Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как си представям организацията, която да помага на различните деца!  (Прочетена 2749 пъти)
Loli07.11
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 15

« -: Декември 03, 2010, 20:25:45 »

Аз си представям като място където могат да идват и децата и техните родители.Място където всички могат да споделят техните проблеми и как се чувстват.Искам да има хора там , които са минали по този път и които ще могат да споделят своя опит.Също така искам да има специалисти като адвокати, психолози и педагози, които да могат да защитят и подкрепят тези деца и да ги представляват и в техните училища и пред институциите. Да могат и родителите да получат нужната информация и съвет от хора, които са на тяхна страна и ги разбират. Това ще е място където всички ще търсят най-верните решения за излизане от някой проблем. Място където децата ще бъдат чути и разбрани. Може да се направи и тел. линия.За да могат да се обаждат от цяла България.Искам да има организация, която да представлява тези деца в нашата страна. Училищата и техните директори да разберат, че в техните училища има деца, които се нуждаят да ги чуят и разберат.
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2561

NEVERENDING STORY

« Отговор #1 -: Декември 03, 2010, 21:18:00 »

Лоли тука има юристи и първо трябва да ни посъветват ,като какъв тип организация да се регистрира.
После както винаги идва финансовата част, най-малкото за място ,примерно другите неща ако са на доброволни начала.
Второ колко гласност трябва да се даде на такаво нещо, все пак да се избегнат излишни нападки, които може да се отразят на децата.
И идва ред на търсенето на хора с опит.
Ако става дума деян Колев е с подобни намерения ,обаче всички силно подозират користни цели зад тях.

Хубаво е че се пусна тази тема , малко по-сериозно да се подискутира.
Също родителите да вземат участие и да казват за проблемите си за да се изгради по-цялостен образ на нуждите.

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
nani
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 41

• Град: София
  • « Отговор #2 -: Декември 04, 2010, 00:30:38 »

Аз си я представям насочена към образователната система,тоест да е в помощ на възпитателите и учителите.. Разбира се да е отворена и за родители и деца...  Згреших
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #3 -: Декември 04, 2010, 01:00:09 »

Аз съм чела ,че е имало подобни семинари от чуждестранни педагози ,по повод Волфдорфската педагогика , но не са били особенно масови , а и май са били в провинцията. Ако се организират семинари трябва да има покани към всички ,училища и детски градини.Майка ми е с 30 годишен стаж и си нямаше понятие какво значи АДХД , пък камо ли за други неща свързани с по-особенни деца. Слава богу по усет и с любов имат голям напредък с едно такова дете.Но и аз и дадох инфо , представете си колко много са неинформираните преподаватели.Не че повечето няма да са скептичнnи ама да си имат едно наум.
    « Последна редакция: Декември 04, 2010, 01:17:40 от Eona Lightholder » Активен

Nadi
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 36

• « Отговор #4 -: Декември 04, 2010, 01:06:08 »

Здраейте,
    Като консултативен психолог имам щастието да работя с родители, които са отворени към своите деца.
    Често идват при мен за консултация за детето, но след разговор решават първо да променят себе си.
    Все пак при мен наистина идват хора, готови да приемат промяната. Тогава и отношението им към детето, учителите и институциите се променя.
    Аз съм си мислила за сдружение на Родители и деца. Може да има различни инициативи са сближаване и взаимно разбиране между родители, деца, учители. Просто може да се Развихрим))
    Според мен инициативата следва да дойде от родителите.
    Съгласна съм да участвам в Сдружение или както хората с юридическо образование биха препоръчали с отворено сърце.
    Очаквам с нетърпение какво ще се случи!
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #5 -: Декември 04, 2010, 01:18:55 »

Е Наде супер си тека си мечтаех ,някой като теб да се обади .
    Активен

Nadi
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #6 -: Декември 04, 2010, 01:33:35 »

Активен
    nani
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #7 -: Декември 04, 2010, 10:45:32 »

Миналата седмица ходихме с детето на среща в една организация и имаше 3 психоложки.. Децата си играеха в една стая а психоложките ги наблюдаваха. След това извикваха всяко семейство и обсъждаха впечатленията си.. Психоложката,която извика нас ми каза абсолютно същото ,като  Надя Андреева.. Обясни ми ,че чувствата и отношението на родителя по даден проблем се отразява на детето и определя неговия начин на държание и стереотип.. Аз тези неща разбира се от опит ги знам и знам,че не децата трябва да работят , а възрастните и затова скоро смятам да се мяткам в тази материя.. Подкрепям напълно  Надя в изказването и.. !
    Активен
    stefanica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 182

• Град: sofia
  • « Отговор #8 -: Декември 04, 2010, 11:45:27 »

Здравейте на всички заинтересовани по темата! Усмивчица Скоро ще сформираме среща. Надявам се всички желаещи и родители да дойдат и да изкажат мненията си и своите предложения.Един такъв проект е важен за бъдещето на децата!Разбирането на родителите,информирането на обществото от към по достъпна представа и гластност.Всичко е в нашите ръце и поради тази причина аз нямам съмнения в успеваемостта!!! Всички които искат да участват или имат някакви въпроси могат да пишат тук или да ми пишат на лични! Желанието и любовта в сърцата са най-важните спътници!
    « Последна редакция: Декември 04, 2010, 13:41:32 от stefanica » Активен

Щом има желание,винаги има и начин Усмивчица
    Nadi
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #9 -: Декември 04, 2010, 13:24:19 »

С нетърпение очаквам да се организира среща на Родители на новите деца.
    Предлагам дори да организираме група за споделяне веднъж месечно.

Коригирано от модератор:

Моля не поствайте лична информация , която може да бъде разбрана, като реклама.
    Всеки може да свърже със съфорумец ,чрез лични съобщения.
    « Последна редакция: Декември 07, 2010, 20:35:22 от Eona Lightholder » Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #10 -: Декември 04, 2010, 16:36:10 »

Хора вчера търсих подобни организации в Холандия и останових ,каква машина за пари са.
     Пазете разпространението не информация от комерсиализация.
    Естественне говорим , че трябва абсолютно безплатно да е , но говорим за българските семейства , които едвам едно плуване за детето не могат да си позволят.
     За това си мислех за организация с нетърговска цел или там фондация , то пък вече е мръсна дума. Незнам преди всичко да изясним за какво говорим. Защото платени програми в България има ,примерно център Юнити май се казва. Мисля ,че целта е сдружение ,което наистина да помага и да действа с минимални средства.

Може би първо трябва да попитаме ,кой има желание да работи на доброволни начала.
    След празниците може и да се прибера и се видим с майките.
    Активен

nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #11 -: Декември 04, 2010, 17:21:25 »

Ако се осъществи това и хората виждат, че на децата наистина се помага... фондацията на един по-късен етап може да съществува от дарения на родители, които имат финансови средства и желаят да се помага и на други деца. Такива със сигурност има! Но колко.. хм, както и да е Усмивчица

Пък и не само родители биха подпомогнали такава кауза...
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #12 -: Декември 04, 2010, 17:34:17 »

хмм докато си го писала , а аз перях , точно това си мислех

ОТ РОДИТЕЛИТЕ ЗА РОДИТЕЛИТЕ
    Активен

nani
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #13 -: Декември 04, 2010, 18:25:23 »

Ако е  ОТ РОДИТЕЛИ ЗА РОДИТЕЛИ  може да се направи така,като е тази в която "членуваме " в момента с моето семейство. Става на въпрос за организация на деца с лицеви аномалии и техните родители. Ще ви разкажа накратко на какъв принцип е :

Имат си основа,която имаме и ние,тя е форум и достатъчно заинтересовани...

Представлява група от родители,които са се сблъскали с тези проблеми,когато решението за тях не е било така лесно, като сега.
    Тези родители се събират и който с каквото може да помага..
    Едни са намерили постоянно място за срещи(център за временно настаняване в Банишора),събират се всяка последна неделя от месеца.
     Други имат връзки с лекари,психолози уреждат отвреме на време да посещават тези срещи и да консултират нуждаещите се..

Трети например работят в сфера,в която имат възможност да разпечатват брошури и да ги разпространяват в случая в родилните домове...

А като цяло е в помощ на родителите,които се притесняват за това как ще мине всичко. Отиват новите родители,виждат хората,техните вече излекувани деца и питат за всичко ,което ги притеснява... Това е в общи линии,дано съм била полезна...
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #14 -: Декември 04, 2010, 18:35:13 »

Супер и на мен, точно такова нещо ми се върти в главата.

Сега.... първо трябва да влезем в контакт с момичето ,което в бг-мама е срещало родители, които имат въпроси и интерест за да ги пренасочи насам.

Второто нещо , на срещата през октомври се спомена за заличка в читалище Изток,това било на гърба на кино Изток. Ако има някой ,който е наблизо ,да провери как стоят нещата.

Активен

Страници:  [1] 2 3   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright