Духовно развитие

Страници:  1 ... 30 31 [32] 33   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: 12-те признака на Пробуждането  (Прочетена 41104 пъти)
Свързан
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 185

• Град: Монреал, Канада
  • « Отговор #465 -: Октомври 17, 2013, 00:57:55 »

Спомни си за живота на Буда и Христос в пустинята че също им се е предлагал един гид много старателно.
    Те съзнателно са избрали да не го последват.

Отричаш ползата от гидовете ли?
    Активен

Сатчитананда ...
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #466 -: Октомври 17, 2013, 03:28:12 »

Формулирай какво влагаш в понятието гид за да няма разминавания.
    Надявам се че си схванал какво вложих в предния си пост,но все още ме
    съмнява предвид че ме питаш за гидове...
    Като цяло даже е безмислено да коментираме гидовете защото
    само техния Създател има смисъл да бъде следван въобще...
    Ако това те прави щастлив -следвай си гидовете,само се надявам
    да знаеш и какви са те в своята същност.
    Магнитното поле на Земята е невидимо,но компаса следва неизменно
    посоката му...а по компаса столетия наред кораби с човешки съдби са
    пътували по океаните...
    Скапе ли се компаса загиват и човешки същества.Загубват се човешки
    съдби.
    Защо да не може да бъдеш ти самия компас за да не се изгубиш никога?
    Така самия компас става излишен...а много видове птици си имат вграден такъв.
    Защо да не се поучим от тях?
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    sweet
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #467 -: Октомври 17, 2013, 11:05:14 »

Идея си нямате колко съм ви благодарна за всичко казано до тук и че има хора като Вас които ме разбират. Усмивчица  Намерих в нета тест за чакрите, по точно го намерих в този форум, резултатът е пълна скръб Усмивчица Само една отворена- четвърта, всички други са затворени. Намерих и този линк http://mlively.blog.bg/novini/2011/05/28/vsichko-za-chakrite-i-nachinite-kak-da-gi-otvorim.755241?fb_action_ids=498793376820573&fb_action_types=og.likes&fb_source=timeline_og&action_object_map={%22498793376820573%22%3A10150319344967715}&action_type_map={%22498793376820573%22%3A%22og.likes%22}&action_ref_map=
    Смятам да се захвана много сериозно с тяхното отваряне Усмивчица Отново много благодаря за всичко казано Усмивчица
    Активен
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #468 -: Октомври 17, 2013, 15:08:27 »

Идея си нямате колко съм ви благодарна за всичко казано до тук и че има хора като Вас които ме разбират. Усмивчица  Намерих в нета тест за чакрите, по точно го намерих в този форум, резултатът е пълна скръб Усмивчица Само една отворена- четвърта, всички други са затворени. Намерих и този линк http://mlively.blog.bg/novini/2011/05/28/vsichko-za-chakrite-i-nachinite-kak-da-gi-otvorim.755241?fb_action_ids=498793376820573&fb_action_types=og.likes&fb_source=timeline_og&action_object_map={%22498793376820573%22%3A10150319344967715}&action_type_map={%22498793376820573%22%3A%22og.likes%22}&action_ref_map=
    Смятам да се захвана много сериозно с тяхното отваряне Усмивчица Отново много благодаря за всичко казано Усмивчица

Здрасти :-).

Резултата не е никаква скръб, а е точно такъв какъвто го е планирал духа ти докато е чакал прераждането си в тоя живот.
    На този момент - толкова.
    Недей да се стресираш, комплексираш, или сравняваш с който и да било, нито тука, нито по филмите, нито в Йога клубовете и т.н..
    А за болките не ми се спореше с нашия приятел странника, но мойте болки са от около година и не биха могли да са причинени от вирус или прехвърляне на ръка на 5 кубика бетон.
    Сега нямам време за повече, но ще се върна.

Успехи :-).
    Активен

Сатчитананда ...
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #469 -: Октомври 17, 2013, 15:10:03 »

Смятам да се захвана много сериозно с тяхното отваряне Усмивчица

За малко да забравя, мога да ти отворя чакрите по телефона, Скайп, или нещо подобно :-).
    Активен

Сатчитананда ...
    sharga
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 148

« Отговор #470 -: Октомври 17, 2013, 16:02:23 »

За малко да забравя, мога да ти отворя чакрите по телефона, Скайп, или нещо подобно :-).

А защо използваш думата отворя а не примерно отпуша или изчистя или продухам, или увелича леко капацитета и защо гледате само чакрите а не и енергиините канали и възлите по тях ако има такива разбира се, като 'отвориш' чакрата какво?, как я отваряш? ако зад нея има 2-3 възела медитирането и енергетизирането влошава състоянието на човека малко или много, когато изкуствено увеличено количество енергия чрез медитация или съсредоточаване на чакрата увеличи потока и тая енергия тръгне да се забива във възлите какво става? Има хора и без възли, разбира се. И то им личи от емоционалното състояние и цялоостното състояние.
    Активен
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #471 -: Октомври 17, 2013, 16:34:58 »

А защо използваш думата отворя а не примерно отпуша или изчистя или продухам, или увелича леко капацитета и защо гледате само чакрите а не и енергиините канали и възлите по тях ако има такива разбира се, като 'отвориш' чакрата какво?, как я отваряш? ако зад нея има 2-3 възела медитирането и енергетизирането влошава състоянието на човека малко или много, когато изкуствено увеличено количество енергия чрез медитация или съсредоточаване на чакрата увеличи потока и тая енергия тръгне да се забива във възлите какво става? Има хора и без възли, разбира се. И то им личи от емоционалното състояние и цялоостното състояние.

Или си жена, или си мъж в женски режим, всичо наведнъж искаш :-).
    В чужбина живея от 01/10/1989 и българския ми не е от най добрите.
    Термините не са най важните, тва което казвам е, че на повечето хора (99.9% според мене) чакрите им са запушени поради една или друга причина.
    Причините биха могли да се класифицират така:
    1. Не е дошло времето за духовно събуждане.
    2. Не е имало злополука със много силна физическа и/или духовна болка която да ги отвори (Баба ни Ванга е пример за такъв случай).
    3. Занемаряване или липса на време / интерес поради които чакрите са се затворили отново.
    Не ми се мисли за други.
    Иначе, духане-мухане какво значение има?
    Аз мога например да оказвам влияние на точките от акупунктурата само с поглед, а дори и само с мисъл по астрален път.
    Иначе, има хора които го правят с натискане с пръст, казва се акупресура.
    И какво да направиме сега, да напишеме книга за това кой каквъв метод за влияние върху тези точки използва и защо точно тоя ли?
    Гледаме само чакрите защото с тях се почва и гледаме само седемте основни също по тая причина.
    Енегийните канали също гледаме (а възлите по тях се наричат чакри), но за сега гледаме само един канал, който в Йога се казва Сушумна (шушумна) нади и това в защото по него са наредени въпросните седем основни чакри.
    За останалите въпроси отиди на учител, а за влошаването забравяш, дори и да има опастност от такова, всичко се поправя с добро желание, комуникация, постоянство и практика.

Жива и здрава :-).
    Активен

Сатчитананда ...
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #472 -: Октомври 17, 2013, 16:55:14 »

Термините не са най важните, тва което казвам е, че на повечето хора (99.9% според мене) чакрите им са запушени поради една или друга причина.
    Поправям се, исках да кажа, че при този процент хора не тече Кундалини Шакти по Сушумна Нади ...
    Активен

Сатчитананда ...
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #473 -: Октомври 17, 2013, 17:00:56 »

п.п
    Цитат

Свързан...Струва ми се по-удачно стъпка по стъпка,поетапно,постепенно да се преминава. От интереса,знанието,практиката...до крайният резултат. Иначе ми се вижда като мечешка услуга.
    И не се съмнявам във възможностите (на който и да било),ама това все пак не е лимонада...или кашон.

Да ти кажа и аз бях на това мнение преди, тъй като така ни учат старите учения, но от както влезнахме в ерата на водолея, нещата стават по съвсем различна логика и не съм съгласен някой да си губи времето с чудене, маене, наблюдение на еди кой си и / или еди какво си, преди да започне да живее на нивото на което би трябвало всички да живеем и на което са живели хората преди да започнат да се занимават с разни войни, религии и подобни.
    Активен

Сатчитананда ...
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #474 -: Октомври 17, 2013, 17:05:39 »

Но мисля че само прилагане на методи и техники не би имало достатъчен ефект (няма да е от полза достатъчно),ако не се работи/прочиства едновременно и на трите нива,физическо,умствено и емоционално...
    Не само мислиш, ми направо си е така, освен това, човек трябва да е чист в намеренията и чувствата си, иначе, би върнал тия които са около него/нея назад в развитието на душата с няколко години и най вече би навредил/навредила на себе си за няколко десетилетия или бъдещи животи.
    Активен

Сатчитананда ...
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #475 -: Октомври 17, 2013, 17:18:23 »

и недей подценява хората!
    Кои хора подценявам и как реши, че е така?
    Активен

Сатчитананда ...
    Свързан
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #476 -: Октомври 17, 2013, 17:21:41 »

Е,е? Уж го разбираш и ти е ясно ,а често си предлагаш услугите за активиране на кундалини,чакри и т.н...? Всичко си върви успоредно,равномерно и постепенно...така поне го виждам и усещам.
    Разбираме го и го усещаме по различен начин, но разговора ни с тебе по въпроса приключи :-).
    Активен

Сатчитананда ...
    sweet
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #477 -: Октомври 19, 2013, 07:55:43 »

Здравейте, много съм ви благодарна за цялата дискусия и за всичко казано до тук, а най-вече благодаря че Вие сте едни от малкото хора, които ме разбирате. Усмивчица Започнах да чета най- вече от тук- http://chakra.newage.bg/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D0%B4-%D1%87%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5. Опитвам се малко по малко да разбирам всичко свързано с чакрите и ще положа усилия всичко да бъде както трябва. Радвам се че според вас резултата не е пълна скръб, това ми е голямо успокоение.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• « Отговор #478 -: Октомври 19, 2013, 13:15:41 »

Интересно занимание е човек да гледа само в пъпа си
    и да пропуска танца на звездите.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

Публикации: 447

• zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #479 -: Октомври 19, 2013, 15:22:44 »

Аз досега спах. Изведнъж нещо ме чалдиса по електромера, та осъзнах, че съм затънал в простотията си до ушите... осъзнах, че порталът между измеренията, който съществува в стаята ми, даже ми пречи (майната му, че единствените телевизори, с които се понася, са "София" и "Велико Търново", и по-зле можеше да е)... Защото сега лицата на всичката ми простотия и целия ми батак минават през глупавия портал и не ме оставят да спя. Ако все пак заспя, то хората, свързани най-пряко с всичката ми простотия и знаещи всичките ми кармични зверства в най-ситни детайли, се пъхат в леглото ми (за корито от началото на 1950-те е съмнително здраво на този хал) и не ме оставят на мира. Е, ако става дума за пробуждане някое от тези хлапетия да те смушка насън с лакът и да се чудиш как да ги разкараш (след като си установил, че даже да ги изхвърляш като чували през балкона не помага особено - те се връщат обратно преди да съм се обърнал да се върна в стаята си)... Та ми е чудно - напоследък пробуден ли съм, или просто недоспал заради тези разбойници с нежен и беззащитен вид?
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Страници:  1 ... 30 31 [32] 33   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright