Духовно развитие

Анкета
Въпрос: Одобрявате ли войната като КРАЙНО средство за саморазправа?
Категорично-да! - 2 (5.3%)
Зависи...Има си и плюсове и минуси! - 6 (15.8%)
Категорично-не! - 28 (73.7%)
Нямам мнение!(аз съм мекотело и нямам мнение) - 2 (5.3%)
Общ брой гласове: 35

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Одобрявате ли войната като КРАЙНО средство  (Прочетена 3199 пъти)
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #15 -: Януари 25, 2012, 06:06:46 »

категорично НЕ!!!
това е едно ужасно средство не за саморазправа, а за взаимно унищожаване !

Е, то и в шаха целта е взаимно унищожаване... да спрем да играем шах?  

но шаха е игра, живота на невинни хора не е ..
И защо под*волите са ни нужни КРАЙНИ средства?Т.е войната ни е нужна като крайно средство за кое?
Активен
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #16 -: Януари 25, 2012, 11:55:33 »

Категорично -не!
    Войната е кошмар наяве за всеки участвал в нея.
    Ако за момент си представим че руснаци,американци,англичани мислеха така,кой щеше да спре лудостта на Хитлер?
    Какъв ли щеше да е света ако руснаците бяха спрели само до границите на СССР в освободителната си война?
    Дали античовешката идеология на Хитлер за физическо изтребване на нации в геноцид се спира с библия в ръка или Харе Кришна?
    Всяка лудост си има своя антипод и лекарство.
    Всяко действие има и противодействие.
    За съжаление войната ще я има докато има и такива лудости обхванали цели нации.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Orion
    Търсеща истината..
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 113

• Отказвам да играя ИГРАТА..

http://facebook.com/Scarl
    « Отговор #17 -: Януари 25, 2012, 13:44:50 »

Не мога да повярвам, че има хора, които са за войната!? За мен това е най-голямата глупост, измислена от човека.Не мога и да разбера тази мания за власт в миналото..да се завземе света???Защо???Например Хитлер..първо е бил психически нестабилен,комплексиран и освен това се е друсал с амфетамини денонощно..пращал е милиони войници на сигурна смърт, а той самият никога не е влизал в битка и си е стоял във вилата си в Бергхоф, забавлявал се е, докато млади момчета, едва ли не още деца са били разкъсвани от вражеския огън.Но хората са го слушали и почитали като бог.Това е ненормално..извратено..така да се обезценява човешкия живот..да не говорим за евреите..какво са правили с тях..на какви мъчения и унижения са ги подлагали, без да подбират..жени, малки деца, стари хора..
    Аз не разбирам войната..Какво значи Крайно средство??Направи ми впечатление, че тук има хора, които одобряват войната като "крайно средство"..същите хора говорят за любов, добро, светлина..а войната е точно обратното..това е едно огромно противоречие..в крайна сметка, в какво наистина вярвате?
    Активен

All the world's a stage, and all the men and women merely players..
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #18 -: Януари 25, 2012, 15:33:41 »

Не мога да повярвам, че има хора, които са за войната!?
    Нима? Огледай се.

За мен това е най-голямата глупост, измислена от човека.
    И по-големи глупости има.

Не мога и да разбера тази мания за власт в миналото..да се завземе света???Защо???
    Манията за власт не е от вчера, но сега е в своя апогей. Света е завзет и то отдавна. Целият този материализъм, обзел хората, е с по-големи мащаби от всяка друга война - жертвите са не по-малко, само че за загиналите във война се вдигат паметници. А за хората, които нямат какво да ядат? Или, може би, те страдат по-малко от горките евреи? Уповавайки се на митовете за антисемитизма и делата на Хитлер, евреите се имат за недосегаеми, и не са далеч от истината. Всички сме равни, без значение от какъв етнос или вероизповедание сме, но е всеизвестен факт кой управлява света в момента. Въобще не защитавам Хитлер, но за всяко нещо си има причина, както и последици - за Холокоста също.

Направи ми впечатление, че тук има хора, които одобряват войната като "крайно средство"
    Сами определяме обстоятелствата, в които живеем, не обратното. Поддаваме се на манипулация, но това също е неприкосновено наше решение.  Не друг, а ние се въвличаме в изкуствени войни, макар да сме обречени. Не искам нито война, нито такъв мир. Просто света има нужда от кардинални промени, как ще се постигне - не знам.

Направи ми впечатление, че същите хора говорят за любов, добро, светлина..а войната е точно обратното..това е едно огромно противоречие..
    Има и добро, и лошо. Защо непременно трябва да сме слепи за едно от двете?

в крайна сметка, в какво наистина вярвате?
    Вярвам, всъщност, не - убедена съм, че ние сме си виновни. По един или друг начин, повече или по-малко, всички носим отговорност за робското положение, в което сме. Но, от друга страна, изпитанията са, за да се преодоляват. Ако в този си живот не успеем, следва поправителен изпит, и после пак, и пак... В крайна сметка, за добро са и мъките.

Активен
    Orion
    Търсеща истината..
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: Януари 25, 2012, 16:31:23 »

Не мога да повярвам, че има хора, които са за войната!?
    Нима? Огледай се.

За мен това е най-голямата глупост, измислена от човека.
    И по-големи глупости има.

Не мога и да разбера тази мания за власт в миналото..да се завземе света???Защо???
    Манията за власт не е от вчера, но сега е в своя апогей. Света е завзет и то отдавна. Целият този материализъм, обзел хората, е с по-големи мащаби от всяка друга война - жертвите са не по-малко, само че за загиналите във война се вдигат паметници. А за хората, които нямат какво да ядат? Или, може би, те страдат по-малко от горките евреи? Уповавайки се на митовете за антисемитизма и делата на Хитлер, евреите се имат за недосегаеми, и не са далеч от истината. Всички сме равни, без значение от какъв етнос или вероизповедание сме, но е всеизвестен факт кой управлява света в момента. Въобще не защитавам Хитлер, но за всяко нещо си има причина, както и последици - за Холокоста също.

Направи ми впечатление, че тук има хора, които одобряват войната като "крайно средство"
    Сами определяме обстоятелствата, в които живеем, не обратното. Поддаваме се на манипулация, но това също е неприкосновено наше решение.  Не друг, а ние се въвличаме в изкуствени войни, макар да сме обречени. Не искам нито война, нито такъв мир. Просто света има нужда от кардинални промени, как ще се постигне - не знам.

Направи ми впечатление, че същите хора говорят за любов, добро, светлина..а войната е точно обратното..това е едно огромно противоречие..
    Има и добро, и лошо. Защо непременно трябва да сме слепи за едно от двете?

в крайна сметка, в какво наистина вярвате?
    Вярвам, всъщност, не - убедена съм, че ние сме си виновни. По един или друг начин, повече или по-малко, всички носим отговорност за робското положение, в което сме. Но, от друга страна, изпитанията са, за да се преодоляват. Ако в този си живот не успеем, следва поправителен изпит, и после пак, и пак... В крайна сметка, за добро са и мъките.

Лошото е, че ти изобщо НИЩО не си разбрала от моя пост и не виждам смисъл да се хабя, за да ти обяснявам..В теб виждам само едно желание да опровергаеш това, което съм написала..надявам се, че ти е доставило удоволствие...ще спра до тук..защото не искам да те обиждам..
    Активен

Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #20 -: Януари 25, 2012, 16:41:09 »

Лошото е, че ти изобщо НИЩО не си разбрала от моя пост и не виждам смисъл да се хабя, за да ти обяснявам..В теб виждам само едно желание да опровергаеш това, което съм написала..надявам се, че ти е доставило удоволствие...ще спра до тук..защото не искам да те обиждам..

А защо не се опиташ да й обясниш своята гледна точка?

Ако примерно твоето дете не те разбира, няма ли да се опиташ да му изложиш своите аргументи по по-разбираем за него начин?

Мисля, че ИВЕВЕ в своя пост е посочила логични твърдения, които може да са приемливи за някого.
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #21 -: Януари 25, 2012, 16:49:23 »

Всъщност самите евреи са създали Хитлер и Холкоста. Те в момента владеят света и водят война срещу всичко, което им пречи. За тях войната е поминък. Къде виждате Бог там? Аз виждам само дяволи и демони.
    Активен
    Orion
    Търсеща истината..
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: Януари 25, 2012, 16:52:57 »

А защо не се опиташ да й обясниш своята гледна точка?

Ако примерно твоето дете не те разбира, няма ли да се опиташ да му изложиш своите аргументи по по-разбираем за него начин?

Мисля, че ИВЕВЕ в своя пост е посочила логични твърдения, които може да са приемливи за някого.
    Не мисля, че има какво да обяснявам..всичко, което съм искала да кажа е написано точно и ясно.Явно не всеки може да го разбере..но всеки има право на глас и е прав за себе си Усмивчица
    Активен

Orion
    Търсеща истината..
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: Януари 25, 2012, 16:56:05 »

Всъщност самите евреи са създали Хитлер и Холкоста. Те в момента владеят света и водят война срещу всичко, което им пречи. За тях войната е поминък. Къде виждате Бог там? Аз виждам само дяволи и демони.
    Страшно много те уважавам и те харесвам, но не съм съгласна с това което казваш..моля дай повече сведения..
    Активен

ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #24 -: Януари 25, 2012, 16:59:08 »

Лошото е, че ти изобщо НИЩО не си разбрала от моя пост и не виждам смисъл да се хабя, за да ти обяснявам..В теб виждам само едно желание да опровергаеш това, което съм написала..надявам се, че ти е доставило удоволствие...
    Какво не съм разбрала? Усмивчица

ще спра до тук..защото не искам да те обиждам..
    Това вече не го приемам. Защо ще спреш или по-точно - с кое? Гарантирам ти, че не можеш да ме обидиш. Ако е заради правилата на форума - на лични ми напиши "обидната" част. Интересно ми е.  Ухилен
    Активен
    Orion
    Търсеща истината..
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: Януари 25, 2012, 17:09:53 »

Не искам да се чувстваш обидена..просто неможеш да ме разбереш, а аз немога да ти обясня..мненията ни се различават, но всеки има право на глас..съжелявам, ако по някакъв начин си се почувствала наранена..не съм го искала..просто за мен са важни любовта и светлината и отричам всичко негативно..Извинявай ако съм те обидила, но просто казвам това, което чувствам..
    Активен

Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #26 -: Януари 25, 2012, 17:45:37 »

Страшно много те уважавам и те харесвам, но не съм съгласна с това което казваш..моля дай повече сведения..

Ами всъщност е дълга история. Със сигурност знаем, че Прескот Буш, дядото на Джордж Буш старши и младши, финасирал Хитлер, от една страна, а от друга е осми или девети(няма значение) братовчед с Алистър Кроули. Самият Кроули е дядо на Буш старши и прадядо на Буш Младши. А целият сатанизъм в музиката, киното, изкуството и т.н през 20 век е вдъхновен от Кроули. Също така връзката между семейство Буш, род с немски корени, и Кроули, англоамерикански шпионин, е неоспорима. По случайност този който обяви новият световен ред и онзи който окончателно го наложи са свързани с най-опасния човек за християнската традиция, в историята. Самият Кроули е манипулирал Хитлер да започне войната като е обвинявал евреите за несгодите на Германия. И Хитлер е бил подведен. Всичко това е описано от биографите на Кроули, както и в неговата собствена книга - "Библия на сатаната" или нещо от този сорт беше името. А за Прескот Буш казах - една от основните фигури, финансирали "Фюрера", наред с много компании, които днес просперират, като "Дженерал Електрикс" и "Форд".

Холокоста е съществувал  като историческо събитие, но, според мен, в по-малки размери от фактите. Математически е доказано че е невъзможно да бъдат убити не само 6, дори и 2 милиона души за времето, в което се твърди, че се е случило всичко това. А и Германия щеше да изпадне в икономическа криза, това са разноски за милиони хора. След войната тези преувеличени факти са използвани за създаване на световно милосърдие към евреите.

11 минути след признавате от Британия на държавата ИЗраел,основно следствие от войната, САЩ също я признават без въобще да са уведомени по нито един официален канал за действията на островитяните. През периода 1949 - 2007 Щатите са превели общо около 114 милиарда долара на израелското правителство, и това според техните твърдения. 98% от сумата, която Щатите отпуска на други държави за военно развитие, отива за Израел. В резултат на това те имат една от най-добрите армии в света, а всеки, който е готов да стане евреин, получава невероятни отсъпки за пребиваване в държавата, където няма никъде другаде.За сравнение, за периода 1949-1996 за страните от Южна и Централна Америка и Африка са отпуснати около 62, 5 милиарда долара. По 59 долара на човек, грубо. А дори и днес, когато САЩ са пред икономически фалит, те изпращат около 3 млрд. долара на израелското правителство.

Също така без САЩ няма нито ООН, нито НАТО(основано от Хари Труман, благодателя на Израел). Тъй че Щатите могат да наложат вето върху всяко решение на тези организации - те ги издържат. И така геноцида срещу палестинците е свободен от страна на Израел, при положение, че сред палестинците има към милион, два мюсюлмани, милион и нещо християни, и близо милион юдеи. За правителството на Израел това няма значение - те репресират всички.   

Тези от Хамас, според мен, са може би създадени от Иран, които са последната преграда на ционистите към Азия. Те държат Сирия, Южен Ливан(Хизбула) и всички шиитски държави в Близкия изток. По мое наблюдение, на никой не го натрапвам, сунитите(внесли първият разкол след смъртта на Мохамед в неговото учение), сунитските държави са все приятели на Израел, Запада и позволяват строежите на военни бази в своите територии. Всички шиити пък са към Иран. Там е намесен и Путин, но следват непроверени и съмнителни факти - според мен Путин е основният враг на Запада в днешно време, той стои зад Иран, ускореният разпад на ЕС(който е продиктуван и от невъзможните банкови лихви, които доведоха до кризата) и т.н.  Стига толкова.

В заключение ще кажа, че в миналото Британия колонизирала целия свят и чрез насилие наложила властта на своите институции. Тези институции дали демократично управление на поробените страни. САЩ, символа на демокрацията, управляват тези държави на базата на техните институции и конституции, наложени от Британия. Британия е най-тежко пострадалата европейска страна, след Германия, във времената на двете световни войни. Оттам щафетата поемат САЩ. И Те сега, сривайки се, ще повлекат Европа, а Израел ще заемат тяхното място. Оттам трябва да дойде Антихриста. Това е.

Може да звуча малко категорично. Това е моето мнение. Не го налагам като чиста истина, но съм готов за дискусия.

П.С: Затова изказвам съмнения към Дънов и тези, които го признават. Той обещава нов прекрасен свят, който ще бъде основан от евреите и довършен от славяните. А в основата на еврейството, дори не са евреи, а някакви тюрко-кавказски хора, които се ръководят от шайка 300 жреци.
    Активен
    Orion
    Търсеща истината..
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: Януари 25, 2012, 20:23:16 »

Ами всъщност е дълга история. Със сигурност знаем, че Прескот Буш, дядото на Джордж Буш старши и младши, финасирал Хитлер, от една страна, а от друга е осми или девети(няма значение) братовчед с Алистър Кроули. Самият Кроули е дядо на Буш старши и прадядо на Буш Младши. А целият сатанизъм в музиката, киното, изкуството и т.н през 20 век е вдъхновен от Кроули. Също така връзката между семейство Буш, род с немски корени, и Кроули, англоамерикански шпионин, е неоспорима. По случайност този който обяви новият световен ред и онзи който окончателно го наложи са свързани с най-опасния човек за християнската традиция, в историята. Самият Кроули е манипулирал Хитлер да започне войната като е обвинявал евреите за несгодите на Германия. И Хитлер е бил подведен. Всичко това е описано от биографите на Кроули, както и в неговата собствена книга - "Библия на сатаната" или нещо от този сорт беше името. А за Прескот Буш казах - една от основните фигури, финансирали "Фюрера", наред с много компании, които днес просперират, като "Дженерал Електрикс" и "Форд".

Холокоста е съществувал  като историческо събитие, но, според мен, в по-малки размери от фактите. Математически е доказано че е невъзможно да бъдат убити не само 6, дори и 2 милиона души за времето, в което се твърди, че се е случило всичко това. А и Германия щеше да изпадне в икономическа криза, това са разноски за милиони хора. След войната тези преувеличени факти са използвани за създаване на световно милосърдие към евреите.

11 минути след признавате от Британия на държавата ИЗраел,основно следствие от войната, САЩ също я признават без въобще да са уведомени по нито един официален канал за действията на островитяните. През периода 1949 - 2007 Щатите са превели общо около 114 милиарда долара на израелското правителство, и това според техните твърдения. 98% от сумата, която Щатите отпуска на други държави за военно развитие, отива за Израел. В резултат на това те имат една от най-добрите армии в света, а всеки, който е готов да стане евреин, получава невероятни отсъпки за пребиваване в държавата, където няма никъде другаде.За сравнение, за периода 1949-1996 за страните от Южна и Централна Америка и Африка са отпуснати около 62, 5 милиарда долара. По 59 долара на човек, грубо. А дори и днес, когато САЩ са пред икономически фалит, те изпращат около 3 млрд. долара на израелското правителство.

Също така без САЩ няма нито ООН, нито НАТО(основано от Хари Труман, благодателя на Израел). Тъй че Щатите могат да наложат вето върху всяко решение на тези организации - те ги издържат. И така геноцида срещу палестинците е свободен от страна на Израел, при положение, че сред палестинците има към милион, два мюсюлмани, милион и нещо християни, и близо милион юдеи. За правителството на Израел това няма значение - те репресират всички.   

Тези от Хамас, според мен, са може би създадени от Иран, които са последната преграда на ционистите към Азия. Те държат Сирия, Южен Ливан(Хизбула) и всички шиитски държави в Близкия изток. По мое наблюдение, на никой не го натрапвам, сунитите(внесли първият разкол след смъртта на Мохамед в неговото учение), сунитските държави са все приятели на Израел, Запада и позволяват строежите на военни бази в своите територии. Всички шиити пък са към Иран. Там е намесен и Путин, но следват непроверени и съмнителни факти - според мен Путин е основният враг на Запада в днешно време, той стои зад Иран, ускореният разпад на ЕС(който е продиктуван и от невъзможните банкови лихви, които доведоха до кризата) и т.н.  Стига толкова.

В заключение ще кажа, че в миналото Британия колонизирала целия свят и чрез насилие наложила властта на своите институции. Тези институции дали демократично управление на поробените страни. САЩ, символа на демокрацията, управляват тези държави на базата на техните институции и конституции, наложени от Британия. Британия е най-тежко пострадалата европейска страна, след Германия, във времената на двете световни войни. Оттам щафетата поемат САЩ. И Те сега, сривайки се, ще повлекат Европа, а Израел ще заемат тяхното място. Оттам трябва да дойде Антихриста. Това е.

Може да звуча малко категорично. Това е моето мнение. Не го налагам като чиста истина, но съм готов за дискусия.

П.С: Затова изказвам съмнения към Дънов и тези, които го признават. Той обещава нов прекрасен свят, който ще бъде основан от евреите и довършен от славяните. А в основата на еврейството, дори не са евреи, а някакви тюрко-кавказски хора, които се ръководят от шайка 300 жреци.
    Тази информация ми идва в повече, в момента съм много напрегната и не мога да я асимилирам..възхищавам се на познанията ти и пак ти казвам, много те уважавам заради това, което си..но никога няма да приема войната..за мен тя е кощунство и издевателство върху човешкия живот...войната е зло и е в опозиция с моите вярвания..пак казвам..всеки си има мнение..и не искам да натрапвам своето
    Активен

Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #28 -: Януари 25, 2012, 20:31:09 »

Не се възхищавай от нищо, само ще ме обидиш. Пренаселен съм с идеи и трябва да ги развия. Иначе, извинявай, идеята ми не е да затормозявам.  Усмивчица  СЪгласен съм. Войната е насилие. Благия Бог липсва там. Много е трудно човек да овладее насилието в самия него, когато постоянно е заливан от такова чрез медии, филми, музика - все лицемерие(банална дума).   
    Активен
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

Публикации: 334

« Отговор #29 -: Януари 25, 2012, 20:55:53 »

Според мен до война се стига, когато който и да е от участниците в нея не са разбрал и оценил градивната сила, която дава мирът. Останалите воюват в защита на мира и за тях войната идва като необходима за неговото възвръщане.. склонни са дори да преговарят с врага за да защитят благородната си кауза.
    Активен
    Страници:  1 [2] 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Информацията като енергия, енергията като информация
    Духовни учения
    Administrator 0 1210 Последна<br />публикация Юни 23, 2009, 22:32:40
    от Administrator
    Хората като жители на вечността
    Духовни учения
    Administrator 1 1496 Последна<br />публикация Януари 28, 2010, 20:25:00
    от delfin
    Войната « 1 2 3 4 »
    Обща тематика
    Venus 47 1609 Последна<br />публикация Декември 31, 2010, 23:12:03
    от The One
    Парите като дълг
    Филми
    Amaranth 1 1572 Последна<br />публикация Април 19, 2011, 02:08:53
    от dtmf
    Защо като се събудя?
    Моите сънища
    i.am.eternal 10 1229 Последна<br />публикация Април 11, 2011, 19:35:49
    от xxxx

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright