Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 2 3 [4] 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Дух, душа, тяло  (Прочетена 5414 пъти)
wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 143

« Отговор #45 -: Октомври 21, 2010, 21:24:05 »

Макар и да се отклоняваме от темата, искам да направя уточнението, че тук бъркаш понятията душа и дух.
Душата не може да знае, тя може да чувства, да изпитва удоволствие, болка и т.н. Духът може да знае.

Друго уточнение, което трябва да се направи е, че човешкият дух, проявяващ се в неговия Аз, не е съвършен по начало. Той има нужда да изживее множество земни инкарнации, за да се самоосъзнае. Това му дава познание, което той не е притежавал преди, бидейки свързан с духовния свят, но непритежаващ съзнание за "себе си". Това напредване по пътя към Аза му, отваря "очите" на човека и го води напред към съвършенството. Погрешна е идеята, че ние някога сме знаели всичко, после сме го забравили и сега само трябва да си го "припомним". Не, ние постоянно научаваме нови неща, развиваме способности, които никога преди не сме притежавали. И именно това е целта на Земните човешки инкарнации.

Р. Щайнер за еволюцията на човека

Съгласна съм, че напредването по пътя към аза му отвяря очите и го води към съвършенство, пътя минава през самопознание, самоусъвръшенстване, но само защото е забравено, а не защото се учи тепърва. То е творчество, всяка една нова инкарнация е просто, нов начин, са изразиш себе си.

Човешките инкарнации са грешка, първоначалния смисъл е бил съвсем друг /утопия/. За мен духа идва с душата, душата е тази, която носи духа, а не съзнанието ума на човек. Все едно ми казваш душата е сърцето, духа е ума. Не е така, макар пъвоначално в тялото да се намират на две различни места, дух и душа са неразделни. Когато човек започне да опознава себе си, те стават едно цяло тези центрове в тялото /точно както душата носи духа. То е триединство, проявление на светата троица в човек. Душа, дух и съзнание – тяло, ум, дух. Душата е като тяло, което има сърце и ум. Духа му е сърцето, съзнанието му е ума. Някои смятат, че духа не присъства докато не се спечели. Други наричат съзнанието его. Егото/съзнанието е това, което се развива и обогатява, чрез различни преживявания на духа и душата. Душата и духа са перфектни, тяхната единствена цел, да се материализират на Земята, е била да преживеят материята, да разберат какво е да са в тяло. С тялото идва и съзнанието/егото/ индивидуалното, което ги кара да разберат всичките разновидности на земното преживяване, и което носи амнезията, на познанието идващо от техния свят. Ако духа и душата не са обелчени с его/съзнание, те биха били част от цялото. Може да се възприемат като мъжкото и женското начало и сина. Бог баща син и светия дух. Светия дух е майката, бащата е душата, а сина е съзнанието. Любовта дала живот на съзнанието/егото, затова всички са божи чада.    
« Последна редакция: Октомври 25, 2010, 16:25:19 от Модератор » Активен

Живей за мига...
DArkAngel
Гост
« Отговор #46 -: Октомври 25, 2010, 14:37:58 »

Цитат
Душата не може да знае, тя може да чувства, да изпитва удоволствие, болка и т.н. Духът може да знае.
Друго уточнение, което трябва да се направи е, че човешкият дух, проявяващ се в неговия Аз, не е съвършен по начало. Той има нужда да изживее множество земни инкарнации, за да се самоосъзнае. Това му дава познание, което той не е притежавал преди, бидейки свързан с духовния свят, но непритежаващ съзнание за "себе си". Това напредване по пътя към Аза му, отваря "очите" на човека и го води напред към съвършенството. Погрешна е идеята, че ние някога сме знаели всичко, после сме го забравили и сега само трябва да си го "припомним". Не, ние постоянно научаваме нови неща, развиваме способности, които никога преди не сме притежавали. И именно това е целта на Земните човешки инкарнации.
Их, душата и духът са едно и също нещо с различни имена. Все едно да кажеш, че Аллах и Господ са два различни Бога. Просто някой доста успешно е спекулирал и развил идеята за разделението за да може по лесно да се контролира и приспива съзнанието на човека. Душата си е съвършенна и знае всички отговори, тя е свързана с духовната реалност и с всичко което не можем да разберем заради разума. В природата ни е да притежаваме способности, които просто не знаем как да ги ползваме, да с една дума сме забравили заради материалното което е просто илюзия за съвършенство и задоволените материално си имат проблеми, но от друг тип. Пример за това, че силите са ни в природада, а не ги учим е баба Ванга която след една буря е ослепяла и започнала постепенно да проявява всички свой способности. Идеята за разделението и нашето несъвършенство е само илюзорна за да може както казах да ни приспиват и контролират.

П.С: Извинявам се за отколонението от темата
Активен
gorgon4e
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 92

« Отговор #47 -: Октомври 25, 2010, 15:45:16 »

Цитат на: Black_Pearl
Их, душата и духът са едно и също нещо
Шокиран
Black Pearl, странни са вижданията ти. Нямам нищо против тях, но не разбирам от къде идва това ти убеждение.
В психологията, във философията, а и други науки, та като се мине през различните фолклорни поверия... както и основните религиозни учения, присъстват понятията - дух-душа-тяло!!! 
Има най-различни, образни описания на цялата... "схема", които могат да бъдат намерени из интернет пространството, като например, сравняването с автомобил-двигател и бензин или хардуер, софтуер и електричество.
"Ако мога да оприлича духа, душата и тялото на човека на нещо, то бих ги оприличил на компютъра. За да работи един компютър той има нужда от 3 неща - хардуер (това отговаря на тялото), софтуер - това отговаря на душата, и ел. енергия която отговаря на духа. Това не е библейски пример, поради, което не може да се счита за непогрешим, но аз мисля, че поне дава някаква представа как вероятно работят духа, душата и тялото.
Смъртта настъпва, когато духа напусне тялото на човека, по същия начин както компютъра "угасва" когато спре тока. Без ток компютъра е равносилен на мъртвец, но ако тока се върне в хардуера - софтуера ще "оживее" отново. Когато няма ток обаче софтуера не "изчезва" но по-скоро е в неактивно състояние. Тук идва разликата с душата обаче, защото Писанието нарича смъртта "сън". Съня е нещо много особено, при него тялото спи, но душата е все още активна и "сънува" като често пъти сънищата са толкова реални, че докато сънува душата не може да направи разлика между сън и реалност. Също така когато компютъра няма ток, софтуера остава като данни записани върху хардуера. Т.е информацията за душата се пази по някакъв начин в самото тяло. Затова и мъртвите са наречени "спящите в пръстта" - сиреч починалия човек се намира не някъде другаде, но именно в пръстта, там е всичко от което той се състои в този момент, там е и тялото и душата.

Смъртта обаче е сън, а при съня душата продължава да преживява неща, които не са от земната реалност, но са от друго естество. И в съня и болката и радостта, и страха и спокойствието са също толкова осезаеми, колкото и в реалността.

Ето защо въпроса е: какво ще "сънува" душата на човека след смъртта на тялото?"

Активен
DArkAngel
Гост
« Отговор #48 -: Октомври 25, 2010, 16:33:02 »

Шокиран
Black Pearl, странни са вижданията ти. Нямам нищо против тях, но не разбирам от къде идва това ти убеждение.
В психологията, във философията, а и други науки, та като се мине през различните фолклорни поверия... както и основните религиозни учения, присъстват понятията - дух-душа-тяло!!!  
Има най-различни, образни описания на цялата... "схема", които могат да бъдат намерени из интернет пространството, като например, сравняването с автомобил-двигател и бензин или хардуер, софтуер и електричество.
"Ако мога да оприлича духа, душата и тялото на човека на нещо, то бих ги оприличил на компютъра. За да работи един компютър той има нужда от 3 неща - хардуер (това отговаря на тялото), софтуер - това отговаря на душата, и ел. енергия която отговаря на духа. Това не е библейски пример, поради, което не може да се счита за непогрешим, но аз мисля, че поне дава някаква представа как вероятно работят духа, душата и тялото.
Смъртта настъпва, когато духа напусне тялото на човека, по същия начин както компютъра "угасва" когато спре тока. Без ток компютъра е равносилен на мъртвец, но ако тока се върне в хардуера - софтуера ще "оживее" отново. Когато няма ток обаче софтуера не "изчезва" но по-скоро е в неактивно състояние. Тук идва разликата с душата обаче, защото Писанието нарича смъртта "сън". Съня е нещо много особено, при него тялото спи, но душата е все още активна и "сънува" като често пъти сънищата са толкова реални, че докато сънува душата не може да направи разлика между сън и реалност. Също така когато компютъра няма ток, софтуера остава като данни записани върху хардуера. Т.е информацията за душата се пази по някакъв начин в самото тяло. Затова и мъртвите са наречени "спящите в пръстта" - сиреч починалия човек се намира не някъде другаде, но именно в пръстта, там е всичко от което той се състои в този момент, там е и тялото и душата.

Смъртта обаче е сън, а при съня душата продължава да преживява неща, които не са от земната реалност, но са от друго естество. И в съня и болката и радостта, и страха и спокойствието са също толкова осезаеми, колкото и в реалността.

Ето защо въпроса е: какво ще "сънува" душата на човека след смъртта на тялото?"

Горгонче разбрах те какво имаш в предвид,  но това за което говориш в примера ти не е ли жизнената енергия без която не можем т.е. тя да е е "тока в компютъра" ( и може би нея да имат предвид под думата "дух") и мисля, че винаги можем да си набавим още при нужда, но просто някои хора не знаят как. При липса на енергия самия човек няма желания за нищо, разболява се по лесно и още ред други неща. И не знам дали тялото пази информация за душата, но е сигурно, че душата пази информация за живота си тук на земята и научените уроци така тя се развива за следващ живот (става дума за любов, добрина и тем подобните, не за силите които съм убедена, че са ни природно вродени на всеки от нас ). Душата не може да направи разлика между съня и реалноста защото по време на сън понякога прави астрални пътувания( чувала си за тях), а смърта е край на един сън и при нужда началото на друг. Имаше едно изречение, че всеки живот на земята е сънят на Бога. А за изречението за пръста мисля, че тялото е в пръста, но душата се отделя от тялото по време на смърта за ново прераждане. Просто кръговрат едно нещо умира за да се роди друго.
« Последна редакция: Октомври 25, 2010, 16:51:06 от Модератор » Активен
@di
Неактивен Неактивен

Публикации: 126

• Град: Стара Загора
  • « Отговор #49 -: Октомври 25, 2010, 17:15:11 »

Цитат

Их, душата и духът са едно и също нещо с различни имена. Все едно да кажеш, че Аллах и Господ са два различни Бога. Просто някой доста успешно е спекулирал и развил идеята за разделението за да може по лесно да се контролира и приспива съзнанието на човека. Душата си е съвършенна и знае всички отговори, тя е свързана с духовната реалност и с всичко което не можем да разберем заради разума.
    Black_Pearl, позволи и аз да се впечатля на вижданията ти ... и не смятам цитата от Ich да има нужда от пояснения ... особено като тези които си дала   Усмивчица

Активен
    mddimi
    Гост
    « Отговор #50 -: Октомври 25, 2010, 18:26:03 »

Цитат на: gorgon4e
    Шокиран

Така е, обаче:

1. В училище понятията душа и дух не се радват на голяма популярност, оттам и възпитаниците на училището нямат ясна представа какво представлява едното и какво - другото.

2. Като се добавят съществуващи и разпространявани текстове като този, от който привеждам няколко цитата по-долу, бъркотията става разбираема:

"Библията често описва тялото като направено от пръст. В действителност, нашето тяло е направено от съвсем същите елементи, които намираме в пръстта: кислород, водород, азот, калции, желязо, фосфор и т.н.

Тази невероятна комбинация, снабдена с възможности да обича и разсъждава, определено е шедьовър на цялото Творение!"

Да отбележим: тялото е снабдено с възможности да обича и разсъждава. Да продължим по-нататък:

"Вторият елемент от нашето естество е дух, също така наричан и дъх [в действителност, гръцката дума за дух е «пнеума», a нейният корен означава «дъх», както е и в настоящия език «пневматичен» - което означава изпълнен с въздух (бел.пр.) - например].

Духът е жизненото дихание, дадено ни от Бог. Когато неодушевеното тяло получи този дъх, то оживява; И обратно, когато духът напусне тялото и се завърне при Бога, настъпва смъртта.

И така, духът е източникът на живот и енергия на всички живи същества.

Еклесиаст 3:19

Защото каквото постига човешките синове, постига и животните: една участ имат; както умира единият, така умира и другото. Да! Един дух имат всичките."

Тук възниква например въпросът:
    Вярно ли е, че растенията и животните имат дух така, както човекът?

И върхът на всичко ми се струва следното разсъждение:

"Битие 2:7

И Господ Бог създаде човека от пръст от земята и вдъхна в ноздрите му жизнено дихание; и човекът стана жива душа.

---------------------

1 Коринтяни 15:45

Така е и писано:

«Първият човек Адам стана жива душа.»

----------------------------------------------------

Комбинацията от тяло и дух води до създаване на жива душа.

Следователно, душата не е нещо, съществуващо отделно от тялото. Душата е самото същество.

Живата душа е факт тогава, когато Божието жизнено дихание навлезе в тялото."

http://www.cyberspaceministry.org/Lessons/Truth/Lesson14/bul-p14.html

Излиза, че душата е комбинация от тялото и духа!
    Тогава, ако това е така, какво можем да кажем за животните?
    Имат ли те дух?
    А имат ли те душа?

« Последна редакция: Октомври 25, 2010, 18:38:07 от Модератор » Активен
    DArkAngel
    Гост
    « Отговор #51 -: Октомври 25, 2010, 21:20:23 »

Извинете ме. Прави сте, не се бях замисляла скоро над това, че духът е силата дала живот на душата и по този начин той е част от нея. Благодаря.
    « Последна редакция: Октомври 25, 2010, 21:26:53 от Black_Pearl » Активен
    wolfspirit
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 143

« Отговор #52 -: Октомври 27, 2010, 11:04:15 »

Извинете ме. Прави сте, не се бях замисляла скоро над това, че духът е силата дала живот на душата и по този начин той е част от нея. Благодаря.

За сметка на всички, останали подкрепям Black_Pearl, защото го обяснява по-опростено отколкото аз въобще бих, могла.

И аз съм четец на Библията, но наред с нея откривам и някои други интересни писания, и като събера всички в лична интерпретация се получава следното.

Съгласна съм, че духът дава силата на живот /през моите очи това е съзнанието/  на душата и по този начин той е част от нея,  неразделни. Тялото в случая е само дрехата им, която като се износи я подменят. Затова дух/душа като неразделни биват еквивалентни до момента на разграждане на съставни части, което се случва в края на пътя, точно както тялото спира да съществува. 

Проблема идва от това, че първоначалната идея е била, тялото да няма, да не развие лично съзнание /его/, а да се ползва от това на душата /супер его/висш аз/съзнание/, за това и всички "да живеем осъзнато", да сме в съзнание и тн, да сме осъзната душа/съзнателна душа. Въплащението в материя е грешка, която сме на път да изкупим, страничен продук на сътворението, и желанието на духа да се изяви на всички нива на съществуване.

Затова, триединството се наблудава и в съзнанието на човек, както има дух, душа, тяло/ум, тяло, дух/ така и има ид, его, супер его/подсъзнание, съзнание, колетктивно съзнание (висш аз). Това разделение на човешкото съзнанние, е вследствие, пребиваването в тяло, защото мозъка, колкото и префектен хардуер да се води, все още не е пригоден, деволюирал е, и предстои да еволюира, към прървоначалната си идея, вместо да има подсъзнание, което да служи за склад на лични преживявания и колективно/висше съзнание, за вдъхновение на нови идеи, да има само едно съзнание /дух/, душа и проявление (тяло), при последвалото еволюиране, става - 3-2-1 разпадане и пак 1-2-3.     
    Активен

Живей за мига...
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #53 -: Октомври 28, 2010, 15:49:09 »

За сметка на всички, останали подкрепям Black_Pearl, защото го обяснява по-опростено отколкото аз въобще бих, могла.

И аз съм четец на Библията, но наред с нея откривам и някои други интересни писания, и като събера всички в лична интерпретация се получава следното.

Съгласна съм, че духът дава силата на живот /през моите очи това е съзнанието/  на душата и по този начин той е част от нея,  неразделни. Тялото в случая е само дрехата им, която като се износи я подменят. Затова дух/душа като неразделни биват еквивалентни до момента на разграждане на съставни части, което се случва в края на пътя, точно както тялото спира да съществува. 

Проблема идва от това, че първоначалната идея е била, тялото да няма, да не развие лично съзнание /его/, а да се ползва от това на душата /супер его/висш аз/съзнание/, за това и всички "да живеем осъзнато", да сме в съзнание и тн, да сме осъзната душа/съзнателна душа. Въплащението в материя е грешка, която сме на път да изкупим, страничен продук на сътворението, и желанието на духа да се изяви на всички нива на съществуване.

Затова, триединството се наблудава и в съзнанието на човек, както има дух, душа, тяло/ум, тяло, дух/ така и има ид, его, супер его/подсъзнание, съзнание, колетктивно съзнание (висш аз). Това разделение на човешкото съзнанние, е вследствие, пребиваването в тяло, защото мозъка, колкото и префектен хардуер да се води, все още не е пригоден, деволюирал е, и предстои да еволюира, към прървоначалната си идея, вместо да има подсъзнание, което да служи за склад на лични преживявания и колективно/висше съзнание, за вдъхновение на нови идеи, да има само едно съзнание /дух/, душа и проявление (тяло), при последвалото еволюиране, става - 3-2-1 разпадане и пак 1-2-3.     

ЛОЛ,точно това се опитвам да кажа в цели 200-300 постове!Ето,че мислим еднакво! Усмивчица
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1649

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #54 -: Юли 22, 2012, 11:32:27 »

В една друга тема AriaM казва:

Мисля, че се повтарям от една стара публикация , но казвам , че дух или душа, тяло и съзнание са си едно цяло и колкото и да отричат едното или другото те са неделим тандем, който ни кара да растем.
    Просто нещата не се делят никак, затова така трудно можем да ги разпарчетосаме на добри, лоши или там всички глупости..няма такъв филм.Реалността включва всичко …

Да, в човека духът, душата и тялото са свързани, действат като едно същество.
    Това не означава обаче, че не бихме могли да ги разграничаваме. И оттам да разберем причините за някои наши конфликти и противоречия.

Така например „неправилните желания”. Защо те се появяват у нас?

Защото душата (астралното тяло), по-нисшата наша съставна част, се опитва да получи удоволствие чрез тях.

Защо обаче ние често осъзнаваме това като погрешно?

Защото духът, Азът, по-висшата ни съставляваща, осъзнава в резултат на своите по-развити способности и качества, че въпреки полученото краткотрайно удоволствие, впоследствие ние ще понесем отрицателните резултати на осъществяването на неправилното желание.

В резултат на този конфликт между духа и душата в нас настъпва една борба, която понякога се печели от духа, който успява частично да облагороди душата, но често става обратното, душата, която можем да наречем също и "животинската" ни съставляваща, надделява над духа, над същинската ни човешка същност, която по този начин бива принизена.
    Активен
    mamagaya
    Гост
    « Отговор #55 -: Юли 22, 2012, 14:49:08 »

Къде се намира душата? А духа къде е.
    Дух и душа едно и също нещо ли са. Усмивчица Угрижен Угрижен Угрижен Мисли Усмивчица
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #56 -: Юли 22, 2012, 14:59:43 »

В една друга тема AriaM казва:

Мисля, че се повтарям от една стара публикация , но казвам , че дух или душа, тяло и съзнание са си едно цяло и колкото и да отричат едното или другото те са неделим тандем, който ни кара да растем.
    Просто нещата не се делят никак, затова така трудно можем да ги разпарчетосаме на добри, лоши или там всички глупости..няма такъв филм.Реалността включва всичко …

Да, в човека духът, душата и тялото са свързани, действат като едно същество.
    Това не означава обаче, че не бихме могли да ги разграничаваме. И оттам да разберем причините за някои наши конфликти и противоречия.

Така например „неправилните желания”. Защо те се появяват у нас?

Защото душата (астралното тяло), по-нисшата наша съставна част, се опитва да получи удоволствие чрез тях.

Защо обаче ние често осъзнаваме това като погрешно?

Защото духът, Азът, по-висшата ни съставляваща, осъзнава в резултат на своите по-развити способности и качества, че въпреки полученото краткотрайно удоволствие, впоследствие ние ще понесем отрицателните резултати на осъществяването на неправилното желание.

В резултат на този конфликт между духа и душата в нас настъпва една борба, която понякога се печели от духа, който успява частично да облагороди душата, но често става обратното, душата, която можем да наречем също и "животинската" ни съставляваща, надделява над духа, над същинската ни човешка същност, която по този начин бива принизена.

Може би е точно това баланса, който толкова много хора търсят, а именно приключването на противоречията и съревнованията между духа и душата и съзнанието в нас самите.
    Може би тогава не би имало и противоречия между различни хора, въпреки различията им ..Как да се намерим и да постигнем това, обаче..?!Може би отговора е в Смирението?!!Или...
    И въобще тези неща възприемани като "проблем" или предмет на обсъждане...проблеми ли са и защо се приемат по този начин..Ако сме по- ..незнам как да го кажа да не прозвучи зле..по-непукисти -не, абе по-спокойно да приемаме и чуждите гледни точки, да се приемаме такива каквито сме и да разберем, че това е нещо нормално, въобще целия процес на общуване е подготвен по този начин, а хората го правят сякаж нещо се е случило, нещо нередно и се обиждат и се засягат и не се получава така.Незнам колко избягах от темата, но ..дано не обърквам някой.
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #57 -: Юли 22, 2012, 15:09:28 »

Къде се намира душата? А духа къде е.
    Дух и душа едно и също нещо ли са. Усмивчица Угрижен Угрижен Угрижен Мисли Усмивчица
    Да приемем, че са две различни неща, но на въпроса каде се намират.....Транс, в бермудския триъгълник се намират.Просто няма такъв въпрос, не може да има, все едно да попиташ Прясното мляко бързо ли бяга.. о0!!
    И въпреки, че приехме, че са различни неща те са неизменно свързани, поне тук на земята, а Их ти е обяснил и как си взаимодействат..
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1649

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #58 -: Юли 23, 2012, 10:22:08 »

Може би е точно това баланса, който толкова много хора търсят, а именно приключването на противоречията и съревнованията между духа и душата и съзнанието в нас самите.

...Как да се намерим и да постигнем това, обаче..?!

И въобще тези неща възприемани като "проблем" или предмет на обсъждане...проблеми ли са и защо се приемат по този начин..

От една страна това е един естествен процес на взаимодействие между една по-нисша наша част с една по-висша и това е нормално.

От друга страна, тъй като тези две наши страни се стремят към надмощие, към постигане на собствените си цели, които са противоречиви помежду си, борбата е неизбежна.

Какъв ще е изходът?

От еволюционна гледна точка това би трябвало да бъде победата на Аза (Духа), който да съумее да облагороди душата (астралното тяло), да усмири необузданите желания, инстинкти, страсти и т.н., които да станат "по-разумни", по-ориентирани към истинското добруване на човека, а не към моментното удоволствие.

Но както всеки възпитателен процес, този също е свързан с трудности, крачки напред и назад, успехи и поражения, радости и разочарования.
    Активен
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #59 -: Юли 24, 2012, 11:48:24 »

Как , да не се включа не знам ....
    S.S.B (дух,душа и тяло) това е темата за мен 
    Въпреки , че е малко нажежено от мнения.
    Аз ще споделя моето мнение (вярно или не не знам).
    Според мен ние хората сме един от многото опити на майката Природа.
    Дори и да не го осъзнаваме , то е факт.
    Ние сме тяло и дух във всяка една клетка в нашия организъм.
    Тялото е съставено от няколко елемента светлина,вода,въздух и земя или земна енергия(поредността не им е така).
    Всичко е вплетено в така нареченото тяло в невероятен баланс.
    Идеята на това творение човека е да има възможността да се развива и да постига усъвършенстване във всяка една насока.
    Духът е за да може да се свързва с духовните мрежи в невидимото за нас пространство.
    А тялото е за да може да създаде бъдещите информационни мрежи на планетата.
    Според мен душата балансира на моменти нещата и е нещото което се променя и помни опитностите които сме научили.
    Тялото има невероятни способности но се изисква знания за да се отключат.Духът си е научен и знае много но за да се постигне баланса е трудно.Духът или проявата му са последвани от знания във всяка една свера на живота.Понеже той е пряко свързан с духовната мрежа на планетата и от там той знае всичко.
    Душата е връзката с божественото.
    Тялото от скоро разбира за заложените му способности в него.И тепърва се опитва да се слее с духът и да чуе душата.Самия Интернет е само една крачка към мрежата която предстой да се създаде от човешкия компютър наречен мозък.
    Кога скоро се направи тази връзка , както е при духът , ще може да се развием малко или доста по-бързо.
    Така ще усъвършенстваме телата си.
    За да се прояви духът е нужно чисто тяло , а това не е лесно , тялото се чисти чрез храна , вода ,въздух , изискват се чисти мисли или в главата ни трябва да е спокойно и тихо , не както е сега в главите на всички хора буря.
    За да се прояви духът които е във всяка една клетка на организма ни и на органите ни се изисква сливане на клетките в едно и тогава сливане на тялото с духът.
    Ако разделим дух,тяло и душа на 3 състояния на времето нещата ще са така ....
    Минало дух.
    Бъдеще тяло.
    Настояще душа.
    Има и други но надали ще ги разберете или дали ще имате желание да разберете нещата.
    Неща които ги няма написани , и аз не съм ги прочел.
    Преди някои да разбере, ще бъда нападнат заради неразбирането на повечето хора.
    Но съм спокоен след известно време нещата които казвам ще се разберат.
    Всеки си има истината и дадена истина не е реална в определен етап от нашето развитие  и се изисква изчакване и развитие за да се стигне до разбиране.
    Сега на повечето хора духът е дол а тялото е горе и всичко което изпитваме е заради тялото ни, а душата е затворник на тялото и неговите тъмни стремежи.Докато не се прояви или издигне духът душата не се показва или само се опитва.Тя е невинна и детска и лесно се наранява.
    Това е моето мнение и нека ако не допада на някои да не напада.
    Казвам това, понеже се научих да се пазя от хора с кофти мисли в този форум , хора които не искат да разберат, то ми стана навик.
    Нека светлината е в нас мили хора .

Активен

Страници:  1 2 3 [4] 5   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Учение за вашата душа
    Духовни учения
    Administrator 0 1051 Последна<br />публикация Юли 22, 2009, 00:16:20
    от Administrator
    Съществува ли човешката душа? « 1 2 »
    Езотерика
    delfin 22 4769 Последна<br />публикация Февруари 07, 2012, 22:56:13
    от paparosko
    Манасично тяло (Тяло на Висшия Ум)
    Духовни учения
    Evolution 0 847 Последна<br />публикация Март 21, 2011, 20:15:59
    от Evolution
    Здрав дух + здраво тяло = светлинно тяло
    Здрав дух здраво тяло
    stargate 3 1301 Последна<br />публикация Октомври 07, 2011, 22:51:44
    от извън Вехонт
    Здрав дух здраво тяло ....как?
    Здрав дух здраво тяло
    Sunshine(sun) 14 2092 Последна<br />публикация Ноември 22, 2012, 18:30:03
    от perli4ka

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright