Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 2 3 [4]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как се преодоляват страхове  (Прочетена 6287 пъти)
вожда
Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #45 -: Октомври 22, 2012, 03:15:37 »

Цитат на: stankeva
Вожде, ти сега коя философия споделяш и на кой си склонен повече да повярваш на хиндуисткото схващане или на баба Ванга ? Адски или райски животинки и растения са - насекомите,влечугите,плевелите и трънаците   ?
Очевидно е и за просто, невъоръжено око. Пред алтернативата, която предложи Еона, като обяснение на факта, че повечето хора изпитват отвращение от пълзящи неща, тази за адските творения, идеща от хиндусите ми звучи по-приемлива. Относно пчелите, които са от летящите и към които не зная някой да изпитва погнуса, съм попадал на думи, изречени от баба Вангелия, които интерпретирам по свой начин. Не разбирам как успя да видиш противоречие в случая?! Те хиндусите почитат кравата като божество, но пък индианците биха я нарекли – карикатура на дива крава, с което съм напълно съгласен.
А пък да не говорим, че ти си по-запозната с моите вярвания и разбирания от когото и да било и не би трябвало да те очудва, че те са по-скоро компилация от няколко религиозни схващания, научни теории, и трактовки на отделни личности, които съм приел за авторитети, каквато е баба Вангелия.
Не ми казвай , че съм идеалната съфорумка
Не ми казвай какво да не казвам! Така както ви критикувам, когато говорите небивалици и затлачвате дадена тема, така бих ви и похвалил, когато помагате за нейното... “разгръщане” и развитие. Определям реакцията ти, като изключително незряла и невъзпитана!
чети какво си написал, преди да го публикуваш   .
Това е едно, особено полезно и практично упражнение, което препоръчвам на всеки.
Не бих препоръчвал нещо, удоволствието от което сам не съм изпитал Намигване
напоследък забелязвам , че допускаш доста правописни грешки
Явно аз не ги забелязвам, та ще се облегна, с твое знание и позволение, на зорката ти наблюдателност.  Ще ти бъде благодарен, ако ми посочваш, поне тези от грешките ми, които считаш за възпрепятстващи и нарушаващи разбираемостта на това, което се опитвам да предам.
ще го отдам на бързането да споделиш гледната си точка.
Напротив! По-вероятно е да е от незнание,  щом така пиша, а и след това, когато ги чета, не ги поправям. Пък и някога виждала ли си вожда да бърза или ме оправдаваш пред форумната аудитория, за да не ми падне рейтинга?

Цитат на: v.stankeva
Да започна от там , че животното което ми е най-противно е жаба - голяма , слузеста ,пъпчива  крастава жаба.

Недей да ходиш в южна Африка и Австралия.
Всъщност в Австралия нямаше, ама местните фермери решиха да пренесат жаби ага, за да изтребят вредителите по посевите. Хем не ги изтребиха, хем си причиниха брутална еко катастрофа. Жабите започнаха да се множат с бясна скорост, поради липса на естествен враг, а отровата им е безпощадна към всичко живо. Огромни територии са останали без животински видове, птици и дори риба във водоемите.
Иначе жабката е симпатяга, твой тип е точно и мисля, че ще си допаднете. Не знам дали е най-голямата, но едно добре развито парче, в разгара на своята буйна младост, стига размерите на ...волейболна топка (примерно) Намигване Със сигурност е в челната тройка. Цялата е на огромни мехури, в които се секретира много токсична отрова, способна да очисти и змей за броени часове.
Може да се каже, че края на света за Австралийците, сами си го занесоха.
Та сравнена с тази гад блатска, нашенските крастави жаби направо са невинни, приказни феички.
А бе адски създания Намигване
Вече 50% от вас си ме представиха като голяма крастава жаба
Нищо! Вождъ шцуна жабътъ и тя шстане чудна принцеса!
Принцовете са демоде.
Ето, тука се разрових, да ги видиш тия симпатяги, дето ще погубят цял континент, както е тръгнало.

Между другото най-голямата е от сухоземните обаче. И дори и след като умре, дълго време след това трови водата и обитателите й.
Ухилен
Тука едни думи на д-р Петър Бакърджиев ме събориха от стола, та не се стърпях да ги поместя.

"Жабата е естествен символ на националната ни идентичност. Тя отлично знае къде й е гьола, енергично реагира когато види, че подковават вола и има голяма уста"

Ухилен
Цитат на: Eona Lightholder
краставата жаба е символ на вътрешна сила и самоанализита
Според мен ще стане въпрос за освобожданаване на вътрешната ти сила и способности и самоанализиране
Шокиран Ето нещо интересно!
« Последна редакция: Октомври 22, 2012, 03:30:56 от вожда » Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
Ахо!
,___,  
[O,o]
/)__)  
-”–”-
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2561

NEVERENDING STORY

« Отговор #46 -: Октомври 22, 2012, 09:00:18 »

Цитат
Това че много хора имат еднакви живтони ,като фобия , може да се направи извод за уроците като цяло на човечеството предполагам - мишки , змии, кучета ,паяци
Източник: http://indigota.com/index.php?topic=2706.30#ixzz2A0JUt7Md
 Това беше моята теза за най-разпространени животински фобии.

Много честа фобия е тази от жилещи насекоми - оси и пчели , просто човекът,  като изпадне в паник а, не гледа оса ли е ,пчела ли е  и се наблюдават необикновени акробатични изпълнения , най-вече на плажа , аз бягам защото съм алергична към оси, което си е честа алергия и повод за фобия , като ставаш на човечето на Мишелин.

Нещото което ми е било странно е фобията от птици , но съм го виждала у едно момиче на живо.

Абе то да е само това , казват всеки 5ти има фобия, пък всеки си има страхове.

Въпросът е начините на преодоляване , които да обсъждаме тук .

Shadow totem  е само вариант за който се сетих , ако някой му помогне - здраве Усмивчица

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Ru Alfa
Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #47 -: Октомври 22, 2012, 11:39:29 »

Имаше едно предаване май по Animal, където дават как се справят с преодоляването на страха от животни, насекоми и т.н. Там се събират деца, възрастни и водещите изваждат от един терариум примерно голяма тарантула и дават на някое дете първо да се приближи, да я погледне. После да я погали и най-накрая да я вземе да я държи в собствените си ръце. Като през цялото време му говорят за тарантулата, каква е, поведението и, че не е страшна ако не искаш да я нараниш и др. Интересното беше, че хора с паническа фобия от паяци вземаха тези тарантули да лазят по тях и се справяха със страховете си.
Активен
вожда
Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #48 -: Октомври 22, 2012, 13:56:22 »

Много честа фобия е тази от жилещи насекоми - оси и пчели , просто човекът,  като изпадне в паник а, не гледа оса ли е ,пчела ли е  и се наблюдават необикновени акробатични изпълнения , най-вече на плажа
Това с жилещите си е фобия вече, както тази от паяци. Имам един приятел от Перник, 130кг. изрод, а като види паяче и направо се побърква! Дори и на картинка да го види и се паникьосва яко - става и изхвърча, все едно пожар е станал. Има доста тежки форми на фобии.
Странни са ми хората, обаче, които имат фобия от същества, които най-вероятно никога няма да срещнат в живота си. Например от акули, крокодили и т.н. И то тежка фобия. На рекламите по NG като види акула, за 1 секунда само и все едно динозавър наживо вижда.
Аз чак такива никога не съм имал, може би защото са ми много и по-слаби... не знам.
, аз бягам защото съм алергична към оси, което си е честа алергия и повод за фобия , като ставаш на човечето на Мишелин.
Между другото, алергиите също си имат своето обяснение от психологията.
Нещото което ми е било странно е фобията от птици , но съм го виждала у едно момиче на живо.
Да, орнитофобия май се казваше. И на мен ми е непонятно. Друга, също нерядко срещана е - фобия от пърхащи насекоми - пеперуди най-вече.
Абе то да е само това , казват всеки 5ти има фобия, пък всеки си има страхове.
Мисля, че всеки има фобия към нещо, просто не всеки я отключва.
Всеки 5-ти ми звучи твърде малко.
Фобиите са си страхове. Тази непоносимост, за която става дума, да речем от пълзящи твари, си е просто непоносмост.

Shadow totem  е само вариант за който се сетих , ако някой му помогне - здраве Усмивчица
Лошо няма. На мен идеята ми беше, по-скоро, че би било странно да си знаем shadow totema, без да сме наясно с тотема.
Макар че, от друга страна, има известна логика, тъй като един от ...макар и не толкова сигурните методи, човек да си разбере тотема е - като установи възхищението си към определено животно. Та... ако някой вярва в съществуването на контра-тотем, предполагам, че на същия принцип, би могъл да приеме, че това, което най-много го отблъсква е той.
Според мен, един от най-удачните начини , за преодоляване на фобия от каквото и да е е - опознаването му.
Цитат на: RU@
Имаше едно предаване май по Animal, където дават как се справят с преодоляването на страха от животни, насекоми и т.н.
Да, засичал съм го, но помня как една, със страх от високото, я пускаха да лети с парашут Ухилен
« Последна редакция: Октомври 22, 2012, 14:13:55 от вожда » Активен

Ахо!
,___,  
[O,o]
/)__)  
-”–”-
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #49 -: Октомври 22, 2012, 14:21:47 »

Най-вече през лятото бих посъветвал дамите да не се обличат в ярки цветове
    и да изберат парфюм по далеч от така масовите цветни аромати.
    Особено ако ще се ходи сред природата.
    В крайна сметка пчелата или осата си ви мислят за цветенце...
    Яяя шаренко че и на цветенце мирише...
    И шаш-беш цветето започва едно махане с ръце...
    Те осите не са много по цветенцата ама са си любопитни като поведение...
    По възможност се дръпнете бавно без резки движения...
    Така и гадинката няма да се ошашка и да ви се заплете в косите да речем...
    За по-хладнокръвните,просто си стойте на едно място и те ще си отидат сами...
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #50 -: Октомври 22, 2012, 14:35:38 »

Фобията я използвам , като дума на много силен страх , ужас ,където не се контролираш , дето викаш виждала съм как някой излита трупешката от водата на водното колело отгоре ,заради медуза. Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк

Аз в паника съм изпадала от затваряне в ракла (сестра ми като малки ме затвори и седна отгоре), макар в асансьор заседнал не ми действа така.... някаква аналогия с жив погребан, което ми е било и чест кошмар.
    Значи фобията може да е свръзка с минало преживяване , а не само урок у този живот.

Това с всеки 5ти го прочетох в статия търсех класации на фобии , и аз първо го отхвърлих , но после си мисля - баба ужасна фобия от мишки и вода , сестра от насекоми като богомолката може да и докара инфаркт, баща ми от змии ужасна фобия, първата ми братовчедка от аснсьор и бойлери , преодоляна фобия , като катери няколко години до 12ят етаж пеша и трябва да избира пред това да мирише или да чака някой да гледа бойера докато се къпе.Мъжа ми от медузи.
    Та това са ми най-близките хора.Не просто страхове а ужас.

Сега ще кажете егати пъзльовците, но това е защото са ми близки и знам , не всеки ,особено мъж, си признава фобиите.

Колкото до необяснимия страх примерно от акула ,дето само от телевизора я знаеш ....едното е програмиране -зрителна манипулация , примерно филма Челюсти , може да ти създаде страхова програмка, но пък преживявайки го -страхувайки се има други предимства - пречистване чрез преживяна болка, ама е за друга тема май.
    Може пак казвам да те е яла акула някога.
    А може да е специфичната енергетика на животното , когато е безобидно - никой май не е умрял от калинка , нито има филми за калинка -зомби , обаче сигурно си има някой калинкофобия. (не съм убедена за примерите ама така уж калинка е безобидно)

Сега се замислям ,че стоножкощипалката ми е програмирана фобия май от Индиана Джоунс и храма на обречените. Обаче пак трябва да резонира с нещо в теб ,че да се задейства програмката, защо нямам нищо към скорпиони , змии и замразен маймунски мозък Усмивчица

Ви, нищо не казваш ,какво намери за Totem Toad  или аз да ти търся, не знам как си с инглиша. Згреших

Активен

Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

Публикации: 448

• zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #51 -: Октомври 22, 2012, 15:21:13 »

Ми онзи моя приятел Недимчо - 80 кила мъж, както е още на 16, а види ли жилещо насекомо - край - умира от ужас, откача и единия път, когато видя стършел, щеше да ми се качи на врата от ужас. Беше изпаднал в див ужас, хем като го питах после, се оказа, че няма алергии към насекоми, ама пусто - то туй страха голямо шубе. Та, Еона, ако можеш преведи ми инфото за жилещите насекоми, защото и аз имам подобни импулси понякога. Много ми се иска да помогна на Недим, защото той все пак е много мило момче и много му се иска да не квичи и да бяга при вида на оса, пчела или конска муха (тях пък как си ги обича, не е истина!). Явно си е поставил цел и го разбирам, че ще е щастлив, ако я постигне. И аз ще се радвам заради него.
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    вожда
    Неактивен Неактивен

I.F.Y

« Отговор #52 -: Октомври 22, 2012, 16:53:02 »

виждала съм как някой излита трупешката от водата на водното колело отгоре ,заради медуза. Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк
    Това си го представих Ухилен

Аз в паника съм изпадала от затваряне в ракла (сестра ми като малки ме затвори и седна отгоре),
    Леле-мале! Като се знам, сигурно ще изям раклата и ще я направя на трески, като тазманийския дявол Таз.  

макар в асансьор заседнал не ми действа така....
    Е, в асансьора поне съм прав, но пак ми терсене, докато не излезна и не стъпя на "твърда земя".  Избягвам ги. Някак си, като не зная самия механизъм, как работи, какво се случва и това ме напряга. Аз май имам фобия от незнанието Ухилен В кола се чувствам като консервиран. Някаква сгъната ламарина и върви, и издиша дим!
    Например, във влак нямам почти никакви проблеми, но в автобус имам, нищо, че пак не е с нисък таван и мога да стоя изправен. Преди си мислех, че е, защото автобуса не върви по релси. Може и така да е. Метрото пък е под земята и когато тръгне, имам чувството, че повече няма да видя небе.

Значи фобията може да е свръзка с минало преживяване , а не само урок у този живот.
    Да, наистина. Това обяснява необяснимите фобии и не само фобиите, а много емоции, които са с неизвестен произход. Даже понякога, някои вродени физически белези твърдят, че са информация от минало прераждане.
    не всеки ,особено мъж, си признава фобиите.
    Нямам абсолютно никакъв проблем да говоря за тези неща. Много съм далеч от мисълта да се правя на безстрашен супермен.
    защо нямам нищо към скорпиони , змии и замразен маймунски мозък Усмивчица
    А това е много странно, между другото. Защо човек, който има фобия и се ужасява от... хлебарки да речем, няма никакъв проблем с бръмбари! Хлебарките са хиляди видове, но тук май са само два (при вас са повече май) и все пак, човек има фобия към точно определен тип, цвят, размер.
    Според мен, определението - имам фобия от хлебарки, птици или глигани е много общо. Човек трябва да анализира и да установи точно кое поражда това отвращение у него. Замислям се и си давам сметка, че мен не ме е страх от затворени помещения, колкото от липса на свобода. Хлебарката, поначало не ме отблъсква толкова, ако я видя отдалече, а ме стряска, когато я видя изведнъж. Германските хлебарки, тия кафявите, житарки дето им викат бабите, даже си ги хващам и ги хвърлям през балкона, но ако е черна на цвят, такава лъскава и подивявам от чудене с какво да я подхвана, напръскам или по някакъв начин да я убедя да си тръгне сама. Не обичам да ги сплесквам. Ако ме е шубе от черното, защо с бръмбари нямам проблем? Но те пък не са синантропни и не се натрапват толкова.
    Totem Toad
    Аз намерих на български, има мн. интересни неща, от сорта на, че жабата символизирала прераждането на душата (тъй като в рамките на един жабешки живот, преминава през коренно различни фази) или пък, че е на късмет.

Ето

И тук също

А ето тук само че на руски, също има интересни неща, макар и да е назовано "Базов курс по шаманизъм" или нещо такова Ухилен

Във Фън Шуй (или както там се пише), трикраката жаба привличала богатство, ако се сложи в източната част на стаята.
    Ето от тук го видях това, а са казани и други интересни неща, но явно някой го е прекарал само през транслатора и не си е направил труда да редактира текста, което поражда малко неудобство, но не е толкова затормозяващо.
    Активен

Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    kukuruku
    Неактивен Неактивен

Публикации: 43

« Отговор #53 -: Октомври 22, 2012, 17:08:04 »

кукуруку го е страх от всички видове насекоми без пчели, оси, мухи, калинки, мравки и дневни пеперуди ... хлебарките са най-големия кошмар за кукуруку
    Активен

be yourself no matter what they say
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• « Отговор #54 -: Октомври 22, 2012, 18:16:47 »

Хм,като техническо лице асансьорите са преоразмерени няколко пъти по якост.
    То и затова все още се държат в блоковете от соц.времената.
    И стоманените въжета са същата история...
    Това е световен стандарт за всички подемни съоръжения които возят хора.
    Знаейки това съм си спокоен меко казано.
    Имах случка в която отворих врата на асансьор,а него го нямаше на площадката.
    По една случайност не се изтресох в шахтата от 8 етаж.
    Е сега като отварям врата на асансьор си внимавам повече от преди. Усмивчица
    А с раклата си е гадничко,там вече и въображението е против тебе...
    Аз бих си мислил през това време какво ще направя с този който ме е затворил като изляза.
    А не за ковчези разни .... Усмивчица
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #55 -: Октомври 22, 2012, 18:45:06 »

Стран това е разликата между фобия и страх . При фобията не ти е гадно само и да мислиш как ще пребиеш някой . Ти не мислиш и нямаш контрол , има само едно усещане на момент , не можеш да викнеш и  започваш да се задушаваш, като кошмар наяве.
    После като излезнах ,обаче си понесе последствията тая мойта лудата.
    Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #56 -: Октомври 22, 2012, 18:56:47 »

Санг точно това пишеше в текста за тотема-сянка(да взема да го преведа) - трябва да си специфичен , също и кое точно в характеристиките те ужасява.

Примерно жаба е общо и името на английски е frog , та тази жабка е симпатяга символ фертилност примерно , макар по целият свят е събрала много значчения.
    Големите жаби и краставите се наричат toad
    и те имат също различни значения.

Довечера ще гледам да ги прочета обстойно , че и на мен ми е интересно
    Активен

&p3pS&
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 14

« Отговор #57 -: Октомври 22, 2012, 22:47:14 »

хай,ся да Ви кажа мили другарчета аз фобия нямам,но определено си имам лични страхчета... и така.първо искам да кажа че не ,че се отвр.от   нещо,но в даден момент се стряскъм сериозно.първо,не харесвам паяци аман в главата,после гущери в краката,пък за хлебарки  и стоножки. спя  с едното око  у дома, др  при тях...нее лесно и леко да Ви кажа,та така мили ми  приятели,тва е моят страх.Аз сега разбирам за ваште страхове,лично аз  нямам такива,но каквито и да са,трябва да знете ,че нищо не е по-голямо от вас...аз.аз така мисла
    и
    Активен
    Elea
    Гост
    « Отговор #58 -: Октомври 22, 2012, 23:16:47 »

Ви, нищо не казваш ,какво намери за Totem Toad  или аз да ти търся, не знам как си с инглиша. Згреших

Иве , намерих доста интересни неща , но правилно предполагаш англ.език не ми е най-силната страна . Минах текстовете през транслатора и общо взето разбрах идеята. Ще кача текстовете тук, но на отделен файл , ако някой иска да ги редактира и да ги преместим в темата за тотемите. Но в този вид в който са не мога да ги пльосна във форума.

* Toad.doc (122 KB - свалено 153 пъти.)
    Активен
    Svetoslav
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 55

всичко е наред

« Отговор #59 -: Ноември 30, 2012, 18:54:04 »

Уил Смит препоръчва " Срещнете се с тях .
    « Последна редакция: Октомври 05, 2013, 09:20:54 от Svetoslav » Активен

Колкото различни звезди има на небето - толкова различни хора има и на земята .
    Страници:  1 2 3 [4]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright