Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 ... 14   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Секс или не ? :)  (Прочетена 10497 пъти)
Georgio
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 172

« -: Декември 26, 2010, 13:48:07 »

Аз съм от скоро регистриран, а форума съществува от доста време. Интересно е, че думата "секс" я намерих само в една публикация и то като част от една песен.

И се зачудих, тука това тема табу ли е ? Индиго, кристални и нови хора няма ли да правят секс ? В крайна сметка това е нещо за което мисля, че всеки си мисли и е част от живота ни. Отношението на хората към секса също търпи развитие и промяна.

Все пак ми е интересно дали мислите, че подобна тема, теми или дискусии имат място в този форум.

Активен

Малкия_Принц
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 89

• Град: Антевасин
    « Отговор #1 -: Декември 26, 2010, 14:07:13 »

Разбира се ,че правят секс, просто аз лично не виждам какво има да му се коментира на секса . В крайна сметка той си е нещо между двамата партньори. Винаги ми е било интересно защо на някои хора им доставя удоволствие да приказват кого са оправили, как, колко им е голям и т.н. , за мен е много глупаво. А прредполагам причината тук да не се обсъжда секс е факта ,че все пак има и деца, които четат форума.
    Активен

Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1236

« Отговор #2 -: Декември 26, 2010, 14:18:30 »

Аз съм от скоро регистриран, а форума съществува от доста време. Интересно е, че думата "секс" я намерих само в една публикация и то като част от една песен.

И се зачудих, тука това тема табу ли е ? Индиго, кристални и нови хора няма ли да правят секс ? В крайна сметка това е нещо за което мисля, че всеки си мисли и е част от живота ни. Отношението на хората към секса също търпи развитие и промяна.

Все пак ми е интересно дали мислите, че подобна тема, теми или дискусии имат място в този форум.

Виж сега то си го пише това е ФОРУМ ЗА ДУХОВНО РАЗВИТИЕ,а не за сексуално!!!Други въпроси имаш ли?! Усмивчица
    Активен
    Georgio
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Декември 26, 2010, 14:36:49 »

Усмивчица

радвам се на това мнение. Не уточних по какъв начин да се дискутира и не съм визирал точно тези неща, които споменаваш.

Винаги съм се чудел, защо хората изключват съвсем секса от духовното развитие. И защо тези които пък говорят го правят по такъв начин, че и за тази тема много хора да не искат да говорят и да я мислят за пошла ?

Аз лично бих се радвал, ако имаше повече сексуална култура по времето в което подраствах. Защото това е част от живота ни, и то е нещо много хубаво ако човек има информацията. Е ако във форум за духовно развите няма място за тази тема, тя ще се дискутира и на други места и то по друг начин.

Нещо за което всеки си мисли, но не смее да говори. За това много ми хареса и книгата на Паолу Коелю : "11 минути" защото темета беше за сексуалноста, любовта, отношенията между мъж и жена и живота. Да, иска ми се повече хора, които имат духовно разбиране да говорят за тази тема!!!

Между другото Кама Сутра и Тантра не спадат ли към духовното развитие ?

Ако има желание има и начин. Може да се отвори тема и за 18+ , т.е. възрастни.

На мен ми е интересно какво мислите по въпроса. Ще се радвам и на други мнения Намигване
    Активен

Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

Публикации: 576

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « Отговор #4 -: Декември 26, 2010, 15:01:21 »

Аз допускам, че това е тема, към която проявяват интерес и други.
    Но определено трябва да се сложи като възрастова граница за хората, които ще четат в нея, а това е въпрос, който трябва да се уреди чрез Админа или Модовете...
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• « Отговор #5 -: Декември 26, 2010, 15:11:39 »

Веста и асексуалността
    Въздържанието
    Раздвоената женственост
    Свадхищана - 2-ра чакра
    Пречки за медитацията-> Вторият пост, подзаглавие: "Загуба на жизнената енергия"
    има и още теми, в които се разглежда въпроса за сексуалността  Усмивчица

Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    Житара
    Неактивен Неактивен

Публикации: 417

« Отговор #6 -: Декември 26, 2010, 16:21:13 »

Много е важно как си тълкуваме значението на думата, какво ни дава секса, а от какво ни лишава? Защо човека до нас изисква да го правим? Казват, че секса е полезен, действа разтоварващо, анти депресиращо, помага да се отърсим от стреса. А кой се замисля за причинителите на тези състояния, това не сме ли ние самите, аз бих казал да-ние сме. Ето и ключовият момент, чрез секса лекуваме симптомите, а не причинителите на тези състояния, за това и нуждата от него се появява отново и отново, предлагам на хората които четат това да си направят безплатен експеримент, да потърсят мир дълбоко вътре в себе си вместо в сексуалния партньор, да не гледат на секса като на задължение или като на лек за несгодите които сами са си причинили с действие или бездействие и не казвайте че това е част от животинската природа на човека защото не е, така и не разбрах за едно животно което практикува секс за удоволствие освен маймуните, а при тях това е израз за надмощие и понякога начин за наказание над по-слаб-съгрешил индивид. Това беше моето определение за секс. Моля не се обиждайте, в края на краищата това е още една гледна точка.          
    Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    Georgio
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Декември 26, 2010, 16:46:57 »

За мен секса е едно приятно изживяване, игра, приключение в собствените усещания и тези на партньорката ми.

Пропуснах да кажа, че съм скорпион. Осъзнавам, че не всеки го възприема по начина по който и аз.  Може би не с тази интензивност или дълбочина ... Лично на мен темите за сексуалноста и сексуалната енергия са ми много интересни. Нали това е хубавото на живота, че сме различни и чрез споделяне се обогатяваме Намигване

Като цяло с жените мога да говоря по-свободно и са по- искрени що се отнася до тази тема. Те са по-чувствени и чувствителни и могат да изпитат много повече удоволствие. За тях и много повече неща са от значение, за които мъжа пък въобще и не мисли (не и в този момент Усмивчица

А не, че мъжете не искат да доставят удоволствие на жената, но точно, че се водят от едни клишета и рядко пречупват изживяванията през женските усещания.

Хубаво е когато секса е в резултат от връзката на двама на друго ниво, например на емоционално. И то не е нещо самоцелно, а е свързано и част от отношенията между хората.

Активен

stefanica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 182

• Град: sofia
  • « Отговор #8 -: Декември 26, 2010, 17:57:39 »

Естественно е да има място за подобна тема тук Усмивчица! Интинмостта е част от познанието или осъзнаването на всеки индивид особенно духовно насочен Усмивчица Секса е акт! Затова аз го наричам любов! Защото,това за мен е отдаване-пълно! Разликата е в усещанията.Всеки знае какво е да прави просто секс и любов с човека когото обича Намигване Сливането е взаимодействащ процес и той е пълен ,когато телата,душите и сърцата ни следват синхрон и всаимодействат на една и съща честота.Съзнанието е спокойно,всяка част от вашето тяло е осезателна и сензорите са отворени...енергията придобива материализация и може да се усети и на физическо ниво.Любовта е изкуство,да обичаш истински и искренно е начин на живот-съзнателен,но той става такъв след осъзнаването на материята Усмивчица А материята е енергията на любовта
    Активен

Щом има желание,винаги има и начин Усмивчица
    Georgio
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Декември 26, 2010, 18:21:17 »

Stefanica:

Цитат
    Любовта е изкуство,да обичаш истински и искренно е начин на живот-съзнателен,но той става такъв след осъзнаването на материята Усмивчица А материята е енергията на любовта

Много красиво го изказа. Бих добавил едно "в" само : А в материята е енергията на любовта Намигване

За съжеление не всеки знае разликата, за която говориш : между просто секс и секс с любов. Затова си мисля, че точно в такива форуми е мястото да се говрои за второто.

Не ви ли е направило впечатление, че имаше един период в който думите "Любов" и "Обич" бяха нещо много осмивано и очерняно. И как в рамките на чалга културата се изместиха ценностите до нещо изключително повърхностно. А щом хората започнаха да обезценяват стойноста на любовта, то това се отрази и на сексуалността...

Това са мои разсъждения от това което съм наблюдавам в последните години, връщайки се в България периодично.

Надявам се да се върнем към нашите усещания и да се оттърсим от тези които ни налага обществото.
    Активен

stefanica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 182

• Град: sofia
  • « Отговор #10 -: Декември 26, 2010, 18:35:39 »

Липсата на духовното търси други проявления! Поради тази причина се получават така нещата.Това обаче е ок,защото наближава края на тази епоха Усмивчица Новата ера идва Намигване трудно и с гръм ще пробие и помете всичко,само устойчивите и осъзнатите ще се справят.В една битка винаги има жертви,но каузата си струва.Не случайно и земата си прави подбор и 'чистка' чрез природните бедствия,земетресения,урагани и тн Усмивчица Звучи остро,но истината има най-голямата сила!
    Активен

Щом има желание,винаги има и начин Усмивчица
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #11 -: Декември 26, 2010, 19:23:57 »

Stefanica:

Цитат
    Любовта е изкуство,да обичаш истински и искренно е начин на живот-съзнателен,но той става такъв след осъзнаването на материята Усмивчица А материята е енергията на любовта

Много красиво го изказа. Бих добавил едно "в" само : А в материята е енергията на любовта Намигване

За съжеление не всеки знае разликата, за която говориш : между просто секс и секс с любов. Затова си мисля, че точно в такива форуми е мястото да се говори за второто.

Не ви ли е направило впечатление, че имаше един период в който думите "Любов" и "Обич" бяха нещо много осмивано и очерняно. И как в рамките на чалга културата се изместиха ценностите до нещо изключително повърхностно. А щом хората започнаха да обезценяват стойноста на любовта, то това се отрази и на сексуалността...

А дали енергията на любовта не е в Духа?
    Защо в любовта трябва да присъства сексът?

Цитат
    Надявам се да се върнем към нашите усещания и да се оттърсим от тези които ни налага обществото.

Не мислите ли, че именно обществото ни налага този интерес и стремеж към секса чрез филмите, рекламите и какво ли още не?
    Активен
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

Публикации: 576

• martin.kristov1
    « Отговор #12 -: Декември 26, 2010, 21:49:44 »

Там е работата, че той не е единствен. На мен ми допада темата. Особено пък последния постинг на Ich
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1236

« Отговор #13 -: Декември 27, 2010, 00:37:31 »

Там е работата, че той не е единствен. На мен ми допада темата. Особено пък последния постинг на Ich
    На мен не ми допада!Първо има достатъчно места с такива теми.Второ любовта е израз на обичта,тук в материалния свят,но съществуват и други изразни средства на обичта,които не включват любов(секс).Просто секса за мен е като отказването на цигарите..отказах ги и не ми попречи да живея.Освен това имам премного енергия след като ограничих сексуалните контакти.Питате ли се монасите в Манастирът "Шаолин",как живеят в хармония със себе си и без секс?!
    Активен
    Малкия_Принц
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 89

• Град: Антевасин
    « Отговор #14 -: Декември 27, 2010, 02:45:58 »

На мен не ми допада!Първо има достатъчно места с такива теми.Второ любовта е израз на обичта,тук в материалния свят,но съществуват и други изразни средства на обичта,които не включват любов(секс).Просто секса за мен е като отказването на цигарите..отказах ги и не ми попречи да живея.Освен това имам премного енергия след като ограничих сексуалните контакти.Питате ли се монасите в Манастирът "Шаолин",как живеят в хармония със себе си и без секс?!
    Аз лично съм чувал ,че има доста монаси гейове, не конкретно за тия в Шаолин, но има . Не може пък съвсем да не правиш секс и да си в мир със себе си. Но до колкото имам наблюдения жените са по склонни на въздържание от мъжете и по-издържливи .
    Активен

Страници:  [1] 2 3 ... 14   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Когато идеите правят секс
    Видео клипове
    Georgio 1 1280 Последна<br />публикация Януари 10, 2011, 21:20:14
    от nia.boneva6
    От секс към свръхсъзнание??
    Езотерика
    Ivs.SY 0 1701 Последна<br />публикация Януари 15, 2011, 06:28:31
    от Ivs.SY
    Вредно ли е или полезно физическото и психическото насилие? « 1 2 3 »
    Въпроси и отговори
    вожда 33 1684 Последна<br />публикация Октомври 26, 2012, 14:22:29
    от equilibro
    Темата секс табу ли е в този сайт?
    Въпроси и отговори
    julijana 13 1306 Последна<br />публикация Април 23, 2013, 21:55:16
    от julijana
    Рай или забвение?
    Филми
    kapitana 4 555 Последна<br />публикация Юли 26, 2013, 20:49:17
    от kapitana

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright