Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Създаването на живота(дискусия)  (Прочетена 919 пъти)
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« -: Декември 12, 2010, 01:24:18 »

След известно време размишления за създаването на Вселената и живота стигнах до извода,че основното разногласие е,че едни хора смятат,че всичко е плод на случайността-случаен Голям взрив,случайно магнитно поле,случайна Земя и Слънце,случайна ДНК и абсолютно всичко е случайно..Когато една жена забременее,всъщност,и нейното забременяване е случайно!Но защо тази случайност се повтаря всеки път?
Като докоснеш нещо горещо-се опарваш...всеки път!...пак ли е случайно!
А не е ли случайно,че всеки пък когато науката не може да разгадае нещо го определя като случайност?Колко е неисугрен живота тогава!Значи ние не се разпадаме на атоми и гр. частици само по случайност!?
И всичко това е забулено от едно оправдание-логика!...логика...

А не е ли по-логично ако разгледаме живота като ясно предначертван план?Да си представим,че Големият взрив,създаването на Земята и Слънцето,ДНК,живота,човека,дори и забременяването и опарваенето-да са предначертани!Да са предначертани в мисъл!
Казано е,че Господ създал човека по свой образ и подобие!А как създава човека?Къде се ражда неговото Създание?Ами в неговото съзнание и ум.Идеята предшествува всичко!След време идеята се превръща в мисъл,а наскоро бе доказано,че мисълта е енергия!Значи всичко е енергия!След това тази енергия тече към инструмента,чрез който ние Творим!
Както ние творим,не е ли логично да предположим,че някой друг е изградил цялата Вселена по същия,макар и много по-мащабен начин!

Интересно ми е да чуя и други мнения и да се оформи интересна и градивна дискусия! Усмивчица

« Последна редакция: Декември 12, 2010, 01:39:56 от Рабено » Активен
xxxx
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 159

« Отговор #1 -: Декември 12, 2010, 01:52:59 »

Незнам много може да се говори по темата всеки може да има различно мнение.Днеска гледах 1 клип с интервю с Вера Кочовска и тя каза на ли че може да живеем и в друго измерение смисал другото ти аз както и знаем за прераждането и се замислих как така като умреш тук се прераждаш а другото ти аз не?? което е мн странно и да ли когато спим не живееем в другото си аз.А за самото създаване ... незнам нямаме представа какво да тарсим като начало всичко сме си го измислили ние.
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #2 -: Декември 12, 2010, 02:02:46 »

Незнам много може да се говори по темата всеки може да има различно мнение.Днеска гледах 1 клип с интервю с Вера Кочовска и тя каза на ли че може да живеем и в друго измерение смисал другото ти аз както и знаем за прераждането и се замислих как така като умреш тук се прераждаш а другото ти аз не?? което е мн странно и да ли когато спим не живееем в другото си аз.А за самото създаване ... незнам нямаме представа какво да тарсим като начало всичко сме си го измислили ние.

Интересно...доколкото знам на Изток се смята,че духа и душата са различни неща...Духа е това,което се преражда и е кармично обременено,а душата е това,което го има във всяко живо същество и,което създава условията за живот,прокарва пътя за живота,а духа живее,избира и понася последствия!Дънов мисли,че духа се проявява в душата и обратно!Неслучайно символа на тяхното единство е свастиката!
Знам,че когато спим духът(живеещ в астралния свят),излиза от тялото и обикаля из същия този астрален свят.Духът е още и астрално тяло!Когато спим тялото почива,а духа работи в астралния свят!Това мнение го споделя и немския философ Рудолф Щайнер.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Възможността на човек да се самоизлекува.
Духовни учения
Бунтарката 10 2837 Последна<br />публикация Януари 25, 2011, 21:10:46
от Tinkerbell
Сънища, свързани с бъдещи събития и действ « 1 2 »
Моите сънища
Denny Baby 22 4116 Последна<br />публикация Януари 06, 2013, 18:59:23
от artist
Сънища, свързани с НЛО, чужди планети и др. « 1 2 3 »
Моите сънища
Elvira1989 32 5110 Последна<br />публикация Декември 19, 2012, 20:00:15
от Ariam
Позитивни утвърждения за всеки ден « 1 2 »
Послания
Слънчев лъч 24 4851 Последна<br />публикация Август 04, 2013, 09:16:32
от perli4ka
Пътят на Мистика- етапи на духовния път
Духовни учения
{-^-} 14 1028 Последна<br />публикация Април 08, 2012, 14:00:07
от Aliya

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright