Духовно развитие

Анкета
Въпрос: какъв цвят са твоите очи?  (Гласуването приключено: Февруари 06, 2011, 03:16:52 )
черни - 0 (0%)
сини - 5 (20.8%)
зелени - 3 (12.5%)
кафяви - 11 (45.8%)
кехлибарени - 2 (8.3%)
пъстри - 2 (8.3%)
сиви - 1 (4.2%)
Общ брой гласове: 22

Страници:  1 2 [3] 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: какъв е цвета на очите ти?  (Прочетена 4372 пъти)
zvezdichka
Неактивен Неактивен

Публикации: 255

Нека бъде вечна светлина!

« Отговор #30 -: Май 29, 2011, 11:05:55 »

Може и да качим снимка,примерно на котка и всеки да каже как вижда котката,аз я виждам като част от всичко,от цялото,от Земята.
Активен
johny
Гост
« Отговор #31 -: Май 29, 2011, 11:24:47 »

Може и да качим снимка,примерно на котка и всеки да каже как вижда котката,аз я виждам като част от всичко,от цялото,от Земята.

Познато чувство! Метафорично казано-понякога животните ми приличат на хора само че в други тела хихих
Активен
zvezdichka
Неактивен Неактивен

« Отговор #32 -: Май 29, 2011, 11:36:03 »

интересноУсмивчица)) ами като видиш например, слънцетоУсмивчица
Активен
praiseyou
Гост
« Отговор #33 -: Май 29, 2011, 12:31:47 »

Според мен душата не се определя от цвета на очите, дали имаш 3 крака или не си се бръснал 12 години.. Лично и неангажиращо мнение.
Активен
zvezdichka
Неактивен Неактивен

« Отговор #34 -: Май 29, 2011, 12:40:31 »

какъв цвят на очите имаш ти?Затъпяване
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #35 -: Май 29, 2011, 12:41:35 »

Според мен душата не се определя от цвета на очите, дали имаш 3 крака или не си се бръснал 12 години.. Лично и неангажиращо мнение.
Споделям мнението ти Намигване

А в новия свят да има САМО хора със светли очи, това силно ме съмнява.
Нищо не пречи духовно извисен човек, имащ най-различни способности, да е с тъмни очи. Освен това, ясно е, че много по-малко от хората са синеоки, отколкото другите - с другите какво трябва да стане, за да останат само светлите? Усмивчица
Активен
praiseyou
Гост
« Отговор #36 -: Май 29, 2011, 12:47:40 »

какъв цвят на очите имаш ти?Затъпяване
Пъстри Усмивчица (Синио-зелени) - варират според обстоятелствата. Та ако това е условието май ще го пребацаме И тоя преход Намигване
« Последна редакция: Май 29, 2011, 13:08:06 от Власти » Активен
Чиста енергия
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 118

• Град: Варна
  • « Отговор #37 -: Май 29, 2011, 13:51:13 »

Кафеви  Мисли
    Активен
    Soenya
    Неактивен Неактивен

Публикации: 52

« Отговор #38 -: Май 29, 2011, 13:55:25 »

Пъстри
    Активен

Аз знам! Аз мога! Съединение!
    zvezdichka
    Неактивен Неактивен

« Отговор #39 -: Май 29, 2011, 14:46:08 »

само,че не говорех за душата на човек, а за емоционалността му,даже тя е следствието,
     а преди това говорим за ума и знанието на човек и от там  идва и възприемането и картината.
    « Последна редакция: Май 29, 2011, 14:53:38 от zvezdichka » Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1650

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #40 -: Май 29, 2011, 17:03:56 »

искате ли да вземем да направим един тест,кой как възприема света, и да видим до колко е взависимост от цвета на очите.
    Имам такова мнение ,че начина по който гледаш на света зависи от цвета на очите ти?

Ако бихме гледали на света през цветни очила, това мнение би било основателно.
    Гледащият през сини очила би виждал света в синьо, гледащият през зелени - в зелено и т.н. Това би влияело на начина на възприемане.

Дали така е и с цвета на очите?
    Дали хората с кафяви очи виждат всичко в кафяво?
    Не са ли очите изградени така, че да позволяват едно обективно възприемане на света, едно и също за всички хора, независимо от техния цвят?
    Активен
    zvezdichka
    Неактивен Неактивен

« Отговор #41 -: Май 29, 2011, 17:27:02 »

Това се опитвам да разбера, въпроса ми е по скоро, не съсредоточен за този свят, а погледнато от малко по различен поглед.може би, ще си остане само мой въпросУсмивчица Их и ти само задаваш въпроси ,като мен.
    Колкото повече въпроси си задавам,толково повече отговори получавам.
    Така,че не се страхувайте да питате самите себе си и за най- обичайното нещо от тук погледнато,истината е от всякаде ,зависи от кой ъгъл искаш да я видиш.
    « Последна редакция: Май 29, 2011, 17:47:16 от zvezdichka » Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1650

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #42 -: Май 29, 2011, 17:55:57 »

Това се опитвам да разбера, въпроса ми е по скоро, не съсредоточен за този свят, а погледнато от малко по различен поглед.може би, ще си остане само мой въпрос

Може би искаш да анализираш какво ще се получи, ако човек се опита да наблюдава света като през цветни очила. И в зависимост от това какъв цвят ще си избере, как ще се промени неговото светоусещане, чувствата, емоциите ...

Цитат

Колкото повече въпроси си задавам,толково повече отговори получавам.
    Така,че не се страхувайте да питате самите себе си и за най- обичайното нещо от тук погледнато,истината е от всякаде ,зависи от кой ъгъл искаш да я видиш.

Това наистина е много важно. Дори задаването на въпроси е по-важно от получаването на отговори. Защото рано или късно отговорът на въпроса ще дойде, стига да поставим въпроса максимално ясно, да го усетим като жива реалност.
    Активен
    ~Schwarze_Sonne~
    Неактивен Неактивен

Публикации: 188

• Град: София
  • "Очите са огледалото на Душата!"

« Отговор #43 -: Юни 21, 2012, 17:25:04 »

Моите са пъстри ( кафяво,зелени,жълти )  Ухилен Ухилен Ухилен Променят се от светлината и други фактори.Например като плача,стават наситено зелени...

Това има ли някакво значение,каква е душата ми ?!
    Активен

"Oculi porta anima ... vide si non audes mihi tunc animi... "
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #44 -: Юни 22, 2012, 03:10:49 »

Казват, че очите са прозорец към душата, в това съм убедена.., но едва ли цвета е от значение.
    По-скоро дълбочината, усещането което те носят..,светлината в тях или обратното... Усмивчица
    Активен
    Страници:  1 2 [3] 4   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright