Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Искам да попитам нещо: ценности - нисши и висши  (Прочетена 1630 пъти)
fashion
Гост
« -: Декември 21, 2010, 17:28:54 »

Искам да попитам нещо...

Някога чувствали ли сте ,че не сте за тук...,че земята е прекалено ,,мръсна,, за вас, че сте изпреварили раждането си с хиляди години....,че никой ниразбира истиндкия смисъл на думата ,,Любов,,. Че тук всичко е прекалено първично и животинскоооо???
Активен
fashion
Гост
« Отговор #1 -: Декември 21, 2010, 17:31:25 »

И че всичко се върти около парите и секса....
Къде остават ценностите, любовта,добротата....
Активен
fashion
Гост
« Отговор #2 -: Декември 21, 2010, 17:34:53 »

Представете си един свят без пари,секс,алкохол....
Тогава всеки ще търси в човека ,,човек,, ......
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #3 -: Декември 21, 2010, 17:36:29 »

Аха Усмивчица Така е ,ама явно има защо да си избрало да дойдеш сега , а не след хиляди години. Виж пишеш в темата за целите. Сигурно и твоята цел и мисия е именно да помогнеш с промяната.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
fashion
Гост
« Отговор #4 -: Декември 21, 2010, 17:44:47 »

Имам чувството ,че съм в постоянна битка... Просто като видя хора,които мислят само как да се напият, с кого да се ,,таковат,, и единствената им цел в живота е това .... ги поставям на мястото... направо ми се повдига от такива... Такива неща мого да наговоря на тези хора,че направо незнам откъде ми идва силата и словото... и най-лошото и ,че на агресия ме избива... с-у тях... антиморални и първични създания... неразбират колко е ценен живота и какво им е коствало да го получатт,а го пропиляват напразно...Толкова много неща могат да постигнат...толкова много... яд ме хваща чак...
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #5 -: Декември 21, 2010, 18:49:25 »

Имам чувството ,че съм в постоянна битка... Просто като видя хора,които мислят само как да се напият, с кого да се ,,таковат,, и единствената им цел в живота е това .... ги поставям на мястото... направо ми се повдига от такива... Такива неща мого да наговоря на тези хора,че направо незнам откъде ми идва силата и словото... и най-лошото и ,че на агресия ме избива... с-у тях... антиморални и първични създания... неразбират колко е ценен живота и какво им е коствало да го получатт,а го пропиляват напразно...Толкова много неща могат да постигнат...толкова много... яд ме хваща чак...

Твоите наблюдения и чувства са напълно разбираеми.
    Не бива обаче да се изпитва агресия, защото тя ще се върне върху теб и ще ти навреди.
    Освен това всеки има правото и свободата да избира своя начин на живот. След като го интересуват нещата, които описваш, значи този човек се нуждае да ги изживее. Ще дойде момент, в който той ще се разочарова, защото душата и духът на човека се нуждаят от нещо по-възвишено, от източник на животворни импулси, а те не се намират в материалните и светските неща. Тогава той може би ще потърси нещо различно и ще промени системата си от ценности и своя мироглед.
    Активен
    fashion
    Гост
    « Отговор #6 -: Декември 21, 2010, 19:19:25 »

,,Освен това всеки има правото и свободата да избира своя начин на живот. След като го интересуват нещата, които описваш, значи този човек се нуждае да ги изживее.,,

Да но тези хора го изживяват така, пречейки на другите... давам пример...
    сутрин рано отивам на работа, отварям вратата е не мога да си  поема въздух... някой нещастник е пушил в коридора...викам си асансьора - влизам вътре... и същия тоз нещасник си е допушил цигарата и я е хвърлил в асансьора...Но освен на цигари,в асансьора смърди на алкохол.... Отивам на спирката пак некви пушат...на която и страна да ида ... димът е с радиус 7метра,правя забележка... отнасям псувни... Качвам се в автобуса- шофьора пуши... смърди в целия автобус - задушавам се... Слизам от автобуса... отивам на работа... там виждам колеги и колежки със силно главоболие... обсъждайки,кой кво ,,забилл и ,,оправилл,, - пак смърдящи на алкохол.... - вече ми се повдига... ебаси извратения сват... Как няма един човек да се зарадва на утрото,на снега, на празниците... няма... Това ли е живота - пиене-пушене-секс... и да гледаш на другия да му е зле и да не ти пука за действията ти... да не говорим за изневерите... как 95% от хората изневеряват... нямам думи просто.. нямаммм.... как неможе да се махнат всички тези пошли,гадни и антиморални хора... защо продължават да замърсяват земята...И после как да не изпитвам акресия към тези ,,паразити,.......
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #7 -: Декември 21, 2010, 20:15:29 »

Да но тези хора го изживяват така, пречейки на другите...

Има закон на кармата, според който всяко зло действие ще получи съответно възмездие (някои подробности за действието на този закон могат да бъдат прочетени в Откровения на кармата.)

Цитат

Как няма един човек да се зарадва на утрото,на снега, на празниците... няма...

Има - търси и ще ги намериш. Едно от местата е тук, в нашия форум.

Цитат

Това ли е живота - пиене-пушене-секс... и да гледаш на другия да му е зле и да не ти пука за действията ти... да не говорим за изневерите... как 95% от хората изневеряват... нямам думи просто.. нямаммм.... как неможе да се махнат всички тези пошли,гадни и антиморални хора... защо продължават да замърсяват земята...И после как да не изпитвам акресия към тези ,,паразити,.......

Такъв е животът на хората, намиращи се на едно по-ниско стъпало от еволюцията. Някога, вероятно, такива са били и по-напредналите, затова не е добре да ги осъждаме.

А агресията е нещо като енергийно оръжие, с което ти стреляш срещу Вселената. А тя взима мерки да се защити и рано или късно, като с огледало, връща изстреляното обратно към теб. Тогава ти може да се разболееш, да те сполетят нещастия и т.н.
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #8 -: Декември 21, 2010, 21:00:18 »

,,Освен това всеки има правото и свободата да избира своя начин на живот. След като го интересуват нещата, които описваш, значи този човек се нуждае да ги изживее.,,

Да но тези хора го изживяват така, пречейки на другите... давам пример...
    сутрин рано отивам на работа, отварям вратата е не мога да си  поема въздух... някой нещастник е пушил в коридора...викам си асансьора - влизам вътре... и същия тоз нещасник си е допушил цигарата и я е хвърлил в асансьора...Но освен на цигари,в асансьора смърди на алкохол.... Отивам на спирката пак некви пушат...на която и страна да ида ... димът е с радиус 7метра,правя забележка... отнасям псувни... Качвам се в автобуса- шофьора пуши... смърди в целия автобус - задушавам се... Слизам от автобуса... отивам на работа... там виждам колеги и колежки със силно главоболие... обсъждайки,кой кво ,,забилл и ,,оправилл,, - пак смърдящи на алкохол.... - вече ми се повдига... ебаси извратения сват... Как няма един човек да се зарадва на утрото,на снега, на празниците... няма... Това ли е живота - пиене-пушене-секс... и да гледаш на другия да му е зле и да не ти пука за действията ти... да не говорим за изневерите... как 95% от хората изневеряват... нямам думи просто.. нямаммм.... как неможе да се махнат всички тези пошли,гадни и антиморални хора... защо продължават да замърсяват земята...И после как да не изпитвам акресия към тези ,,паразити,.......

Ако не можем да приемем някой значи не го разбираме,значи не разбираме и себе си!
    За това един ден се превръщаме в този някой който не можем да приемем за да разберем и неговата гледна точка...
    От опит споделям...превръщаме се в това което осъждаме...
    Съпротивата овеличава всичко Мр.Андерсън ....Докога ще се биете,неразбрахте ли,че не можете да победите?Противодействието се множим до безкрай Усмивчица
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    fashio
    Гост
    « Отговор #9 -: Декември 21, 2010, 21:46:37 »

Добре, кажете ми как да приема човек,който ми пречи да живея - трови ме и не му пука затова...как??? Неможе той да м дава отрова, а аз любов...
    Активен
    demy
    Daniela
    Неактивен Неактивен

Публикации: 114

• Град: Sofia
  • « Отговор #10 -: Декември 21, 2010, 21:59:43 »

Добре, кажете ми как да приема човек,който ми пречи да живея - трови ме и не му пука затова...как??? Неможе той да м дава отрова, а аз любов...

Ето това е цаката.... Да можеш да обичаш въпреки, че не ти отвъщат със същото!  Не бях аз

Когато се научим всички на Планетата Земя, да го правим - тогава и ще настане хармонията за която копнеем..... А ти можеш да си от малцината, които за започнали да го правят и да поведеш хорото... За всяко нещо си има и първи, тук може да не си първи, но да се присъединиш към малцината.....

Активен
    deep dark red
    Гост
    « Отговор #11 -: Декември 21, 2010, 22:06:09 »

Цитат на: fashio
    Добре, кажете ми как да приема човек,който ми пречи да живея - трови ме и не му пука затова
    Подреди приоритетите си. Ако този човек е по-важен от това, което ти коства, за да си си с него - тогава търпи. 
    Цитат на: demy
    Ето това е цаката.... Да можеш да обичаш въпреки, че не ти отвъщат със същото!  Не бях аз
    Малодушието не е цака. Много са онези, които седят и понасят какви ли не унижения, насилие и издевателства, в името на децата си и общото добруване.
    Одобряваш ли това, деми?
    Активен
    fashion
    Гост
    « Отговор #12 -: Декември 21, 2010, 22:14:14 »

Не става въпрос за даден човек(по-скоро за горния пост -  казусът с цигарения дим..),слава  богу,човека до мен е кто мен... даже бих казала кристал...добър и спокоен,обичащ... Няма го моя темперамент желанието за борба...незнам как го постига това спокойствие,но аз немога... Като видя неправда възставам с всички сили срещу нея... даже ми се е случвало в пристъп на ярост като мина покрай ел уреди всичко гърми.... последния път ме държа 3 дни... Но няма да се предам борба до край....
    Активен
    demy
    Daniela
    Неактивен Неактивен

Публикации: 114

• Град: Sofia
  • « Отговор #13 -: Декември 21, 2010, 22:22:44 »

Цитат на: demy
    Малодушието не е цака. Много са онези, които седят и понасят какви ли не унижения, насилие и издевателства, в името на децата си и общото добруване.
    Одобряваш ли това, деми?
    [/quote]

Аз не говоря, за малодушие..... опитах се да кажа, въпреки всичко да обичаш ближния и да излъчваш любов, да го уважаваш и т.н. Не съм казала, че трябва да търпиш, аз също имам непоносимост от тези неща, също се възмущавам вътрешно, но виждам и доброто в тези хора, даже и ги оправдавам... с една дума разбирам ги.
    Активен
    deep dark red
    Гост
    « Отговор #14 -: Декември 21, 2010, 22:24:15 »

Цитат на: fashion
    Не става въпрос за даден човек(по-скоро за горния пост -  казусът с цигарения дим..)
    Няма как да не дишаш. Но пък едва ли е толкова тежко положението.
    Не живееш в асансьора все пак.
    Като видя неправда възставам с всички сили срещу нея
    Въздуха, който смяташ за чист, всъщност е доста далеч от това. Възстани срещу тази неправда, а не срещу онези, които са избрали да се тровят отделно.
    ... даже ми се е случвало в пристъп на ярост като мина покрай ел уреди всичко гърми.... последния път ме държа 3 дни... Но няма да се предам борба до край....
    Прегръдка
    Аз съм до тук...
    Успех!
    Активен
    Страници:  [1] 2 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Наранява ли грубото отношение на околните?
    Въпроси и отговори
    megsi87 13 1982 Последна<br />публикация Юли 08, 2010, 23:57:00
    от werdim1
    Защо като не искам да съм овца да съм коза?
    Езотерика
    ruanda 6 1014 Последна<br />публикация Ноември 18, 2010, 14:00:44
    от Sine Wave Zero
    Искам помощ от форума « 1 2 »
    Инициативи
    Аэ съм 18 1408 Последна<br />публикация Януари 04, 2011, 15:28:41
    от небесният ангел
    Искам да ви попитам...
    Необичайни преживявания
    Nova12345 1 972 Последна<br />публикация Февруари 10, 2012, 19:58:08
    от Sanya
    Искам да отговарям на ваши въпроси.Моля задайте ги! « 1 2 3 4 »
    Въпроси и отговори
    Ariam 54 1731 Последна<br />публикация Септември 11, 2013, 18:34:02
    от Ru Alfa

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright