Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Пещерите  (Прочетена 913 пъти)
bars_i
Гост
« -: Декември 09, 2010, 00:29:16 »

Мамонтовата пещера (Мамот кейв)  в Кентъки, САЩ е една от най-старите туристически атракции в Северна Америка.  Известна е с голямата си дължина  - 358 мили , което е прави най-дългата пещерна система в света, като всяка година се откриват нови разклонения, които се картографират. Над пещерата се простират 52 хиляди акра гори с дълги над 73 мили  пътеки, които  пресичат  хълмовете,  реките и потоците.  Сред дърветата най-често срещаните са карията, букът, клен и др.
Мамонтовата пещера напомня на внушителна готическа катедрала, която най-точно може да бъде описана като идеалния дом за всеки запален пещерняк.  Началото на чудното пътешествие в Мамот започва с разходка в кариевите гори. С приближаването й, пещерната паст разтваря двери, за да ви покани на чудно пътешествие из приказния карстов свят.

Вътре ще бъдете изумени от поредицата от формирования, протегнали снага във всички възможни посоки. Когато слънчевата светлина огрее сталагмитите и сталактите, със сигурност ще се съгласите, че хората са имали право в началото да я кръстят "Зората на сътворението". Първите жители в региона познават пещерите от 1850 г., но не е била детайлно изучена преди опитният пещерняк Тим Конъли да направи това през 1895. Той е бил водач при посещенията в пещерата, като тогава за осветление са се използвали фенери. През 1904  г. е направена електрическа инсталация в самата пещерна система.
Всъщност, всичко изглежда така, сякаш майката природа се е трудила дълго и старателно, за да може днес посетителите да се радват на най-изумителните скални формирования като булото и сталагмита "Гората Кария", който прилича по форма на дърво кария -  най-често срещаният дървесен вид  в района.
Мамонтовата пещера прилича на капсула, в която времето сякаш е спряло и в която е запазена информация за историята на растенията, животните и климата  по тези земи. Световноизвестни палеонтолози продължават да посещават пещерата, за да се опитат да разбулят праисторическите й тайни. Тук могат да бъдат открити кости на животни- фосили, които да разкажат историята на изчезнали видове като изумителните Megafauna ( гигантски бозайници). Откривани са останки от Тасманийснки вълк или Тасманийски тигър и  на Zygomaturas.

Мамонтовата пещера (Мамот Кейв) се намира приблизително на 20 км., южно от река Маргарет.

* 16[1].jpg (89.59 KB, 480x360 - видяно 132 пъти.)

* 19[1].jpg (104.78 KB, 580x426 - видяно 129 пъти.)

* 15[1].jpg (101.88 KB, 550x366 - видяно 137 пъти.)

* 11[1].jpg (97.92 KB, 548x365 - видяно 136 пъти.)

* 24[1].jpg (87 KB, 580x435 - видяно 137 пъти.)

* 1[1].jpg (56.92 KB, 550x369 - видяно 130 пъти.)

* 2_b[1].jpg (75.06 KB, 580x385 - видяно 129 пъти.)
Активен
bars_i
Гост
« Отговор #1 -: Декември 09, 2010, 00:41:35 »

Кунгурская ледяная пещера
Една от най-красивите пещери в света се намира в Пермска област, недалеч от малкия стар и типичен провинциален град Кунгур, на десния бряг на река Сылва. В недрата на огромните ледени планини са скрити 48 пещери и 70 езера. Подземните тунели са с обща дължина почти 6 км. Според легенда в една пещера през ХVІ век е презимувал Ермак, за да се спаси от преследвачите на вярата му.
Местното население отдавна е използвало естествения природен ледник за съхранение на месо и риба, а в по-топлите подземия са се укривали по време на номадските набези. Екскурзиите в подземното царство започват още от ХVІІІ век. Сталактити, сталагмити, сталагмати, пещерни бисери, странни ледени фигури и искрящи кристали - природата е украсила тази пещера по всевъзможни начини. Подземните чертози с ледено студения искрящ декор, могат да се оприличат с двореца на "Снежната кралица". Преди време на туристите е била предлагана и водна разходка с лодка, но поради нарушаването на еко системите е било взето решение туристическия маршрут да се съставлява изцяло от пешеходни обиколки. Желаещите да се впуснат в леденото приключение трябва да се подготвят с достатъчно топли дрехи - в пещерата дори през лятото температурата не надхвърля +4,+5 градуса, а целия преход под земята е час и половина.

* led[1].jpg (48.22 KB, 200x150 - видяно 232 пъти.)

* 771-big[1].jpg (53.56 KB, 380x570 - видяно 126 пъти.)

* 845-big[1].jpg (36.27 KB, 380x588 - видяно 131 пъти.)

* 5817-big[1].jpg (32.84 KB, 380x591 - видяно 125 пъти.)

* 14582-big[1].jpg (91.27 KB, 450x691 - видяно 124 пъти.)
« Последна редакция: Декември 09, 2010, 01:12:03 от pantera » Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright