 Последна<br />публикация Януари 10, 2011, 21:20:14
    от nia.boneva6
    От секс към свръхсъзнание??
    Езотерика
    Ivs.SY 0 1730 Последна<br />публикация Януари 15, 2011, 06:28:31
    от Ivs.SY
    Вредно ли е или полезно физическото и психическото насилие? « 1 2 3 »
    Въпроси и отговори
    вожда 33 1737 Последна<br />публикация Октомври 26, 2012, 14:22:29
    от equilibro
    Темата секс табу ли е в този сайт?
    Въпроси и отговори
    julijana 13 1362 Последна<br />публикация Април 23, 2013, 21:55:16
    от julijana
    Рай или забвение?
    Филми
    kapitana 4 603 Последна<br />публикация Юли 26, 2013, 20:49:17
    от kapitana

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright