Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Министър обяви война на цигарите  (Прочетена 1725 пъти)
Evolution
Гост
« -: Декември 10, 2010, 23:25:39 »

Война на цигарите обяви здравният министър Стефан Константинов. "Ще работя за тотална забрана за пушене на обществени места", обясни здравният шеф. Той допълни, че в Шотландия една година след въвеждането на тоталната забрана за димене инфарктите на миокарда са намалели с 18%. "Съзнавам, че има сериозни лобита за цигарите, но ще се боря докрай да се въведе пълната забрана", категоричен бе Константинов. Той допълни, че министерството ще търси източници на финансиране за профилактични програми. Догодина ще се улесни получаването на скъпи лекарства, които се отпускаха от здравното министерство. Болни от рак, СПИН и други тежки заболявания ще си получават медикаментите директно от болницата. Заради тромавата процедура досега пациентите чакаха понякога по 2 месеца, за да си получат спасителните хапове. От 2011 г. експертната комисия в здравното ведомство няма да разрешава отпускането на медикамента, а ще имат само контролна функция. В сайта на здравното министерство ще се качват препоръки за употребата на най-новите лекарства, които излизат на европейския пазар.

П.П. Браво на министъра!

Източник: http://news.varna24.bg/213478.html
Активен
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #1 -: Декември 11, 2010, 02:09:14 »

Едно от най хубавите неща които се случиха през 2010г е,че тук в Кипър наложиха забраната за пушене на обществени места от 2 Януари.

Всичко мина толкова гладко всякаш винаги така си е било...Чувството е прекрасно да работиш на чист въздух и да усещаш мириса на храната в ресторанта.

Ако някой не го наложи в България сами няма да се спрат хората да се самоубиват кадето им падне и да вредят и на другите.

Само като се замислим какво са цигарите....то няма нещо толкова глупаво за което да се сетя сега.

Уважавам всички пушачи дори и най-страстните въпреки,че те самите не се уважават...

Не знам със сигурност какво ще се случва през 2012 година но ако света откаже цигарите това ще е квантов скок в съзнанието на хората.

За да помогнем на света е нужно първо да помогнем на себе си,а каква по подходяща стъпка от това да оставиш цигарите?
Ако не можем да оставим едни цигари елементарни тогава на къде сме тръгнали...

Успех на всички които най-после са разбрали,че цигарите не са по- силни от тях и могат да ги оставят когато си поискат.
Въпрос на избор е,толкова е лесно...

Живота е по вкусен без цигарен ДИМ!
Предии след

ПС:ДА ТОЧНО ТАКА ПРОВОКИРАМ ВИ!!!
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
Oda Nobunaga
Един от многото
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 48

• Град: Пловдив
  • Да действаш, значи да бъдеш.....

« Отговор #2 -: Декември 11, 2010, 07:23:13 »

Въпрос на личен избор е пушенето на цигари и никой няма право да забранява пушенето където и да е....
    Активен

Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах
    The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Декември 11, 2010, 10:54:30 »

Ами то всичко е въпрос на личен избор ама като отиде непушача в ресторанта как да избере да се наслади на храната като няколко пушача около него пушат?

Пък и като ги забранят пак ще могат да си избират да ги откажат или да пушат вън!

Когато нещо засяга цялото общество е обществен избор,а не личен...
    « Последна редакция: Декември 11, 2010, 11:03:34 от AMAZING » Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Oda Nobunaga
    Един от многото
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Декември 11, 2010, 12:39:29 »

Забраните няма да постигнат нищо ако искаш можем да се хванем на бас Усмивчица Колкото до заведенията и мрънканията ви че мн ви тровят не е проблема в това че има пушачи а че вентилацията не е както трябва направена, не съди пушачите за това...
    А и кои си ти да казваш кои са интересите на обществото да сме го гласували с референдум че да сме наясно да е имало допитване??
    Активен

Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #5 -: Декември 11, 2010, 12:44:40 »

Ако има референдум пушачите умират... Ухилен

Ако искаш,нека пушачите се изолират някъде и да си пушат...има хора,които не издържат да гледат цигара,пък камо ли за дим или т.н....

Амейзинг е човек и има право на мнение...вярно,че не живее в България и това значи,че няма право на глас,но трябва да има такъв закон-пушене или напиване на обществени места-забранено!

Ако ти се пуши отиваш в заведение за пушачи...но и цигарите трябва да се забранят-разбирам да пушите качествени цигари,но вие пушите само западняшки боклуци,което вреди на всички...това не е мрънкане,а право на глас!Мнозинството решава-ако на малцинството  не им харесва-да отидат някъде,където ще ги приемат,извън града,страната или т.н.
    Но докато са тук ще спазяват гласа на мнозинството!
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Декември 11, 2010, 12:45:44 »

Тук всички вентилации са като хората и много добре правя разлика сега като не се пуши и преди!

Ще ти кажа аз как решавам дали едно нещо е полезно или вредно за обществото.

Като си задам следният въпрос:

АКО ЗАПОЧНАТ ДА ГО ПРАВЯТ ВСИЧКИ,ТОГАВА КАКВО ЩЕ СТАНЕ???

Разбирам те,че пушиш сега но рано или късно и ти ще ги откажеш и чак тогава ти ще ме разбереш мен....

Респект
    Активен

nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #7 -: Декември 11, 2010, 13:28:14 »

Браво на министъра!
    Активен
    Oda Nobunaga
    Един от многото
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Декември 11, 2010, 13:28:24 »

Вие май правите разлика между диктатура на мнозинстовто( което искате) и диктатура на малцинството( която съществува в момента).
    За да няма никои дискриминиран и да не отива в краиности трябва да се постигне консенсус по даден въпрос. Това което вие предлагате е далеч от него...
    Активен

Рай
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 42

« Отговор #9 -: Декември 11, 2010, 13:30:39 »

Въпрос на личен избор е пушенето на цигари и никой няма право да забранява пушенето където и да е....

Да личен избор е човек да се трови и саморазрушава, но защо това трябва да ни оказва и на нас влияние и мълчаливо да си търпим, и да ставаме "ЖЕРТВА", на всички пушачи?
    Активен
    Oda Nobunaga
    Един от многото
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Декември 11, 2010, 13:35:03 »

Отново пишете без да четете по нагоре, трябв ада сепостигне консенсус не едностранчиво решаване на проблема Усмивчица
    Активен

Рай
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 42

« Отговор #11 -: Декември 11, 2010, 13:39:09 »

Съгласен съм да има заведение само за пушачи и заведения само за непушачи, но не и да са под един покрив, защото всички непушачи в момента страдат зареди всички пушачи!
    Активен
    Amica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 97

• Град: София
  • Om tare tutare ture soha

dimitrina.hristova
    « Отговор #12 -: Декември 11, 2010, 13:39:41 »

Oda какъв ти е проблема да си има заведения само за пушачи и такива за НЕ пушачи! На някои хора им става лошо при цигарен дим. А и повярвай ми не е така както ти казваш..айде запали и да видим като ти сервират глобичката , дали няма да си спазваш правилата. В момента ситуацията е - плувен басейн - Зона пикаещи и Зона непикаещи.
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #13 -: Декември 11, 2010, 13:44:27 »

Отново пишете без да четете по нагоре, трябв ада сепостигне консенсус не едностранчиво решаване на проблема Усмивчица

Това е консесуса!Едностранчивото решение на проблема е да се забранят цигарите изобщо! Намигване
    Активен
    Oda Nobunaga
    Един от многото
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: Декември 11, 2010, 13:46:47 »

"Проблема" ми г-це Амика е че се създава искуствено деление и неприрязън а всъщност има консеносни решения които могат да позволят хората да си бъдат в един и същ ресторант... Или може би искате допълнително разделяне на обществото или лепене на етикети.
    Аз нямам проблем Усмивчица Апелирам за избягване на крайното мислене.
    Активен

Страници:  [1] 2 3   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright