Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Какъв е според вас произхода на българите?  (Прочетена 3793 пъти)
АСИ
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 115

• Град: Stara Zagora
  • Красен Пътеков
    « Отговор #15 -: Август 14, 2011, 11:45:30 »

от Плеяди сме,но смесени генетично с различни други по-любвеобилни раси-това все пак са само тела Намигване
    Активен
    balar
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 85

• Град: В КЪЩИ ПРЕД КОМПА
  • индиго ама ренегат:)

« Отговор #16 -: Октомври 06, 2012, 12:23:16 »

от Плеяди сме,но смесени генетично с различни други по-любвеобилни раси-това все пак са само тела Намигване

Но имаше сред племената Един народ-Имен
    Не го водеше обикновен витек а истински АЛП..

И повели Тангра от Младши Алпи да се раждат смъртни хора...

Това е произходът ни според собствените ни легенди. Какво ни бъркат чуждите писаници. Имаме си свои и на тях трябва да се доверим.
    Активен
    Престолски
    Неактивен Неактивен

Публикации: 425

« Отговор #17 -: Октомври 06, 2012, 20:43:19 »

През IV-ти век eдин анонимен римски хронограф споменава името на нашите предци в своя работа. Старият автор се е опитал въз основа на данните, с които е разполагал да опише произхода на познатите по онова време народи. Разбира се подобен документ не притежава прецизността на съвременните изследвания, но въпреки това сведението на хронографа е от голяма важност за нашето минало защото показва, че пред 354-та година името българи е било добре познато. Като праотец на дедите ни е посочен Зиези – ZIEZI EX QUO VULGARES – Зиези, от който произлизат българите.

Името Зиези е много интересно, жалко само, че нашите изследователи не са обърнали внимание, че става дума за тракийски антропоним. Няма грешка, Зиези -Zieisi(s) е тракийско име. Споменато е от М. Славова в анализа й на надпис ILBulg 161. Славова съобщава и други подобни имена: Zipyros, Zimarcos, Ziper, Ziparus ( Thracian Names Written Through Greek and Latin Letters: a Philological Approach, стр. 10, 12 ).

Според В. Георгиев Zis е име на тракийско божество, като подобни имена са Ζειβιζιης, Σαμαζις ( Траките и техния език, 1977, стр. 58, 61, 78). Смятам, че всички тези тракийски имена съдържащи частици зис, зиеис, зиези са свързани с хетските думи сиу-бог, сиват –светлина и със санскитските думи свита, света – светлина, белота, сияние. Зиези може да се тълкува като сияйният, светлият, звездният - прекрасно име за праотецът на българите. Да не забравяме, че самото название българи означава сияйни, благородни.

http://sparotok.blog.bg/politika/2011/01/02/kakvo-e-znachenieto-na-imeto-bylgari.660741
    Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    balar
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 85

• Град: В КЪЩИ ПРЕД КОМПА
  • индиго ама ренегат:)

« Отговор #18 -: Октомври 06, 2012, 20:57:46 »

Аз неотричам че траките са българи,  но с обратното не мога да се съглася Намигване
    Активен
    Престолски
    Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: Октомври 06, 2012, 21:13:49 »

Аз неотричам че траките са българи,  но с обратното не мога да се съглася Намигване
    Е, аз пък не доказвам каквото и да е, с по-горният пост, както и с останалите. Историята е недоказана и силно податлива на манипулации наука .
    Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #20 -: Октомври 07, 2012, 00:03:47 »

Моето мнение е ,че келти , славяни , прабългари  всички имат общ призход тракийски, чиито пък произход е атлантски , има преселение и завръщане често до Тракия , мястото на светилището , там от където са тръгнали. Няма да се обединяват видимо различни племена , ако е няма и знак за побратимство или обща кръв. За всичко се съди от 5-6 документа и надписа и е голяма фантастика. Факт е че българите носят най-старите гени в Европа .... Къде има закодирано тракийско писмо , защото историците твърдят ,че те нямат писменост .... Аз за себе си имам концепции , но на този етап недоказуеми Усмивчица
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #21 -: Октомври 11, 2012, 18:35:12 »

Ха намерих си някой писал по въпроса с моите луди концепции и видения хихихи . Ще събера повече инфо.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=WsKwwIFPFO4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=WsKwwIFPFO4</a>
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Мъдрост и Хармония
    Неактивен Неактивен

Публикации: 164

• Град: Навсякъде където има Светлина
  • « Отговор #22 -: Октомври 11, 2012, 23:23:46 »

А дали не са тръгнали от Египет там, където има една глава на лъв от по ранен период и там където са се спасили по голяма част от Атлантите по времето на потопа, който са наши прародители. От там са тръгнали към Тракия и Вавилон която е била и първата и наи голяма столица на Българите. Така излиза че Траките са по чисти Българи от тези които са дошли при преселението.

Активен

Всичко е Любов. Любовта е
    светлина, озаряваща за нас обекта и всички чувства към него. Любовта е
    възможна само към Бога и, съответно, възниква само тогава, когато ние видим
    Бога в обекта. Всеки един обогатява Бога с Любовта Си. Пътят към Бога е Любовта във Всичко. Божествена Хармония във Всичко.
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1375

• Град: Варна
  • « Отговор #23 -: Октомври 12, 2012, 00:47:49 »

По любопитен съм накъде сме тръгнали...
    И както усещам ще минат 40 г. докато се разбере...
    Ако все още ни има като нация...
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Престолски
    Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: Октомври 12, 2012, 03:31:41 »

Нещо ме кара да не вярвам в писаната история, какво остава за неписаната.
    Според мен признаците ще се видят по-рано - за това на къде и дали-или.
    Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    loop
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 157

• Град: London, baby :P
    « Отговор #25 -: Декември 04, 2012, 14:08:42 »

А дали не са тръгнали от Египет там, където има една глава на лъв от по ранен период и там където са се спасили по голяма част от Атлантите по времето на потопа, който са наши прародители. От там са тръгнали към Тракия и Вавилон която е била и първата и наи голяма столица на Българите. Така излиза че Траките са по чисти Българи от тези които са дошли при преселението.

Ох стига с тези Атланти вече, че не знам до къде ми дойде от тях. Не мога да разбера защо всички им се възхищават толкова много. Като са били толкова невероятни, защото им е разрушена цивилизацията?! Последните месеци, както писах в една друга тема за Бога на Слънцето, се опитвах да разбера каква е връзката между пирамидите в Египед и онези в районите на Мексико и из Южна Америка. Мисля, че вече започнах да сглобявам доста голяма част от пъзела и картинката се промени изключително много от първоначалните ми представи. Да, разбира се - Атлантите връзват двете древни цивилизации, построили колосални пирамиди по едно и също време.

Но тази тема е за българите, така че ще напиша за нас, а не за другите. Всъщност тази тема ми стои като един таб на браузъра от месеци да ми напомня, че искам да проуча. Бях я забравила напълно, но снощи преди да си легна я забелязах и се сетих да ви разкажа. На кратко есенцията от това, което научих. Както ви казах, предстата ми за ВСИЧКО се промени. Ако се съмнявате, надявам се да ви подтикна към проучване.

Аз не вярвам в никоя религия, защото считам, че религиите са средство за масова манипулация на хора, измислено от хора. Библията в съвременния вариант е редактирана десетки пъти от Римляните - а на тях вяра им нямам за нищо. Попаднах на множество т.н. книги, които са били изтрити от съвременната библия, тъй като не били достатъчно духовни - а може би разкриват твърде много. Книгите в библията са няколко вида - госпели, писани от хора, които са получавали видения със заръки или послания за бъдещето; както и историчеки хроники от различни времена.

Ще се спра на книгата на Инок (Enoch). Няма да разказвам за нея , а само че като е била открита, са сметнали, че е писана от някой откачен лунатик, защото говори за неща от твърде древен период. В крайна сметка след много анализи ни подробно четене, са установили, че в тази книга се намират хрониките и родословното дърво на човешкия род от Адам и Ева, до Ной и след него. Съдържа доста глави и на места сух текст, в който се описват имена, имена и пак имена.

Няма как да представя произхода на българите, ако не вметна няколко думи за цялата рода на първите хора. На кратко - хората преди потопа са живеели по много години... 800-900, в което време са имали доста деца, но най-важните от тях са записвани - предимно имената на момчетата, тъй като те са определяли събитията. (Това всичкото има смисъл, ако спрем да вярваме в еволюцията и предположим, че сме докарани тук от извънземни, от ангели, сме инженерен продукт на ангели, господ или там каквото.) Адам и Ева са имали двама сина - Кайн и Авел, Кайн и убил Авел и си е взел жена...?! От къде се е взела тя, съм се питала 10-ки пъти? Адам и Ева са имали и 3 дъщери - се оказва скрито от Римляните. Веднъж извършил първото убийство на земята, Кайн бива завладян от дявола и цялото родословно дърво произлизащо от него се превръщат в доста лоши хора - извършвали всевъзможни извратени неща помежду си и с животни, били кумурпирани, както ги наричат и т.н. и т.н. До степен, в която Адам и Ева решават да направят още едно дете и им се ражда още един син - Сет.

По времето, в което се ражда Сет обаче, доста от Ангелите, които се е предполагамо да ни наглеждат и помагат за развитието са паднали на земята. Въпросните Ангели (извънземни или ангели, вечният спор вероятно) се влюбват в човешките жени и си казват, че искат да са с някои от тях. Разбира се не им е разрешено, затова решават всички заедно, така поне няма да има само 1 виновен. Резултатът бил колосално големи и силни същества, високи и красиви - наричат се Нефелин. Добре е да отбележа, че първите хора са били доста тъмни на цвят - сега съвпадат с днешната раса на чернокожите от Африка. Малко е трудно да се възприеме от нас, но продължавам да разказвам. Можете и в съвременната библия да прочетете доста за това.

Родът, произлязъл от Сет - последният син на Адам и Ева, е бил този, на който Бог е разчитал да промени човечеството. Доста поколения са се изредили, но нещата по зеляма са ставали вси по-зле и по-зле, благодарения на родата на Кайн и ангелите. Самият Инок, който и написал хрониките, е имал син - Метусел. Метусел избира жена на своя син Ламек (негова братовчедка). Ражда им се първият син, който е бил неописуемо бял - кожа по-бяла от снега, розовеещ като розичка, бяла коса и очи толкова светли, че светлина идвала от тях. Изплашили се хората - от къде на къде такова бяло бебе. Отишли да питат прадядото Инок, който бил толкова мъдър и често получавал видения от Господ. Той им казал, че е видял как земята ще се промени и Господ има големи планове, затова техният син се е родил такъв, защото той ще спаси човечеството... и т.н. Кръстили го Ной (Noah). По-нататък Господ пратил предупреждение до хората чрез Ной, че им дава 120 години да се оправят, и ако не го направят, ще пусне потоп на земята и ще унищожи всички тях. Разбира се, никой не го послушал. Дошло времето и Господ му казал - събирай тези и тези животни, построи това, вземи си (в интерес на истината) няколко жени, защото ти ще трябва да продължиш човешкия род.
    Активен
    loop
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: Декември 04, 2012, 14:41:28 »

Дошъл потопът и хората извън корабът се изплашили, искали вече да слушат Господ, но било късно и Ной нищо не можел да направи за тях. Спестявам доста подробности, защото иначе ще пиша няколко дена.

В крайна сметка исках да изтъкна това, че Ной е бил първият бял човек - бил той и албинос. След потопът е имал трима сина, дъщерите не се споменават. Какво кръвосмешение и имало тогава не знаем, но все пак е трябвало да действат с налични средства, за да спасят човечеството. Намигване) Можете да гледате на всичко това катое една голяма метафора, или резултат на древно инженерство, извършено на земята, чийто продукт сме ние. Но от трита сина на Ной - Шем, Хам и Джапет са произлезнали трите основни раси, които са населили земята. След потопът човешкият живот е станал много по-кратък - най-много до 100-120 години - нямало е такива по 800-900 и 50 хиляди деца или там каквото е било.

Минали са няколко поколения и от всеки от тримата синове на Ной са произлезнали доста деца, които тръгнали да търсят и населят различни земи. Всеки от водачите, произлизащи от различни синове, тръгнали с техните семейства и хора, създали градове и народи и ги кръстили на себе си. Така синовете произлезли от Хам, населили земите, познати като Африка - чернокожи. Синовете на Шем, останали по зелите, в които били - Сирия, Персия и т.н. Азия. А синовете от Джапет (бялата раса), тръгнали на горе към Европа. Тук мното имена изреждат. Ако някой иска, ще му намеря точният цитат, но в момента разказвам.

Разбира се, това вече не е в книгите на Инок, той като той бил преди потопът. Това е книгата на Джапет, която можете да видите тук
    http://sacred-texts.com/chr/apo/jasher/10.htm

Доста различни имена, но вижте номер 10:
    Цитат
    10 And the children of Tugarma are ten families, and these are their names: Buzar, Parzunac, Balgar, Elicanum, Ragbib, Tarki, Bid, Zebuc, Ongal and Tilmaz; all these spread and rested in the north and built themselves cities.

Помня преди години онова предаване по Бтв за произхода на българите и че там ни наричаха Българ. Сега вече онова проучване, което нашите историци, се връзва с това тук. Ако погледнете картата и сложите първоначалната точка на Сирия и Ирак - там където е бил Бабилон, Българите са тръгнали на североизток - там където са Афганистан, Туркменистан, Избекистан, Таджикистан... Помня, че в онова предаване по Бтв бяха открили много голяма генна прилика между нас и хората в една от тези държави - не помня коя, щото им бъркам имената; имаше баби, облечени с носии, които много силно напомнят нашите; и т.н. и т.н. Явно сме постояли там, не сме цъфнали на Дунав от раз. Явно хората там са ни братовчеди. И по някое време Кубрат е решил да продължи да търси нови земи и се е установил между Черно и Каспийско море.

Ето една хубава картинка от български сайт:

Сайтът е: http://bulger-duhovnost.free.bg/007_malko_drevna_istoria.htm

Виждате къде е Прародината ни... и вече от там как сме мигрирали, за да може хората на Аспарух да достигнат Дунав.

Всичко това ме кара да си мисля, че ние сме един от девните народи, населявали тези земи. На доста места сме били и сме оставали, други от нас са продължавали да търсят и са се пръснали на много места, където явно сме оставили от нашите гени на различни народи.

Оставям на вас да решите дали да вярвате в приказките и хориниките, останали от древни времена. Няма как да проучим всичко толкова назад в Историята, за да знаем със сигурност или някой да ни разкаже. Но пак можем да разберем доста. Усмивчица
    Активен
    LookingOverDHorizon
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« Отговор #27 -: Декември 21, 2012, 19:18:14 »

Има вече толкова много хипотези които звучат правдоподобно, че се чудя кое е вярно или грешно.Аз подкрепям тази за древно иранският, но отвсякъде идват какви ли не сведения, които включват дори извънземен произход Веселяк.Смятам,че е древно ирански заради Бактрия.
    « Последна редакция: Декември 21, 2012, 20:37:21 от LookingOverDHorizon » Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #28 -: Декември 22, 2012, 02:46:47 »

Аз викам , че сме египтяни..поне "елитните" иначе другите сигурно са ги събирали от кол и въже..от кадето минат т.е.
    Активен
    loop
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: Декември 22, 2012, 03:17:45 »

Египтяните? Елитните? Интересно.

И от къде ти дойде?
    Активен
    Страници:  1 [2] 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Според вас.... - относно 2012г.
    Езотерика
    Isis 1 2094 Последна<br />публикация Януари 28, 2010, 20:02:30
    от delfin
    Какъв минерал според вас е това ?
    Минерални и скъпоценни камъни
    aberration00 6 3187 Последна<br />публикация Март 21, 2011, 02:01:34
    от The One
    Какъв според вас е идеалния форум ? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    Luna:) 16 1283 Последна<br />публикация Юли 19, 2011, 07:17:27
    от edinica_nula
    Според вас Коя е Най -хубавата зодия ? « 1 2 3 »
    Астрология и нумерология
    fenmen 38 8725 Последна<br />публикация Август 29, 2013, 16:34:04
    от Kissing You Good Night
    Анкета - Според Вас Бог е..
    Анкети
    {-^-} 1 1392 Последна<br />публикация Април 16, 2012, 10:59:39
    от ИВЕВЕ

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright