Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Замъци  (Прочетена 833 пъти)
bars_i
Гост
« -: Декември 08, 2010, 22:29:55 »

Замъкът в Хунедоара – където Дракула бил държан като затворник

Замъкът, намиращ се в Хунедоара, Румъния, бил част от Княжество Трансилвания и според легендата е мястото, където принцът на Валахия Влад Цепеш Трети (известен като Дракула) бил държан като затворник за седем години, преди да бъде детрониран през 1462-ра година.

Замъкът е построен в готически стил, но има барокови и ренесансови архитектурни елементи. Той е обширна и внушителна сграда с високи и различно оцветени покриви, кули и с безброй гравирани прозорци и балкони.

* a435_Hunyad[1].jpg (61.2 KB, 450x655 - видяно 130 пъти.)

* hunyad-castle[1].jpg (202 KB, 500x367 - видяно 134 пъти.)
Активен
bars_i
Гост
« Отговор #1 -: Декември 08, 2010, 22:37:10 »

Замъкът Льовенбург – Дисниленд през XVIII век

Изглежда сякаш в Парк Вилхемсхьое, намиращ се накрая на град Касел, се издига средновековен замък. Всъщност, Льовенбург или „Замъкът на лъва” бил построен по заповед на Вилхелм Девети от Хесен Касел (1743 – 1821), който бил Уолт Дисни за онази ера. Замъкът бил внимателно проектиран от кралския строителен инспектор Хайнрих Кристоф, който специално пътувал до Англия, за да разучи тамошните руини в романтичен стил.

* a435_lowenburg[1].jpg (71.19 KB, 450x702 - видяно 146 пъти.)

* lowenburg[1].jpg (25.45 KB, 440x328 - видяно 140 пъти.)
Активен
bars_i
Гост
« Отговор #2 -: Декември 08, 2010, 23:53:47 »

Мон Сен Мишел – средновековен замък на малък остров

Мон Сен Мишел се намира на малък остров на нормандския бряг, близо до Бретан, който по време на прилива е почти напълно изолиран от сушата. Единствено тесен път, построен през 80-те години на ХХ век, предоставя връзка към брега. Но внимавайте – приливът идва бързо – много туристи са се давели, докато са прекосявали пясъчния залив.

За разлика от други замъци във Франция, които първоначално са били защитни структури или луксозни дворци, Мон Сен Мишел бил манастир.

* a435_michel[1].jpg (42.56 KB, 450x484 - видяно 145 пъти.)

* Mont-Saint-Michel4[1].jpg (110.78 KB, 500x400 - видяно 140 пъти.)
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright