Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4 ... 33   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: 12-те признака на Пробуждането  (Прочетена 40773 пъти)
delfin
Гост
« Отговор #15 -: Юни 19, 2009, 16:17:54 »

Имала съм само преживяване, че се намирам на прекрасно място, изпълнено с любов и не ми се връщаше обратно, но знаех, че трябва да се връщам.
Копнежът ми е за там, у Дома, където има само Любов, няма завист, злоба, лъжи и алчност за пари, власт и материални придобивки, а има разбирателство и взаимно уважение.
Активен
omnia
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 59

Omnia ab Uno

« Отговор #16 -: Юни 20, 2009, 05:52:34 »

Надявам се не си изпадала в клинична смърт?!
По подобен начин се чувствам в сънищата си -свободна, обичана, обичаща, няма следи от страх, тревоги, ограничения. След като се събудя ми трябва доста време докато свикна с натиска на обстоятелствата, на които сме подвластни.
Активен

Обичай "противника" си преди и след битката, а по време на нея му разкажи с всяко свое движение за Бога в теб.
delfin
Гост
« Отговор #17 -: Юни 20, 2009, 08:07:14 »

Да, беше полукоматозно състояние според мен, на моменти в напълно незнание къде съм. Тогава бях в болница за изчистване от натравяне след прием на уж леко успокоително, казано ми от лекар. От тогава пия само билкови отвари и чайове, а за други лекарства ох химичен произход първо се научих да чета листовките и дозите и когато е напечено състоянието (винаги се случва в живота ни да има сътояния заплашващи поне донякъде живота ни) и е нужно прием на такива препарати, то винаги е в минималната доза. Може да карам по-дълго, но и няма опастност от предозиране и при първа възможност за спиране, ги спирам и си продължавам с билки, сокове, пробиотици - това което ни се дава от древната ни медицина.
Активен
Цар Кару І
Гост
« Отговор #18 -: Юни 20, 2009, 11:33:55 »

Усмивчица При мен е същото - имам спомени от детските ясли. Е, откъслечни са, не са пълни, но ги имам.
А за паметта? По-скоро - липса на концентрация. И то от време на време. А иначе "помня като слон"... Ухилен
Цитат
Трудност при намирането на думи...
Ами да - как да обясниш на другите нещо, за което те и идея си нямат, нито знания и опит. От тук идва и обяснението за "прескачане" от тема на тема - искаш да синтезираш информация, която другите нямат, а тя е обширна, виждаш неразбиращ поглед на събеседник, разбираш точно коя част от твоето изказване той не разбираш, опитваш се да му я обясниш ( Ухилен Нещо като РабФак), при обяснението откриваш, че и него не разбира, опитваш се да си по-ясен в дискутираната информация, и т.н.
http://karutzar.blogspot.com/2008/03/drive-quill-from-here-and-there-3.html
Не мога да се съглася с многото точки,които наблягат на губене на памет.Като чета и стигам до извода,че доста от точките съм ги преминала вече и то в пубертетска възраст.Но губене на памет при мене никога не е било.Напротив имам такава памет,че собственната ми майка ми се чуди как помня неща когато съм била на 1,2 или 3 годинки при все,че за това време се казва,че хората не помнят нищо.Че детето почва да трупа случки в паметта си след 4 годинки. Тя си мисли,че не ги помня,а съм ги запомнила от нейни разказвания на случките.Не е така,като ясни картини са ми в главата до ден днешен. А що се отнася за точката с натрупаното тегло,то при мен това натрупване се получава,но и мн.лесно свалям натрупаните килограми. Копнежа за дома пък ,както и по-рано казах,никога не съм го изпитвала.
От всичко си правя извод,че за всеки човек пробуждането е различно.
Активен
giti
Гост
« Отговор #19 -: Юни 20, 2009, 13:56:26 »

Според мене трудностите в речта не са от нещо друго, а от това, че нещата които виждаме, чувстваме и знаем са свързани с Вселената, а не само с триизмерния свят. Нашите речи не са създадени да опишат това - те са за употреба в този свят. Думите не могат да опишат нещо толкова величественно, като любовта например и именно заради това ние използваме цял набор от думи, определящи чувства и пак сме неспособни да я опишем. Аз много често казвам, че това което чувствам е толкова силно и трябва да се създадат нови думи, защото не намирам думи, които да го опишат. Иначе много от нас умеят дотса добре да боравят с речта. Мен често са ме наричали манипулатор заради това. Други хора са наричани оратори и т.н.
« Последна редакция: Октомври 13, 2009, 00:35:06 от giti » Активен
Цар Кару І
Гост
« Отговор #20 -: Юни 20, 2009, 15:08:03 »

Точно така е Гити. Но не мисля, че трябва да създаваме нови думи - просто трябва да си припомним стари понятия и словосъчетания отпреди Кали Юга. Като начало да се научим да РАзБИРАме собствения си език - отначало сричково, а после смислово. ПротоБълГарския език се е запазил прекрасно при нашите родственици/братя - египетските (и етиопски) копти. (имам приятел копт) За това и в коптската християнска църква и до ден днешен свещениците лекуват по същия начин болните, по който е лекувал и будиста/орфеист Йошуа. А това тук е Орфей на кръста - 7 век пр.н.е. - до 1945г. е била в Берлинския музей, сега е собственост на Ротшилд, и недостъпна за "неизбраните" от простолюдието.

Активен
~Izida~
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« Отговор #21 -: Юли 02, 2009, 22:51:05 »

Аз мога да кажа, че минах почти през всички признаци. Периода вкойто минах през тези неща беше с пълна сила. На най-близките ми хора им се наложи да го изживеят заедно с мен. Сега разбирам, защо - просто ми е трябвало "яко разтърсване" към моята същност и за да достигна до Вас. Тези неща наистина започнаха да стават след 2007 г.

Освен като дете, за пръв отново почувствах, че съм различна през 11 септември 2001 г., когато след месеци кошмари се случиха фактите. Прочетох, че тази дата е свързана и с идването на кристалните деца. Незнам дали е истина, но е факт че тези събития са се отразили на моето съзнание.
« Последна редакция: Юли 05, 2009, 20:44:45 от ~Izida~ » Активен
delfin
Гост
« Отговор #22 -: Юли 02, 2009, 23:05:53 »

Щом така си го почувствала за себе си, значи е било истина. Това е твоето си състояние и ти най-добре си усещаш различните моменти и твоите истини за вътрешното ти събуждане и поглеждане на света с нови очи.
Активен
Цар Кару І
Гост
« Отговор #23 -: Юли 03, 2009, 15:35:34 »

При мен беше същото - няколко месеца невероятно напрежение и тежина в гърдите, ужасна депресия, безизходност. И на 9/11 20 минути преди да включа CNN и да видя падането на "бараките" почувствах невероятно облекчение и лекота. Ей така - без видимо основание. А "основанието" ми стана ясно след като пуснах ТВто на CNN. У никой от моите познати и колеги не се наблюдаваше нито моето напрежение, нито облекчението след това.
 Усмивчица Изида, добре дошла в "отбора" Усмивчица
Аз мога да кажа, че минах почти през всички признаци. Периода вкойто минах през тези неща беше с пълна сила. На най-близките ми хора им се наложи да го изживеят заедно с мен. Сега разбирам, защо - просто ми е трябвало "яко разтърсване" към моята същност и за да достигна до Вас. Тези неща наистина започнаха да стават след 2007 г.
Освен като дете, за пръв отново почувствах, че съм различна през 11 септември 2001 г., когато след месеци кошмари се случиха фактите. Прочетох, че тази дата е свързана и с идването на кристалните деца. Незнам дали е истина, но е факт че тези събития са се отразили на моето съзнание.
Активен
omnia
**
Неактивен Неактивен

Omnia ab Uno

« Отговор #24 -: Юли 04, 2009, 03:48:33 »

За мен 2007 също бе страхотна година, получиха ми се поредица от Осъзнатости на различни нива -почувствах се като човек, който след дълго плаване е съзрял суша.
Вместо това изглежда попаднах в плен на вълнолома, ту се издигам с вълната и си мисля, че ще достигна брега, но тя се преобръща и ме дърпа обратно към водите.
Очаквам нещо да се случи, има някакъв трепет...незнам дали и вие го усещате наскоро...ярки, цветни сънища изпълнени с послания, прилив на енергия и чувство за безметежност...ще се радвам да споделите.
Активен

Обичай "противника" си преди и след битката, а по време на нея му разкажи с всяко свое движение за Бога в теб.
crownedXclown
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 101

« Отговор #25 -: Юли 07, 2009, 19:09:11 »

Ох ами мен не ме болят само тези места. Единия път като бяхме на посещение в една гробница, тук, в България и после започна да ме боли по средата на челото без никаква видима причина за това. Класната ми, на която наистина съм благодарна, че ми помогна през доста трудни за разбиране неща, ми каза, че било отваряне на третото око. =) беше ми много странно, но после свикнах  Веселяк
« Последна редакция: Октомври 09, 2009, 15:28:02 от delfin » Активен

After the era of kings a lonely knight is fighting for lost battles...ahh the war effect...there are no winners in the war.Everybody loses
AIA
Неактивен Неактивен

Публикации: 88

• Град: Земя
  • « Отговор #26 -: Юли 09, 2009, 02:21:29 »

Ами и аз да се запиша тука, няма да остана назад я, прегледах и двата теста, като че ли са писани за мене, но с някои изключения, общо взето поетапно съм минала някои други сега. Мислех че полудявам и че имам незнайна болест, но когато си направих пълни изследвания резултатите са добри. То къде ли не ме боли и изчезва и пак се появява. От двата теста по 3 т. ми липсват - това за оттегляне от семейството, и също така не изпитвам необходимост да си ходя, още имам работа тук. Но знам ли, честно казано не мисля, че това за мене е привилегия, защото тези души, тоест вашите, са много извисени според това, което съм чела .
    « Последна редакция: Октомври 09, 2009, 15:29:14 от delfin » Активен
    omnia
    **
    Неактивен Неактивен

Omnia ab Uno

« Отговор #27 -: Юли 09, 2009, 04:00:14 »

Не подценявай себе си и не надценявай другите. Така ще се предпазиш от разочарования и ще запазиш своята обективност и критично мислене.

Ако срещнеш добър, честен и одухотворен човек, поискай да развиеш тези качества още по -успешно. Ако срещнеш лош, подъл и мерзък индивид, благодари му от сърце, защото от него ще получиш урок, който никога няма да получиш от добряка.

Утвърждавай своето съвършенство.., но никога не забравяй, че то намира подслон и във всички останали.

Поздравления за тестовете.
    Активен

giti
    Гост
    « Отговор #28 -: Юли 09, 2009, 14:26:53 »

omnia поклон пред последния ти пост. Много добре казано-БРАВО!
    Активен
    ~Izida~
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« Отговор #29 -: Юли 10, 2009, 00:46:22 »

Когато прочетох за пръв път признаците на пробуждането си казах, че определено това се случва с мен.
    Но сега ги чета наново и си казвам: "Това не ми харесва!!!". Това ли е найстина пробуждането - болки, тъга, сълзи, кошмари, дезориентация, самота, безразличие. След всички неща, който ти се случват, не ти остава друго освен да се гръмнещ, пък камо ли да помагаш на другите.

Трябва ли това да е периода на пробуждането? Или просто оставаме света, който е в момента да ни погълне. Не трябва ли пробуждането да е свързано със нещо по-положително? Индигото не е ли именно с борбен дух? Пробуждането не е ли да върнеш детето индиго в себе си? Аз искам да го върна! То беше уверено,  борбено, самостоятелно и вярвайки само на себе си.

Да, Omnia, аз чувствам енергия. Усещам я от малка. И много се чудя какво занчи тя и как да я "изразя".  С времето става все по-голяма и напира в мен. Но още се питам каво значи тя. Само знам, че е в мен. Усмивчица За какво, може би ми предстой да разбера.

Според мен живота на Индигото не е в града, а по-близо до природата. И пробуждането му е свързано именно с тази липса. Мисля че повечето индиго са подтиснати именно от прекъсване на връзката си с природата. Когато бях малка имах възможността да живея в много дива местност за известно време. Тогава единственото нещо с което общувах бяха природата и животните. Там не съм се чувствала различна. Не съм вярвала, че това място може да ме тегли така напоследък. От както се върнах в града, не съм се чувствала толкова далече от себе си.
    « Последна редакция: Юли 10, 2009, 00:48:52 от ~Izida~ » Активен
    Страници:  1 [2] 3 4 ... 33   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright