Духовно развитие

Страници:  1 2 [3]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Министър обяви война на цигарите  (Прочетена 1979 пъти)
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #30 -: Януари 04, 2011, 15:00:38 »

Къде не се пуши значи ?
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #31 -: Януари 04, 2011, 15:15:19 »

Обожавам, когато мога да водя смислен разговор(спор) с друг човек, и то с приличен тон.
Прочетох поста ти два пъти, за да бъде сигурен, че съм го разбрал.

Така, това за циганите нека да го оставим, както аз, така и моето семейство сме потърпевши от "малцинството" и ми е болна тема, заради това към тях нямам никакви задръжки за деление и "намаляване".Пък цигани, които работят, за да се издържат и не гледат да крадат и убиват, за да оцелеят ги признавам като "хора" и нямам нищо против тях, но другата сган са ми отвратителни.Моля не закачай тази тема.

Цигарите.
Останах с впечатлението, че на пушачите се гледа все едно са хора с по-малко права и са малцинство, на което трябва да се наложат забрани.Това лично ме подразни.Нямам чувство за авторитет към управляващите, тъй като не могат да ми се похвалят с нищо добро.Пък камо ли да имам авторитет към човек, който стой до мен и ми казва, че цигарите му пречат - ще кажете да се изнасям, от тази гледна точка същото мога да кажа и аз - той да се изнася.

Ние излизшна част от "цялото" ли сме?
Цялото, за което говориш.Излишен плевел ли сме?
Все пак сме "цяло".

И докато мойте права, като пушач, не се зачитат, аз няма да зачитам правата на този, който стой до мен като непушач.
Има доста по - некрайни действия, които да се предприемат.
Пример:
Ако болшинството на света беше пушачи, дали щяхме да гледаме със същите очи на малцинството - непушачи.Погледни го от тази гледна точка.Това май потвърждава "странното" ми мислене .

Нямам против да пуша в отделна зала за пушачи, докато на мен не се гледа с етикета "вреден".За това дадох пример със заведението в Гърция.

Съниз...!

Здравей Съниз Усмивчица,много добре прониквам в смисъла който стой зад думите ти и разбирам напълно какво мислиш и чувстваш и няма да слагам етикети дали това е правилно или не(щом така мислиш значи за теб сега е правилно).

Аз нямам съпротива в себе си относно пушачите,разбирам ги напълно и им съчувствам,това е единственото което мога да направя за тях,освен ако някой не ме попита исрено за помощ или съвет като бивш пушач.

Но не винаги е било така!
Преди в мен обитаваше съпротива и естествено тя се превръщаше във възмущение което вредеше както на мен така и на пушачите!
Винаги имаше такива около мене,но след време когато съпротивата изчезна благодарение на разбирането ми към тях и съчувствието се случваше това,че когато вляза в такси с пушач той винаги ме питаше пречи ли ми цигарата и това ме шокираше първите пъти.

После разбрах,че това е така защото вече не ги осъждам и ги приемам.
Аз отговарях на въпроса дали ми пречи димът така:
Ами по принцип съм непушач,но ако искате си допушете цигарата!
В 99% от случаите винаги хвърляха цели цигарите през прозореца,това е уникално да видиш пушач как хвърля току-що запалена цигара.

В кафетата спря да ми се ходи от самосебе си,не исках да променям света на пушещите,промених си моя.
Без да ги осъждам.
Работех в цигарен дим и не се оплаквах.
Но после стана така,че заминах за чужбина и тук пък излезе закон с който забраниха цигарите.
Всички свикнаха много бързо без да се оплакват.
Не мога да скрия,че въздуха който дишам на работното място е много по качествен и това се отрази в много аспекти в живота ми!

И така без да нарушавам правата на пушачите заживах като използвах моите права.

В този ред на мисли ще споделя с теб нещото което ситуацията с пушачите ми помогна да науча за себе си и да го прилагам.

ТОВА,ЧЕ НЯКОЙ НЕ ЗАЧИТА МОИТЕ ПРАВА НЕ Е ОСНОВАТЕЛНА ПРИЧИНА АЗ ДА НЕЗАЧИТАМ НЕГОВИТЕ!
В ПРОТИВЕН СЛУЧАЙ АЗ НЯМАМ ПРАВА,ЗАЩОТО ДЕИСТВАМ МАШИНАЛНО ИЛИ ПО ДРУГ НАЧИН КАЗАНО ИЗБОРА НА ДРУГИТЕ ОПРЕДЕЛЯ МОЯТА РЕАКЦИЯ!

Когато решим въпроса вътре в себе това променя външните обстоятелства!

Успех на всички с приемането на другите(себе си)

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
Малкия_Принц
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 89

• Град: Антевасин
    « Отговор #32 -: Януари 04, 2011, 15:21:18 »

Аз съм пушач, но съм съгласен ,че на обществените места не бива да се пуши . Не бих искал като седна с дъщеря ми в някое  заведение да я тровят с цигарен дим . След като мога в къщи да се съобразявам с нея и да пуша на терасата , значи не е толкова трудно. Освен това винаги ме е отвръщавало да седна да ям и някой да ми дими насреща . Колкото и да е добра вентилационната система, като някой пуши срещу теб няма как да не усещаш дима. Има и друг момент обаче, никой закон не е ефективен , докато не започне някой да следи за спазването му. Ето , аз работя в ресторант и при нас не се пуши , обаче хората ме питат "еми добре, кой ше дойде да ме глоби" . И аз това питам, кой следи пуши ли се или не . Смятам ,че хората ще го приемат на сериозно ,чак като започнат да виждат и последтсвията от неспазването му .
    Активен

The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #33 -: Януари 04, 2011, 15:31:59 »

Аз съм пушач, но съм съгласен ,че на обществените места не бива да се пуши . Не бих искал като седна с дъщеря ми в някое  заведение да я тровят с цигарен дим . След като мога в къщи да се съобразявам с нея и да пуша на терасата , значи не е толкова трудно. Освен това винаги ме е отвръщавало да седна да ям и някой да ми дими насреща . Колкото и да е добра вентилационната система, като някой пуши срещу теб няма как да не усещаш дима. Има и друг момент обаче, никой закон не е ефективен , докато не започне някой да следи за спазването му. Ето , аз работя в ресторант и при нас не се пуши , обаче хората ме питат "еми добре, кой ше дойде да ме глоби" . И аз това питам, кой следи пуши ли се или не . Смятам ,че хората ще го приемат на сериозно ,чак като започнат да виждат и последтсвията от неспазването му .
    Браво Принце,най-после един съвестен пушач да напише какво мисли по въпроса.
    Вчера ми се случи за втори път да ме питат мога ли да пуша тук и това е защото хората които ме питат са много много богати и са свикнали всичко да им е разрешено защото си плащат навсякъде.
    Много културно обясних,че аз нямам нищо против,но ако запалят друг ще дойде да им направи забележка.

Принце когато те попитат следващият път им кажи,че с удоволствие би им разрешил,но така другите които се съобразяват ще се почувстват засегнати и също ще искат.
    Дай само на един да запали и ела да видиш после ще има бой Ухилен Ухилен Ухилен

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Страници:  1 2 [3]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright