Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: НАСА ще признае, че има извънземен живот?  (Прочетена 3833 пъти)
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« -: Декември 02, 2010, 20:25:20 »

Американската космическа агенция НАСА вероятно е подготвило сензация, свързана със съществуването на извънземни. Тази седмица, на официалния сайт на ведомството е публикуван документ за предстояща пресконференция, на която ще се обсъждат „астробиологичните находки". Срещата с журналистите ще бъде предавана пряко на 2 декември от NASA ТV, предаде КРОСС.

Според документа ще се обсъждат „астробиологичните находки, които ще окажат влияние на търсенето на доказателства за извънземен живот".

Преди известно време американските учени откриха на Земята жизнени форми, които е напълно възможно да могат да живеят на други планети. Уникалните организми живеят в много агресивна среда, като използват за метаболизма си арсен. Откритието, доказващо теорията „пришълци-сенки", които са се заселили на Земята доста по-рано преди появяването на сегашните форми на живот и съществуват паралелно с него, бе направено от международна група от биолози.

На дъното на езерото Моно, в Калифорния, учените откриха неизвестни досега микроорганизми. По-рано езерото се смяташе за мъртво. в него има голямо съдържание на отровния арсен.

„Бактериите ползват за метаболизма си арсена, което доказва, че живот може да съществува практически на всички, дори и на най- недружелюбни планети", смята астробиологът Луис Дартнел, който работи в Центъра за планетарна наука в Лондон.

През последните пет години астрономите откриха около 500 планети, извън пределите на Слънчевата система, на които учените сериозно разчитат, че могат да открият живот. А откриването на „арсеновите бактерии" сигурно ще разшири диапазона за търсене на „зелените човечета".

През септември учените обявиха, че са открили планета, която много прилича на Земята- тя е разположена на „само" 20 светлинни години", има атмосфера, сравнително силна гравитация, и вероятно на нея може да се открие вода.

http://science.actualno.com/news_326110.html
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Konstantin
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 24

« Отговор #1 -: Декември 03, 2010, 01:04:14 »

Ама какви сте ми наивнички само Плезещ се
Активен
небесният ангел
Гост
« Отговор #2 -: Декември 03, 2010, 01:13:16 »

Еми то крайно време беше вече да почнат да говорят за всичко това-ама истината,а не да подхвърлят трохички!

Към Константин-Ами какво да ти кажа-наивници винаги ще има!И аз да повторя това което каза бъдещата кандинат президентка -ще поживеем,ще видим! Усмивчица
Активен
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #3 -: Декември 03, 2010, 10:56:21 »

Константин според мен ти си наивния в случая,а не тези които допускат,че има извънземна форма на живот подобна на нашата!

Времето ще покаже!
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
ЕМИЛИЯН :)
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 69

Любовта е по силна от всичко

« Отговор #4 -: Декември 03, 2010, 11:38:44 »

Наивни или не наивни всеки сам си избира в какво да вярва и в какво да не вярва .
Според мен с извинение е наивно човек ида вярваш че само на земята има живот .
А дали ще се покажат ТЕ ми лично на мене вече ми е без значение.
И между другото този форум е да се споделя информация да се научи нещо интересно и ново а не да се обижда.
 Щастливко Щастливко Щастливко Щастливко Щастливко Щастливко Щастливко Щастливко Щастливко Щастливко Щастливко Щастливко Щастливко Щастливко
Активен

Познах добро и зло, грях и добродетел, правда и неправда;съдих и ме съдиха;минах през рождение и смърт, радост и мъка, рай и ад; и накрая разбрах, че аз съм във всичко и всичко е в мен.
johny
Гост
« Отговор #5 -: Декември 03, 2010, 13:22:09 »

...абе едва ли някога ще кажат всичко.Просто от време на време ще ни хвърлят прах в очите за да си мислим че има прозрачност и че данакоплатците ще знаят къде им отиват парите.Истината е обаче,че "тайното","подземно" правителство на САЩ се финансира от така наречените "черни бюджети" и "тайни дарители" и те са безкруполни.Спомнете си какво стана с Джон Кенеди
Активен
psyhea
Гост
« Отговор #6 -: Декември 03, 2010, 13:34:20 »

Ако ще извънземните да превземат цялата планета,Nasa пак ще си търси микроорганизми из космоса.Тея бунаци само се ебават с хората и дори да ни атакуват марсиански зелени човечета,Наса пак ще заяви,че извънземни няма. Ухилен
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #7 -: Декември 03, 2010, 14:24:28 »

Тези, които вярват в еди-какви извънземни са наивни в твоя свят, Константине... А този, който не вярва, е наивен в света на този, който вярва.
Иначе казано - сляпа вяра или сляпа невярва... и то е различно за всеки.
Активен
Amica
Неактивен Неактивен

Публикации: 97

• Град: София
  • Om tare tutare ture soha

dimitrina.hristova
    « Отговор #8 -: Декември 03, 2010, 21:33:04 »

Аз си мисля, че Наса да каже или не каже нещо е все тая. Повечето от нас са на принципа Да пипна,че да повярвам. А съвсем скоро ще ни се разкрият...аз съм сигурна в това. При положение, че именно извънземните ни помагат в момента много заради прехода и са минали по този път...дали пък няма да ни се представят накрая? Усмивчица Трябва да си много заблуден за да си мислиш, че сме единствени. Хората, когато не разбират нещо го отхвърлят.
    Активен
    Власти
    Гост
    « Отговор #9 -: Декември 03, 2010, 23:47:55 »

Находката е направена в района на езеро Моно, щяла да преобърне представата ни за съществуване. Финансирано от НАСА астробиологично изследване е открило извънземен живот на Земята, обявиха от космическата агенция. Специалистите се натъкнали на алтернативна форма на съществуване в района на калифорнийското езеро Моно.

"Става въпрос за микроорганизъм, който може да се репродуцира по химически път, непознат за планетата ни до този момент", съобщи Ед Уайлър - един от шефовете в НАСА. Той е категоричен, че находката ще промени представите ни за живот и анонсира, че подробностите ще бъдат изложени на специална пресконференция.

Фундаменталната стойност на откритието се увеличава от допълнително изтекла от НАСА информация, според която биологична находка е позната на учените единствено от мисията на телескопа Кеплер, търсещ земеподобни планети около близо 150 хиляди звезди в дълбокия Космос.

Наскоро специалистите обявиха, че 700 от изследваните обекти имат потенциал да бъдат планети, а около 5 са с твърда повърхност и евентуално може да има форми на живот.
    Активен
    Konstantin
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 24

« Отговор #10 -: Декември 04, 2010, 00:06:11 »

Русия: Извънземният живот на НАСА е "сапунен мехур"

„Сензационното" откриване от американската космическа агенция НАСА на бактерия, която има едва ли не извънземна ДНК, е поредният „сапунен мехур" на американски учени, смятат в Института за медико-биологични изследвания към Руската академия на науките, съобщи агенция „Интерфакс", предаде КРОСС.

„Това е поредната нагласена сензация. Смятам, че това изявлението на НАСА е преждевременно заключение, което не се основава на нищо. Няма нищо извънземно в тази бактерия", заяви завеждащата лаборатория в института Наталия Новикова.

По думите й приписваният на бактерията извънземен произход е измислен.

„На Земята съществуват най-различни бактерии, които могат да растат и да се развиват в най-екстремни условия. Могат дори да абсорбират калиев цианид. Различни са и усвояват разнообразни вещества. до момента съществуват хиляди неоткрити видове. а това е просто откриване на нов вид бактерия", твърди Новикова.

източник: http://world.actualno.com/news_326425.html

Май ви откриха плеадианците под формата на бактерии Веселяк
    Активен
    nani
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 41

• Град: София
  • « Отговор #11 -: Декември 04, 2010, 00:12:29 »

Американец да ми каже "Добър ден ",първо ще погледна къде е слънцето.. Усмивчица 1000% съм убедена ,че съществува интелект извън Земята,но съвсем нямам нужда америка да ми го доказва,показва изказва и така.. Усмивчица
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #12 -: Декември 04, 2010, 00:15:54 »

Константине, май само на теб не ти е ясно ,че това откритие само , ще промени критериите на търсене и ще преизчисли вероятностите, което само може да поповиши отношението на скептиците. А понеже тук не сме такива и ако щеш се обърни с хастара навън, няма да обедиш никой ,че в нещо безкрайно се мотат сами Константин + няколко милиярда подобни.
    Естествно и ние няма да ти натрапваме нашите идеи насила,защото ти ще повярваш само ако ти звъннат на вратата у вас и пак ще се самонавиеш ,че халюцинираш.
    Приеми за себе си ,че си попаднал на група суеверници или балъци както ти харесва и си живей живота по своя начин.
    Ние НЯМА да дойдем в твоя форум за конспирации и да кажем ,че сте параноици.
    Моля те престани да обиждаш форумното общество, нищо не постигаш.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    xxxx
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 159

« Отговор #13 -: Декември 04, 2010, 01:54:51 »

.... няма смисъл да се обеснява на човек който нее усетщал тези работи или виждал.. Усмивчица
    Активен
    ЕМИЛИЯН :)
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 69

Любовта е по силна от всичко

« Отговор #14 -: Декември 04, 2010, 08:23:41 »

Летяща чиния? Нищо особено

Тогава я помолих да покаже знанията си в областта на техниката.
    -Какво искаш от мене - да разкажа как работят всевъзможните механизми на вашия свят?
    -Ти разкажи нещо такова, към което нашите учени едва сега се докосват. Ами, да кажем, направи някакво велико научно откритие.
    -Аз и така го правя през цялото време за тебе.
    -Не за мен трябва, а за учения свят, за да го признаят за откритие. За доказателство направи откритие в областта на техниката, космическите кораби, атома, горивото за машините, щом говориш, че е толкова просто.
    -Тези области в сравнение с това, което се опитвам да ти обясня, са, как да ти го кажа по вашему, нещо като каменна ера.
    -Ами, чудесно. Според теб е примитивно, затова ще бъде разбираемо. Ти ще докажеш правотата си и ще потвърдиш, че твоят интелект е по-висок от моя. Кажи например, нашите самолети, космическите кораби, дали са според теб съвършени механизми?
    -Те са много примитивни, и се явяват доказателство за примитивността на технократския път на развитие.
    Такъв отговор ме постави нащрек, защото разбрах:тя действително знае неизмеримо повече, отколкото мога да си представя с моето обичайно съзнание. Продължих да разпитвам:
    -В какво е примитивизмът на нашите ракети и самолети?
    Анастасия ми отговори, след кратка пауза, сякаш ми даваше време да осъзная казаното от нея:
    -Движението на всичките ваши механизми, абсолютно на всички е основано на енергията на взрива. Не познавайки по съвършени естествени източници, вие използвате тези тромави и примитивни, с неимоверно упорство. И не ви спират даже пагубните последствия от тяхното използване. Вашите самолети и ракети имат просто смехотворна далечина на полета, те само едва едва са се вдигнали над земята по мащабите на Вселената, а между другото този начин вече почти е достигнал тавана си. Но това е смешно! Взривяващото се или горящо вещество изтласква някаква тромава конструкция, тази, която наричате космически кораб. При това по-голямата част от кораба е заета именно с проблемите на изтласкването.
    -А какъв може да бъде другия принцип на придвижване във въздуха?
    -Например, както при летящата чиния,- отговори Анастасия.
    -Какво!!! Ти знаеш за летящите чинии и принципа им на придвижване?
    -Разбира се зная. Той е много прост и рационален.
    На мен даже гърлото ми пресъхна, и започнах да я припирам:
    -Разказвай, Анастасия, бързо и разбираемо.
    -Добре, но не се вълнувай, при вълнение ще ти по-трудно да възприемаш. Принципът на придвижване на летящата чиния се основава на енергията на изработване на вакуум.
    -Как така? Бъди по- ясна.
    -Имаш слаб речников запас, а за да ти стане ясно трябва да използвам само него.
    -Сега ще добавя,-изстрелях аз, развълнуван,- буркан, капак, таблетка, въздух...- и започнах бързо да изричам всички думи, които ми идваха наум в този момент, и даже изругах на майка.
    Анастасия ме прекъсна:
    -Не е нужно, аз знам всички думи, с които ти можеш да се изразяваш, но има и други, и въобще друг начин за предаване на информация. С негова помощ аз бих могла да ти обясня за минута, а така два часа може да са нужни. Това е много, бих искала да ти разкажа за друго, по значимо нещо.
    -Не, Анастасия, разказвай за чинията, за принципа й на придвижване, за енергоносителите. Докато не разбера, няма да слушам нищо друго.
    -Добре,- продължи тя.- Взривът - това е когато твърдото вещество бързо се превръща под някакво определено въздействие в газообразно, или в хода на някаква реакция - две газообразни вещества преминават в по-леки. Това ясно ли ти е?
    -Да,- отговорих аз, - ако запалиш барут, ще се превърне в дим, бензинът- в газ.
    -Да, примерно така. Но ако у тебе или у вас имаше по- чисти помисли и оттам знания за механизмите на Природата, вие отдавна бихте осъзнали, че ако има вещество, което за миг може да се разшири значително- да се взриви, преминавайки в друго състояние, то трябва да има и обратен процес. В Природата това са живи микроорганизми, които превръщат газообразните вещества в твърди. Изобщо всички растения го правят, само че с различна скорост и здравина на създаваното. Погледни наоколо, те пият сока на земята, дишат въздух, а изработват от това твърдо и здраво тяло, да кажем дървесина, или по-твърдо и здраво- костилка, орех. Невидимият за окото микроорганизъм прави това с голяма скорост, хранейки се сякаш само с въздух. Ето тези микроорганизми са двигателите на летящата чиния. Те са подобни на мозъчните микроклетки. Само че функционално са тясно ориентирани. Те имат една функция- движението. Но я изпълняват в съвършенство. Те се намират от вътрешната страна на горната повърхност на летящата чиния и са поместени между двойните й стени. Разстоянието между стените е примерно около 3 сантиметра. Горната и долна повърхност на външните стени е пореста, с микроотвори. Чрез тези отвори микроорганизмите засмукват въздуха, създавайки при това пред чинията вакуум. Струйките въздух започват да се втвърдяват още при съприкосновението с чинията, а преминавайки през тези микроорганизми, се превръщат изцяло в топченца. После тези топчета се увеличават до около 0,5 сантиметра в диаметър, омекват и се спускат между стените  в долната част на чинията, и отново се разпадат на газ. Могат да се ядат, ако се успее, преди разпадането им.
    -А в безвъздушното пространство какво ядат?
    -Абсолютно празно пространство във Вселената няма.
    -А самите стени на чинията от какво са направени?
    -Те са отгледани.
    -Как така?- недоверчиво питах аз.
    -Е, какво се учудваш вместо да помислиш внимателно.Много хора отглеждат в разни съдове гъба, която прави водата, в която я държат, вкусна и малко киселичка. Тази гъба приема формата на съда, в който се намира. Тази гъба, между другото много прилича на летяща чиния, тя и двойни стени прави. Ако във водата се добави още един микроорганизъм, ще се извърши втвърдяване, но този така наречен микроорганизъм, може да се изработи, по-точно да се зароди с усилие на мозъка или волята, на ярката представа.
    -Ти можеш ли да го правиш?
    -Да, само че само моите усилия ще бъдат недостатъчни. Необходимо е въздействието на няколко десетки човека, притежаващи такива способности, и това трябва да се прави в продължение примерно на година.
    -А на нашата Земя има ли всичко необходимо за да се отгледа, както ти казваш,тази летяща чиния и микроорганизмите?
    -Разбира се, има. На Земята има всичко, което го има във Вселената.
    -А как да се поставят микроорганизмите между стените на чинията, щом са толкова малки, че не се виждат?
    -Когато “израсне” външната стена, тя сама ги привлича, както гнездата привличат пчелите. Но и тук са нужни волевите усилия на няколко десетки хора. И какъв е смисълът да се детайлизира по-нататък, щом вие и без това не можете да я отгледате поради отсъствието, засега, на хора със съответната воля, интелект и знания?
    -А нима никак не можеш да помогнеш?
    -Мога.
    -Ами направи го.
    -Вече го направих.
    -Какво си направила? - не разбрах аз.
    -Разказах ти, как трябва да се възпитават децата. И още ще ти разкажа. Ти ще разкажеш за това на хората. Много ще го осъзнаят, и техните деца, възпитани по такъв начин, ще притежават интелект, знания и воля, позволяващи да се направят не само примитивна летяща чиния, но значително повече...
    -Анастасия, откъде ти е известно всичко за летящата чиния?
    -Те се приземяваха тук, и аз, им помагах да я ремонтират.
    -Те много по-умни ли са от нас?
    -Съвсем не, те са неизмеримо далече от човека, те се боят от него, не се доближават, макар че са много любознателни. Отначало и от мен се страхуваха. Мислени парализатори насочваха. Все се ежеха. Да ме уплашат се опиваха, да ме учудят. С голям труд ги успокоих и приласках.
    -Е как да не са по-умни, ако правят това, което човек не може?
    -Какво има тук за чудене? Пчеличките също строят от природен материал невероятни конструкции с цяла система за вентилация, отопление, но това не означава, че са над човека по интелект. Във Вселената няма никой и нищо по-високо от човека по интелект, освен Бог.
    Активен

Познах добро и зло, грях и добродетел, правда и неправда;съдих и ме съдиха;минах през рождение и смърт, радост и мъка, рай и ад; и накрая разбрах, че аз съм във всичко и всичко е в мен.
    Страници:  [1] 2 3   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Ехнатон-човек или извънземен?!
    Древни цивилизации
    Аэ съм 3 3809 Последна<br />публикация Декември 19, 2012, 22:11:25
    от Ronkata
    НАСА отново прикрива информация!
    Древни цивилизации
    Аэ съм 2 1928 Последна<br />публикация Юни 20, 2010, 19:38:03
    от Аэ съм
    Има нормален живот и при минус 45 градуса по целзий
    Любопитни факти
    delfin 0 1615 Последна<br />публикация Януари 18, 2010, 18:39:33
    от delfin
    Череп на извънземен открит в България « 1 2 »
    За България
    Evolution 18 2894 Последна<br />публикация Септември 01, 2011, 07:56:31
    от vasilisa212
    Проект "СИН ЛЪЧ" на НАСА-новата религия
    Видео клипове
    Do_It 0 861 Последна<br />публикация Август 02, 2011, 03:31:30
    от Do_It

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright